Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Alvás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    El is felejtettem ma voltam a patikába, mert kaptam pár tippet ilyen homeopátiás cuccokra, vettem baba luufot ezzel kell a gyerek hátat kenni, tudom "régen disznózsírral kenték oszt az is jó vót..." Na hallok ilyet is csak ezért írom le 🤪 meg vettem Nux vomica nevezetű golyót (amit fel kell oldani vízben és beadni kiskanállal)!!! Ezt így szépen elmondta a patikus, mert én valószínű a fakanállal adtam volna be neki 😅🥺 jah és kértem, hogyha van salvus vizes orrspray forgalomban adjon már egyet... Adott is valami permetet, szegény gyereknek nem 12 cmes az orrlyuka hogy fújjak ezzel be neki... Na ezen is idegeltem magam, hogy 2800 ftért ezt tudta adni, meg a kis kanalas jó tanácsot 😪🤨
    Zsuzsi, megint jot nevettem az iróniádon...remélem, segítenek ezek. Ha mást nem, ilyenkor arra gondolok, hogy legalább lesz mit csinálni az örökös ringatás helyett... en ilyenkor nyomom az éjjeli bilizest. Legyen már valami izgi is.

    Comment


      florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

      Uhh, sajnálom. nekünk 4 hós kora környékén volt a legrosszabb, aztán 6-7 hósan is szenvedtünk egy sort, de olyan szarul nem vagyok azóta se, mint 4 hós korában... azért leírtam, de gondolom bőven van saját tapasztalatod.

      Hm. Amit írtok, abból egyre inkább az jön le, hogy több gyerekkel nehezebb lesz, nem könnyebb... a ferjemnek lesz igaza, várnunk kell még pedig kezd rendesen beindulni a ciklusom, hormonokkal meg minden, úgyhogy a forróbb pillanatokban én már győzködöm őt...

      (Najo, objektiven azért én is tudom, hogy várni kellene, mert nehezebb két kisbabával mint egy kisgyerekkel és egy kisbabával.)
      Bizonyos szempontból nyilván nehezebb több gyerekkel, más szempontból meg sokkal könnyebb. Ez is nagyon összetett. Ha most leszel terhes, nyilván a lányod még 9 hónappal nagyobb lesz, mire megszületik a tesó. De terhesnek lenni sem könnyű baba mellett... Vagyis nem tudom, Neked milyen volt a várandósság, én mindig iszonyú fáradt voltam (különösen az első hónapokban), s többedik gyereknél egyre nehezebb lopni egy kis extra pihenést. Én egy kicsit utólag sajnálom, hogy nálunk kimaradt az igazán kis korkülönbség. A nagyoknál 2 év 2 hónap van a gyerekek között, aztán 2 év 3 hónap (a kettes, hármas között pont 2 év lett volna, ha nincs a vetélés), végül 3 év. Mindig volt valami, ami keresztbe tett annak, hogy mondjuk 1,5 évre jöjjön a következő. Ha a férjem nem lenne annyira ellene, most tuti bevállalnék még egyet kis korkülönbséggel, utána lezárnám a gyerek témát. Mindegy, igazából feladat így is van bőven... Igazából nem tudom, hogy mekkora korkülönbség ideális. Mindennek van előnye meg hátránya. A férjeméknél 3 fiú született 3 év alatt, szerintem a férjem azért is ellenzi a túl kicsi korkülönbséget (túl azon, hogy kényelmesebbnek tartja így), mert megtapasztalta belülről a dolog árnyoldalát. Kívülről nézve olyan idilli, hogy mennyire együtt csináltak mindent. Nekem a nagyobbik tesóm is 2,5 évvel fiatalabb nálam. Azért az nem árt, ha mindkettőtökben megérik a döntés.
      Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
      Luca, B (2015) & F (2017)

      Comment


        +1 szavazat a baby luufra! Elő is keresem.
        (Van amúgy nagyobb gyerekeknek való is, kinder luuf talán)
        Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
        Luca, B (2015) & F (2017)

        Comment


          Zsuzsi, mi disznózsírt kenünk tényleg hat. Egy régi gyerekorvosunk tanácsolta. Akkor a gyerek szedett öt féle gyógyszert, fül és tüdőgyulladása is volt. Nem akart a doktornő még egy dolgot felírni. Csak mondom egyébként a négyesnek ellenjavalt volt a babyluuf balzsam az alapbetegsége miatt, emiatt is zsíroztunk inkább. Mondjuk ő meg akarta enni
          "Azé a világ, aki teleszüli"
          2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

          Comment


            lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            Valami ovis vírus. Csak az ovisok némi takony, köhögéssel megúszták, itthon sem tartottam őket, a baba meg belázasodott. De tüdeje tiszta, torka szép. Ma volt egy kis hasmenése is. Passz, mi lehet. A többieknek nincs semmi gyomor dolog. Felszereltem az autós ülést az adamo rugójára, ebben végre tud aludni. Mondjuk a kagyló nem túl optimális a hátának, de az sem optimális, ha nem tud szegényke egy órát nyugodtan aludni. Úgyhogy a kisebbik rossz elvén ma délután abban altattam. Legalább kipigente magát. Én meg rohanok szülőire.
            Amúgy Olinak mindig akkor jött a fosika, amikor a foga vacakolt, vagy bele kóstolt a macska tápba 🙄🤨😖😂 vagy ilyesmi, amúgy mi elég korán kezdtük a hozzátáplálást, mivel nem volt anyatejes csak 3 hónapig. Addig mindennap volt széklete, de össze vissza, azért órát nem lehetett hozzá állítani, majd fordult a kocka és utánna rettentő szorulásos lett. Azt javasolta a doki néni, h kezdjek gyümölcslevekkek és az lazít a szekleten, szóval így is lett, de a kaki most is nehéz téma, volt olyan az elején, amíg anyatejes volt, hogy fürdés közben belerottyantott a vízbe úgy hogy bent ült a férjem és a nagyobbik fiú is 😂🙉🙈🙈az vicces volt, na ha most bele rottyantana a vízbe mindenki kibírná röhögés nélkül 🙉🤪🙊amúgy nekem is végig az elején ez volt a félelmem mert Oli is akkor alszik jól, ha ilyen görbe pózban van régen adamo hinta vagy az ölembe ugye, hogy a gerincem ék nem jó, aztán olvastam mindenféle rém történeteket a párna használatáról, h nem szabad, pedig Oli Ati alszik jobban, ha teljesen sima ágyba részem le nem alszik jól, de azért sem, mert amúgy van egy kis reflux azért is emeltem meg az ágy fej részét ugye a téglával. De mondjuk gyógyszert nem kapott rá, pedig régen brutális bukasai voltak rendszeresen kaja után, üvöltő sírás kíséretében 🥺 fura mert amúgy nekünk kB a 4.hónaptól lett jobb sok minden, de minden baba más. Nekünk foga is későn jött ki pedig 3 hónapos korától rágott mindent és ömlött a nyála majd egyszerre jött ki 8 fog, 😪🥺
            Na de a lényeg az, hogy remélem a kis Manó jól aludt és rendben oda értél a szülőire gondolom rohantál ☺️

            Comment


              kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Zsuzsi, mi disznózsírt kenünk tényleg hat. Egy régi gyerekorvosunk tanácsolta. Akkor a gyerek szedett öt féle gyógyszert, fül és tüdőgyulladása is volt. Nem akart a doktornő még egy dolgot felírni. Csak mondom egyébként a négyesnek ellenjavalt volt a babyluuf balzsam az alapbetegsége miatt, emiatt is zsíroztunk inkább. Mondjuk ő meg akarta enni
              Tudom, hogy azt kenik sokan, mert nekem is már sokszor mondták, persze nem javaslatként, hanem inkább oktatásként, de valahogy sose hittem benne, nem tudom miért. 🤷🏼‍♀️Nem tudom, hogy fogja bírni remélem nem üti ki 🙏 huh sajnálom ezt az alapbetegséget nálatok bármi is az. Én is izgultam Oli miatt, mert nekem és a testvéremnek is ugyanaz a születési rendellenességünk, nekem hála istennek el van nem kell csinálni vele semmit, de tesóm nagyon megkapta, a Hudak prof operált, aki a fejüknél összenőtt Sziámi ikreket is, ha emlékeztek nem oly rég. Szóval a betegség sose jó bármi is üti fel a fejét 🙏 csak legyen minden baba egészséges 🙏❤️ Oli is mindent meg akar enni el kellett dugnom a párna alá onnan kenegettem 😂
              Utoljára szerkesztette zsuzsanna baller; 2023.02.09., 21:33.

              Comment


                lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                +1 szavazat a baby luufra! Elő is keresem.
                (Van amúgy nagyobb gyerekeknek való is, kinder luuf talán)
                Én sose hallottam róla tegnapelőtt olvastam a Vida Ágnes kismamablogon. Egy csomó tippet vettem onnan már ☺️ van ami be jön van ami nem, de igyekszem kipróbálni dolgokat aztán majd csak hat vmi 🙏

                Comment


                  florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  kotta a picilányaink nagyon hasonlóan fejlődnek! Csak az én lányomnak egyertelműen van valami problémája, mert képtelen összehangolni a végtagjait. különben mászna, már 5 hós korától stabilan kutyázik... így csak párat lépeget, és lemaradnak a lábacskák. De feláll ő is, és szöszt csak akkor kell szedegetnem, ha nem nála akarom megtalálni a szösznél jobban csak a tengerimalac szénáját szereti.

                  Érdekes, ahogy írod, az első gyermeked jobb alvó volt, mint a többiek, vagy nála még te álltál hozza másképp?

                  (A Tulipán név azóta is megragadt a fülemben. Nagyon tetszik. )

                  zsuzsanna baller a fáraóra elfelejtettem reagálni, pedig halkan, de hosszan nevettem rajta. Nagyon viccesen tudsz fogalmazni!
                  Nekünk is van tengeri malac Mr. Cucu nah az külön show mikor megyünk etetni, mert egyrészt Oli megeszi az uborkát amit viszünk neki másrészt folyton a koszos almot akarja matatni. Én már nem is idegeskedem ezen a földön csipegetős dolgon, mikor lefekszik és teli szájjal nyalja a padlót, parkettát mindent és nálunk macska is van, aki jön megy 😹

                  Comment


                    Nalunk Ludwig a disznó, és amióta kihalt a társa, egyedül van. Próbáltunk másik malacot mellé, de nem barátkoztak össze. Ludwig retteg tőlünk, de a babához érdekes módon közel megy. Vagyis közelebb. Én ha enni adok neki, halalra vàltan menekül odébb a ketrecében... a kislánnyal meg hosszan szemeznek, amikor ki van engedve a malac.

                    Én se hallottam a baby luufról. Most megnéztem, mi az. Gyerkkoromban a svédkeserűt javasolták. A disznózsírról azt hittem városi legenda! De király!

                    Comment


                      lucazsofia nagyon elgondolkoztattál a korkülönbség témával. Köztem es a következő tesóm között másfél év van, ez a legkevesebb a családban. Vele jövök ki a legnehezebben és hatalmas volt a rivalizalás köztünk. Nyilván a szüleink sem kezelték jól a dolgot, és nem segített, hogy az öcsém iszonyat magas IQval él, gyorsan behozott mindent. Én csak átlagos jótanuló voltam, pár kiemelkedéssel, de neki az is kellett... többek között ezért sem mentem művészeti ágon tovább. Te miért látod jónak a kis korkülönbséget?

                      de most valahogy már érik bennem a következő baba. A lányunk is így érkezett, télen kezdődött bennem a dolog, és nyár végén élesedtünk, a gyerek meg kapott az alkalmon.

                      Egyébként a férjem is közeledik, a legutóbbi szülésfeldolgozó alkalom végén úgy írta fel a következő dátumot, hogy szülésfelkészítő. Szerintem a terapeuták már kezdenek minket leépíteni.

                      Comment


                        zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                        Tudom, hogy azt kenik sokan, mert nekem is már sokszor mondták, persze nem javaslatként, hanem inkább oktatásként, de valahogy sose hittem benne, nem tudom miért. 🤷🏼‍♀️Nem tudom, hogy fogja bírni remélem nem üti ki 🙏 huh sajnálom ezt az alapbetegséget nálatok bármi is az. Én is izgultam Oli miatt, mert nekem és a testvéremnek is ugyanaz a születési rendellenességünk, nekem hála istennek el van nem kell csinálni vele semmit, de tesóm nagyon megkapta, a Hudak prof operált, aki a fejüknél összenőtt Sziámi ikreket is, ha emlékeztek nem oly rég. Szóval a betegség sose jó bármi is üti fel a fejét 🙏 csak legyen minden baba egészséges 🙏❤️ Oli is mindent meg akar enni el kellett dugnom a párna alá onnan kenegettem 😂
                        Van akinek ez válik be, van akinek más. Szóval teljesen oké nálunk a gyerekek sokféle családi betegséget örököltek, van amit a férjemtől van amit tőlem. de felnőttként egyikőnk sem beteg az nagyon szuper hogy nálatok a gyermek nem örökölte.

                        Csepke is mindent megeszik, csak ne étel legyen bár tegnap egész jól elvolt egy almával.
                        "Azé a világ, aki teleszüli"
                        2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                        Comment


                          kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                          Csepke is mindent megeszik, csak ne étel legyen bár tegnap egész jól elvolt egy almával.
                          Az alma nálunk is az alapja és betonköve a hozzátáplálásnak. egészben, gerezdben, újabban reszelve... egyébként nem zavar, de szoktam azon tünődni hogy vajon mennyit eszik igazán. Nagy kedvvel maszatol és a kakiban is van kaja, de nem látom, hogy mennyiség lenne amit bevisz.

                          Comment


                            Zsuzsi, ha szereti az uborkát, adj neki többet vagy gyakrabban. Az lazítja a székletet.

                            Nekünk is van tengerimalacunk, de csak egy pár éve. Màr nem tùrják az álmot.

                            Enyémek között 3.25 év van. Én mindenképp vissza akartam menni dolgozni a kettő között, megőrültem volna 5-6 évig otthon és az állásom se maradt volna meg.
                            Szerintem tùl nagy teher az anyukának a kis korkülönbség. Nekem a nagy már ovis volt, egyedül öltözött, evett...de így is nagyon fárasztó.
                            Amíg terhes voltam délután a gyerek mellett elaludtam, amíg játszott.
                            Persze jobb a gyerekeknek, de mindent fel kell áldozni a gyerekekért? - ez költői!

                            Comment


                              florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              lucazsofia nagyon elgondolkoztattál a korkülönbség témával. Köztem es a következő tesóm között másfél év van, ez a legkevesebb a családban. Vele jövök ki a legnehezebben és hatalmas volt a rivalizalás köztünk. Nyilván a szüleink sem kezelték jól a dolgot, és nem segített, hogy az öcsém iszonyat magas IQval él, gyorsan behozott mindent. Én csak átlagos jótanuló voltam, pár kiemelkedéssel, de neki az is kellett... többek között ezért sem mentem művészeti ágon tovább. Te miért látod jónak a kis korkülönbséget?

                              de most valahogy már érik bennem a következő baba. A lányunk is így érkezett, télen kezdődött bennem a dolog, és nyár végén élesedtünk, a gyerek meg kapott az alkalmon.

                              Egyébként a férjem is közeledik, a legutóbbi szülésfeldolgozó alkalom végén úgy írta fel a következő dátumot, hogy szülésfelkészítő. Szerintem a terapeuták már kezdenek minket leépíteni.
                              Nem is tudom, annyi mindenen múlik, hogy alakul egy testvérkapcsolat. A férjemnél 14 hónappal idősebb a bátyja, és ők is folyton rivalizáltak, ráadásul ott az idősebb a zsenialkat, szóval a férjem nem nagyon rúghatott labdába. Mondjuk fizikailag erősebb volt... Az öccse meg 22 hónappal fiatalabb, ők sokkal jobban kijöttek. Nálunk a gyerekeknek elég jó a viszonya, legalábbis én elégedett vagyok. A két középső szokta ölni egymást, de alapból eléggé ragaszkodnak egymáshoz, meg szeretik egymást. A kis korkülönbségben szerintem az a praktikus, hogy optimális esetben gyorsan összenőnek, elszórakoztatják egymást. Vagy lehet, csak szeretem a kihívasokat, ezért vonz annyira az extrém kis korkülönbség téma.
                              Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                              Luca, B (2015) & F (2017)

                              Comment


                                lucazsofia
                                Hat szerintem most nekem is a kihívás része tetszik a legjobban
                                Tudod, ha már úgyse bírok vele, legalább legyen egyértelmű, miért mert ketten vannak...

                                Viszont szerencsére a férjem józanabb, együtt meg majd csak kihozzuk a legjobbat egymásból.

                                A 14 hónap iszonyú kevés azért... már az anyai testnek is szerintem. Az enyémnek tuti.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X