Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Iskolaváltás: Hol van jó iskola?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    neinda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nektek, akiknek sulisok a gyerekeitek nincs az az érzésetek, hogy ebbe az iskolaiparba a szülő majd belehal? És nem mellesleg a gyerek is? Mert annyira magas a követelmény, rohamtempóval haladnak, egyfolytában irodázni kell éjszaka (üzenő, mit kell beküldeni, ilyen boríték, olyan könyvkötés, extra hozzávalók, egyéb alkalmak, eltépte a köpenyét, elhagyta a pulóverét, témazáróra felkészíteni, nem érti a leckét stb.) Én három éve gyűröm a sulit a nagyobbikkal, a kicsi tavaly kezdte, de az elmúlt tanévben majd' belehaltam. Csak én vagyok így?
    Nem tudom, ez csak a mi iskolánkban van így, vagy más iskola is ennyire kemény, főleg a követelmény tekintetében?
    sok dologban igen, szerencsére a lecke, témazáró tanulás nem probléma
    az elhagyás, bekötés, ezt venni stb igen
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    Comment


      Lehet, hogy velem is baj van, nem tudom... De tuti, hogy en nem vettem volna olyan strammul az akadalyokat, mint sok anyuka. Tevolegesen sem, es lelkileg sem, ha latom, hogy a gyerekem kivan. Az, hogy se koran keles vagy egesznapos iskola, se hazik, se teljesitmenykenyszer (dolgozat/osztalyzas, stb) nem volt, igy utolag felbecsulhetetlen erteknek tartom.

      Comment


        Stellar Rose eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Lehet, hogy velem is baj van, nem tudom... De tuti, hogy en nem vettem volna olyan strammul az akadalyokat, mint sok anyuka. Tevolegesen sem, es lelkileg sem, ha latom, hogy a gyerekem kivan. Az, hogy se koran keles vagy egesznapos iskola, se hazik, se teljesitmenykenyszer (dolgozat/osztalyzas, stb) nem volt, igy utolag felbecsulhetetlen erteknek tartom.
        nálunk a korán kelés pl sajnos nem a sulin múlik...
        mindkét kisebbek korábban kel, mint jól esne...

        de amúgy igen jó lenne később suli stb, de amikor a munkahelyek többsége szigorúan 8kor kezd akkor érthető h a suli is akkor...

        az is rossz tud lenni ha délben hazalökik a gyereket, de a szülő 1. dolgozik, 2 kisebb tesó van, aki akkor aludna...

        sok mindennek kell klappolnia, hogy jó legyen a helyzet
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          A nagy mar másodikat vegezte. F nem oda akarta iratni, de hosszas huzavona után oda irattuk ahova jar. Szereti, jo tanítok. Egyik ovodatars anyukájával találkoztam első végén. Mondta, ok abba a suliba mentek aminek akkor a legrosszabb hire volt, de a lányának az a tanító néni tetszett aki azt az iskolát mutatta be. Nem is volt gondja a gyerkőcnek. Szépen megtanult írni olvasni.

          Ezzel csak azt akarom írni, hogy nem biztos, hogy az a jo a gyereknek amit mi gondolunk. S ha kiderül, hogy nem vált be lehet váltani.
          Csybe

          Comment


            Tökéletesen egyetértek. Én sem ragaszkodom az alter sulihoz, bár a nagyobbik lányom nagyon öntörvényű, művész lélek. Ezt az óvónők mondják jellemrajzként. És azt tanácsolják, hogy olyan sulit válasszunk ahol ki tud bontakozni.
            Írni, olvasni remélhetőleg bármilyen iskolában megtanulna. Jófejű gyerek.
            Nekünk sem az a célunk, hogy a legtöbbet hozzuk ki a gyerekből és egy taposómalom legyen az iskolás évek számára.
            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

            Comment


              Paci, D is korankelo volt kicsinek (6-6.15 ilyesmi), de ez total megvaltozott, mire iskolas lett:-) Nalunk egyebkent pont a suli kezdodott korabban, mint a munkahelyek, mert 8.20 volt, de a norma ugye a 9 ora.
              Persze, egyetertek, hogy sok szalon futnak a dolgok. A mi helyzetunket atgondolva irtam. Illetve abbol, amit D-n lattam, hogy szerencsesen talalkoztak az igenyeink es lehetosegeink. Neki pl ugy kellettek a szabad, nyugodt delutanok, mint egy falat kenyer. Meg az is, hogy ne nyomja agyon a rendszer a maga korlataival.

              Csybevel is total egyetertek, hogy mennyire fontos, hogy ne (csak) sajat magunkbol kiindulva dontsunk, hanem a gyereket fokuszba te've. Mielott D kis jellemet, szokasait elkezdtuk volna kiismerni, eszunk agaban sem volt a W ovoda/iskola. Plane, hogy en "normal" pedagogus voltam. Sokszor leirtam mar, hogy minket total o vezetett az alternativ utra Nem gyozok eleg halas lenni neki az "eredmenyeket" latva

              Comment


                Eszter, azért hozta el a Fillérből, mert kiközösítették, csúfolták (lekövérezték...stb) és ezt a pedagógusok egyáltalán nem tudták kezelni. Négy év alatt háromszor volt tanítóváltás és kétszer napközis tanítóváltás. Persze ez szerencsétlenül jött ki nyilván.
                Azért az az egész iskolára jellemző szerintem, hogy a II. kerületi tehetősebb családok járnak oda és ezt ritkán tudják helyén kezelni a pedagógusok ott, a probléma általában nem elsőben, hanem később ütközik ki.
                De semmiképpen sem szeretnék általánosítani, azt sem jelent semmit, hogy én nem hallottam senkitől sem jót róla, mert akikkel beszélgetek, hasonló szemléletűek, mint én. Szóval biztosan jó az iskola más elvárásoknak.

                (Az sem segít, hogy én magam egy évet jártam oda anno és úgy kellett kimenekíteni, úgyhogy eleve egy nagy ellenállás van bennem, ezt vedd hozzá!)
                Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                Comment


                  Stellar Rose eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Paci, D is korankelo volt kicsinek (6-6.15 ilyesmi), de ez total megvaltozott, mire iskolas lett:-) Nalunk egyebkent pont a suli kezdodott korabban, mint a munkahelyek, mert 8.20 volt, de a norma ugye a 9 ora.
                  Persze, egyetertek, hogy sok szalon futnak a dolgok. A mi helyzetunket atgondolva irtam. Illetve abbol, amit D-n lattam, hogy szerencsesen talalkoztak az igenyeink es lehetosegeink. Neki pl ugy kellettek a szabad, nyugodt delutanok, mint egy falat kenyer. Meg az is, hogy ne nyomja agyon a rendszer a maga korlataival.

                  Csybevel is total egyetertek, hogy mennyire fontos, hogy ne (csak) sajat magunkbol kiindulva dontsunk, hanem a gyereket fokuszba te've. Mielott D kis jellemet, szokasait elkezdtuk volna kiismerni, eszunk agaban sem volt a W ovoda/iskola. Plane, hogy en "normal" pedagogus voltam. Sokszor leirtam mar, hogy minket total o vezetett az alternativ utra Nem gyozok eleg halas lenni neki az "eredmenyeket" latva
                  a korán kelést nem is az adott gyerekre írtam, mert pont F is így volt, h sulira kezdett később kelni...
                  hanem a tesói...szóval miattuk kb mindegy mikor kezdődik a suli. csak erre akartam kilukadni

                  másik, igaz én pont így jártam az első sulival, h erősebb suli, tagozat, aztán mi lett volna...nem a gyerek akarta, én gondoltam h az lesz a jó
                  Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                  Comment


                    Nálunk is a kicsi művészlélek. Megpróbálom iskolán kívül támogatni ebben. A gondom az, hogy nagyon jó eszű gyerekek és nagyon szépen is az eredményeik, de elfáradtak átlagon felül, motiválatlanok, kedvtelenek lettek. És én is. Most még egy évet nekigyürkőzünk a jelenlegi feltételekkel és meglátjuk. Én azzal próbáltam őket kompenzálni - és ezt évek óta teszem, az ovis évek alatt is - hogy havonta-kéthavonta kapnak egy "anya- napot", amikor nem mennek iskolába és akkor pihenünk, nézelődünk, elmegyünk egy érdekes előadásra, és a legjobban akkor esik az egész, ha közben munkanap van és természetesen tanítás. Milyen jó is az: fagyizni sütizni, Parlament látogatásra, múzeumba menni, amikor különben iskolában kéne lenni:-) A nehéz csak az volt, hogy a szülőileg igazolt napokból a nagynak hatot adtak, a kicsinek csak hármat, így neki később csak "anya-délutánjai" voltak. És ezeket persze úgy kell időzíteni, hogy ne legyen témazáró, az én munkámhoz is gondosan hozzá kell igazítani, a programokhoz is. Jó az is, ha közben nem hagyományos tanítási nap van, mert nem kell pótolni, mert az azért elég nagy szívás nekem is az ezer teendő mellett. Pl. ha tudom, hogy áentéeszes-es fejtágítás van, vagy valami gyerekprogramba csomagolt promócióra mennek, akkor ilyen napokon igyekszem kivenni őket. Nem mellesleg azért is, mert ezek a programok nemegyszer az én értékrendembe amúgy sem passzolnak, vagy egyszerűen csak unalmasak, feleslegesek.
                    Pl. nagyon jó érése volt előadáson ülni a gyereket érdeklő előadáson hűsölni a Műszaki Tanulmánytárban, aztán egy nagyot aludni délután, amikor a többiek iskolában voltak
                    Nekem ez elég nagy munka, szervezés, de nagyon kezelhető és feltöltött lesz utána a gyerek. És próbálom úgy, hogy mind a kettőjüknek egyformán meglegyen. Ha ezek a napok nem lennének, akkor totál kimerültek volna.
                    Vannak persze elsősegély napok is, amikor "eltört a kulacsom", "széttörték a játékom", "a macska sem t%%%-jik jó helyre", no ilyenkor Vis major kell átszervezni a következő napot, hogy ne menjen a gyerek.
                    Utoljára szerkesztette neinda; 2017.07.31., 09:38.
                    Egy legényke és egy leányka édesanyja

                    Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

                    Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

                    Comment


                      Paci, ertettem;-) Lehet a kicsik is ugy lesznek kesobb, mint F meg D. Kozepso ovis, ugye?
                      A sulis valtasotok meg szuperen sikerult, ez a lenyeg!

                      Melinda, tok jo, hogy igy bevallalod ezt a "kompenzalo programot". Az is, hogy ha sok szervezkedes aran is, de meg tudod tenni, de legfokeppen az, hogy ennyire tudatosan/erzekenyen allsz hozza alapbol.
                      Nalunk is voltak ilyen napok, szerencsere az iskola/tanito nagyon empatikusan kezelte ezeket. Nem velunk esett meg, de volt olyan, hogy o maga mondta a szulonek, hogy jot tenne a gyereknek egy "home day", nyugodtan maradjon otthon masnap. Ilyen szamlalosdi nem volt, hogy hanyszor, mert az egesz egy kolcsonos bizalmon, egyuttmukodesen alapult. Nekem ez irto sokat jelentett.

                      Comment


                        nekem is a művészeti rész hiányzik inkább. bár a suliban képzőművészeti osztály, de oda nem fért be F váltáskor így én is külön viszem. szereti is. jó lenne suli keretein belül, valami akármi. fontosnak tartom.

                        Kati, igen ovis, még 2 évig, most lesz középsős
                        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                        Comment


                          Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Gyűjtöm az infókat amiket itt olvasgatok. Már ráparáztam. Most lesz még csak nagycsoportos a nagyobbik, de tutira javasolni fogják az iskolát. Nem hiszem, hogy még egy évet visszatartják és mi sem szeretnénk erőltetni.
                          Itt a környéken nem sok jó suli van. Két kicsi mellett meg nagyon nem mindegy, hogy mennyit kell utazgatni.
                          Ha költözés előtt állnánk akkor biztosan sulifüggő lenne, hogy merre.
                          A legközelebbi iskoláról az a hír, hogy mindenki aki csak teheti menekíti a gyerekét máshová.
                          Nekem a lanyom egyidos a nagylanyoddal, nalunk a a kisebbik, ha lehet marad meg oviban, pedig o a nagytestver miatt inkabb menne. De szerintem minel erettebb annal jobb. Fiam a kerulet nem tul jo hiru sulijaba jar, de en teljesen elegedett vagyok. Mondjuk hiaba ismolaotthonos mindig marad egy kis tanulnivalo, de ejszaka nem kellett keszulni az ev eleji vagdosason kivul. Igaz elsos volt.

                          Comment


                            hoviraeg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            noncso az idei első osztály a montessoriban nem épp jó. legalábbis a Bethlenbe járó gyerekem iskolapszichológusa azt mondta, hogy az egyik osztály tele, a másikba meg az én gyerekem ne...
                            Persze,mindig pedagogus függő. De ezeket a sulikat szoktak szeretni. Hidegkuti Waldorfbol is hozta már el ismeros a gyerekét...
                            Iskolás óvodás Waldorf

                            Comment


                              tjuca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              a búzaszem azért nem egyértelmű, van akinek bejön, és másoknak nem. érdeklődj utána, mert nagyon más, mint a w. és ha tetszik, akkor nagyon bejön.
                              Igen. Ez egy katolikus iskola. Nekem nem szimpi de vannak akik nagyon szeretik.
                              Iskolás óvodás Waldorf

                              Comment


                                bodzaboris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Eszter, azért hozta el a Fillérből, mert kiközösítették, csúfolták (lekövérezték...stb) és ezt a pedagógusok egyáltalán nem tudták kezelni. Négy év alatt háromszor volt tanítóváltás és kétszer napközis tanítóváltás. Persze ez szerencsétlenül jött ki nyilván.
                                Azért az az egész iskolára jellemző szerintem, hogy a II. kerületi tehetősebb családok járnak oda és ezt ritkán tudják helyén kezelni a pedagógusok ott, a probléma általában nem elsőben, hanem később ütközik ki.
                                De semmiképpen sem szeretnék általánosítani, azt sem jelent semmit, hogy én nem hallottam senkitől sem jót róla, mert akikkel beszélgetek, hasonló szemléletűek, mint én. Szóval biztosan jó az iskola más elvárásoknak.

                                (Az sem segít, hogy én magam egy évet jártam oda anno és úgy kellett kimenekíteni, úgyhogy eleve egy nagy ellenállás van bennem, ezt vedd hozzá!)
                                Én 3 évet jartam a Fillerbe. Eletem legszarabb 3 éve volt. Utána a gimi megváltás volt. Tehetős, sőt kőgazdag csaladok gyerekei,6-ban már megy a cigi meg a pia(nálunk ment) de van akiből orvos lett végül. Sokakbol meg rendező meg nagy ember.
                                Kikozositesben volt elég részem sajnos nekem is. Vidéki lány voltam ez volt a bűnöm.
                                Iskolás óvodás Waldorf

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X