Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Iskolaváltás: Hol van jó iskola?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    Palánta, Pilisvörösvár. Nekünk a nagyobbik lányunk "menekültként" érkezett, kicsi már eleve ott kezdett.

    Comment


      #92
      bodzaboris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Viszont én a Fillérről még soha nem hallottam jót, csak rosszat. (egy kedves ismerősöm is éppen most menekíti a kislányát onnan)
      Ó, Eszter ez elszomorító. Mi voltunk nyíltnapon tavasszal és csupa csillogó szemű gyereket láttunk. De az eddig látott alternatívák se győztek meg 100%-osan. Miért nincs olyan suli, mint az ovink

      Eszter, ha esetleg lehet, megkérdezed az ismerősöd, hogy mi volt a baja a sulival? Vagy ha tudod megírod? Lehet privát is...Köszi
      Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

      Comment


        #93
        Pömp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok! Keresem álmaim iskoláját. ��
        Ismertek olyan általános iskolai osztályt, ami kisebb osztálylétszámmal működik, alternatív szemléletű és nem baj, ha katolikus. Budapesten és környékén bárhol.
        Eddig a Fillér utcaiban hallottam, h van egy alternatív tanítónéni, meg a Patrónában, h indítanak alternatív osztályt. Ha esetleg ismertek még ilyen sulit/osztályt, írjátok ide nekem.
        Előre is köszönöm!
        a patróna nem koedulkált egy idő után úgy tudom, de nem biztos...
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          #94
          Gimi részén tuti csak lányok vannak, ez az egyetlen leányiskola maradt.
          Csybe

          Comment


            #95
            Negyedik kerületi iskolákról bármilyen info-nak örülnék.
            Utoljára szerkesztette neinda; 2017.07.30., 23:15.
            Egy legényke és egy leányka édesanyja

            Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

            Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

            Comment


              #96
              Gyűjtöm az infókat amiket itt olvasgatok. Már ráparáztam. Most lesz még csak nagycsoportos a nagyobbik, de tutira javasolni fogják az iskolát. Nem hiszem, hogy még egy évet visszatartják és mi sem szeretnénk erőltetni.
              Itt a környéken nem sok jó suli van. Két kicsi mellett meg nagyon nem mindegy, hogy mennyit kell utazgatni.
              Ha költözés előtt állnánk akkor biztosan sulifüggő lenne, hogy merre.
              A legközelebbi iskoláról az a hír, hogy mindenki aki csak teheti menekíti a gyerekét máshová.
              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

              Comment


                #97
                Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Gyűjtöm az infókat amiket itt olvasgatok. Már ráparáztam. Most lesz még csak nagycsoportos a nagyobbik, de tutira javasolni fogják az iskolát. Nem hiszem, hogy még egy évet visszatartják és mi sem szeretnénk erőltetni.
                Itt a környéken nem sok jó suli van. Két kicsi mellett meg nagyon nem mindegy, hogy mennyit kell utazgatni.
                Ha költözés előtt állnánk akkor biztosan sulifüggő lenne, hogy merre.
                A legközelebbi iskoláról az a hír, hogy mindenki aki csak teheti menekíti a gyerekét máshová.
                A Gyöngyvirág utcában van egy katolikus iskola, arról pár éve jókat hallottam. A kerületben jó még a Bókay, azt tudom. A Vörösmartyt én személyes tapasztalatalapján kifejezetten nem ajánlom ("négyszemközt" szívesen elmondom, miért), a Piros iskola is "elit", de azt szokták szeretni.

                Comment


                  #98
                  Anais eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A Gyöngyvirág utcában van egy katolikus iskola, arról pár éve jókat hallottam. A kerületben jó még a Bókay, azt tudom. A Vörösmartyt én személyes tapasztalatalapján kifejezetten nem ajánlom ("négyszemközt" szívesen elmondom, miért), a Piros iskola is "elit", de azt szokták szeretni.
                  Igen, a piros iskolát mondja mindenki (a férjem is oda járt anno). A Vajk-ra mondják, hogy nem jó. Ez van nagyon közel. Férjem ezt pártolja, én meg próbálkozok mással.
                  Köszi az infókat! a többit meg majd személyesen.
                  Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                  Comment


                    #99
                    Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Igen, a piros iskolát mondja mindenki (a férjem is oda járt anno). A Vajk-ra mondják, hogy nem jó. Ez van nagyon közel. Férjem ezt pártolja, én meg próbálkozok mással.
                    Köszi az infókat! a többit meg majd személyesen.
                    Én a Vajkba jártam... Még a dinoszauruszok kihalása előtt.

                    Comment


                      Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Gyűjtöm az infókat amiket itt olvasgatok. Már ráparáztam. Most lesz még csak nagycsoportos a nagyobbik, de tutira javasolni fogják az iskolát. Nem hiszem, hogy még egy évet visszatartják és mi sem szeretnénk erőltetni.
                      Itt a környéken nem sok jó suli van. Két kicsi mellett meg nagyon nem mindegy, hogy mennyit kell utazgatni.
                      Ha költözés előtt állnánk akkor biztosan sulifüggő lenne, hogy merre.
                      A legközelebbi iskoláról az a hír, hogy mindenki aki csak teheti menekíti a gyerekét máshová.
                      nem tudom, nekem az a tapasztalatom 1 suliváltás után, h nem mindig az a jó amit hájpolnak... :S persze nyilván ha olyan van h nem viszi senki oda az jel. de itt pl nálunk a kerületben (hasonló külkerület ugye) össze vissza keresztbe átjelentkezés van, ahol a nagyfiam kezdte oda sokan jöttek körzeten kívülről, aztán átvittem másik suliba, ahova szintén vitték más körzetből is.
                      amúgy az első suli volt hivatalosan jobb a kerületben, de abban az osztályban épp borzasztó tanárokkal. ez nagyon sokat módosít a suli általános megítélésén szerintem.
                      szóval azt mondanám, hogy
                      1. tanítók
                      2 suli
                      3 egyéb.

                      ismerek olyanokat akik a 19 kerbe mentek mert az a szupi, van aki a patrónába vitte oviból...
                      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                      Comment


                        A patrónát ismerem, de csak a gimnázium részt. Fura, oda eszembe sem jutott volna vinni, pedig 1/2 óra - 40 perc az út odáig.
                        Igen, a tanítók a legfontosabb szempont. A Vajkban van egy tanárnő, de mindenki hozzá akarja vinni a gyerkőcöt. És az a hír járja, hogy a felső tagozat már nem jó, aki teheti az átviszi onnét a gyereket.
                        Váltogatni nem nagyon szeretném, mert ez is nagyon megterhelő egy gyereknek. Nyilván, ha muszáj az más kérdés.
                        Egyébként mikor kell elkezdeni sulit nézni? Mikor mondják ki egy gyerekről, hogy iskolaérett? Az óvónők véleménye mellett érdemes-e más szakember véleményét is kikérni?
                        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                        Comment


                          Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A patrónát ismerem, de csak a gimnázium részt. Fura, oda eszembe sem jutott volna vinni, pedig 1/2 óra - 40 perc az út odáig.
                          Igen, a tanítók a legfontosabb szempont. A Vajkban van egy tanárnő, de mindenki hozzá akarja vinni a gyerkőcöt. És az a hír járja, hogy a felső tagozat már nem jó, aki teheti az átviszi onnét a gyereket.
                          Váltogatni nem nagyon szeretném, mert ez is nagyon megterhelő egy gyereknek. Nyilván, ha muszáj az más kérdés.
                          Egyébként mikor kell elkezdeni sulit nézni? Mikor mondják ki egy gyerekről, hogy iskolaérett? Az óvónők véleménye mellett érdemes-e más szakember véleményét is kikérni?
                          én sem vittem volna oda, csak azért írtaam mert van akinek meg az a szupi, még sok utazással is

                          a váltogatás tré, nyilván érdemes elkerülni, csak hát nem mind arany ami fénylik és belefutottam...

                          érdemes mostani 4.-es szülőket gyerekeket megkérdezni talán ők tudnak a legjobb képet adni az adott tanítóról. többet megkérdezni mert ugyanaz tetszik valakinek valaki meg rühelli...

                          sulit szerintem kb 1-2 évvel előtte érdemes nézegetni, a nyílt nap is jó, de nem ad teljes képet.


                          ha jó az óvónő akkor érdemes rá hallgatni
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            Nektek, akiknek sulisok a gyerekeitek nincs az az érzésetek, hogy ebbe az iskolaiparba a szülő majd belehal? És nem mellesleg a gyerek is? Mert annyira magas a követelmény, rohamtempóval haladnak, egyfolytában irodázni kell éjszaka (üzenő, mit kell beküldeni, ilyen boríték, olyan könyvkötés, extra hozzávalók, egyéb alkalmak, eltépte a köpenyét, elhagyta a pulóverét, témazáróra felkészíteni, nem érti a leckét stb.) Én három éve gyűröm a sulit a nagyobbikkal, a kicsi tavaly kezdte, de az elmúlt tanévben majd' belehaltam. Csak én vagyok így?
                            Nem tudom, ez csak a mi iskolánkban van így, vagy más iskola is ennyire kemény, főleg a követelmény tekintetében?
                            Egy legényke és egy leányka édesanyja

                            Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

                            Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

                            Comment


                              Mi a piros iskolahoz laktunk setatavolsagra, de nem volt benne a celkeresztben. Mondjuk, a tobbi keruleti sem, az igaz.

                              Melinda, mikor a Vackor topikot olvasgatom, nekem is sokszor van ilyen erzesem! Hogy irto nehez, gyereknek, felnottnek, kulonosen tobb gyerkovel. Komolyan orulok, hogy nem volt benne reszem.

                              Comment


                                Köszönöm Kati, ez most megerősít, hogy nem velem van a baj.
                                Még egy évet várunk, aztán meglátjuk.
                                Azt szeretném gondolni, hogy ennél a napi taposómalomnál jobbat tartogat az élet. Nem az a baj, hogy nem könnyű, hanem az, hogy örömnek is kellene lenni benne. És azt az elmúlt tanévben nem találtam és a gyerekek is elég diétásan, inkább nem. Remélem, ez megváltozik, jobbra fordul. Jó lenne, ha nem kéne váltani.
                                Egy legényke és egy leányka édesanyja

                                Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

                                Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X