Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Iskolaváltás: Hol van jó iskola?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Az az igazság, hogy a mi szemléletünk is "más" és gazdagok se vagyunk, és olyan iskolába se szeretnénk járatni, ahol az a mérvadó, hogy kinek mennyi pénze van. A gyerekeken végig nézve ez mondjuk nem látszott. De az is igaz, hogy mostanában változtatták meg az iskola körzethatárát és már nem annyira a rózsadomb dominál. Ennek ellenére, én is tudok olyanról, aki most 4-es és az osztálytársai kiközösítik, mert könyvmoly... De az az igazság, hogy a környékünkön egyik iskola se tudott még meggyőzni azzal, amit mutatott...
    Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

    Comment


      Noncso, nem is tudtam! Három unokatesóm is Fillérbe járt, kettő elvégezte, de utálta, harmadikat ötödikben mentették át a Marczibányi térre.

      Eszter és a Budenz? Nagyon sok volt ovistárs jár oda és eddig mindenkitől nagyon jókat hallottunk róla!
      Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

      Comment


        Az általános iskola volt, akinél jó élmény volt?
        Megérintett a gyanú, hogy esetleg a korosztályos problémák miatt sül el nehezen jól. Többen írtátok, hogy a gimi utána kész felüdülés volt. Én is azt éreztem, hogy az általános iskola beskatulyázott és utána vidáman lehetett szárnyat bontani gimiben, ahová pedig nagyon szerettem járni.
        Bár ha az ovi tud jól elsülni (és ebben nagyon jó tapasztalatink is vannak) akkor talán nem törvényszerű, hogy az általános iskola miért nem. (Ezt most jól megbeszéltem magammal)
        Egy legényke és egy leányka édesanyja

        Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

        Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

        Comment


          bodzaboris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Noncso, nem is tudtam! Három unokatesóm is Fillérbe járt, kettő elvégezte, de utálta, harmadikat ötödikben mentették át a Marczibányi térre.

          Eszter és a Budenz? Nagyon sok volt ovistárs jár oda és eddig mindenkitől nagyon jókat hallottunk róla!
          Voltunk ott is... Jó lenne egy bennfentes, akivel beszélhetnék. Nekem csak egy ismerősöm gyereke jár oda, ő pont auti, és ebből a szempontból tudják megítélni a sulit.
          Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

          Comment


            neinda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Az általános iskola volt, akinél jó élmény volt?
            Megérintett a gyanú, hogy esetleg a korosztályos problémák miatt sül el nehezen jól. Többen írtátok, hogy a gimi utána kész felüdülés volt. Én is azt éreztem, hogy az általános iskola beskatulyázott és utána vidáman lehetett szárnyat bontani gimiben, ahová pedig nagyon szerettem járni.
            Bár ha az ovi tud jól elsülni (és ebben nagyon jó tapasztalatink is vannak) akkor talán nem törvényszerű, hogy az általános iskola miért nem. (Ezt most jól megbeszéltem magammal)
            Detto. Az általános egy borzalmas élmény marad, de a gimi az nekem is jó volt. A gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni egymással. Sajnos a mi korosztályunk még az átkosbeli nevelési stílusból kapott, amikor is a tanár simán pofozhatott stb... Nekem anno az volt a legfájóbb, hogy a felnőttek minden felett szemet hunytak. Úgyszólván tojtak az egészre. Illetve a többiek által ki közösített gyerekeket a tanárok is úgy kezelték. Általában a szegényebb volt kiközösítve. A tanárok maguk is skatulyáztak. Volt az eminens, és volt a h.ly. gyerek. És ezekből a skatulyákból nem lehetett kitörni. A tanárok által h.gyereknek tartott ma már családos ember és elvégzett egy fősulit is.
            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

            Comment


              Nóri és neinda, ebben igazatok lehet, de ha belegondoltok, vannak itt 25 éves és 40 éves anyukák is ugyanolyan korú gyerekekkel, szóval nem hiszem, hogy "korosztályos" lenne a probléma. Nekem se az általános, se a gimi nem volt egy nagy élmény. Az általános a tanárok miatt, a gimi az osztály miatt. És ugye a szemlélet nem sokat változott az idő során, mégis a tanárok sokkal jobbak voltak a gimiben. Mondjuk az is igaz, hogy kis általános iskolásként még több babusgatásra lenne/lett volna szükségünk, gimiben pedig már nem a tanároktól várjuk ezt. Ott inkább azokat szerettem, akik fiatalok és jófejek voltak.
              Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

              Comment


                Lehet, en perverz vagyok, de nekem tok jo emlekeim vannak az altalanosrol. Poros alfoldi kisvaros "jobbik" iskolaja, bekebeli 70-es/80-as evek En amolyan kis mindenleben kanal voltam, csapattitkar is, vagy hogy is hivjak, aktiv, jotanulo, versmondos, szinjatszozos, Zankara kuldott, stb. Azt hiszem, kimondottan kedveltek a tanarok.
                De pl a fiatalabb tesom tuti masrol szamolna be, mert neki viszont (mas tipus leven) az en elozmenyem miatt sokmindennel meg kellett kuzdenie, o inkabb az, aki pont emiatt csak kesobb tudott kibontakozni.
                A gimit is szerettem, szigoru, eros osztalyba jartam, koleszos voltam, egy-ket kivetellel mindenki tovabbtanult kozulunk, sot tobbdiplomasok lettunk. Ez masert volt jo. Nem mellekesen, mert ott ismertem meg a ferjemet

                Comment


                  Kati, szerencsés voltál... Sok minden múlik a tanárokon, ebből is látszik...
                  Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

                  Comment


                    Igen, szerencse is. Meg szerintem en iskolamanias voltam mindig is. Ez biztos sokat segitett.
                    Elnezem a fiamat, aki szerintem vmit orokolt ebbol. Nagyon szeret "tanitani". Ha valamit csak egy kicsit is tud mar, azt tovabb akarja adni Most epp gyakorolhatja magat, Nepalban kisebbeknek tart a tarsaival kulonbozo foglalkozasokat. Azt irja, "jo kemeny, mert igen hangosak, de FUN CHALLENGE"

                    Comment


                      sz_eszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Voltunk ott is... Jó lenne egy bennfentes, akivel beszélhetnék. Nekem csak egy ismerősöm gyereke jár oda, ő pont auti, és ebből a szempontból tudják megítélni a sulit.
                      Budenzrol csak jokat hallok! Több ismerős is jár oda. Újgazdagok meg mindenhol vannak.
                      Iskolás óvodás Waldorf

                      Comment


                        Noncso, Eszter, ha lehet, össze tudnátok kötni Budenzes szülőkkel? Lenne pár kérdésem... Köszönöm szépen!
                        Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

                        Comment


                          neinda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nektek, akiknek sulisok a gyerekeitek nincs az az érzésetek, hogy ebbe az iskolaiparba a szülő majd belehal? És nem mellesleg a gyerek is? Mert annyira magas a követelmény, rohamtempóval haladnak, egyfolytában irodázni kell éjszaka (üzenő, mit kell beküldeni, ilyen boríték, olyan könyvkötés, extra hozzávalók, egyéb alkalmak, eltépte a köpenyét, elhagyta a pulóverét, témazáróra felkészíteni, nem érti a leckét stb.) Én három éve gyűröm a sulit a nagyobbikkal, a kicsi tavaly kezdte, de az elmúlt tanévben majd' belehaltam. Csak én vagyok így?
                          Nem tudom, ez csak a mi iskolánkban van így, vagy más iskola is ennyire kemény, főleg a követelmény tekintetében?
                          Azzal teljesen egyet értek, hogy az iskola folyamatosan foglalkoztatja a szülőt. Én ezt egyszer szóvá is tettem, amikor felvilágosítottak, hogy csak az a gyerek jut valamire, akit a szülő tanít. Ami tényleg kiborító, mert a nagyobb gyerekem csak azt nem csinálja, amit én mondok, amit a suliban tőle kérnek azt természetesen megteszi. De állandóan én kapom az üzeneteket, hogy mit mondjak a gyereknek mit kell csinálni, ami a halálom.

                          Viszont én félévkor föladtam a könyv és füzet kötögetést, az uzsonna hajkurászást és a mindenért az iskolába berohangászást és mégis élünk valahogy vagy lehet, hogy pont ezért.

                          Idén már így kezdem az évet. Kezdem is az évnyitó című fölösleges mizéria kihagyásával.

                          Comment


                            Sziasztok, megtaláltam én is ezt a topicot. Idén kezdünk egy iskolaotthonos sulit. Nem ígértek az olvasáson kívül házikat hétköznapra. Az alsós légkört nagyon dicsérték, a felsőt már nem annyira. De az még messze van. Érdekes ez a szülői foglalkoztatás amit írtok. Én megfogadtam Vekerdy tanácsát. Nem szeretnék a gyerekkel tanulni otthon. Ismerem magam... nem tenne jót a gyereknek az tuti
                            eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
                            és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

                            Comment


                              Látom volt téma a skatulyázás.. Szerintem ez úgy általában minden sulira/tanárra(?) igaz. Én azért élveztem az általánost mert a jógyereknek/eminensnek voltam beskatulyázva. Az utolsó években már alig kellett tanulnom, emlékszem. A gimit én nehezebben viseltem, mert lányként kilógtam a többitől, (értsd: nem öltöztem kirívóan, nem sminkeltem, nem voltam diszkós, inkább alteres) és ezért igencsak kiközösítettek. Persze volt 1-2 barátnőm, akikkel elvoltam, de nem is járok osztálytalálkozókra.. Szerintem ezért inkább ez egyén függő, ki hogy éli meg az iskolát. A saját kis stílusától is függ.. Míg az alsóban irányító, csoportformáló egyéniség voltam, a gimiben tudatosan nem akartam én lenni az aki minden versenyre jár, ezért visszahúzódóbb lettem. Később ezért sokkal rosszabbul jártam.
                              De az fix, hogy az elején a jegyek/magaviselet által skatulyáznak a tanárok, és ezt már most mondom a fiamnak, hogy az elején ha odafigyel, rendesen elvégzi a feladatokat, később könnyebb lesz a dolga, és fordítva.
                              eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
                              és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

                              Comment


                                szdp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Látom volt téma a skatulyázás.. Szerintem ez úgy általában minden sulira/tanárra(?) igaz. Én azért élveztem az általánost mert a jógyereknek/eminensnek voltam beskatulyázva. Az utolsó években már alig kellett tanulnom, emlékszem. A gimit én nehezebben viseltem, mert lányként kilógtam a többitől, (értsd: nem öltöztem kirívóan, nem sminkeltem, nem voltam diszkós, inkább alteres) és ezért igencsak kiközösítettek. Persze volt 1-2 barátnőm, akikkel elvoltam, de nem is járok osztálytalálkozókra.. Szerintem ezért inkább ez egyén függő, ki hogy éli meg az iskolát. A saját kis stílusától is függ.. Míg az alsóban irányító, csoportformáló egyéniség voltam, a gimiben tudatosan nem akartam én lenni az aki minden versenyre jár, ezért visszahúzódóbb lettem. Később ezért sokkal rosszabbul jártam.
                                De az fix, hogy az elején a jegyek/magaviselet által skatulyáznak a tanárok, és ezt már most mondom a fiamnak, hogy az elején ha odafigyel, rendesen elvégzi a feladatokat, később könnyebb lesz a dolga, és fordítva.
                                Folytassuk a témát, én nagyon próbálok jól hozzáállni, de a szülői időpontját már mindkét gyereknél megváltoztatták és a nyári tanszerlistán is módosítottak már mindkét részről. Nyáron egyáltalán nem hiányoztak ezek a levelek. Szóval, most hullafáradtan - füzetkötögetések közepette - nagyon meg kell emberelnem magam, hogy ne a negatív törjön fel belőlem.
                                Egy legényke és egy leányka édesanyja

                                Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

                                Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X