Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Glutén intolerancia, coeliakia

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Most 9 eves. 6.5 volt, mikor 3 het tejmentesseget csinaltunk, nem javult. Hullamzo, most joval tobbet faj, mint eddig. Pedig eddig is sokat fajt. Volt tobb szekletvizsg.is.

    Comment


      És az teljes tejmentesség volt? Nem kekeckedek, csak többször belefutottam már, h Anyuka nem gondolta, h pl a ketchupot is ellenőrizni kell. Akkor pedig nem ürül ki, ha bármilyen ks mennyiséget kap.
      Az jó ötlet, amit Anna irt, h először teszt, mert nem lesz szived visszaterhelni, ha diétával jobban lesz...
      SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
      Eladó Pediped cipők, fiú-lány
      A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

      Comment


        Kisbolygó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok! In medias res: a fiamnak napi szintu hasfajasa van, minden eves utan megy wcre. Prick teszt nem mutatott allergiat. Megnezetnem a glutentm hol, hogyan erdemes elindulni? Koszonom
        a cöliákia nem allergia, hanem autoimmun betegség.
        Gasztroeneterológusnál kellene kivizsgálást kérni.

        Ez a minden evés után wc tünet pl. Máténál megvolt.
        gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

        Comment


          Kisbolygó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Koszonom! Es a vervetel kimutatja? Vagy az a hajlamot es a biopszia a tenyleges erzekenyseget? Bocsanat, igazi kezdo vagyok.
          vérvétel - transzglutamináz - kimutatja, utána orvosfüggő, hogy kell-e biopszia vagy nem.
          A mienknél elég volt a nagyon magas transzglutamináz + tünetek + pozitív genetikai eredmény.
          gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

          Comment


            vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            vérvétel - transzglutamináz - kimutatja, utána orvosfüggő, hogy kell-e biopszia vagy nem.
            A mienknél elég volt a nagyon magas transzglutamináz + tünetek + pozitív genetikai eredmény.
            Koszonom! Fura, mert a prick tesztben a mindenfele etelallergiaknal elvileg azt is neztek. De majd megnezem a papirt. De ok, ha a vervetel jo, akkor megyunk oda.

            Comment


              Kisbolygó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Koszonom! Fura, mert a prick tesztben a mindenfele etelallergiaknal elvileg azt is neztek. De majd megnezem a papirt. De ok, ha a vervetel jo, akkor megyunk oda.
              búzaallergiát mutathat a prick, de az nem lisztérzékenység, ez két külön betegség, más a hatásmechanizmusa.
              gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

              Comment


                vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                búzaallergiát mutathat a prick, de az nem lisztérzékenység, ez két külön betegség, más a hatásmechanizmusa.
                Ertem. Koszi!

                Comment


                  Orsi, hogy tudod a mindenféle tej (fehérje) érzékenységet mutatja a Prick? Ádim 100%, h tejfehérje érzékeny, diéta hibánál (laktózmentesnél is) azonnal megy a hasa/hány. Viszont nem néztek nála soha semmilyen tesztet, mert a dokinak elég volt a diétás visszaigazolás...
                  SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
                  Eladó Pediped cipők, fiú-lány
                  A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

                  Comment


                    Szerintem a Prick nem mutatja ki biztosra az ételérzékenységeket. Nálunk diétával igazolt a tej, de a prick meg negatív volt neki. Nekem meg fordítva volt régebben, hogy a prick tojást kihozta, de emésztési tünetem nem volt hozzá.
                    Judit, T (2013), L (2016), R (2019)

                    Comment


                      Köszi. Ááá, ez a bajom az egésszel, h semmi sem 100%. Pontosan látom, h sem férjem, sem Levi nem okés teljesen, de egyszerűen fogalmam sincs, h még mi a gond. Ugyanazt az ételt egyszer bírják, egyszer nem. Én meg ettől kb falnak megyek
                      Most felmerült a hisztamin intolerancia, de itt kint egyelöre még magánlabort sem találtam, aki megcsinálná a tesztet
                      SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
                      Eladó Pediped cipők, fiú-lány
                      A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

                      Comment


                        Andi, esztek meg barmit, ami a hisztamin allergias dietaba nem ferne bele? Ennekem is
                        Mondtak anno, vegigneztem a dietat, de Loci gyakorlatilag ezt is tartja
                        Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                        Babahordozási tanácsadó

                        Comment


                          Persze, sokmindent, azt nem tartjuk. Meg a hisztaminnál nagyon fontos a friss kaja. Másnapu sem jó. Majd nyilván felkelek 6-kor, hogy legyen ninden friss 8-ra
                          SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
                          Eladó Pediped cipők, fiú-lány
                          A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

                          Comment


                            Miert, ti bem keltek 6kor?
                            Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                            Babahordozási tanácsadó

                            Comment


                              Őszintén, 8körül kelek
                              SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
                              Eladó Pediped cipők, fiú-lány
                              A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

                              Comment


                                Sziasztok!
                                A centrumlab oldalán ezt a két cöliákiára vonatkozó vizsgálatot találtam. Az első elég? ezeket kell nézetni? köszi

                                Cöliákia szűrés (tTG IgA, tTG IgG)

                                Cöliakia IgA-panel + ASCA (kvalitatív
                                Utoljára szerkesztette Kisbolygó; 2017.05.11., 06:59.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X