Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Könyvajánló - gyerekkönyvek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    S. most valamiert nagyon szeret "feladatlapozni". Engem egyébként a hideg ráz magától a műfajtól, de ő szerintem (ovis behatásra talán) nagyon élvezi.
    Dániel Andrásnak (a kufisorozat szerzőjének) van egy sztem nagyon vicces könyve, a Mit keres Jakab az ágy alatt, ami ráadásul feladatokat is ad a képekhez a sztori mellé, és még èn is szórakoztatónak találtam (a feladatok ellenére is). Nagyon élveztem olvasni is, és Samuval néhol könnyesre nevettük magunkat szófordulatokon, képeken, neveken.
    Akinek bejön a kicsit abszurd humor, szerintem élvezni fogja ezt is.
    Zsuzsi,
    Samu (2011 tél) és Lázár (2015 ősz) mamája

    Comment


      nálunk is Galléros Fecó megy, de talán jobb lett volna a datolyapart előtt elolvasni szerintem. Viszont gyerekeknek nagyon tetszik. datolyapart nekem legkevésbé szimpi az eddig olvasottak közül, valóban amit Zsizsi is írt, hogy nagyon sok benne a rossz és a végén nekem túl rövid a feloldás rész, alig 2 fejezet. Ráadásul nem lett nagy fordulat az elején olyan hosszan bevezetett Riki-téma sem, pedig az eleje annyira arra volt kihegyezve aztán úgy eltűnt a sztoriból, attól a száltól pl többet vártam. Már csak a ferrit szigetek van igaz és a hamarosan megjelenő Rumini kapitány?
      A Datolyapartból viszont sok szereplő kedvenc lett, ami előnyére könyvelhető, így a ripacsok, de legfőbb Rinya! Szállóige nálunk a "Rinya mindent tud!"
      Kinga, Emma (2009) , Boldizsár (2011) , Aliz (2013) és Ágoston (2016) anyukája

      Comment


        Nekem kuflik is nagyon szájbarágós, én nem szeretem, gyerekek igen. Ő írta a Mtild és MArgarétát is, igaz? Azt régebben olvastuk, a Jakabot is kihozzuk akkor.


        Ja és írni akartama múltkori láncmesés kérdésre, hogy modern változata még ami nagyon tetszik nálunk mindnekinek a Szofi sorozat. És most jön a haramdik rész, vagy már meg is jelent a napokban, a Szofi bújócskázik. Na ez nekem nagy kedvencem, mert a 6 éves is rettentően élvezi, pedig sokszor olvassuk őket, ugyebár elsősorban a lassan 3 évesnek vettük, de olyan összetett a képek változásai pl a Szofi varázsolban.
        Kinga, Emma (2009) , Boldizsár (2011) , Aliz (2013) és Ágoston (2016) anyukája

        Comment


          Jakabot én is írtam korábban, könyvtár után beszereztük a saját példányt is, mert annyira szeretik a gyerekek.

          Az én személyes kedvencem: A Nyalókába ragadt legyek szabadtéri múzeuma

          Dániel Andrástól modern láncmese a Smorc Angéla. nekünk az is nagyon bejött

          Comment


            Iskolába menőknek szerintem jó: Brumi az iskolában, Iskolások kézikönyve,Garmann nyara..utóbbit még nem kezdtük el,csak megvettem.

            Comment


              Még a ferrit sziget után jön a fényvizek.ezeket még nem olvastuk.
              Én nem tudtam eldönteni,hogy jobb,a datolyapart előtt vagy után olvasni a fecót.mi utána olvastuk ugyebár...
              "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
              Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

              Comment


                Mi meg úgy látom soha nem lépjük át az első felyezetet, már 2X elolvastuk, de utánna valami másba kezdünk mindig...
                Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

                Comment


                  Én is hosszan rágódtam, könyvtárból most kihoztuk a meglevő Rumini könyveket. Átnyálaztam a Datolyapartot és így előbb Fecó naplójába fogtam. Utána egyértelműen majd a Datolyapart jön. Na, a Ferrit szigetek nincs nálam. Akkor azt még meghozatom. Van még másfél könyvnyi időm .
                  Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

                  Comment


                    Mi (én ) is Dániel András rajongok vagyunk eddig a kuflikat olvastuk, meg ma egész hosszan nézegettük Jakabot a Pagonyban (a lányom mostanában mindent megszámol, abban meg lehet bőven), de alig várom, h belenojjon a többibe is A Matild es Margarétat hany eves korban olvastátok? És kicsibacsiekat?
                    D. 2013.01.15 és A. 2015.07.02.
                    A teli kelyhet szépen üríteni ki, ugyan kinek sikerülne ez? (C.G.J.)

                    Comment


                      Pammut eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Én is hosszan rágódtam, könyvtárból most kihoztuk a meglevő Rumini könyveket. Átnyálaztam a Datolyapartot és így előbb Fecó naplójába fogtam. Utána egyértelműen majd a Datolyapart jön. Na, a Ferrit szigetek nincs nálam. Akkor azt még meghozatom. Van még másfél könyvnyi időm .
                      Nekem, mint nagyranőtt Rumini rajongónak a Datolyapart nem tetszett
                      Nekem vontatott volt. Legény szerette.
                      A Fényvizes is nagyon jó, kicsit emlékeztet a Fecó naplójára.

                      Fecó naplója viszont nagyon jó , sajnálom, hogy az ő karakterére nem írnak nagyobbacska gyerkőcöknek pár regényt.
                      Viki&Lackó(14,5)
                      https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                      Comment


                        Ezt ismeri valaki?Olyan aranyosnak hangzik
                        http://www.egigerokonyvek.hu/konyves...ak-vilaga-info
                        D. 2013.01.15 és A. 2015.07.02.
                        A teli kelyhet szépen üríteni ki, ugyan kinek sikerülne ez? (C.G.J.)

                        Comment


                          Iskolák mamik, ismeritek ezt? SEMMI.
                          http://hvg.hu/kultura/20160428_Semmi...konyvfesztival
                          Most cikkeznek róla, én még nem is hallottam róla.
                          eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
                          és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

                          Comment


                            szdp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Iskolák mamik, ismeritek ezt? SEMMI.
                            http://hvg.hu/kultura/20160428_Semmi...konyvfesztival
                            Most cikkeznek róla, én még nem is hallottam róla.
                            minden tinédzsernek felkínálnám, hogy olvasgassa. 16 éven felül. valamibe nagyon belenyúlt a nő. a stílusa nem valami hajdeparnasszus, de nem lehet reakció nélkül olvasni. engem ennyire csak felnőtt könyv rúgott oldalba, az pedig a beszélnünk kell kevinről volt.

                            ha semmi egyéb olvasmányt nem olvas el egy gimis, csak ezt, akkor is azt mondom, hogy ez reakciót vált ki belőle. ez nem az az elolvastam, de minek jellegű olvasmány.
                            Juca
                            http://kovacs-telekes.org/hu Netes turi, két lány után jött a Gyuri :-)

                            Comment


                              a minden viszont már nem ül/üt. abban is vannak jó elbeszélések, de az csak max. villan. ez a nő is egykötetes szerző lesz, na de azt az egyet behúzta rendesen.

                              nem is tudom, hogy anno hatott-e rám így valami vagy sem. azt gondolom nem. szülőként is kemény volt olvasni. talán a trainspotting film érintett meg valamennyire. egyetlen olyan olvasmányt nem tudok mondani, ami után csak bolyongtam volna, pedig azért -mivel volt olyan elképzelésem, hogy bölcsész legyek- elég sokat olvastunk a kötelezőkön kívül is fakton is.

                              nekem egyébként felnőttként azt mondja a regény, hogy a rezsimbe forduló társadalmunkat írta le. mindenki tartozik egy kis szívességel, és nem lehet megragadni azt a pontot, amikor elszabadul a pokol, hanem csak elindul egy kis rög, és szépen válik visszafordíthatatlan lavinává, ijesztően egyszerűen, tulajdonképpen a 0. másodpercben. nincs kapaszkodó, nincs alkalom a kilépésre. annyira elkapta a fonalat, hogy csak zsibbad az ember keze, és tátog, mint a hal.

                              brutálisan jó könyv. szerintem.
                              Juca
                              http://kovacs-telekes.org/hu Netes turi, két lány után jött a Gyuri :-)

                              Comment


                                Regebben sokszor ajanlottam itt a Narniat, orulok, hogy tobb embernek bejott. Mi eveken at olvastuk a fiammal, igazabol csak tavaly ertunk a vegere az utolso sorozatdarabnak. De az elmeny tuti orok eletre szol.

                                Gondoltam, leirom, a 14 eves miket olvasott az elmult idoszakban, hatha valakinek van hasonlo koru csemeteje:
                                Buszkeseg es balitelet (J.Austen), Silas Marner (G. Eliot), Mary Barton (E.Gaskell), Fresko (SZabo Magda), Dr Jekyll es Mr Hyde (R.L.Stevenson), Allatfarm (G.Orwell), Abel a rengetegben (Tamasi A.), Sherlock Holmes kalandjai (A.C.Doyle), Vilagok haboruja; Idogep (H.G.Wells).
                                Varakozik a polcon: Dorian Gray (O.Wilde), Monte Cristo grofja (A.Dumas), Jane Eyre (C.Bronte), A csavar fordul egyet (H.James), Frankenstein (M. Shelley).

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X