Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Glutén intolerancia, coeliakia

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Kisbolygó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    A centrumlab oldalán ezt a két cöliákiára vonatkozó vizsgálatot találtam. Az első elég? ezeket kell nézetni? köszi

    Cöliákia szűrés (tTG IgA, tTG IgG)

    Cöliakia IgA-panel + ASCA (kvalitatív
    Én tTG IGA és tTG IgG-t nézettem, ezzel meg volt elégedve az orvos. A másodikat nem ismerem.

    Comment


      SKAndi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszi. Ááá, ez a bajom az egésszel, h semmi sem 100%. Pontosan látom, h sem férjem, sem Levi nem okés teljesen, de egyszerűen fogalmam sincs, h még mi a gond. Ugyanazt az ételt egyszer bírják, egyszer nem. Én meg ettől kb falnak megyek
      Most felmerült a hisztamin intolerancia, de itt kint egyelöre még magánlabort sem találtam, aki megcsinálná a tesztet
      Andi, nagyon sajnálom, teljesen átérzem, totál kiakasztó, hogy mindig van még valami, ami nem stimmel. Én saját magamnál úgy érzem, hogy az a baj, hogy még mindig nincs rendben teljesen a bélflórám, de hiába próbálom már egy éve helyrerakni, mindig bejön valami, ami borítja a rendszert. Majd leírom hosszabban, nálam mi derült ki, hátha valakinek segít a topikban. Találtam egy szuper (felnőtt) gasztroenterológust, viszont hozzá meg gyakorlatilag lehetetlen bejutni, én is csak egyszer voltam fél éves várakozás után. Az U.z.s.o.k.i-ban C.s.í.k.o.s D.ó.r.a.

      Comment


        Nekem végül kiderült, hogy egy tartósítószerre vagyok érzékeny, amit nagyon sokszor tesznek a kenyérbe (is), főleg a teljes kiőrlésű cuccokba! Ezt egyik orvos se tudta kideríteni, az Andi-féle módszer segített. Szerintem egyszerűen ez egy olyan dolog, amiben az ember saját maga több dolognak tud utánajárni. Csak olyan dolgokat ettem, amiknél biztos voltam benne, hogy nem okoz gondot, és úgy vezettem be új ételeket, mint a babáknál (egyszerre csak egy új, több napon keresztül ne okozzon gondot). Végül egy barátoktól kapott, házi készítésű savanyúságtól megint nagyon rosszul lettem, és akkor derült ki, hogy abba is tartósítószert raktak. Nem gondolom, hogy ez az érzékenység nagyon általános lenne, de nekem sokáig tartott, amíg sikerült elvonatkoztatnom a liszttől. (Amúgy jól voltam gm étrendnél is, csak valahogy nem állt össze a kép, a családban senkinek nem volt ilyen problémája, szóval mindig ott motoszkált az agyamban, hogy lehet, nem is ez a baj.)

        Comment


          Kisbolygó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok! In medias res: a fiamnak napi szintu hasfajasa van, minden eves utan megy wcre. Prick teszt nem mutatott allergiat. Megnezetnem a glutentm hol, hogyan erdemes elindulni? Koszonom
          Kiderült azóta, hogy mi a baj (vagy legalább, hogy mi nem)?

          Comment


            Nálunk is volt ez az egyszer bírja egyszer nem ugyanazt az ételt aztán amikor kiderítették hogy ez az IBS miatt van akkor megértettem. Ha meg akarod nézni akkor van egy ibs-kisokis a neten ott mindent leírnak a tüneteket is.

            Comment


              Sziasztok, már volt hogy bepofátlankodtam a fórumba, nálunk csak én vagyok cölis. Remélem a gyerekek nem lesznek azok. Majd szeptemberben lesz nekik egy ismételt vérvétel. A lányom panaszkodik néha, de inkább a stresszre fogom..izgulós fajta.
              Azt akartam mondani, hogy én lassan 10 éve szigorúan diétázom, és időnként azt is kidobja a gyomrom, ami másnap már jó. SZóval azt is észrevettem hogy függ attól is egyszerre mennyit eszek, és hogy mennyire zsíros/olajos valami. ÉN azt gondolom, érzékenyebb a gyomrom/gyomrunk mint másnak. És ezért időnként csinálok probiotikum kúrát. Nyáron hogy sokat utaztunk, szinte kéthetente csináltam. És sokkal jobb tőle, kevesebbszer érzem a hasam.
              Én ajánlom nektek is, próbáljátok ki.
              eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
              és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

              Comment


                Sziasztok!

                Kipróbáltam pékáru sütésénél egy új ötletet, mert nekem sokszor szétestek a kenyerek, kiflik. Láttam a kész termékeknél hogy valami gumival fogják össze hát azt nem mertem de olvastam a lepicol oldalán egy hozzászólásban, hogy az utifűmaghéj is ugyanerre rendeltetett. És így nem olyan szétesős a tészta úgyhogy nekem ez most bevált és a család is eléggé örül a szebb kinézetű ételnek Van erre még más ötlet is? Van aki ezt a variációt használja?

                Comment


                  Én használok útifűmaghéjat, de nem vagyok nagyon nagy barátja.
                  A gumi egyébként xantán, én nagyon szeretem, sokkal könnyebb vele dolgozni, mint az útifűmaghéjjal, nem is látszik meg a tésztán és az eléggé szétcsinált bélrendszerű fiamnak sem okoz gondot.
                  Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                  Babahordozási tanácsadó

                  Comment

                  Mamami portál footer

                  Összecsuk

                  Friss bejegyzések

                  Összecsuk

                  Cikk a mamami portálról

                  Összecsuk

                  szivárvány
                  Betöltés...
                  X