Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Glutén intolerancia, coeliakia

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    a bélboholykárosodás mögött valóban több dolog állhat, nemcsak a glutén, de ugye kizárni egyszerre csak egyet lehet
    gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

    Comment


      Mármint Orsi, ti tünetmentesek vagytok, de gm étkeztek?
      Énnekem minden panaszom megszűnt most, amióta tarom az IR diétát. Pedig eszem gluténosat. Nálam az csak biorezonancia eredmény alapján merült fel, terveim szerint március környékéne elmegyek vérvételre, akkor már fixen 2 hónapja eszem glutént. Bár nem tudom, az elég-e már.
      Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

      Babahordozási tanácsadó

      Comment


        Anna, elmúltak a fuffadásaid is? Akkor az tényleg a tk-től volt?
        SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
        Eladó Pediped cipők, fiú-lány
        A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

        Comment


          joyocska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mármint Orsi, ti tünetmentesek vagytok, de gm étkeztek?
          Énnekem minden panaszom megszűnt most, amióta tarom az IR diétát. Pedig eszem gluténosat. Nálam az csak biorezonancia eredmény alapján merült fel, terveim szerint március környékéne elmegyek vérvételre, akkor már fixen 2 hónapja eszem glutént. Bár nem tudom, az elég-e már.
          Máté nem volt tünetmentes, neki növekedési elmaradása volt
          Lilinek és nekem nem volt tünetem.
          Mind3an tartjuk a gm étrendet, mert diagnosztizálták a cöliákiát.
          gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

          Comment


            Értem!
            Igen Andi, képzeld. Azóta is eszem a saját készítésű tk kenyeret, meg veszek tk tésztát, és nincs gondom. Viszont egyértelműen a káposztafélék okozzák a durvát, és hüvelyesek az enyhébb puffadást.
            Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

            Babahordozási tanácsadó

            Comment


              vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              mondjuk nem teljesen értem a logikádat.

              A laktózmentességet tartod? Vagy a biopszia előtt tartottad?

              A bélbolyhok regenerálódása hónapok, de van, akinek kell 1.5-2 év, ez teljesen egyéni. Ha cöliákiás vagy, akkor a kevés glutén pont annyi, mintha sokat ennél, bármennyi számít és el tudja indítani az autoimmun folyamatot.

              A tünet meg önmagában nem jelent szerintem semmit, nálunk a lányom és én is totálisan tünetmentes cöliákiások vagyok, ettől még 10-20 év múlva simán lehet akár hiánybetegségünk, akár bemondhatná az unalmast a bélrendszerünk, így kötelező a gm étrend.
              Nem tartottam a laktózmentességet a biopszia előtt . Esetleg lakt, mentes tej, de joghurt, sajt, laktózos kajákhoz mindig elfelejtettem bevenni a laktáz enzimet.
              Szóval te is azt mondod, hogy tünet nélkül is lehet beteg az ember, mármint cöliakiás?
              Feltettem facebook fórumon , hogy más is járt már e így, hogy vértesztek negatívak, egyetlen tünet sincsen, és tök véletlenül készítettek biopsiát, és az meg mégis betegséget jelez. Egyetlen válaszadó sem járt így.Voltak olyanok akiknek nega volt a vérteszt, de náluk viszont volt tünet gluténos kaja fogyasztásakor.
              Logikám azon alapszik, hogy én ezt nem akarom elhinni, hogy glut. érzékeny vagyok, hiszen sem tünet, sem poz. vérteszt, csupán a lapult bélbolyhok, ami lehet ugye a be nem tartott lakt. mentes diétától.
              Nem tudom , hogy mi lenne a jó gondolatmenet a részemről, mindenesetre most kaptam április elejére gasztrora tükrözésre kontroll időpontot, és az újbóli diétát, amit felfüggesztettem két hónapra kb, még csak most kezdem. Szóval nem hinném , hogy csoda fog történni a vékonybelemben ezen időszak alatt. lehet,hogy csak feleslegesen teszem ki magamat a vizsgálatnak( ráadásul én csak altatásban merem)
              ja, és minden laborom tökéletes, calcium stb egyebek felszívódása mind jó.

              Comment


                de a vérteszt a patikai vérteszt vagy vérből csináltatott teszt?

                ezt azért kérdezem, mert patikai pl. nálam is negatív lett, annak ellenére, hogy az ellenanyagszintem az egekben volt.

                és tünetmentes cöliákiás van jópár.

                vasam és vérképem nekem is jó.

                de azt továbbra sem értem, hogy a biopszia nálad mire adna választ, hogy ha a gm étrendet nem tartottad? a laktózmentest igen?
                mert ha azt betartottad és a gm-et nem és regenálódtak a bélbolyhok, akkor a laktóz volt a gond. De ha egyiket se tartottad, akkor szerintem tök fölösleges, mert nem leszel előrébb. Ha tartod a diétát rendesen 1 évig, utána van értelme kontroll biopsziának.
                Utoljára szerkesztette vkorsi; 2017.01.25., 18:13.
                gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                Comment


                  Lanyok, meg tudja valaki mondani, mit kell vizsgalni verbol glutenhoz?
                  Nincs itt a multkori papirom, de mondom sebaj. Most viszont itt elkezdte a csalad, hogy szerintuk a Synlabban nem dogjak pontosan tudni, mi kell hozza.
                  Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                  Babahordozási tanácsadó

                  Comment


                    Anna, én ezeket nézettem, de én nem vagyok ebben profi. Cöliakia szűrés: tTG IgA, tTG IgG . Centrumlabban ez 3600 Ft+vérvételi díj, 1 hét alatt van meg. Ha van kedvezmény kártyád, ill. neten foglalsz időpontot, akkor 15% lejön.
                    Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

                    Comment


                      Koszi! Kijon anyosom a heten, igx egyszerubb, mert elcammogok a haziorvoshoz es kiiratom.

                      Letezhet szerintetek, hogy glutenerzekenysegnek psziches tunetei vannak?? Allando szinte depresszios allapot, sirhatnek, total bezuhantsag, erotlenseg (a puffadas mellett).
                      Letezik barmi mod, ami a nem cokkiakias glutenerzekenyseget kimutatja?
                      Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                      Babahordozási tanácsadó

                      Comment


                        joyocska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Koszi! Kijon anyosom a heten, igx egyszerubb, mert elcammogok a haziorvoshoz es kiiratom.

                        Letezhet szerintetek, hogy glutenerzekenysegnek psziches tunetei vannak?? Allando szinte depresszios allapot, sirhatnek, total bezuhantsag, erotlenseg (a puffadas mellett).
                        Letezik barmi mod, ami a nem cokkiakias glutenerzekenyseget kimutatja?
                        de a NCGS-re nem jó az ellenanyag.
                        Amúgy én úgy tudom, hogy csak a tapasztalat mutatja ki.

                        A fenti pszichés tünetek pajzsmirigyhez és IRhez is kapcsolódhatnak.
                        gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                        Comment


                          Anna, fiamnak az idegredszerét izélgeti a glutén. Dührohamai lesznek...
                          Ciklusod rendben? Nálam most kiderült, h a progreszteron/ösztrogén okozza a depis tüneteket....
                          SK Andi - Ádám (2010.05), Levente (2011.10), Nóra (2014.03)
                          Eladó Pediped cipők, fiú-lány
                          A privim betelt, kotu08 kukac yahoo pont com-ra írj

                          Comment


                            A pajzsmirigy jól van beállítva, az IR-re meg ugye 3 hónapja csinálom a diétát. A férjem szerint is visszaálltam kikészült üzemmódban, míg év elején szuper jól voltam. Január elején hagytam abba a gluténdiétát, viszont már csináltam az IR-est és akkor csudijól voltam. (mármint amikor a kettő együtt volt, illetve a gluténos befejezése után pár hétig még) De már nem akarom bemagyarázni magamnak.
                            Viszont mivel közelstávol nincs gluténbajos a családban, csak nyomorult Lóci, akinél se vérből, se biopsziával nem jött ki semmi, félek, hogy hiába nézettetem, nálam se. És tök jó lenne, ha lenne vmi mód NCGS-re is...

                            Ciklusom és női hormonjaim is most lettek ellenőrizve, csodaszépek
                            Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                            Babahordozási tanácsadó

                            Comment


                              No akkor a 3. kör vértesztből is negatív a glutén nálam... többet nem megyek.

                              Az allkergológus gyerekorvos most azt mondta, hogy ha Lócinál és nálam is ez van, hogy glutén nélkül jól vagyunk, de vérből negatív, akkor mindkettőnknek meg kéne nézetni a genetikát. Mert hogy ha negatív, akkor biztosak lehetünk, hogy nem vagyunk gluténérzékenyek, és csak időszakosan lehet zavar a rendszerben, míg ha pozítív, mivel tünet is van, akkor tudjuk...
                              De most megint nem értem teljesen, ha fenáll a NCGS esete (amit legalább a dokink tudja, hogy létezik), az egy életre szóló diéta és gondolom a genetikai és lehet negatív akkor,m nem? Megéri szerintetek erre most bedobni 40.000 Ft-t? (Ha jól emlkészem, 20.000 Ft a Synlabnál a genetikai gluténvizsgálat).
                              Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                              Babahordozási tanácsadó

                              Comment


                                joyocska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                De most megint nem értem teljesen, ha fenáll a NCGS esete (amit legalább a dokink tudja, hogy létezik), az egy életre szóló diéta és gondolom a genetikai és lehet negatív akkor,m nem? Megéri szerintetek erre most bedobni 40.000 Ft-t? (Ha jól emlkészem, 20.000 Ft a Synlabnál a genetikai gluténvizsgálat).
                                ha glutén nélkül jól vagytok, és ez több körben is kiderült, akkor én nem vizsgáltatnám tovább se téged se a gyereket.
                                Hogy az NCGS-nél a genetikával mi van, azt nem tudom, de a ugye a genetika a teljes lakosság 30%nál pozitív. Én nem költenék privát vizsgálatra.
                                gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X