Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Várandósság tünetei(nek enyhítése)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    Köszönöm, ha megkérdezed.
    Gabi & Kolos (09.11.03.) Minka (12.07.23.)

    Comment


      #92
      Lulacse, a gerinctorna is nagyon jó, illetve ami nekem csoda volt, a gimnasztikai labdán ülés. Egy baleset miatt nekem nagyon érzékeny a derekam, keresztcsontom, de a labda hihetetlen jól bevált. Azon is vajúdtam
      Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

      Comment


        #93
        Igen, nekem is ajánlotta egy barátosném a lasztit...nemcsak otthon de pl. még kismama tornán is használják. Én kiprőbáltam, bár nem vagyok nagy hát/derék fájós, és nagyon kellemes érzés volt - semmi nem feszült, laza maradt...
        A, B.....Zs

        Comment


          #94
          Lujza, Deedee!

          Köszi, hogy próbáltok segíteni. Labdám nekem is van, üldögélek is rajta és tornázgatok is, napközben nincs is gond, no de az éjszakák! Alig várom, hogy megvirradjon és fölkelhessek, napközben persze ezek után kómás vagyok. De hát ez van, majd elmúlik talán.
          Gabi & Kolos (09.11.03.) Minka (12.07.23.)

          Comment


            #95
            Na, hali Lulacse!
            Megkérdeztem és pl. az nagyon jó a hát/derékfájásra, ha négykézlábból, domborítasz fölfelé és utána lefele menve homorítasz - ezt egyben kell csinálni, asszem nagy/kis hullám a neve. Azért még figyelek, ezen a héten megyek még, majd akkor a másik oktatótól is kérdezősködöm
            A, B.....Zs

            Comment


              #96
              Szeméremcsont körüli fájdalmakra valami? Nagyon nyomul a kicsike lefele, meg fesziti a hasam, majd szét szakad...
              Remélem ilyenkor ez már normális.
              Damarisz Rebeka (2009 okt. 5)
              Dominik Joel (2012 maj. 21)

              Comment


                #97
                Lulacse,

                elvileg a derék-, hátfájásra a következőt lehetne kipróbálni.
                4kézlábra ereszkedsz. a keresztcsontodra rakja pl. a párod a tenyérélét és óramutatóval megegyező irányba elkezdi masszírozni. először egy kézzel, majd kis idő után 2 kézzel. ha ez megvan, a gerinced melletti izmokat kell végigmasszírozni, lentről fölfelé mind2 oldalon egyszerre. ezt lehet kézzel és ha bírod a strapát, utána lábbal is. utóbbihoz le kell ülnöd háttal a társadnak, megfogja a hátranyúló kezeid és tart, hogy ne csússz előre miközben föl-le tapossa a gerinced melletti izmokat. nálam ez az übernyertes

                nekem is szokott fájni, de csak mikor lefekszem. a jóga tényleg segít. a csípőemelések pl. de a fenti masszázs is.

                próbáltad már egyébként alápolcolni a feneked környékén egy pici párnával? ha megtalálod a kényelmes pozíciót -ezt érezni, h el kezd lazulni-, az elején borzasztóan fáj, de ha ellazult a derekad ill. a csontod környéke, jó lesz.

                nekem ezek jöttek be.

                no meg van egy ilyen lehetőség is:
                http://katalizatorkiado.hu/keresztcsont.htm

                de ezt nem próbáltam, tehát nem tudok róla nyilatkozni, de sokan esküsznek ezekre az olajakra.

                remélem segítettem. ha van még kérdésed, szívesen segítek, ha tudok)
                dorina + Álmos /090909/ + Kende /110824/

                Comment


                  #98
                  Salvus-víz: Nálunk az ABC-ben lehet kapni, de van, ahol a patika tartja.
                  Szeméremcsont-körüli fájdalom: Az egyik terhességi hormon okozza, ilyenkor már természetes. Nekem a 9. héttől fáj, mert nagyon érzékeny vagyok erre a hormonra. Így gyaloglási távolságom max 1-200 méter. Kicsit segít, ha oldalt fekszel és a párod ránehezedik a fölül lévő csípőlapátra, majd a másik oldalra is ugyanez. Ne tartsd terpeszben a lábad és ne tedd keresztbe napközben, ha lefekszel legyen kispárna a térdeid között, és ha megteheted, minél kevesebbet lépcsőzz. És szülés után szinte azonnal jobb lesz!!
                  Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

                  Comment


                    #99
                    Mamacka,ugyan régebben írtad, de alacsony vérnyomásra nekem a rozmaring illóolaj szagolásajött be,meg csokievés mikor szédültem.

                    Próbált vki reggeli émelygésre gyömbérszörpöt inni?
                    Nem aktuális a téma nálam, csak múltkor vettünk ilyen szörpöt és eszembe jutott,megkérdem.
                    Viki
                    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                    Comment


                      Viki, igen, ugyan nem szörpöt, hanem gyömbért (Canada Dry, hasonlók) és nekem nagyon sokat segített mindkét terhességem elején.
                      Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                      Comment


                        jaj, tényleg, elsőre én is ittam mindenféle ilyesmit, bár a tonik volt a nyerő jó,hogy eszembe jut
                        Viki
                        Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                        Comment


                          Nekem testi bajaim nem voltak, de a viselkedésem elviselhetelen volt.

                          Comment


                            Nekem az utóbbi pár napban nagyon vizesedi a bokám, pedig még csak a 6. hónapban vagyok. Doki még nem látta, csak jövő héten megyek.
                            Szerintetek mi segít, olvastam a felpolcolást, de az nem javított a helyzeten. Meg a só kerülését, de teljesen azt sem tudom kizárni...
                            Neketek mi vált be?
                            Anett
                            Peti 2008, Kenéz 2010

                            Comment


                              Lányok!
                              Most vagyok kb. a 7. hétben, de éjjel-nappal émelygek. Éjjel mikor pisilni megyek utána alig birok elaludni az émelygéstől. Napközben? éhes vagyok, de ha rágondolok bármi nemű ételre elkap a nagyon erős émelygés. Ki mit tud erre tanácsolni? Jár valaki ilyen nagyon émelygős cipőben???

                              Comment


                                Sziko, nálam is a 6. hét után kezdődtek a gondok. Sokat segít, ha ébredés után rögtön elrágcsálsz 1-2 szem kekszet, ajánlom a Korpovitet! Amúgy rengeteg módszer létezik, nagyon egyénfüggő, hogy kinek mi válik be. Nálam pl a citromos víz volt a nyerő. van, akinek a gyömbéres ital, de léteznek homeopátiás szereki s, csak sajnos nem tudom a nevüket. Remélem hamarosan jobban leszel!
                                A lényeg, hogy próbálj meg enni, mert az éhség csak felerősíti!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X