Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Alvás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mostanában könnyen le lehet tenni a leányt este, de aztán megébred, pont, amikor aludni mennék. Ilyenkor megint cici, nem vészes, csak fárasztó. Aztán éjjel megy a vergődés, megint csak nem vészes de elmegy vele az idő. Nappal sokat alszik, az most szuper. Szerintem neki se jók ezek a vergődős éjjelek, pótol... es közben monden áldott nap produkál valami újat, teljesen le vagyunk nyűgözve.

    Comment


      Itt is vergődős éjjelek vannak. és nappal is fura alvások. A kishölgy rendesen mászik. És belénk kapaszkodva feláll. Ez utóbbit gyakorolja. És bogarászik mindenfélét a padlón. És annyira szalad a ház, hogy ahol leteszem, ott kitakarítok. ha lassú vagyok akkor megeszi a papírt, zsepit vagy lapokat, mindegy. Jobban szereti mint a kaját amit kap.

      Zsuzsi, a fáraó pózon nagyon nevettem találó. A gyerekeim közül a 2-3-4-5 számú gyermekeim életük első három hónapját nagyjából a mellkasomon aludva töltötték. Úgyhogy vigyázállásban aludtam, és egész éjjel nem mozdultam. Mondjuk Csepke ittragadt valahogy. Imád rajtam, velem, mellettem lenni.

      Neveknél valahogy lemaradtam. Nálunk a névadási opció az volt hogy megérezzük mi a gyerek. Vagy hogy mondjam. Aztán végül a két kisebb nevébe besegített a nagylány. Egyébként pedig nem akartunk más családtagról gyereket elnevezni, de a fiam második keresztneve az a nagybátyámé is. Péter amúgy, de én mindig is akartam egy Péter nevű fiút, és férjem is.
      Engem a rokonaim véleménye nem kifejezetten érdekelt. Mindig szülés után mondtuk el, hogy mi a gyerek neve és neme. Mikor Tulipán megszületett, akkor a papám izélt, hogy milyen név már ez? Anyu Rózsaként meg mondta, hogy dehát az ő anyját (azaz mamámat is) Rózsának hívják. Ez meg Tulipán. És így megszerették
      "Azé a világ, aki teleszüli"
      2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

      Comment


        kotta a picilányaink nagyon hasonlóan fejlődnek! Csak az én lányomnak egyertelműen van valami problémája, mert képtelen összehangolni a végtagjait. különben mászna, már 5 hós korától stabilan kutyázik... így csak párat lépeget, és lemaradnak a lábacskák. De feláll ő is, és szöszt csak akkor kell szedegetnem, ha nem nála akarom megtalálni a szösznél jobban csak a tengerimalac szénáját szereti.

        Érdekes, ahogy írod, az első gyermeked jobb alvó volt, mint a többiek, vagy nála még te álltál hozza másképp?

        (A Tulipán név azóta is megragadt a fülemben. Nagyon tetszik. )

        zsuzsanna baller a fáraóra elfelejtettem reagálni, pedig halkan, de hosszan nevettem rajta. Nagyon viccesen tudsz fogalmazni!

        Comment


          10 óta szoptatok kisebb megszakításokkal... már voltam az ágyamban is. Vagy 15 percet

          Comment


            florifer Az első lányom cicivel a szájában aludt éjjel és nappal is. És rengeteget szoptattam. Csak olyan nyugis baba volt. És egy gyerek. Mellette lehetett aludni. És megszépülnek az emlékek.

            Na, és volt egy egész jó éjszakánk.
            "Azé a világ, aki teleszüli"
            2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

            Comment


              lucazsofia ojhh szegénykém neked se könnyű az élet remélem hamarosan azért jobb lesz a helyzet 🙏 hát igen a férfiak nagyon szenvedősek, ha nem alszanak, vagy ha 37 a hőjük, vagy ha nincs kaja, vagy házasélet rettenet milyen cudar ez az élet nekik. 🙄🤨😅 Persze mi aztán mindent is bírjunk non stop, mert hát CSAK gyereket nevelünk 🤨😖
              Mumin​​​​​​​ igen ezt csinálom a 3in1 babakocsival, előre döntöm az ülést, de így is szenvedek vele pedig ez a kocsi már nagyobb mint az előző volt a vw lupo amibe, ha bele raktam 1 karton mentes vizet tele is volt a csomagtartó 😅 a Mazda 2 es kicsit nagyobb, de azért úgy is szenvedek. De talán lassan bele jövök, addig is elszórakoztatom a környezetem 😅 florifer​​​​​​​ de jó, hogyha éjjel nem is annyira jó, de nappal alszik a babu, amúgy nem gondoltál rá, h pár napig akkor feküdj le mikor a baba tudom, hogy sokan ilyenkor csinálnak meg egy csomó mindent, de talán 1-2 nap és jobban tudnál pihenni. 🙏 Nálunk még mindig nem túl jó az éjjel, volt pár nap ami jó volt, de éjjel megint lázas volt az orra is bedugult, 23 órakor fel kelt rá, evett az ölembe aludt majdnem éjfélig, amikor letettem, persze fel kelt akkor vissza az ölembe meg 30 perc ülve aztán újra letettem, fél 3kor ismét orrdugulásra kelt próbáltam le szívni, de nem hagyja egész éjjel szörcsög.... Aztán 5 kor fel kelt, de ismét 38 fok lett a hője kakilni a is kellett neki, de nem volt ereje nyomni csak sírt és bújt. Akkor leültem vele az ágyra és 1 órát rajtam feküdt pihent. Így indultunk. Most hoztam el újra aludni mert nagyon fáradt volt, már én is és rettenetesen megy a szívem ez kicsit ijesztő. De sztem a fáradtság 🙄 de még mindig bízom a legjobbakban iagaz az idegrendszerem = a 0 - val 🙉🙈

              Comment


                florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                Ööö, erre csak ezt tudom:

                Neked mennyi idős a kicsi? Biztosan írtad már, de elfelejtettem.
                4 hónapos
                Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                Luca, B (2015) & F (2017)

                Comment


                  mindenkinek. Magamnak is Babát levittem a gyerekorvoshoz, mert már 3. napja lázasodik, de szerencsére semmi komoly, az idő majd megold mindent Este aludt egy picit az ágyban, addig levágtam a férjem haját, aztán mikor mentünk aludni, már fenn volt. 3/4 5-ig gyötrődtünk, akkor végre jó mélyen elaludt. Fél 6-kor ébredt a hároméves köhögős . De őt még visszaaltattam, úgyhogy reggel is jutott nekem egy kellemes fél óra. Most alszik az autós ülésben. Ott tök jól tud aludni, mert nem folyik le a torkára a cucc. Elvileg ez ugye az ölemben, rajtam is működne, de éjjel így is kellett vagy 6 óra, hogy végül rendesen el tudjon aludni. Remélem, ez a mélypont, s innentől minden nap egy picit jobb lesz
                  Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                  Luca, B (2015) & F (2017)

                  Comment


                    kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Itt is vergődős éjjelek vannak. és nappal is fura alvások. A kishölgy rendesen mászik. És belénk kapaszkodva feláll. Ez utóbbit gyakorolja. És bogarászik mindenfélét a padlón. És annyira szalad a ház, hogy ahol leteszem, ott kitakarítok. ha lassú vagyok akkor megeszi a papírt, zsepit vagy lapokat, mindegy. Jobban szereti mint a kaját amit kap.

                    Zsuzsi, a fáraó pózon nagyon nevettem találó. A gyerekeim közül a 2-3-4-5 számú gyermekeim életük első három hónapját nagyjából a mellkasomon aludva töltötték. Úgyhogy vigyázállásban aludtam, és egész éjjel nem mozdultam. Mondjuk Csepke ittragadt valahogy. Imád rajtam, velem, mellettem lenni.

                    Neveknél valahogy lemaradtam. Nálunk a névadási opció az volt hogy megérezzük mi a gyerek. Vagy hogy mondjam. Aztán végül a két kisebb nevébe besegített a nagylány. Egyébként pedig nem akartunk más családtagról gyereket elnevezni, de a fiam második keresztneve az a nagybátyámé is. Péter amúgy, de én mindig is akartam egy Péter nevű fiút, és férjem is.
                    Engem a rokonaim véleménye nem kifejezetten érdekelt. Mindig szülés után mondtuk el, hogy mi a gyerek neve és neme. Mikor Tulipán megszületett, akkor a papám izélt, hogy milyen név már ez? Anyu Rózsaként meg mondta, hogy dehát az ő anyját (azaz mamámat is) Rózsának hívják. Ez meg Tulipán. És így megszerették
                    Édesem ez a Tulipán név sztory de aranyos ❤️ amúgy nekem a Rozália és a Rozina is tetszett, anyai nagymamámat hívtak így 😻hát igen a babák valahogy a számunkra legkényelmetlenebb pózokban érzik jól magukat 🤪Szegény kis Manó a mozgásfejlődés rendesen be tesz az alvásnak sajna 🥺

                    Comment


                      6
                      Oh Luca az kemény lehetett nektek is. Remélem átmeneti és semmi komoly 🙏 Mi lehet a baja a babának mit mondtak? Amúgy jön egy meleg front nálunk sokszor ilyenkor vannak rosszul az emberek. A férjem pl mindig befullad, ha jön egy párás melegebb idő, pedig nem asthmas, 🤷🏼‍♀️ nem sokat pihentél te sem. 😖 Neked a sok

                      Comment


                        El is felejtettem ma voltam a patikába, mert kaptam pár tippet ilyen homeopátiás cuccokra, vettem baba luufot ezzel kell a gyerek hátat kenni, tudom "régen disznózsírral kenték oszt az is jó vót..." Na hallok ilyet is csak ezért írom le 🤪 meg vettem Nux vomica nevezetű golyót (amit fel kell oldani vízben és beadni kiskanállal)!!! Ezt így szépen elmondta a patikus, mert én valószínű a fakanállal adtam volna be neki 😅🥺 jah és kértem, hogyha van salvus vizes orrspray forgalomban adjon már egyet... Adott is valami permetet, szegény gyereknek nem 12 cmes az orrlyuka hogy fújjak ezzel be neki... Na ezen is idegeltem magam, hogy 2800 ftért ezt tudta adni, meg a kis kanalas jó tanácsot 😪🤨

                        Comment


                          zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          6
                          Oh Luca az kemény lehetett nektek is. Remélem átmeneti és semmi komoly 🙏 Mi lehet a baja a babának mit mondtak? Amúgy jön egy meleg front nálunk sokszor ilyenkor vannak rosszul az emberek. A férjem pl mindig befullad, ha jön egy párás melegebb idő, pedig nem asthmas, 🤷🏼‍♀️ nem sokat pihentél te sem. 😖 Neked a sok
                          Valami ovis vírus. Csak az ovisok némi takony, köhögéssel megúszták, itthon sem tartottam őket, a baba meg belázasodott. De tüdeje tiszta, torka szép. Ma volt egy kis hasmenése is. Passz, mi lehet. A többieknek nincs semmi gyomor dolog. Felszereltem az autós ülést az adamo rugójára, ebben végre tud aludni. Mondjuk a kagyló nem túl optimális a hátának, de az sem optimális, ha nem tud szegényke egy órát nyugodtan aludni. Úgyhogy a kisebbik rossz elvén ma délután abban altattam. Legalább kipigente magát. Én meg rohanok szülőire.
                          Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                          Luca, B (2015) & F (2017)

                          Comment


                            lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            mindenkinek. Magamnak is Babát levittem a gyerekorvoshoz, mert már 3. napja lázasodik, de szerencsére semmi komoly, az idő majd megold mindent Este aludt egy picit az ágyban, addig levágtam a férjem haját, aztán mikor mentünk aludni, már fenn volt. 3/4 5-ig gyötrődtünk, akkor végre jó mélyen elaludt. Fél 6-kor ébredt a hároméves köhögős . De őt még visszaaltattam, úgyhogy reggel is jutott nekem egy kellemes fél óra. Most alszik az autós ülésben. Ott tök jól tud aludni, mert nem folyik le a torkára a cucc. Elvileg ez ugye az ölemben, rajtam is működne, de éjjel így is kellett vagy 6 óra, hogy végül rendesen el tudjon aludni. Remélem, ez a mélypont, s innentől minden nap egy picit jobb lesz
                            Uhh, sajnálom. nekünk 4 hós kora környékén volt a legrosszabb, aztán 6-7 hósan is szenvedtünk egy sort, de olyan szarul nem vagyok azóta se, mint 4 hós korában... azért leírtam, de gondolom bőven van saját tapasztalatod.

                            Hm. Amit írtok, abból egyre inkább az jön le, hogy több gyerekkel nehezebb lesz, nem könnyebb... a ferjemnek lesz igaza, várnunk kell még pedig kezd rendesen beindulni a ciklusom, hormonokkal meg minden, úgyhogy a forróbb pillanatokban én már győzködöm őt...

                            (Najo, objektiven azért én is tudom, hogy várni kellene, mert nehezebb két kisbabával mint egy kisgyerekkel és egy kisbabával.)

                            Comment


                              lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                              Valami ovis vírus. Csak az ovisok némi takony, köhögéssel megúszták, itthon sem tartottam őket, a baba meg belázasodott. De tüdeje tiszta, torka szép. Ma volt egy kis hasmenése is. Passz, mi lehet. A többieknek nincs semmi gyomor dolog. Felszereltem az autós ülést az adamo rugójára, ebben végre tud aludni. Mondjuk a kagyló nem túl optimális a hátának, de az sem optimális, ha nem tud szegényke egy órát nyugodtan aludni. Úgyhogy a kisebbik rossz elvén ma délután abban altattam. Legalább kipigente magát. Én meg rohanok szülőire.
                              Milyen okos ötlet a hinta! Hasmenés amúgy nálunk is akad. Lehet itt is valami víruska bár én betudom a fogzás/hozzátáplálásnak. Még szokja a rendszere a dolgokat, és gabonákat pl most adtam neki először es hüvelyeseket is mostanában. (Csak ilyen lájtosat, mint csicseri, egy icipici lencse.) De a fene tudja.

                              Fel kene hivjam a doktornénit, mert nincs időpontunk a március eleji státuszra, de megint csak mostanában tudnék telefonálni, délelőtt egyszerűen nem ment! Ha igy megy tovább, 10 hósan megyünk a 9 hos státuszra..

                              Comment


                                zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                El is felejtettem ma voltam a patikába, mert kaptam pár tippet ilyen homeopátiás cuccokra, vettem baba luufot ezzel kell a gyerek hátat kenni, tudom "régen disznózsírral kenték oszt az is jó vót..." Na hallok ilyet is csak ezért írom le 🤪 meg vettem Nux vomica nevezetű golyót (amit fel kell oldani vízben és beadni kiskanállal)!!! Ezt így szépen elmondta a patikus, mert én valószínű a fakanállal adtam volna be neki 😅🥺 jah és kértem, hogyha van salvus vizes orrspray forgalomban adjon már egyet... Adott is valami permetet, szegény gyereknek nem 12 cmes az orrlyuka hogy fújjak ezzel be neki... Na ezen is idegeltem magam, hogy 2800 ftért ezt tudta adni, meg a kis kanalas jó tanácsot 😪🤨
                                A baby luuf szuper. Én magamra is azt kérném, ha kell. Mehet a mellkasára is.

                                A salvus vizes, ha kifogy, vegyél litereset és azzal töltsd utána.

                                Ne bosszankodj!
                                Veszett már több is Mohácsnál.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X