Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Alvás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezek nagyon szuper nevek! Nem tudtam, hogy a Tulipán adható! Olyan illatos név (pedig a tulipan nem is a legilllatosabb virág). A Csepkén valahogy nem lepődök meg van pár hasonlo jellegű név. Szép!

    nekünk is baromi gyakori nevünk van, sokat viccelődünk rajta, mert a lánykori nevem is az. Cseberből vederbe mi egy klasszikus nevet választottunk, ami mostanában nagyon ritka. Az anyakönyvi hivatalban, amikor a ferjem ment az anyakönyvért, és csak a lányunk nevét mondta, az anyakönyv típusát nem, a nő visszakérdezett unottan, hogy házassági vagy halotti anyakönyvet kéri. A születésit... itt jött némi szabadkozás.
    Nekem a lánykori nevem nagyon ritka, és nagyon nehéz leírni. Ezért nem akartam, hogy a gyerekek örököljék dupla vezetéknévnek. Még ha a másik tag borzasztó egyszerű is, kitolás lett volna, állandóan betűzni. Én szeretem a nevem, de egyetlen olyan oklevelem sincs, amin sikerült volna hibátlanul leírni.... Úgyhogy inkább dupla keresztnevük lett, amiből minimum az egyik nagyon ritka. Nekem amúgy tetszenek a régebbi klasszikus nevek is, csak egy csomó a vezetéknevünkkel kombinálva valamilyen híres ember. Ja meg nekem az is a mániám, hogy olyan nevet nem adunk, ami már van a családban, s mivel elég nagy a család, komolyan szűkülnek a lehetőségek.
    Zsuzsi, az Emma nagyon szép, a férjemnek nem tetszett, meg időközben túl gyakorinak minősítettem. Meg amúgy nincs is kinek adni, fiúnevekben utazunk.
    Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
    Luca, B (2015) & F (2017)

    Comment


      wááá, amikor szólnak, hogy fel kéne kelni az a halálom. Csak a lányunk zokogni kezd félálomban, ha az apja veszi fel helyettem... Így mindketten tudjuk, mi a jó megoldás... de rohadtul idegesít, ha szól.

      Zsuzsi, ilyenkor nem lehet megkérni a férjedet, hogy most ringassa kicsit ő? Vagy menjen le ma ő a gyerekkel... Értem, hogy dolgozniuk kell, de nekem életben kell tartanom magamat, és egy mászkáló kisbabát, aki direkt a konnektorokra hajt. SZerintem nekem többet kéne aludni.... Az éjszakáért neked is nagy és egy kis !

      (Az Emma nekem is nagyon tetszik... De nálunk több van az ismeretségi körben, így lemondtunk róla. Eleve 2 fiú 2 lánynévvel indultunk, aztán meglátjuk, miket használunk el... Nekem amúgy csupa olyan nevek tetszettek először, mint a János, József, Mihály, anyósom mondta is, hogy öregembereket akarok szülni? Pedig milyen aranyos egy szaladgálós kis Jóska)

      Comment


        florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        wááá, amikor szólnak, hogy fel kéne kelni az a halálom. Csak a lányunk zokogni kezd félálomban, ha az apja veszi fel helyettem... Így mindketten tudjuk, mi a jó megoldás... de rohadtul idegesít, ha szól.

        Zsuzsi, ilyenkor nem lehet megkérni a férjedet, hogy most ringassa kicsit ő? Vagy menjen le ma ő a gyerekkel... Értem, hogy dolgozniuk kell, de nekem életben kell tartanom magamat, és egy mászkáló kisbabát, aki direkt a konnektorokra hajt. SZerintem nekem többet kéne aludni.... Az éjszakáért neked is nagy és egy kis !

        (Az Emma nekem is nagyon tetszik... De nálunk több van az ismeretségi körben, így lemondtunk róla. Eleve 2 fiú 2 lánynévvel indultunk, aztán meglátjuk, miket használunk el... Nekem amúgy csupa olyan nevek tetszettek először, mint a János, József, Mihály, anyósom mondta is, hogy öregembereket akarok szülni? Pedig milyen aranyos egy szaladgálós kis Jóska)
        Vagy egy kis Misi. Tök cuki.

        Comment


          Orrszívásctipp:

          Előtte sóoldatos vizet spriccelni az orrába. Nyilván már ettől üvölteni fog.
          De fellazul a cucc.

          A gyógyszertári tengervizes spré dobozának le lehet hùzni a tetejét és vagy saját sóoldattal (víz felforral, bele só) vagy én speciel salvus vízzel szoktam, megtölteni.
          Szintén salvus vízzel remekül lehet hideg párásító al inhaláltatni bármekkora gyereket. Köhögésre szuper.

          Az enyémeknek -mindkettőnek- volt olyan időszaka, hogy 2 órátfent voltak éjszaka. Végül hagytam őket játszani és elfáradni. Valahogy kinőtték, de horror volt.
          Nekem se kellett fogyóznom és nem is bírtam minden este letusolni.

          A kisebbik ennek kb egy éve adunk melatonint. Egyszerűen annyira bepörög estére, hogy 10-kor alszik el, ha nem. Én kikísérleteztem, hogy mi a legkisebb adag, amire reagál.
          De azért kicsi gyereknek nem adnék.

          Comment


            lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Á, én is nagyon ideges tudok lenni éjjel. Kivéve azt az esetet, ha a férjem kezd idegeskedni. Akkor megszáll valami nyugalom, hogy jajj szegény gyerek, nem tehet róla, miért vagy ilyen ideges, majd én megoldom, gyere drágám. Szerintem ez valami ösztön, hogy 1. bosszantsam (a férjem), 2. hogy az egyikünk mindenképp higgadt maradjon. Külöben nagyon ki tudok bukni, pláne hosszabb nemalvós periódus után. Ja meg azon, amikor nyüglődünk az ágyban, s a férjem szól, hogy nem kellene-e esetleg felkelni vele. Na ez nagyon fel tud húzni, mert 1. keljen fel ő, ha annyira akar, 2. valójában tudom, hogy de fel kellene, csak még reménykedem, hogy mégsem kell kimásznom a takaró alól....
            Az éjjeli orrszívás nálunk nagyon necces, mert félek, hogy felverjük a többi gyereket, s azok ha felébrednek -a legnagyobb kivételével- az ágyunkban landolnak, s őszintén szólva jobb nélkülük... Úgyhogy csak legvégső esetben szívom ki az orrát. Ma éjjel is lehet, azért is nyüglődött szegény annyit, mert picit taknyos volt, de nem vittem le porszívózni. Legalább most alszik már vagy 1,5 órája az autós ülésben (reggel el kellett ugranunk valahova)...
            Ja és én sajnálatos módon még csak nem is fogyok a vacak éjjelektől. Kizárólag akkor fogyok, ha nagyon odafigyelek az evésre, és terhesen mindig nagyon meghízok, tök mindegy mit csinálok. Most is van rajtam még vagy 8kg plusz, pedig már 4 hónapos a baba.
            Jahj ezen de jót nevettem az elején amit írsz 🙈😅👍
            Nálunk az van, hogy sajnos kB hasonló temperamantum a férjem és az enyém, ha ideges vagyok Ő is az, persze ő próbál a "jó zsaru" maradni, így ha van vmi balhé azt én viszem el. 🙉 Amúgy én is észre vettem, hogy ha van egy kis alvás, nem vagyok annyira feszült még akkor se, ha fel kell kelni, de ha sokat nem alszom nagyon ingerült tudok lenni!! 🙈 Én sem szívom neki nyakra főre, inkább ha hallom, hogy nagyon durva, éjjel is az volt és szegény egész éjjel szintúgy vergődött (ez a szó tetszik ​​​​​​) így aztán hajnalban már muszáj volt sajnos, mert hallani lehetett, hogy luttyog az orra! 🙄😣 Szegényke 😖 amúgy ez az itt alvást én se szeretem, mert nem lehet meg mozdulni Oli mellett, mert rögtön meg ébred. Így aztán háton fekszem, mint a fáraók egész éjjel mozdulatlan próbálok lenni, mert különben fel kel. Amúgy azzal nincs bajom, ha a kis helyén alszik mellettünk, de amikor köztünk van, emiatt necces. Amúgy meg imádom nagyon mikor a kis teste ott kuporog, meg sajnálom is, így aztán marad nekem a fáraó póz és úgy alszunk 🤪🤪 én a nevem annyira sosem szerettem nagy titok nincs láthatjátok a nevem csak annyi, hogy voltak olyan jó fejek a szüleim, hogy Zsuzsanna Anna nevét kapjam ennek így nem értem az értelmét 🤷🏼‍♀️ anyám Zsuzsanna volt a mamám (apai) Anna mindketten azt akarták, hogy az ő nevüket kapjam, higy ne legyen sértődés apám mondta legyen mind a kettő 👍 nagyon jó mondatom 😅 de ez van ezzel élek 🤪 nekem meg a nagyon különleges nevek annyira nem is jöttem szoba nálunk a család elég konzervatív, már az Olivér is kiboritott mindenkit, pedig ez nem egy olyan hú de bonyolult név ☺️🙉
            Amikor terhes voltam 56 kg voltam a terhesség végén 77.5 szülés után nem tudom, mert senki sem mert még. Nekünk nem volt akkor még mérlegünk kB 6 hónappal a szülés után újra 56 kg voltam. Most mérték 55.1, de sajnos nem sokat eszem valahogy nem tudok, mert nyugodtan nem lehet és inkább akkor nem is eszek, csak csipegetek vagy ha férjem haza jön gyors eszek pl egy tányér levest 🙄 tudom, h ez nem jó, de most túl mozgalmas meg a nap talán kicsit majd ez is alakul 🙏
            Utoljára szerkesztette zsuzsanna baller; 2023.02.07., 15:47.

            Comment


              florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              wááá, amikor szólnak, hogy fel kéne kelni az a halálom. Csak a lányunk zokogni kezd félálomban, ha az apja veszi fel helyettem... Így mindketten tudjuk, mi a jó megoldás... de rohadtul idegesít, ha szól.

              Zsuzsi, ilyenkor nem lehet megkérni a férjedet, hogy most ringassa kicsit ő? Vagy menjen le ma ő a gyerekkel... Értem, hogy dolgozniuk kell, de nekem életben kell tartanom magamat, és egy mászkáló kisbabát, aki direkt a konnektorokra hajt. SZerintem nekem többet kéne aludni.... Az éjszakáért neked is nagy és egy kis !

              (Az Emma nekem is nagyon tetszik... De nálunk több van az ismeretségi körben, így lemondtunk róla. Eleve 2 fiú 2 lánynévvel indultunk, aztán meglátjuk, miket használunk el... Nekem amúgy csupa olyan nevek tetszettek először, mint a János, József, Mihály, anyósom mondta is, hogy öregembereket akarok szülni? Pedig milyen aranyos egy szaladgálós kis Jóska)
              Nagyon szívesen át adnám, de Oli nem akar elleni egyenlőre üvölt, ha az apja át veszi, van, hogy kimegyek pisilni végig üvölt, aztán mikor bejövök nyújtja a kezét, hogy vegyem át 😪 az elején azért sokat altatta az apja az első 2 hétben. Remélem egy idő után majd vele is el tud aludni. Amúgy a nagy fiú, a férjem fia, nem a közös, 🤪 na ez elég értelmes lett, szóval ő meg imád az apjával aludni és régen amíg kisbaba volt, mindig az apja altatta ezt szokta meg, ott kímélve volt a társ... 🤷🏼‍♀️😅 Amúgy én is így gondolom, hogy nekünk is járna egy kis pihenés, nem azt mondom, hogy talpaljon az apuka mindig, de naha néha besegithetne, vagy inkább maradjon csendben, ha segíteni nem tud szerintem 🙉 József az apósom 🤪a barátnőm kisfia pl Fülöp, a férje Jonatán náluk sok a Bibliai név, vallásos a család. Van Emánuel, Manuel, Noé, Samu, most több nem jut eszembe, de jó pár nem mindennapi név 😅 sokáig a Dániel vagy a Dávid tetszett de egyszer jött ez az Olivér őrület és ez lett a neve ☺️🥰

              Comment


                Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Orrszívásctipp:

                Előtte sóoldatos vizet spriccelni az orrába. Nyilván már ettől üvölteni fog.
                De fellazul a cucc.

                A gyógyszertári tengervizes spré dobozának le lehet hùzni a tetejét és vagy saját sóoldattal (víz felforral, bele só) vagy én speciel salvus vízzel szoktam, megtölteni.
                Szintén salvus vízzel remekül lehet hideg párásító al inhaláltatni bármekkora gyereket. Köhögésre szuper.

                Az enyémeknek -mindkettőnek- volt olyan időszaka, hogy 2 órátfent voltak éjszaka. Végül hagytam őket játszani és elfáradni. Valahogy kinőtték, de horror volt.
                Nekem se kellett fogyóznom és nem is bírtam minden este letusolni.

                A kisebbik ennek kb egy éve adunk melatonint. Egyszerűen annyira bepörög estére, hogy 10-kor alszik el, ha nem. Én kikísérleteztem, hogy mi a legkisebb adag, amire reagál.
                De azért kicsi gyereknek nem adnék.
                Igen ezt csinálom már kB 2 hónapja, tengervizes orrspray, nozzi le szív, salvus vizes párologtató megy este, este és reggel is nagy szellőztetés, de valahogy nem javul. A doktornő ma azt mondta, hogy ne is szívjam az orrát, mert az is irritálja, szóval nem tudom mi lesz, de minimumra kell venni az orrszívást, érdekes amúgy, mert csak éjjel van ez az egész cirkusz, akkor is csak ha leteszem, pl az ölembe nem dugul be az orra, vagy ha párna van a feje alatt, 🤷🏼‍♀️ gondolom amikor vízszintbe van az orrába jobban telítődik a vér és emiatt hamarabb duzzad a nyálahártya 🤷🏼‍♀️ vagy nem is tudom
                Abszolút nem csodálkozom azon amit írsz, hogy zuhanyzás nélkül esel az ágyba, én úgy szoktam, hogy lemosakszom míg ők fürdenek, amikor úgy ér haza a férjem elmegyek gyorsan zuhanyozni van, hogy már fél 6 kor este én pizsomába vagyok és bizony én a gyerekkel fekszem, nem is tudnám máshogy csinálni nem lehet otthagyni és el sem aludna 🙈 de tudom, hogy ez egy időszak és majd jobb lesz még azt is, hogy ha nem lesz orrdugulás lesz más 🙃😅

                Comment


                  Zsuzsi, megemelni a matracát, a feje alatt?

                  Comment


                    Én úgy tusolok minden nap, hogy mi hárman együtt zuhanyzunk. Tágas a zuhanyzó, és jól elférünk hárman. Én megyek be először, mosdas, fogmosás, aztán csatlakoznak, és én megyek ki előbb, felöltözök es viszem a babá, ekkor a férjemnek van ideje tisztalkodni. Ilyenkor már enekelek öltöztetes közben, és jön az esti ima, ha apa is kész.

                    Két gyerekkel már nem tudom, hogy lesz. Ha meg felül, akkor tervezzük lavórban fürdetni, de egyelőre ez a leggazdaságosabb és családbarátabb verzió. Ja, és 80 l a bojlerünk éjszakai áramról, úgyhogy estére ennyi melegvíz van, takarékoskodni kell.

                    Comment


                      lucazsofia szerintem ez a nyugalom, ha a másik ideges nálunk is van. Biztosan ösztönös része is van de nalam erős a "majdénmegmutatom" vagy mi... pl kajálásnál, ha félrenyel, én nem idegeskedek, profin kiütöm belőle, ha kell, de legtöbbször csak várni kell. Férjem tök ideges ilyenkor.

                      Ha bekakil a lany, akkor meg én szoktam kiborulni és ő marad kedves és nyugodt. (dolgozom rajta, hogy egyyre ritkabban legyen ilyen. )
                      Utoljára szerkesztette florifer; 2023.02.07., 19:00. Oka: Kiegészités

                      Comment


                        Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Zsuzsi, megemelni a matracát, a feje alatt?
                        Tettem az ágy lába alá 2 szeletelt téglát, már régebbebn a matrac ami az ágyban van nagyon fura nekem vékony és ha beteszem alá bármit nagyon át érezni h ott van vmi. Egy magasabb kispárna van afeje alatt, de ugye pörög forog nem sokáig 🙈 de majd lehet ezt a reflux párnát megveszem neki, hátha segít 🙏

                        Comment


                          florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én úgy tusolok minden nap, hogy mi hárman együtt zuhanyzunk. Tágas a zuhanyzó, és jól elférünk hárman. Én megyek be először, mosdas, fogmosás, aztán csatlakoznak, és én megyek ki előbb, felöltözök es viszem a babá, ekkor a férjemnek van ideje tisztalkodni. Ilyenkor már enekelek öltöztetes közben, és jön az esti ima, ha apa is kész.

                          Két gyerekkel már nem tudom, hogy lesz. Ha meg felül, akkor tervezzük lavórban fürdetni, de egyelőre ez a leggazdaságosabb és családbarátabb verzió. Ja, és 80 l a bojlerünk éjszakai áramról, úgyhogy estére ennyi melegvíz van, takarékoskodni kell.
                          Vagy "el se kényezteted" a lavórral és hozzászokik a tusoláshoz. Az enyémek kis koruk óta tusolnak, pedig van kád is. Sokkal gazdaságosabb, gyorsabb + az egyik ekcémás.
                          Persze néha fürdenek kádban, de max havi 1x.

                          Comment


                            zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                            Tettem az ágy lába alá 2 szeletelt téglát, már régebbebn a matrac ami az ágyban van nagyon fura nekem vékony és ha beteszem alá bármit nagyon át érezni h ott van vmi. Egy magasabb kispárna van afeje alatt, de ugye pörög forog nem sokáig 🙈 de majd lehet ezt a reflux párnát megveszem neki, hátha segít 🙏
                            Ha egy takarót hajtogatsz a matrac alá vagy türcsit?
                            Persze a tégla is micsoda ötlet

                            Comment


                              florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Én úgy tusolok minden nap, hogy mi hárman együtt zuhanyzunk. Tágas a zuhanyzó, és jól elférünk hárman. Én megyek be először, mosdas, fogmosás, aztán csatlakoznak, és én megyek ki előbb, felöltözök es viszem a babá, ekkor a férjemnek van ideje tisztalkodni. Ilyenkor már enekelek öltöztetes közben, és jön az esti ima, ha apa is kész.

                              Két gyerekkel már nem tudom, hogy lesz. Ha meg felül, akkor tervezzük lavórban fürdetni, de egyelőre ez a leggazdaságosabb és családbarátabb verzió. Ja, és 80 l a bojlerünk éjszakai áramról, úgyhogy estére ennyi melegvíz van, takarékoskodni kell.
                              Ez nagyon jó felállás, régen mi is beültünk a kádba 3- man, de ha kell valami akkor nem tudok kiugrani,olyan gyorsan, de már meg szoktuk ezt. Nálunk is hasonlóan van az eleje mármint, hogy kihozom, kicsit énekelünk beszélek neki öltözés közben, aztán jön a hámácsámá ez az esti tápszer, mondok neki közben egy mesét minden este ezt mondom, a Denis a a komiszból van és nekem ez már akkor is nagyon tetszett (Inci, Finci és a Picúrka) utána ima nálunk is és ha evett, utánna fel kell vele állnom és ringatni míg el nem alszik. Most is itt szuszog az ölembe majd lassan meg próbálom letenni 🙈🙉 én el sem tudom képzelni, hogy mit csinálnék kettővel, és a férjem épp a napokban egy vita hevében mondta azt, hogy és még egy gyerek... Pff..., persze gúnyosan szegény tudom neki is baromi nehéz. Úgy érzem nekünk jó lesz ez így 3 - man néha 4-en a nagyfiúval 🥰
                              Utoljára szerkesztette zsuzsanna baller; 2023.02.07., 21:14.

                              Comment


                                Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                                Ha egy takarót hajtogatsz a matrac alá vagy türcsit?
                                Persze a tégla is micsoda ötlet
                                Próbáltam a törölközőt de van egy hupli ott, ha beteszem a matrac alá és félek h zavarná, engem tuti zavarna 🙉

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X