Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Eszti, nincs semmi segítséged napközben/este? Egész nap egyedül vagy a gyerekekkel? Nem semmi lehet a napotok...

    Ancsa és Dóra meg a többiek is tök jókat írtak. Szerintem is nagyon fontos lenne, hogy Te nyugodt légy (a tejleadó reflex miatt, de egyébként is) és magabiztos, de tudom, hogy ez nem megy felszólításra... Gondold végig, mi az, amivel könnyíteni tudnál az életeden, és megoldható: legyen ez akár kajarendelés, bébiétel a nagynak, akár takarítónő, vagy gyakoribb találkozás a barátnőiddel, más anyukákkal... (Én az utolsó - felnőtt társaság - nélkül csavarodok be leghamarabb, de még egy gyerekkel beszélek.) De lehet, hogy az is segít, ha mostantól megtervezed előre a heti menüt és bevásárlólistát írsz, hogy mindig legyen otthon gyümölcs, zöldség, félkész kaja stb.

    A cumit szerintem is jó lenne elhagyni, de ha úgy érzed, nyugodtabb így az életetek, akkor nem szóltam. (Autózásnál meg, ha Te vezetsz, én sem tudom, mi a megoldás, az én lányom is utálta...)

    Én úgy tusoltam eleinte Lizával, hogy az ébrenléti idejében oldottam meg, és vittem magammal őt is a pihenőszékében. Így végig szóval tudtam tartani, és láttuk is egymást.

    Egy kis olvasnivaló a háztartás és gyereknevelés összehangolásáról: http://www.lll.hu/node/141
    Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
    "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

    Comment


      sziasztok
      azt hiszem furát fogok kérdezni ne nevessetek ki! jó?
      szóval penészölővel dolgoztam a fürdőben és baromi sokat belélegeztem, hiába szellőztettem egyfolytában
      érzem a torkomban meg mindenhol... ugye ez nem jut be az anyatejbe amit belélegzek? vagy?
      " dolgozz keményen, légy tisztában az értékeiddel, és bízz magadban annyira, hogy ez tovább segítsen attól függetlenül, hogy szeretnek-e mások vagy sem"

      Comment


        Sziasztok!
        Segítséget kérek, három hónap alatt háromszor fordult már elő, hogy "begyullad a mellem" megpróbálom leírni... szombaton fejtem,( nem szoktam, csak msot elmentem itthonról), kedden éreztem, hogy hőemelkedés, hidegrázás, ( ilyen volt már ezért tudtam, hoyg a mellel kapcsolatos), ugyanaz volt mint a múltkor, egy fehér tejhólyag az egyik kivezetőnyíláson, és fölötte göbök, és feszülés... uyganazt csináltam vele mint a múltkor kétségbeesésemben, egy steril tűvel kiszúrtam, és fejtem veszettül, meg etetem Boldit... tegnap meg ma sárgás "tej" jött ki belőle... eddgi kétszer már megszűnt így... de elég fájdalmas, és jó lenne megelőzni, vagy kevésbé fájdalamasan megúszni... tudtok valamit... eléggé félek ettől a tejhólyag kiszúrástól...
        Pipike anyukája a világ legboldogabb embere...

        Comment


          Boróka, kiszúrás helyett pakolás: olivaolajos vatta, rá nylon-celofán, rá meleg sál körbetekerve. ez a szopik közt, és akkor fellazul annyira, h szopi közben lejön.
          ez a tejhólyag fejés után lesz mindig?konkrétan tejhólyag v vastagabb rétegnek tűnik?
          rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

          Comment


            konkért hólyag, és úgy tűnik, hogy mindíg a fejés után jön elő.. bár sok mindentől lehet, mrt Boldi elég ügyetlenül szopik... de gyanúsan mindíg akörül volt...
            pont olyan mint egy vízhólyag. egy kis szúrás, és elkezd folyni, erre jó a pakolás? jó lenne, mert rettegek ettől a tűs dologtól... az egy nappal későbbi sárgás tej, az genny vagy tej?
            Pipike anyukája a világ legboldogabb embere...

            Comment


              géppel fejsz?nincs erősre állítva? inkább besűrüsödött tejnek gondolnám, nem gennyesnek
              rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

              Comment


                Ancsa08 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A szörcsögés lehet attól is, ha esetleg egy kevés tejet visszabukik és az orrába is megy
                Anyatej csepegtetés: ezzel ártani nem ártasz akárhányszor csinálod is, én minimum 3 szor szoktam ha náthás, de ettől persze mehet jóval többször is
                Köszönöm a választ!
                Andrea
                M2008 SZ2010

                Comment


                  Sziasztok! Megint egy kérdéssel
                  Öthónapos érett leánygyermekem (8480 gramm és 72 centi ) kb. 1 hónapja minden éjjel 1-1,5 óránként kel. Én meg kezdek kipurcanni. Persze kezdetben mindig megszoptattam, mégis felkel. Azóta próbáltam, hogy nem szoptatom meg, vagy csak minden második ébredésnél, hogy különalszunk, hogy együttalszunk, de a helyzet változatlan. Most megint a mindig megszoptatom és együtalszunk fázisban vagyunk, de hát így se tudok pihenni. Valami jótanács, vagy bíztatás!? Köszönöm szépen!
                  Három a kislány...

                  BLOGOM

                  Comment


                    Dóra, biztatnálak, h elmúlik ez az időszak!mozgásfejlődési ugrások, fogak, létszámellenőrzés lehet ok. nehéz idők, segíthet, ha nappal le tudsz pihenni a gyerkőcökkel, hétvégén tovább maradhatsz ágyban, ha apa kel velük, v ő megy el sétálni, te tudsz pihenni. a közelség segít, éjjel, mert így kevésbé ébredtek meg, könnyebb a visszaalvás. nem volt semmi betegség, nagyobb nyüzsi,feszültség, változás, tőled távol hosszabban a pici?visszaalszik gyorsan? nnappal mennyit van kézben?
                    lehet, h ezeket a próbálkozásoktól is kicsit bizonytalan lett, idő kell neki, h kicsit ritkábban keljen.
                    napppal hogy szopizik? ezt is szokták kompenzálni éjjel, akkor nyugi van, jobban ráérnek
                    Utoljára szerkesztette rado; 2010.10.08., 19:04.
                    rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                    Comment


                      Druszám!
                      Beteg nem volt, a fogzással azért vagyok szkeptikus, mert a nagyobbiknak 1 éves korában jött ki az első foga. A legnagyobb bajom, hogy Réka nappal is 30 percet alszik, percre pontosan fél óra után ébred - ha pl. ágyban, szopival altatom el, vagy ha ringatom, akkor is. (És vissza se lehet altatni, még szopival sem.) Csak akkor alszik hosszabban, ha rajtam van. (A súlya miatt max. 2 nappali alvást tudok menedzselni a hátamon.)
                      Nappal igény szerint szopik, fogalmam sincs, milyen sűrűn és hányszor. Általában fekve szoptatom, csak akkor ölben, ha nem itthon vagyunk. Egyébként elég kapkodva szopik ennek ellenére, most, hogy így végiggondolom. Inkább gyakran rövidebbet és hosszabbat csak akkor, ha rajtam aludt és mondjuk már 2 órája nem szopott.
                      Változásra nem emlékszem, hogy lett volna, tőlem max. 1-1,5 órát van távol szombatonként, amikor bevásárolni megyek.
                      jajj, mit hagytam ki, mit mondjak még?
                      Három a kislány...

                      BLOGOM

                      Comment


                        Dóra, tök jó, h 2 alvást tudsz magadon bonyolítani!
                        Zita mennyire nyüzsög napközben? arra is gondolnék, h sok az érdekesség, és inkább arra figyel Réka..
                        jó cikk:http://www.kismama.hu/baba/hogyan_al...m_alszik/2190/
                        rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                        Comment


                          Babber eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          sziasztok
                          azt hiszem furát fogok kérdezni ne nevessetek ki! jó?
                          szóval penészölővel dolgoztam a fürdőben és baromi sokat belélegeztem, hiába szellőztettem egyfolytában
                          érzem a torkomban meg mindenhol... ugye ez nem jut be az anyatejbe amit belélegzek? vagy?
                          A penészölőknek többnyire hidrogén-peroxid a hatóanyaguk. Ez bőrrel, nyálkahártyával érintkezve azonnal reakcióba lép, nem gondolom, hogy felszívódik...
                          hoa meg a gyerekek: Abi, Lidi, Miksa, Samu és Ráhel angyal

                          Comment


                            rado eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Dóra, tök jó, h 2 alvást tudsz magadon bonyolítani!
                            Zita mennyire nyüzsög napközben? arra is gondolnék, h sok az érdekesség, és inkább arra figyel Réka..
                            jó cikk:http://www.kismama.hu/baba/hogyan_al...m_alszik/2190/
                            Hát izé, olyan éjszakánk volt! Réka fél9-kor már aludt és összesen kétszer - fél 2-kor és 5-kor - kelt szopizni!!!! Úgy érzem magam, mintha 8-10 órát aludtam volna egyben! De tegnap nagyon mozgalmas napunk volt, délelőtt is, délután is program, megspékelve békávézással, mindketten totál kifáradtak estére. De hogy a kérdésedre is válaszoljak: egy-egy ilyen nyüzsgős nap egyáltalán nem jellemző nálunk! De Zita nagyon pörög az tény és az is igaz, hogy Réka egész nap azt figyeli.

                            A cikket el fogom olasni, köszönöm!
                            Három a kislány...

                            BLOGOM

                            Comment


                              de jó!! ez van....ha az ember beszél róla, javul a helyzet
                              rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                              Comment


                                Ételallergiám szoptatás alatt

                                Sziasztok!

                                Megint jöttem kérdezni
                                Allergiás vagyok valami kajára. Nem tutom mire, de most előszőr mióta szoptatok előjöt. Marom magam, mert csalánkiütésem van. 3. vagy 4. napja, és ilyenkor ez eltart 7 napig is. Iszom a kálcium tablettát, és homeopátuás hisztamint szedek.

                                Szedhetek valami erősebbet is? (Claritin, claritin akut, fenistil kizárva, ezt megnéztem)

                                Hangácska ebből a tejen át érezhet valamit?

                                Nehéz eldöntenem a viselkedése alapján, mert épp fogzáson vagyunk túl..vagy még nem....meg a szél is fúj .....szóval nem viselkedik különösen. Csak még napokig így fog menni valószínűleg, és jó lenne tudni, h mi a trapasztalat

                                Előre is köszönöm!!!
                                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X