Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Könyvajánló - gyerekkönyvek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Eragon én fiaimnak volt nagyon nagyon nagy szerelme. Felsőtagozatosan olvasták, milliónyi bonyolult névvel, néppel, eseménnyel. Én az első kötetben ezen véreztem el. Nem tudtam követni. De ha valaki megbírkózik a Trónok harcával, ahhoz képest smafu.

    Winnetou és társai, nővérem nagy kedvence volt. Szintén 10 év felett. A végkifejlete nagyon szomorú...Én is sok Karl May-t olvastam, már mindet magamnak (10-12 év, de ugye ők jóval előbbre járnak, mint hajdan mi). Izgalmas kalandregények.

    Dzsungel könyve, az eredeti! (vettem egy egyszerűsített átdolgozást, annyira pocsék volt, hogy kazánba ment), nemrég olvastam újra, de gyerekfejjel is sokszor. Nem csak a Maugli történeteket. A Riki-Tiki-Tévi-t még Anyu olvasta fel. Érdemes előre elolvasni és mérlegelni egyiknél-másiknál (a Királynő ankusa pl. nem biztos, hogy már jó.)
    Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

    Comment


      Winnetou könyveit fiam 9 évesen kezdte, anno én is nagyon szerettem őket ilyesmi idősen. Most felnőtt feljjel csodálkozom ezen
      Erika, 3 kölök anyuja: Baló (2005.01), Lenke (2007.12), Mikus (2013.03)

      Kisfiúcipők

      Comment


        tjuca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        8 éveseknek jó lehet az időfutár sorozat. bár ez gyerekfüggő, lehet idősebbeknek való.

        bosnyák viktóriától a tündérboszorkány, klott gatya ne fárassz és az analfa visszatér is jó lehet. valójában egy nyolc évesnek már nagyon sok jó könyvet lehet ajánlani, de jobb lenne tudni mit szeretnek olvasni. :-) az iskolai történeteket szokták kedvelni, mint pl. danny bá, meg az előbb említett könyvek.

        jó még a somniavero, vagy a doktor proktor pukipora is, de tényleg ehhez nagyon kell ismerni a gyereket. lánynak szerintem könnyebb mostanában választani. :-)
        köszi Juca a tippeket, bevásároltam lánynak tündérboszit, fiúnak danny bát...

        köszönöm!
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          Pammut eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Eragon én fiaimnak volt nagyon nagyon nagy szerelme. Felsőtagozatosan olvasták, milliónyi bonyolult névvel, néppel, eseménnyel. Én az első kötetben ezen véreztem el. Nem tudtam követni. De ha valaki megbírkózik a Trónok harcával, ahhoz képest smafu.

          Winnetou és társai, nővérem nagy kedvence volt. Szintén 10 év felett. A végkifejlete nagyon szomorú...Én is sok Karl May-t olvastam, már mindet magamnak (10-12 év, de ugye ők jóval előbbre járnak, mint hajdan mi). Izgalmas kalandregények.

          Dzsungel könyve, az eredeti! (vettem egy egyszerűsített átdolgozást, annyira pocsék volt, hogy kazánba ment), nemrég olvastam újra, de gyerekfejjel is sokszor. Nem csak a Maugli történeteket. A Riki-Tiki-Tévi-t még Anyu olvasta fel. Érdemes előre elolvasni és mérlegelni egyiknél-másiknál (a Királynő ankusa pl. nem biztos, hogy már jó.)
          köszi
          Riki-tiki-tévi nagy kedvencem. Már tudok olvasni sorozatból volt meg, így első könyveim egyike volt, amit anno olvastam. A regény az eredeti, amibe be belekezdtem, egyenlőre csak magamnak.
          youlcsi és Muki (101214)[/URL]

          Comment


            BaLeMi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Winnetou könyveit fiam 9 évesen kezdte, anno én is nagyon szerettem őket ilyesmi idősen. Most felnőtt feljjel csodálkozom ezen
            na, ha befejeztem a futó projekteket, lehet, belekezdek... sajnos némelyik könyv esik már szét... mondjuk engem nem zavar, csak a gyereknek nem tudom így majd pár év múlva odaadni.
            youlcsi és Muki (101214)[/URL]

            Comment


              Segítenétek nekem Janikovszky Éva-ügyben? Nagyon tetszik a gyerekeimnek (és nekem is) az írónő nyelvezete, írásai. Ahogy utánanéztem, rengetek olyan kötete van, amit nem ismerek még csak hallomásból sem... Melyiket ajánljátok már 3 éves kortól, melyiket az iskoláskor kezdetén? Köszönöm!

              Comment


                tubarózsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Segítenétek nekem Janikovszky Éva-ügyben? Nagyon tetszik a gyerekeimnek (és nekem is) az írónő nyelvezete, írásai. Ahogy utánanéztem, rengetek olyan kötete van, amit nem ismerek még csak hallomásból sem... Melyiket ajánljátok már 3 éves kortól, melyiket az iskoláskor kezdetén? Köszönöm!
                Mi olyan 4-5éves kortól olvastuk a Ha én felnőtt volnék címűt, valamivel később a Velem mindig történik valami jött, mostanában nem olvastunk Janikovszkyt...
                Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

                Comment


                  modern láncmese: Pettson és Finduszból a Kandúr szülinapi tortája
                  cs a nagydumás (2011.02.19) és a kisvacak (2013.03.25) anyája

                  Comment


                    Már óvodás vagyok,már iskolás vagyok?
                    "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                    Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                    Comment


                      tubarózsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Segítenétek nekem Janikovszky Éva-ügyben? Nagyon tetszik a gyerekeimnek (és nekem is) az írónő nyelvezete, írásai. Ahogy utánanéztem, rengetek olyan kötete van, amit nem ismerek még csak hallomásból sem... Melyiket ajánljátok már 3 éves kortól, melyiket az iskoláskor kezdetén? Köszönöm!
                      Én ezeket ismerem (ovisoknak):
                      -Már óvodás vagyok (bár a zsákos ijesztgetős részt mindig kihagytam, szerintem szörnyű).
                      -Jó nekem
                      -Te is tudod?
                      Judit -Nóra (2012.07.29.) és Anna (2016.07.24.)

                      Comment


                        Galléros Fecó naplója
                        "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                        Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                        Comment


                          Köszi, Lányok, nagy segítség, hogy legalább be tudom lőni, melyek az ennek a korosztálynak megfelelők. Ezekbe próbálok beleolvasni. A már óvodás vagyok-ból mi sem olvassuk azt a részt, tényleg szörnyű.

                          Comment


                            Modern láncmese:Smorc Angéla a gyerekeim már fejből nyomják

                            Kedvencem a tengeri vigyorka
                            Utoljára szerkesztette farkasm; 2016.04.11., 12:44.

                            Comment


                              zsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Galléros Fecó naplója
                              Szereti Miska?
                              Viki&Lackó(14,5)
                              https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                              Comment


                                Igazad volt Viki,tényleg nagyon jó!szuper kalandok és egy remek fazon Fecó.nem mellesleg túlélőművész
                                "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                                Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X