Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bezáró szülészetek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Bezáró szülészetek

    Milyen is az ideális szülés?
    Egyre többet látom hogy zárnak be szülészetek, van ahol átmeneti, van ahol teljesen megszűnik főleg szakemberhiány miatt.

    Gyertek, hozzuk a városokat és emlékezzünk arról, hogy régen minden jobb volt.
    "Azé a világ, aki teleszüli"
    2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

    #2
    Kalocsa elesett

    "Tájékoztatás a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház Kalocsai Szent Kereszt Kórház Telephely csecsemő-és gyermekosztályának, illetve szülészeti ellátásának felfüggesztéséről

    Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház Kalocsai Szent Kereszt Kórház Telephelyén humánerőforrás problémák miatt 2022. november 14-től 2023. január 31-ig a Csecsemő- és gyermekgyógyászati osztály működése és ennek következtében - az újszülött ellátás miatt - a Szülészet-nőgyógyászati osztály szülészeti ellátása felfüggesztésre kerül. A nőgyógyászati ellátás változatlan, továbbra is működik.

    A szülészeti ellátást ebben az időszakban a Bajai Szent Rókus Kórház és a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház kecskeméti szülészeti osztálya biztosítja, a gyermekek ellátását a kecskeméti Csecsemő-és Gyermekgyógyászati Osztály vállalta át. A betegek további biztonságos ellátása térségünkben biztosított lesz, a betegellátás nem sérül."
    "Azé a világ, aki teleszüli"
    2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

    Comment


      #3
      Szentesen január elsejétől bezárhat a szülészet. Itt egy nagyon jó riport a témában: https://wmn.hu/ugy/58865-hivjanak-or...tesi-szuleszet

      ​​​​​​
      "Azé a világ, aki teleszüli"
      2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

      Comment


        #4
        En Szentesen szulettem
        Kriszti

        Comment


          #5
          Sátoraljaújhely felkészül
          https://telex.hu/belfold/2022/12/21/...s-polgarmester
          "Azé a világ, aki teleszüli"
          2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

          Comment


            #6
            Ebben az (is) a durva, hogy lassan alig lesz ember ebben az országban, akinek 20p-nél közelebb lesz egy szülészet. Pesten a dugók miatt, vidéken meg a távolság miatt. Osz-nél baj, ha nincs szülészet 20p-en belül, kórházban szülő kismamánál nem? WTF?
            Orsi, Anna (2011) Marci (2013) Zsófi (2014) és Bori (2017) anyukája
            ...batyut kötött a hátára, csuhajja...

            Comment


              #7
              https://telex.hu/belfold/2022/12/21/...az-szuleszetet

              Szentesnek eldőlt a sorsa.
              "Azé a világ, aki teleszüli"
              2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

              Comment


                #8
                vinor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ebben az (is) a durva, hogy lassan alig lesz ember ebben az országban, akinek 20p-nél közelebb lesz egy szülészet. Pesten a dugók miatt, vidéken meg a távolság miatt. Osz-nél baj, ha nincs szülészet 20p-en belül, kórházban szülő kismamánál nem? WTF?
                Igazad van. Nekem is számtalanszor jut eszembe.
                "Azé a világ, aki teleszüli"
                2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                Comment


                  #9
                  vinor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ebben az (is) a durva, hogy lassan alig lesz ember ebben az országban, akinek 20p-nél közelebb lesz egy szülészet. Pesten a dugók miatt, vidéken meg a távolság miatt. Osz-nél baj, ha nincs szülészet 20p-en belül, kórházban szülő kismamánál nem? WTF?
                  No igen, de ha kórházban nem lehet szülni, mert nincs, otthon nem lehet szülni, mert kizár a rendelet, akkor mégis milyen lehetőség marad?
                  Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                  Luca, B (2015) & F (2017)

                  Comment


                    #10
                    lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                    No igen, de ha kórházban nem lehet szülni, mert nincs, otthon nem lehet szülni, mert kizár a rendelet, akkor mégis milyen lehetőség marad?
                    A szaksegítség nélküli szülés. nem lehet tudni mikor hol zárnak be újabb szülészetek. nyáron a Szent Imrében sem lehetett szülni napokig. Nekem intézeten kívüli szülésnél az volt a háttérkórházam.
                    "Azé a világ, aki teleszüli"
                    2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                    Comment


                      #11
                      Én is a 20 perces szabályon gondolkoztam... de ugye a jókislányok bármilyen fájással autóba ülnek, és bezötyögnek a 100 kilometeres körzeten belüli kórházba. Én mondjuk el nem tudom képzelni ezt de ez az én szerencsém (?).

                      Comment


                        #12
                        Számomra azért ijesztő szaksegítség nélkül szülni. Mondjuk szaksegítség nélkül otthon még csak hagyján, de szaksegítség nélkül az autóban nem valami idilli, pláne ha akad bármi komplikáció. Márpedig ha 80 km-re van legközelebb kórház, akkor eléggé adja magát az ilyen szituáció. Én mentem már tolófájásokkal kórházba, nem volt kibírhatatlan, de azért nem bántam, hogy kb 10 percre laktunk a kórháztól. Persze nyilván ezerszer ideálisabb lett volna, ha nem kell kórházba menni, vagy ha csak nem rettegek attól, hogy nehogy túl hamar érjünk be...
                        Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                        Luca, B (2015) & F (2017)

                        Comment

                        Mamami portál footer

                        Összecsuk

                        Friss bejegyzések

                        Összecsuk

                        Cikk a mamami portálról

                        Összecsuk

                        szivárvány
                        Betöltés...
                        X