Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Glutén intolerancia, coeliakia

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Köszi. Igen, nekem is elegem van, hogy mindig ujabb valami, aztán semmi nem jön ki.
    Mondjuk azt még lehet megkérdem, hogy az emelt családit megkaphatnánk-e ha pozitiv, es dietaval igazolt... akkor lehet Locinak mrg egy kőrt megérne...
    Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

    Babahordozási tanácsadó

    Comment


      Egyetértek, nem vizsgáltatnám. Illetve visszakérdezek: mit vársz pontosan a vizsgálattól? Ha kiderül, h + vagy - az min változtat?
      Panaszotok van rá, így nem eszitek. Én csak akkor foglalkoznéj ezzel a továbbiakban, ha pl vmihez kell givatalos papír.
      Amúgy nekünk igazi hagyományos gyerek gasztro doki anno Pesten kijelentette, h nincs jelenleg olyan teszt, ami egyértelműen 100%-osan kimutatja a glutén érzékenységet. Elmesélte, h nagyszabású kutatások folynak a témában szerte a világban, de még nincs megoldás. Így ő a teszteken túl mindig azt nézi, h a panaszok megszünnek-e diétára, illetve hiba esetén visszatérnek-e. Mi ez alapján kaptunk anno a fiúknak hivatalos papírt az oviba...
      SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
      Eladó Pediped cipők, fiú-lány
      A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

      Comment


        joyocska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Köszi. Igen, nekem is elegem van, hogy mindig ujabb valami, aztán semmi nem jön ki.
        Mondjuk azt még lehet megkérdem, hogy az emelt családit megkaphatnánk-e ha pozitiv, es dietaval igazolt... akkor lehet Locinak mrg egy kőrt megérne...
        az, hogy ki mire ad igazolást nagyon dokifüggő.
        gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

        Comment


          Anna, kinti vagy magyar emelt csp-re gondolsz?
          Magyar dokit tudok...
          SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
          Eladó Pediped cipők, fiú-lány
          A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

          Comment


            Jönni akartam örömködni. Képzeljétek, férjem kapott szülinapjára a családtól egy speckó gluténmentes kenyérsütő gépet. Nem volt olcsó, de a család összedobta.
            Háááát, 3éve nem ettem ilyen fincsi kenyeret ropogós kérge van, lehet benne kiflit és ciabattát is sütni. Isteni. Még csak két napja teszteljük, de nem tudunk betelni
            Sütöttem már sima kenyeret, a szezámos kifliből két adagot is, meg olivás ciabattát.
            Az első adagokat szokásosan zacsiba tettük, az elég vacak lett másnapra most leteszteltem, h ha konyharuhába tekerem, akkor mi lesz. Hát sokkal jobb maradt az állaga! Nagy az örömködés a gyerekek körében is
            Click image for larger version

Name:	IMG_20170504_174525.jpg
Views:	1
Size:	116,7 KB
ID:	4923382

            Click image for larger version

Name:	IMG_20170505_144312.jpg
Views:	1
Size:	116,0 KB
ID:	4923383
            SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
            Eladó Pediped cipők, fiú-lány
            A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

            Comment


              Koszi. Oszintenleszek, baromire nem mindegy nekunk, hogy kapunk-e osztrak emelt csaladit es adokedvezmenyt. Mert itt szamit, nem 20€val adnak tobbet es mivel a Loci meg a kuorivat, szonat, laktozt es fruktozt se birja, nekem meg az Ir-el kell passzolni, baromi dragak a spec kajak... csak emiatt szamitana. A kozetkeztetesre kiadja a gyerekorvos az igazolast, az nem gond. De az emelt csaladi pl itt csak ugy megy, hogy a szakorvos adhat barmirol igazolast (de mi jelenleg nem is kapunk), es a leletekkel meg kell jelenni egy szakbizottsag elotr, akik eldontik. Baromi nehez megkapni.
              Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

              Babahordozási tanácsadó

              Comment


                Ez tok tuti Andi!!! En most tovabb nem
                Jutok, sztom a Szafi kenyereket.
                Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                Babahordozási tanácsadó

                Comment


                  Akkor annyi ötletem van, h próbálj meg rákeresni kinti fórumokon, h aki megkapta, annak hogy sikerült.
                  Illetve hátha van doki tipp, h kihez kellene bejutni.
                  Vezetsz folyamatosan kaja és tünet naplót? Szerintem még az meggyőző lehet, de nem ismerem a kinti rendszert...

                  Amúgy tök gáz, itt kint az uk-ban csak olyan gluténmentes liszt van, amiben van tápióka. Azt meg sem férjem, sem L nem bírja. Így MO-ról küldik ki a lisztet Apuék. Néhány havonta 30kg-ot... azért ez is nevetséges
                  SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
                  Eladó Pediped cipők, fiú-lány
                  A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

                  Comment


                    Most épp nem vezetek, de sok hónapnyi van. De megint el fogom kezdeni, mret mintha romlana a fruktóza, úgyhogy tuti, hogy valami hiba van a rendszerben.

                    Itt eddig a dokik azt mondták, hogy csak akkor van igazából esély megkapni, hogy lobogtatok egy pozítív biopszia leletet, különben nem nagyon. És csak cüliákiára adják, a maradék 4 intoleranciája senkit nem érdekelne.

                    Hát itt is full tápióka vagy full kukorica....
                    Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                    Babahordozási tanácsadó

                    Comment


                      És meg sem lehet próbálni a bizottság elé kerülni a cöliákiás papir nélkül?? Ott is baromi maradiak...
                      SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
                      Eladó Pediped cipők, fiú-lány
                      A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

                      Comment


                        Sziasztok! In medias res: a fiamnak napi szintu hasfajasa van, minden eves utan megy wcre. Prick teszt nem mutatott allergiat. Megnezetnem a glutentm hol, hogyan erdemes elindulni? Koszonom

                        Comment


                          SKAndi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          És meg sem lehet próbálni a bizottság elé kerülni a cöliákiás papir nélkül?? Ott is baromi maradiak...
                          Nem, itt is feltik a kozpenzt.

                          Kisbolygo, amenyire tudom, lersz idopontot egy gasztroshoz (sok gasztros ajanlas van a tejallergias es a glutenmentes fb csoportban is, talan itt is tudnak), vagy elviszed privatvervetelre. Eb most voltam a Synlabban privaton, 11.000 Ft volt 4 ertekre nezni.
                          Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                          Babahordozási tanácsadó

                          Comment


                            Koszonom! Es a vervetel kimutatja? Vagy az a hajlamot es a biopszia a tenyleges erzekenyseget? Bocsanat, igazi kezdo vagyok.

                            Comment


                              Hasfájásra első körben elhagynám a tejet. Null diéta (apróbetű minden csomagoláson!) 3 hétig. Ennyi a tej kiürülési ideje. Ha javul, akkor bingo. Ha nem, akkor mehetsz tovább glutén irányba. Az viszont nehezebb, mert bizonytalan a kiürülési idő és a tünetek is. Ha visszaolvasol, többen azt tapasztaljuk, h a glutént sok esetben nem mutatja ki a teszt
                              SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
                              Eladó Pediped cipők, fiú-lány
                              A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

                              Comment


                                Mekkora a gyerek? en kapasbol vervetellel kezdenek, mert ha pozitiv, van eredmeny. Viszont ha egyszer megvonja az ember, utana allhat neki visszaterhelni a vizsgalat miatt, ami meg rosszabb tud lenni. Ha minden negativ, meg mindig marad a megvinas, visszaterheles, kiserletezes. De mi annyi mindenre kiserleteztuk a gyereket, 2 eve mast se csinalunk es kiborito, szoval ha van esely, hogy verbol kijon valami, megprobalnam.
                                Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                                Babahordozási tanácsadó

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X