Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Várandósság tünetei(nek enyhítése)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Hideg kóla és gumicukor. Nekem remekül bevált.
    Livi

    Comment


      #47
      és a terhesség végén a "már sehogysem jó, semmisem" tüneteket hogy lehet enyhíteni?
      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
      lekvárok, dzsemek, receptek

      Comment


        #48
        neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        és a terhesség végén a "már sehogysem jó, semmisem" tüneteket hogy lehet enyhíteni?
        Izé, nekem nem sikerült De szülés után rögtön elmúlt
        De segített a gondolat, hogy áldott állapot, meg jó ez és ki tudja mikor történik mégegyszer ez velem, és hogy már nem sok van hátra, meg ilyenek. Biztattam magam.
        Kitartás
        Kitti, 4 fiú, 1 lány és 1 picibaba hurcizós, sokáig szoptatós, együtt alvós anyukája. (Tudom, bátor vagyok ennyi gyereket bevállalni, de valójában őrült )

        Comment


          #49
          Hédi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Köszi!
          Elvileg lehet. De Nekem most konkrétan meg van tiltva mindennemű terhelés.
          Óóóó, szegény És hogy viselitek??
          Kitti, 4 fiú, 1 lány és 1 picibaba hurcizós, sokáig szoptatós, együtt alvós anyukája. (Tudom, bátor vagyok ennyi gyereket bevállalni, de valójában őrült )

          Comment


            #50
            Hát, mind2nknek hiányzik. De sajnos nincs mit tenni.

            HÉDI
            Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

            Comment


              #51
              liv731 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hideg kóla és gumicukor. Nekem remekül bevált.
              Kóla grrr, de hmmmmmmmmm gumicukor. Ez még eszembe sem jutott, és lehet, hogy nem most szombat este 9 után kellett volna megkívánnom.

              HÉDI
              Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

              Comment


                #52
                Lilatündér: nyugodtan lehet hordozni, csak nem ész nélkül. mármint nem egésznap, nem 20 kilós gyerkőt és főleg nem elöl!
                napi 1-2x fél órácska pl belefér. meg persze függ a derakadtól, a hasfájástól stb.
                Eszter: az utsó hónapot én is utáltam! és úgy általánosan, nem szerettem várandós lenni. főleg mivel olyan nagy bálna voltam
                de bevállalnám megint És persze hogy elmúlik szülés után, egyből!!

                Amúgy ez ahányós dolog tényleg durván hangzik...én sose egy picit sem hánytam. ill. bocs, mikor Tomival megtudtam a tesztről, akkor éjjel dobtam egy rókát, de kész, ennyi.
                émelygés volt, főleg másodjára, de hamar vége lett...
                volt mondjuk helyette egyéb nyalánkság: kávészag , lenolajszag , csoki nyamm! ...
                plusz vizesedés, már az elejétől, Tomival a végére még magas vérnyomás is és elefánt bokák . Danival sokkal nyugisabb volt a várandósság, szinte problémamentes.
                OK, srtia van dögivel, meg súlyfelesleg.
                ja és pigmentáció: tiszta szeplős lettem Danival!, aztán ez is elmúlt. Meg a hajam erősödött meg, most bezzeg hullik ezerrel

                hát mit is mondjak? lesz ez még igy se!

                A stadelmannt én is rengeteget lapozgattam, nagoyn jó!!!

                Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                Comment


                  #53
                  Ami engem kiborított terhesség alatt, az nem a hányás volt, nem is tudom milyen az, hanem az, hogy tisztasági betét nélkül sehova nem tudtam menni. Nem volt semmi gombás fertőzésem, meg ilyesmi, hanem... Dokim mondta, hogy másnál is van ilyen, mondjuk nekem előtte se meg azóta se, de akkor...
                  A másik nagyon kellemetlen dolog a méhszalagjaim húzódása. Na ettől nagyon megrémültem, mert először nem tudtam, mi az, és persze rögtön arra gondoltam, valami baj van a babámmal. (Mintha kést vágtak volna a petefészkem környékébe - a lélegzetem is elakadt ilyenkör) Szinte 3 hónaptól végigkísért. Volt, hogy könnyeim is potyogtak, és se ülni, se feküdni... Mondtam a dokinak, biztos a korom miatt, szóval a méhszalagjaim is öregebbek már, erre azt mondta ilyen fiatalokkal is előfordulhat.
                  Mindezt azért írom le, mert hátha más is pánikol ilyen dolgok miatt, és talán kicsit segít, hogy tudja másnak is lehet ilyen baja.
                  Magdi
                  Barnabás 2007.10.31.

                  Comment


                    #54
                    Hajrá Eszter! Mindjárt vége! Nagyon szurkolok Neked! Vagy már egyben sem vagy?

                    Nekem még pár hét vissza van, és mostanában már alig tudok menni, valami nem stimmel a medencémmel, a jobb lábamnál annyira fáj ha rálépek.
                    bellad - Orsi -kinek a hátán mamagol(t) Lilianna (2009.02) , Izabella (2010.07), Emília(2012.03)
                    ELADÓSÁGAIM
                    Ide írj: bellad.mamami(kukac)gmail.com

                    Comment


                      #55
                      bellad, szerintem ez is 'normális'... kb. egy hete én is csak totyogok, a férjem Pingu-nak hív... Akkor jó, amikor ülök vagy fekszem, de már nagyon unom, mennék ki sétálni (még szerencse, hogy rossz az idő, így legalább nem fáj a szívem annyira...)

                      Éjszakánkénti extra izzadás van/volt valakinek? Minden éjjel legalább egyszer hálóingcsere van. Pedig alapállapotban még nyáron sem szoktam izzadni. Nyugtassatok meg, hogy elmúlik.
                      Timi, Zs+A+?

                      Comment


                        #56
                        de eddig olyan jól elsétálgattam, azért jó tudni hogy normális, én már gondoltam felhívom a dokit hétfőn, hogy ha mást nem javasoljon valami csontkovácsot

                        Voltam szülőpozíciós jógán és ott mutattak valami fogást amivel lehet csökkenteni szülés közben a medence fájdalmát, azt próbálgattuk itthon. Közvetlenül a nyomkodás után jó, de aztán mintha még jobban elkezdene fájni. Most inkább fekszem.

                        Az extra izzadás nekem is van, biztos megint azok a fránya hormonok.
                        bellad - Orsi -kinek a hátán mamagol(t) Lilianna (2009.02) , Izabella (2010.07), Emília(2012.03)
                        ELADÓSÁGAIM
                        Ide írj: bellad.mamami(kukac)gmail.com

                        Comment


                          #57
                          most olvasom a kétezeregy kiadó német megfelelőjének könyvét, ami a marihuána gyógyászati felhasználásáról szól.

                          mivel a marihuána nagyon jól bevált szer kemoterápia, vagy pl. AIDS kezelés mellékhatásaként kialakuló borzalmas hányás, hányinger ellen, ezért felmerült, hogy hyperemesis gravidarium, azaz terhességi vészes hányás esetén is működhet.

                          vannak ugyanis sokan, akik egyetlen más, ismert antiemetikumra sem reagálnak jól.
                          megfontolandó az egyetlen alternatíva, az infúziós táplálás kórházi bentfekvéssel - ez sem az igazi a magzatnak.
                          ezzel vetendő össze a teratogén kockázata a marihuánás kezelésnek. bizonyos hatást a kisebb születési súlyra, rövidebb terhességi korra, stb. kimutattak, de csak egy kis populáción, akik nagyon nagy mennyiségben fogyasztották, az egész várandósság alatt.


                          a könyv más női bajokra is említi sikeresként, érdekes esettanulmányokkal: migrén, menstruációs panaszok, depresszió.

                          Dr. Med. Lester Grinspoon & James B. Bakalar: Marihuana, the Forbidden Medicine, 1993.
                          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                          HipnoSzülés a tévében

                          Comment


                            #58
                            Izzadás nálam is volt, és szülés után is nagyon sokáig megmaradt. Egy pillanat alatt képes voltam leizzadni. Soha nem a hónom alatt, hanem a homlokom patakzott... És ez szülés után is megmaradt sok hónapig. Mára már egész jól visszaálltam...
                            Magdi
                            Barnabás 2007.10.31.

                            Comment


                              #59
                              Timoca, Bellad nekem is nagyon fáj, de nem a mendencém, hanem a farcsontom, bár néha meg a jobb lábamnál a medence (szintén) én is alíg tudok menni

                              ja a pocakom meg úgy viszet, hogy csillagokat látok
                              de lelkileg meg nagyon élvezem

                              Hédinek igaza van minden várandósság más és más az első kisfiammal ilyenek nem voltak
                              Anzsi
                              5 éves nagyfiú és 3 éves kisfiú mamija

                              Comment


                                #60
                                Hédi, gyömbér mindenhogy, de ezt sokan írták, B6-Vitamin is. Nálam mindig volt, igaz csak pár szem fogyott el, mázlim volt. Én baromi sokat pisiltem az elején, napi 20-25 alkalommal, botrány idegesítő volt de már elmúlt. Viszont szerintem a közérzet javításában nagyon sokat segít a jóga (kismamajóga). A sok meditáció segít befele fordulni. (persze csak ha valaki tud lakáson kívül sétálgatni egy órácskát a kis hajas babáddal) Ez is csak olyan, mint a gyógyfüvek, meg a homeopátia, ha hiszel benne hatásos, viszont nagy előnye, hogy sok légzőgyakorlat van benne, amik később is hasznosak állítólag. (Majd nyáron elmondom, hogy tényleg?)
                                WHAMrágcsaláncok / harányi blog

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X