Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hurcipróbáink

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Petrazselyem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kenderesre én is pállyázom, denem nagyon találok infót, h milyen is... na majd itt
    Nekem egy festett Kenderes pávám van és valami álom puha. Az előző gazdája kedvence volt és ő is festette. Nagyon jól kezelhető kendő.
    Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

    Comment


      #32
      linda515 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nekem egy festett Kenderes pávám van és valami álom puha. Az előző gazdája kedvence volt és ő is festette. Nagyon jól kezelhető kendő.
      képet

      (cseresznyevirágosat akkor elteszem neked)

      Comment


        #33
        Sziasztok!
        Nekem Alexel babaerszényem volt mi szerettük csak csipőn de Alex óriásbaba volt kb három-négy hótól két és fél évig vittem benne alkalmanként.
        Erik teljesen babakocsiellenes gyerek lett, hosszútávra alkalmasabb hordózó kellett persze én is vettem csilli-villi kengurut de csak itthon tettem bele kb egyszer ő is utálta én is, aztán eljutottunk hordozós klubba, vettem egy csodaszarvasos karikást, szerettük egy ideig picinek aztán csak nem hagyott nyugodni a batyuzás elmentem tanácsadóhoz és vettem dd homoki gekkókat, jaj imádat volt! Aztán nagy súlynál vágni kezdett mivel gyakran kellett ovibam gyorsban kötnöm, lett türkiz gekkóm szerettem csak nekem vastag volt, próbáltunk sr girát szuper darab de apa utálta, nati keki cicák nagyon szuper kendő de széles nem szerettem ezért, lenes cseresznye dd szuper imádtam, dd gekkó nero szerettük, nati liliomok szép és jó, nati pókháló türkiz szerettem, nati vadlovak a minta nem fogott meg igazán, lanák kölcsönbe nekem vastag és nem tetszenek sajna, oscha len-pamut rózsa szerelem most is lesz! Nati bambusz-pamut tündér itt várja Domit szerelem ! Dd purpur-raben nagyon puha szuper kendő de menni fog nem az igazi, selymes nino karikás, lila festett gekkó karikás mind azért ment mert nem igazán jött be a karikás kendő, kendő nálunk a favorit abból is a vékony len-pamut és bambusz kendők zsákár, nekem egyszerre sosem volt sok de szeretek probálni ezért gyakran cseréltem meg sok próba kölcsön kendő is járt nálam most megvan mi az amit szeretek de biztos elkap majd a gépszíj megint.
        Belin mt szerettem nagyon szép és kényelmes, de kendőt vettem rajta, Babbinka nem rossz kényelmes de a sok pánt csatt brrr kendőt vettem rajta, Lana félcsatos szuper kölcsönbe volt kendős vagyok! Emeibaby izé nem tudom miért favorizálják klubbost próbálgattam, manduca nem jó, nem ölelős merev pántos, rugalmas nem az én műfajom, tuti maradt ki de a lényeg most nati bambusz tündérrel és lenes oschával kezdünk, aztán még kokadit szeretnék meg bl kendőt a többi kiderül
        Utoljára szerkesztette Gabriell; 2014.03.29., 13:33.

        Comment


          #34
          bodzaboris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mona, adok neked próbára kokadit, ha szeretnéd. Bent van a férjemnél a munkahelyén, be tud érte valaki menni? Nyugatitól 10 perc.


          Gondolkozom, és írok, ha találtam megoldást.....
          N.V.A. és Mi, akik egyfelé toljuk a szekeret!
          Monori klub

          Comment


            #35
            Jóóó topik.
            H.-val kismamás kendő, borzalmas volt, hátra nem is próbálkoztam vele, de még mindig jobb volt, mint nézni a 4 falat (nagyobb korában kenguru, akkori tudásom szerint). Benivel újra kismamás, ill. nála volt babazsák (?) nagyobb terpeszt csinált mint a kenguru, de nem akkorát, mint egy mt, és babaerszény tipegős korában (ez utóbbi kényelmes nem volt, de legalább praktikus és gyors).
            Aztán, mire Zoét vártam, addigra lett, és én is rátaláltam a mmmira. Első innen jött kendőnk egy indió volt, minta szerelem, de kötni nem tudtam vele jól (azóta is kíváncsi vagyok, vajon később próbálkozva sikerült-é volna, vagy esetleg egy lenessel? ), ill. egy gremese mt, aminek a pántja viszont vágta Zuzut (a belső oldalánál van a varrás), pedig egyébként kényelmes és szép volt. Az indió után kölcsön Zarában (trigreen) nyomtuk, ő mentett meg a kendőzés számára, imádtam, színét is, kötni is megtanultam (több-kevésbé ) vele. Hogy legyen saját is, jött egy nati biopamut zöldség, nagyon puha (újjonan se kemény), kezes kendő, ezzel kötöttem először valóban "szabályosan szép" batyut. Őt egy nati bahama követte, ami kb. fél évig volt strapakendőnk, csak nekem sok volt benne a csík. Közben befutott a hosszan várt zara közös, innen van a Zara csokim, ami vagy egy évig volt A kendőm, és még mindig itt, vajpuha, nyáron is elviselhető, színe, mintája számomra álom. Nagy szerelem volt a gira solola is, ezzel egy bajom volt, hogy nyúlósabb, nagyobb súlyhoz már kevésbé kényelmes. Ugyanakkor puha, ölelős , minihez tuti. A következő (vagy még a solola előtt jött ?) egy nati passiflora, lenes, festett (zöld ), ezt szintén sokat nyúztuk, annyira puha, hogy az egyik mamamis eksönön valaki simán pamutnak nézte . Na ő is itt lakik még. Utsó kendőm pedig egy didy orient. Ennek (is) a mintája fogott meg elsőre, de nemcsak az az erőssége, nagy gyerekkel valami álom, az utóbbi fél évben, ha kötöttem, 95%-ban ezzel. Ja, és a 30. szülinapomra adta ki a didy (jó, egy nappal arrébb).
            Nem kendőben próbáltam a gremesén kívül Encsit (mt-ből vándort, és ainababa Orsi zöld csodája is vendégeskedett itt egy darabig ), ebből a teljesen kendőspántú jött be igazán, volt podom: gyönyörű, kényelmes, de nekem valahogy nem olyan stabil érzet. Csatosból Emmi-féle, ő varrta a kendősünket (csatos, nati bahamából) is, annak most (kb. fél éve ) vár a pántja némi átalakításra, kisebb súllyal jó volt, és, ha lenne időm megcsinálni, amit szeretnék, szerintem újra jó lenne . Mt-nk sk, kendős.
            Ja, és volt még karikásom is, de a fél oldalas terhelés nekem nagyon nem jött be, meg sk close utánzatom is, az picihez gyors fel-le kapomhoz nagyon jó volt.
            Ritkábban vagyok már, de a privi megtalál. Gyerekem még mindig három, de már egyre kevesebbet háton.

            Comment


              #36
              Én akkor kezdtem hordozni, amikor még nem is volt mamami 2006 márciusában vettük meg az első Nandunkat, egy 4,5 méteres Indiánt. Én már a terhességem alatt is szemeztem a kendőkkel, de a férjem túlbiztosítós fajta, közölte, neki nem elég biztonságos, hogy egy csomó tartsa a (leendő) gyerekét Aztán pár hónapos korában elindultunk valami kengurut nézni, de nekem bolti próba után nem tetszettek, és végül visszatértem az eredeti ötlethez.
              Akkor egyébként én beírtam a gugliba, hogy hordozókendő, és gyakorlatilag semmilyen külföldi márkát nem dobott ki: volt a kismama, a bóbita, a nandu meg a carolino. Végül nandu lett, még olyan szuper hátihordozós tanfolyamon is voltunk akkor J 5 hónapos volt. Ami azóta sem fér a fejembe, hogy nekem ott BK személyesen megmutatta az elöl keresztet, és mit mondott? Kendő feszes legyen mindenhol, baba térdei felhúzva, popsi mélyebben, gerinc görbüljön, feje búbja puszitávolsgra!!!! Fel nem fogom, hogy akkor miért olyan az útmutató, amilyen...

              ne, felébredt a harmadik hurci-próbababám majd folytatom!

              ővele nem is volt más hurcink, illetve nem sokkal később lett egy farmer Nandu váltásnak (ajándékba kaptam valakitől), de azt alig használtuk - végül Encsi kaszabolta le Az Indián máig megvan, ő lesz az, akit soha el nem adok, soha el nem vágatok és soha nem varratok belőle más hordozót. És néha előveszem, és kötök vele

              A. születése előtt, 2010-ben nem foglalkoztam különösebben a dologgal, csak előástuk a régi kendőt. Aztán év elején (ő december 30-i) kiderült, hogy a farmer túl rövid már nekem (J születése után sokkal többet fogytam), így akartam nézni valami tartalék hordozót. Na, ekkor döbbentem rá, hogy eljárt felettem az idő Didymosokat és Amazonast találtam, amik felkeltették az érdeklődésem. De igazából egy olcsó, használt nandut akartam, csak olyan épp nem volt megfelelő hosszban. Amazonas viszont épp volt akciós a nekem tetsző színben, így lett 2011 márciusában egy Amazonas Golfom. Nagyon szerettem, nem is tudok tőle megválni Mellette 3 Didyt láttam meg, ami megtetszett: smaragd Indio, Jan, Wellen Aqua. Persze, mert mind türkiz Ez idő tájt kezdtem a mamamit nézegetni, emlékszem, hordozótakaró-képek miatt regisztráltam be végül. És akkor Ainababa feltett egy Jan karikást... 1 héig foglaltam, hogy kell-e nekünk karikás, elmentünk a HH-ba próbálni (mert sose volt még ilyen eszköz a kezemben). Rengeteget kínlódtam, igazi zöldfülű voltam: jó lesz-e a hossz, kell-e nekünk karikás, miért nem elég nekem most is egy Nandu, mit fog szólni a férjem az árához... Sose fogom elfelejteni: 9ezer forint volt, mai szemmel irtó olcsó egy hibátlan, hosszú didy karikásért. Akkor ő épp szülés előtt volt pár nappal és a férjem ment el a kendőért. Mi személyesen jóval később találkoztunk, és egy azóta is tartó nagy barátság lett belőle És azóta is emlegetem, hogy ő vitt bele a rosszba
              Ezen a nyáron kezdtem nézegetni az ebayt, és nem tudtam ellenállni, vettem egy Aqua Wellent. Ezzel meg is volt az álomsztessem, mert a türkiz indio élőben már nem tetszett, lemondtam róla. Közben egy rubin indiot vettem mamamin mint batyukendő, hogy ilyet is próbáljak - a többi kendőm mind hatos volt. Azzal nem lettünk barátok, hamar tovább is adtam.
              Aztán jött a december, és körülnéztem Zsuzsmuzs webshopjában... és ott volt a Hoppe Pune, amibe beleszerettem. Szerencsére a férjem híresen pocsék ajándékozásban, ezért már jó ideje feladta ezért mindig a szájába kell rágnom, mit szeretnék Na, a Pune-t szerettem volna Arra még ő is azt mondta, "Hű, de szép!" Így ez lett a karácsonyi ajándékom.


              Ami a következő évben történt, arról már csak ködös emlékeim vannak Jött és ment számos kendő (bár több jött, mint ment ). Próbáltam mindenfélét: didym van/volt sok, aztán bejött a képbe az Ellevill, a Natibaby, a Hoppe, Gira, meg hát a többi Ellevillből nem is Jade vagy Zara, hanem egy Karma (akkor a mamamiról Dawn színben, amit lecseréltem azóta egy Tealre), ami szerintem egész különleges kendő, nincs is belőle sok, de érdemes kipróbálni, nagyon különleges élmény

              Ami külön említésre méltó, az a Nati. Akkor találkoztam vele (ez még A. első évének nyarán volt), amikor Mese körbeküldte a próbadobozt a népmesés és szarvasos kendő tervezése közben. Én voltam az egyik állomás. A népmesés kendő terve iszonyatosan tetszett, követtem az eseményeket, és terveztem venni is. Bordó népmeséset, hogy pontos legyek. Aztán, ha emlékeztek, a kész szarvasos kendők fotói kicsivel korábban érkeztek meg, mint a népmesésé. És akkor kész voltam. Megmutattam a férjemnek, kivételesen jól olvasott a sorok között: "És te ugye már vettél belőle???" Szóval, bár azt nem terveztem venni, vettünk egy barna szarvasosat, és utána jött a népmesés is. Az a szarvasos kendő sok falat lebontott (sajnos ). Pont akkor volt nagyon rossz a forint helyzete, így a 7es kendőért én 35ezer forintot fizettem Korábban el sem tudtam képzelni, hogy egy új kendőért 30ezernél többet adjak, de azt is már csak, ha óriási a szerelem. Azóta igencsak tolódik ki a tűréshatáram

              Oschára is sokat vártam, mert amikor megtetszett a SN minta, még tartott az őrület (tavaly év elején), szóval esélyem sem volt dupla-tripla áron venni. Inkább előrendeltem, jóóó sokat kellett várni rá De nagyon megérte, megszerettem. Több Oschám is lett, tartson bárki sznobnak, nem a minta vagy a ritkaság miatt, hanem mert nekem nagyon kézre állnak, irtó kényelmesnek, jól köthetőnek találom őket, miközben nagyon szépek, és nagyon eltalálták az én ízlésemet. Mostanában még a Lanákat fedezem fel jobban. Korábban nem nagyon volt k.sávoly kendőm, a zsákárok nekem jobban kézre állnak. De van 1-2 Lana szín, amiért odavagyok, azok itt figyelnek a szekrényben pár hónapja Illetve elkezdtem vadászni a kevésbé ismert márkákat, mint az Easycare, Dolcino, Pola... most épp el kellett őket adnom (Dolcinom nem volt), de volt egy álmom, hogy kisebb gyűjteményem lesz ritka keresztsávolyokból

              A Girákkal is érdekesen alakult a kapcsolatom. Egyszer megláttam Encsi egy fotóján egy Maya Girát, és elvesztem: én, az indiánmániás, muszáj voltam szerezni egyet. Ebayen lőttem egyet magamnak, amivel két bajom volt: 4,2 volt, épp nem kényelmes hossz nekem, illetve régi fajta, sima sávoly. Gondoltam, szereznem kell belőle egy k-sávolyt, hiszen az az igazán ideális, nem hasad satöbbi. Naaagy nehezen találtam jó drágán (legalábbis a sávolyomhoz képest) egyet külföldön. Eladtam a sávolyt - ketté lett vágva karikásoknak. A szép benne, hogy két nagyon kedves mamami vitte, mindketten Krisztinák egyébként Szinte azonnal megbántam... főleg, miután megjött a k.sávoly, és hatalmasat csalódtam. Nem tudom, hogy mosták, de merev volt, durva tapintású, és pocsékul köthető ráadásul a piros keresztszál tönkretette az összhatást... Gyorsan el is adtam, de hát a régi már szét volt nyiszálva... Vissza tudtam venni a felét, de karikásként nem tetszett. Fél évig vadásztam egy ugyanolyan, sima sávolyt az ebayen de találtam

              A2-t már igencsak fejlett sztess várta
              Utoljára szerkesztette rutland; 2014.04.01., 13:53.
              Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
              Kelleni fog még egy macska

              Comment


                #37
                Én is voltam nanduelolkereszt tanfolyamon BK-nál.
                Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                Comment


                  #38
                  rutland eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én akkor kezdtem hordozni, amikor még nem is volt mamami
                  H. 2004-es, B. 2006-os, szóval mamamizni velük se nagyon lett volna esélyem, meg net is kevésbé volt a közelemben (egyetem, eszt.-komm. közös gépterem), szóval művelődni maradt a Km. újság, meg a könyvtár. Innen nézve nem is rossz, hogy kendővel kezdtem velük
                  Ritkábban vagyok már, de a privi megtalál. Gyerekem még mindig három, de már egyre kevesebbet háton.

                  Comment


                    #39
                    írtam az előzőhöz annyi a kendős élményem a többi még jön
                    Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
                    Kelleni fog még egy macska

                    Comment


                      #40
                      és itt vannak az egyebek

                      a karikásokkal így Ainababa Jancsiján keresztül ismerkedtem meg, nagyon szeretem a karikásokat különösebb "élményem" ezen az elsőn nem volt, ha veszek karikást, akkor nincs különösebb kritériumom. általában abból van karikásom, ami túl drága hosszúként, vagy épp nem kapni

                      amivel sokat foglalkoztam anno, az a csatosok. Ez is A1 első évében volt. Igen, a mostani eszemmel gondolkodva még kicsi volt hozzájuk de csak próbálgattam, sokat nem használtunk ilyesmit. Bementem egy nap a HH-ba, és konkrétan mindent végigpróbáltam, ami próbálható volt Illetve Magyarindát kölcsönöztem közvetlenül Katától. Ez nagyon jó volt, azóta is jóban vagyunk Már a nagy próbahadjárat előtt is az Indák tetszettek - tetszett, hogy magyar, kézműves termék, hogy magyar népi motívumos. És egyébként ez lett a legkényelmesebb az összes próbált márka közül. Mandu, Ergo, Lilliputi, Beco... nem is tudom, mi volt még... De végül az Inda mellett döntöttünk, rendeltünk egy egyedit, ami fantasztikusan szép lett! A. majdnem egy éves volt, mire elkészült, szóval épp időben
                      Aztán piszkálni kezdte a csőröm az Encsi-féle, és indítottam keresőtopicot próbára. Akkor is Ainababa-Orsi mentett meg kölcsönadta a saját popópántos Encsijüket. Akkor találkoztunk először Nagyon bejött, nekem is van saját azóta, meg hát más Encsiségeim is
                      Emeibabyt nemrég próbáltam, de az sem volt nyerő, nem tudtam jól magunkra igazítani. de ez már tényleg az ínyenc kíváncsisága, aki mindent "meg akar kóstolni", boldog vagyok a kendőimmel, és nagyobb korunkra ott van az Indánk meg az Encsink.

                      A mei tai-ok nekem nem szerelem, próbáltam (egy rövid kötés erejéig) nem kendőszárast is, meg Encsi-félét hosszabban. de valahogy nekem nem nyerő. Ha már kötözök, akkor kendőt Amikor meg csatosozom, akkor a mei tai se lenne opció. Onbut, podot is próbáltam. Podunk van (Encsi ), na azt nagyon szeretem, mert sokkal kendősebb, mint a többi keleti fajta hordozó.

                      Viszont nagyon szeretem a tradícionális hordozókat. Az első egy kanga volt, A1 alig múlt fél éves. És rendesen használtuk is tök jó volt a nyári hőségben, rövid utakra Aztán van széles podom, amivel szintén torzót lehet kötni, meg dél-amerikai mantám, bei-bei-em meg valami ahhoz hasonló kínai hordozó, illetve welsh shawl is. Ezek nagyon közel állnak a szívemhez, de azért ritkán használjuk őket

                      A két dolog, ami az életemből kimaradt (és nem is hiányzik ), az az erszény és a rugalmas kendő.
                      Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
                      Kelleni fog még egy macska

                      Comment


                        #41
                        ja, Eszter, hát a topicindításod apropója te adtad kölcsön az első didy pfau-t azóta is hatalmas a szerelem a petrol a mindenem!!! tényleg: a kendőm, a podom, a csatosom, a táskám, az övtáskám...
                        Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
                        Kelleni fog még egy macska

                        Comment


                          #42
                          Természetesen mi is az elmaradhatatlan nanduval kezdtünk. Akkor még azt gondoltam hogy 5000-nél többet sose fogok adni kendőért
                          Aztán a klub fertőzött.. csodakendők
                          Első IGAZI kendőm egy indió volt. A mai napig siratom.. ESzter ez is olyan lehet mint a natival, az enyém szuperpuha, jól köthető indió volt.
                          Volt mamamis girám, neobulle, didy, hajtka, babbinka és mindet szerettem.
                          A mostaniak: Zara terrakotta, triyellow, didy rosalinde, lujzus csatos, karikás hoppe brest és egy hajtka mt. Úgy érzem révbe értem... még vagy 5 percig
                          Utoljára szerkesztette anyabebi; 2014.06.24., 22:50.
                          BETTI,fiúk anyja:
                          B-15, K-8, M-3,5

                          Comment


                            #43
                            Janka téged élmény volt olvasni majd ha egyszer nem telefonon netezek én is leírom hozzád hasonlóan, bár azért ez felülmúhatatlan!

                            Comment


                              #44
                              Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
                              Kelleni fog még egy macska

                              Comment


                                #45
                                rutland eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nem, nem én jó értelemben gondolom! Tök jó hogy ennyi tapasztalatod van és olvasmányosan írtad tetszett

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X