Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Császár után szülni (VBAC)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Köszi a válaszokat Próbálkozunk, szóval remélem hamar aktuális lesz... olvasom, hogy pár évente felborul a rend...
    Kicsit bíztam benne, hogy van esély rá. Azt egyébként nem értem, hogy ha külföldön lehet (ahogy olvasom), akkor azért mégsem olyan kockázatos. Ott azért a biztosítók sokszor durvább szabályokat szabnak, a dokiknak a műhibák miatt és mégis...
    Judit, T (2013), L (2016), R (2019)

    Comment


      Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hát én ezt egyszerűen nem is értem. Ennyire nagy százalékban fordul elő komplikáció? Az az orvos aki támogatja az miért támogatja? És ugye császár utáni VBAC-t csak választott dokival lehet végig vinni, azaz nem a doki a felelős? Az intézmény csak az intézményi kereteket nyújtja, nem? Nem értem ezt az egész tiltás dolgot
      ez sajnos nem így működik. Az orvos az intézmény alkalmazottja van felettese nem is egy. Van egy aláírt munkaszerződése amellyel elfogadja az intézmény szabályait. Ha per kerekedik a dologból akkor az az egész intézményt érinti nem csak az orvost. Olyan nincs, hogy ő vállalja a főnökei meg bólogatnak akármi is történjen. Ha az adott orvos alapít egy magánkórházat és a maga főnöke akkor azt csinál amit akar, de amíg alkalmazott egy kórházban addig be kell tartania a játékszabályokat.
      Fogalmam sincsen mi az oka ennek a változásnak nincsenek pontos infoim de valami biztos van mögötte. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jól van ez így ne értsetek félre csak azt szerettem volna leírni, hogy nem úgy működik, hogy ha az orvos rábólint akkor mehet.
      Utoljára szerkesztette Yettap; 2019.03.20., 10:58.

      Comment


        rau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Köszi a válaszokat Próbálkozunk, szóval remélem hamar aktuális lesz... olvasom, hogy pár évente felborul a rend...
        Kicsit bíztam benne, hogy van esély rá. Azt egyébként nem értem, hogy ha külföldön lehet (ahogy olvasom), akkor azért mégsem olyan kockázatos. Ott azért a biztosítók sokszor durvább szabályokat szabnak, a dokiknak a műhibák miatt és mégis...
        Most eltekintve attól, hogy mit értesz "külföld" alatt, a lényeg az, hogy ez nem a szülészeti kockázatról szól. Itt orvosi karrierek forognak kockán, a szakma nálunk nagyon konzervatív vagy hogy mondják ezt. Nagyon messze állunk a gyakorlatban az evidenciákon alapuló orvoslástól és emellett erősen hierarchikus a rendszer. Nézd meg a bábát aki visszaadta a praxisát, holott soha nem ártott se babának se mamának, mégis gyerekgyilkosnak állítja be a média. Ugyanígy bármelyik orvost is tönkre lehet tenni és még csak a közvélemény bevonása sem kell hozzá. Aki a fejeseknek szúrja a szemét azt kisöprik. A kismamák és a magzatok pedig a hierarchiában valahol a béka segge alatt találhatóak, ezért nem buli az ő érdekükben szakmai kockázatot (vagyis a rossz szemmel nézést) vállalni.
        Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

        Comment


          sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

          Most eltekintve attól, hogy mit értesz "külföld" alatt, a lényeg az, hogy ez nem a szülészeti kockázatról szól. Itt orvosi karrierek forognak kockán, a szakma nálunk nagyon konzervatív vagy hogy mondják ezt. Nagyon messze állunk a gyakorlatban az evidenciákon alapuló orvoslástól és emellett erősen hierarchikus a rendszer. Nézd meg a bábát aki visszaadta a praxisát, holott soha nem ártott se babának se mamának, mégis gyerekgyilkosnak állítja be a média. Ugyanígy bármelyik orvost is tönkre lehet tenni és még csak a közvélemény bevonása sem kell hozzá. Aki a fejeseknek szúrja a szemét azt kisöprik. A kismamák és a magzatok pedig a hierarchiában valahol a béka segge alatt találhatóak, ezért nem buli az ő érdekükben szakmai kockázatot (vagyis a rossz szemmel nézést) vállalni.
          így van... és minden a pénzről szól ez is. Egy kórház a jó statisztikái alapján lesz népszerű vagy népszerűtlen. Azok alapján kapja az ilkyen olyan támogatásokat. Azok alappján mennek oda az orvosok dolgozni stbstb. és azért azt valljuk be, hogy a magyar nép imádja a drámát. Az sosem kerül be a hírekbe, hogy probléma nélkül megszületett ezer VBAC baba de az azonnal ha egy sima kockázatmentes szülés közben történik valami tragikus. Nyilván annak az egy babának annak az egy családnak az számít, de azonnal ott figyel a hírekben, hogy az xy kórház /bába (tökmindegy hol születik a kicsi)mekkora szemétláda. Sehogy se jó ez így

          Comment


            Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            Sehogy se jó ez így
            Egyet értek minden szavaddal. Annyit tennék hozzá, hogy ebben az elkeserítő helyzetben akik ott vannak, a lehetőségekhez képest jól csinálják. Igen sűrűn borulnak a viszonyok, de ha ez kell ahhoz, hogy a legjobb szakembereink a pályán maradjanak, akkor ez kell. Kismamaként annyit tehetünk, hogy követjük őket és keressük az aktuális lehetőségeket. Illetve jó lenne időnként hivatalosan panaszt tenni a megfelelő helyen, hogy ugyan szabják már ránk végre az ellátást. Jó alkaom egy-egy ilyen lehetőség megszűnése. Pl "Tisztelt Atyaúristen (megfelelő titulus behelyettesítendő) az önök intézményében kívántam szülni, mélységesen felháborít, hogy nem lehet..... " Erre pl nagyon jó amikor valaki nem már babával a pocakban kap a fejéhez, hogy ja én szülni szeretnék. Rettentő abszurd de tényleg résen kell lenni, hogy ne daráljon be a rendszer. Szeretnénk Másállapotot a szülészetben, remélem ismeritek ezt a mozgalmat
            Utoljára szerkesztette sze; 2019.03.20., 11:41.
            Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

            Comment


              sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

              Egyet értek minden szavaddal. Annyit tennék hozzá, hogy ebben az elkeserítő helyzetben akik ott vannak, a lehetőségekhez képest jól csinálják. Igen sűrűn borulnak a viszonyok, de ha ez kell ahhoz, hogy a legjobb szakembereink a pályán maradjanak, akkor ez kell. Kismamaként annyit tehetünk, hogy követjük őket és keressük az aktuális lehetőségeket. Illetve ha nem találjuk, jó lenne hivatalosan panaszt tenni a megfelelő helyen, hogy ugyan szabják már ránk végre az ellátást. Erre pl nagyon jó amikor valaki nem már babával a pocakban kap a fejéhez, hogy ja én szülni szeretnék. Rettentő abszurd de tényleg résen kell lenni, hogy ne daráljon be a rendszer. Szeretnénk Másállapotot a szülészetben, remélem ismeritek ezt a mozgalmat
              én mélyen meghajlok azok előtt akik kitartanak és csakazértis jól csinálják. Tudom, hogy sokan vannak, én is két ilyen "harcosnak" köszönhetem a két VBAC babámat és azt, hogy megtapasztalhattam hogyan is kellene ezt mindenkinek átélni. DE! nagyon fontos amit írsz! Nem repül a sült galamb a kismamák szájába... hány és hány olyan esetet hallok látok olvasok, hogy a 30. héten halovány fogalma sincs, hogy az adott körházban ahol szülni fog hogy mennek a dolgok, nem tudja mi vár rá, aztán meg megsértődik amiért nem sikerült jól. Mielőtt leharapjátok a fejem nem azt mondom, hogy minden felkészülés ellenére nem történhet baj vagy nem történhet máshogy a szülés. De nagyon nem ártana a kismamák fejébe egy jó adag tudatosság. A testükkel a babájukkal a terhességükkel a szülésükkel és úgy mindennel kapcsolatban. Mert ha önmagunk képviselete kimerül a netes felületeken történő puffogásban attól semmi sem fog változni. Jó megbeszélni ezeket a dolgokat, de közben ott is jelezni kell a problémát ahol kell hogy történjen valami. és igenis van aki meghallgat és van aki változni, változtatni akar. Három babát szültem három különböző kórházban 4,5 és alatt és igenis vannak pozitív változások. Lassúak sokszor nem látványosak de vannak.

              Comment


                A mamami portálra felkerült két vbac cikk, az egyik Zitucival való interjú, olvassátok, osszátok szeretettel: https://mamami.hu/cimke/vbac/
                marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                Comment


                  Kicsit felhozom ezt is. Nekünk ősszel született meg a 3. VBAC babánk. Sajnos sokkal vacakabb volt a szülés, mint az első 2, nagyon hiányzott a választott orvos és szülésznő . Szerencsére gyors volt, nagyjából komplikációmentes, de egyáltalán nem éreztem magam olyan erősnek és kompetensnek, mint a korábbi vbac-eknél. Arra is jutottam, hogy ha nem változik a rendelet, és nem engedélyezik véletlenül az otthon vagy születésházban való szülést császár után, akkor nem hiszem, hogy szülök még egyszer. Magyarul ez azt jelenti, hogy biztosan nem lesz több gyerekünk.
                  Csak zárójelben teszem hozzá, hogy ez a rendelet egy rossz vicc. Azért, mert lassan 8 éve volt egy teljesen indokolatlan császárom, ami után nagyon gyorsan és szövődménymentesen regenerálódtam, nem szülhetek otthon. Azóta szültem 3x természetes úton, soha nem volt semmi gond, volt 4 kg feletti babám, soha meg sem nyikkant a hegem, kívülről már szinte nem is látszik (tudom, ez nem olyan fontos paraméter, csak azért mégis...).
                  Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                  Luca, B (2015) & F (2017)

                  Comment




                    A 3. VBAC pont nekem sem volt túl jó (konkrétan úgy tudtam leginkább jellemezni, hogy sz*r... bocs), pedig nekem volt választott orvosom is, szülésznőm is. Utólag azt gondolom, annak jobb lett volna császárnak lennie... de utólag persze könnyű okosnak lenni
                    Persze ez más eset, mint a tied, teljesen más okok miatt alakult úgy, ahogy.
                    Mi egyébként eleve négyet terveztünk, fogalmam sincs, hogy döntenék most, ha lenne 5.
                    Emma
                    R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
                    gemmamamami@gmail.com

                    Comment


                      gemma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése


                      A 3. VBAC pont nekem sem volt túl jó (konkrétan úgy tudtam leginkább jellemezni, hogy sz*r... bocs), pedig nekem volt választott orvosom is, szülésznőm is. Utólag azt gondolom, annak jobb lett volna császárnak lennie... de utólag persze könnyű okosnak lenni
                      Persze ez más eset, mint a tied, teljesen más okok miatt alakult úgy, ahogy.
                      Mi egyébként eleve négyet terveztünk, fogalmam sincs, hogy döntenék most, ha lenne 5.

                      Összességében nekem tényleg nem volt olyan szörnyű. De volt már egy teljesen háborítatlan szülésem, meg egy olyan, ahol ugyan voltak beavatkozások, de nagyon-nagyon támogató, szeretetteljes volt a közeg, és ez a kombináció sokkal jobb volt, mint a mostani kevesebb beavatkozással, de egy beszólogatós szülésznővel. Na meg nyilván az is sokat számít, hogy adott beavatkozást mennyire érzünk a saját döntésünknek. Az első vbac-nél 23 óra után már csak feküdni volt erőm a kitolásnál, kérdezték, hogy megpróbálnék-e másik pózt, de nekem akkor az úgy jó volt. Most a harmadiknál nem engedték, hogy felkeljek. Pedig tudtam, hogy ha engednek felkelni, pillanatok alatt kint lesz a baba, így meg vagy egy órát elszórakoztunk a kitolással. "Odakötöztek" az ágyhoz a ctg-vel, és amikor csodák csodája repedtem picit, még megjegyzést is tett a szülésznő, hogy ez van, ha valaki nem jól veszi a levegőt.
                      Na mindegy, ez csak az én történetem, de nagyon szomorú vagyok, hogy nem lehet másképp. Épp mire érkezett a babánk, lett lehetőség több év kihagyás után újra szülni azzal az orvossal, aki az első két VBAC-nél velem volt. Csakhogy nem nekem.
                      Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                      Luca, B (2015) & F (2017)

                      Comment


                        Egy sikeres VBAC türténete a mamami portálon: https://mamami.hu/szuletes-es-szules...bac-tortenete/

                        Comment


                          Sajnos az egyik barátnőmnek nem sikerült. Császár lesz másodszorra is. Én valahogy túlléptem az enyémen, de van valahol mostanába aktív csoport vagy bármi, ami segít lelkileg feldolgozni mindezt? Szerintem szüksége lesz rá.
                          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                          Comment


                            Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sajnos az egyik barátnőmnek nem sikerült. Császár lesz másodszorra is. Én valahogy túlléptem az enyémen, de van valahol mostanába aktív csoport vagy bármi, ami segít lelkileg feldolgozni mindezt? Szerintem szüksége lesz rá.
                            Facebookon van VBAC csoport, nekem pozitív tapasztalataim vannak vele, támogató, segítőkész közeg. G Ági még mindig szokott tartani császáros szülésfeldolgozó csoportot, nekem az anno nagyon sokat segített. Amúgy rengetegféle terápia, szakember stb van, a fbook csoportban jobban tudnak segíteni, meg ott bőven talál sorstársakat is.
                            Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                            Luca, B (2015) & F (2017)

                            Comment


                              lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                              Facebookon van VBAC csoport, nekem pozitív tapasztalataim vannak vele, támogató, segítőkész közeg. G Ági még mindig szokott tartani császáros szülésfeldolgozó csoportot, nekem az anno nagyon sokat segített. Amúgy rengetegféle terápia, szakember stb van, a fbook csoportban jobban tudnak segíteni, meg ott bőven talál sorstársakat is.
                              Köszönöm szépen!!!
                              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X