Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    hkaty! Teljesen természetes h a babád nappal alig szopik, ebben korban valóban nem ér rá, ezert is szopik olyan sűrűn éjjel, bepótolja amit nappal elmulasztott.Nyugodj meg h mindent teljesen jól csinálsz, hozzatapi nem megy olyan simán ha épp fogzik a baba, és biza eleinte szinte minden megfogj a székletet.

    A súlytriplázást nem tudom érdemes-e komolyan venni, az én lányom 1 éves korara csak a duplázást vitte véghez, mindig kicsiket hízott, mégis teljesen egészséges.Ha pedig hosszában no, az is gyarapodás, nem csak a kilókat kell nézni egy babánál, hanem sok minden mást is.

    Kitartás, bízz az ösztöneidben és a babádban, minden rendben lesz!
    Éva, Gergő 2006/10/23 és Vivien 2009/10/10 anyukája

    Comment


      Na most kérdezek én is

      Elképzelhető, hogy a vastablettám (ami nekem szorulást okoz) átmegy a tejbe, és a majdnem 2 hetesemnél hasfájást, nehéz kakilást csinál?
      Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
      "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

      Comment


        Légyszi segítsen valaki!

        Emili 2 napja azt játsza, hogy megkajál, elalszik, pár perc múlva megébred és megint nyammogni kezd kezén. És ezt csinálja egész délelőtt, majd egy hosszabb alvás után egész délután. (Hosszabb alvás: mert már délelőtt is alig bírja nyitva tartani a szemét, látszik, hogy fáradt, de mintha nem bírna elaludni.)
        Fejést is várólistára tettem, csak akkor fejek, ha vmelyik cicim már nagyon tele van, nehogy ne legyen elég Neki.

        Lehet, hogy egyszerűen csak szaporítja magának? Jól esne valami megnyugtató válasz, mert elég ciki egész nap ágyban feküdni vele.
        Beus, aki Emília (2010.10.25.), Aurél (2012.11.03.) és Pocakmanó (2015. 12.) anyuja

        Comment


          Beus, én nem vagyok tanácsadó, de Imi ezt csinálta több, mint két hónapon keresztül. Nem volt éhes, csak cicifüggő és egész nap az ágyban voltunk. Persze nem két hónapig egyfolytában, de délutánonként mindig.
          Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

          Comment


            hkaty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ilyen nekem is volt többször is, elég fájdalmas tud lenni. Én olvastam olyat, hogy steril tűvel meg lehet nyitni az elzáródott tejcsatornát, de azért ez elég durván hangzik.
            Rajtam csak a kislányom tudott segíteni, szopizott, szopizott és egyszercsak "átszakadt a gát". Volt olyan pöttyöm, ami nagyon nehezen múlt el, annak ellenére, hogy már tudott belőle ürülni a tej. Azt hiszem, hogy nem voltam nagy segítségedre
            Az viszont engem is érdekelne, hogy mitől alakul ez ki. Helytelen mellretétel? Szoros melltartó?
            En egyebkent probaltam kiszurni, illetve egy baratnom mondta h igazabol csak a felso borreteget kell mint a szalkanal felnyitni, de nem segitett. Viszont ma beszeltem vele h utana rogton fejni kell, igy kell biztositani h ott ataramlik a tej, ugyh ezt meg ki fogom probalni.
            Edit - Teo, avagy Mazsola anyukaja (2010. majus 2.)

            Comment


              Tejatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Légyszi segítsen valaki!

              Emili 2 napja azt játsza, hogy megkajál, elalszik, pár perc múlva megébred és megint nyammogni kezd kezén. És ezt csinálja egész délelőtt, majd egy hosszabb alvás után egész délután. (Hosszabb alvás: mert már délelőtt is alig bírja nyitva tartani a szemét, látszik, hogy fáradt, de mintha nem bírna elaludni.)
              Fejést is várólistára tettem, csak akkor fejek, ha vmelyik cicim már nagyon tele van, nehogy ne legyen elég Neki.

              Lehet, hogy egyszerűen csak szaporítja magának? Jól esne valami megnyugtató válasz, mert elég ciki egész nap ágyban feküdni vele.
              Vannak un. fejlődési kiugrás vagy vmi hasonló, ami 6 hetes, 4 hós kor körül lehet, de nekünk is 8 hetesen volt az első szóval sokkal többet cuclizik a baba és úgy tűnhet h. kevés a tej mert mindig éhes, pedig nem ennyire van akkor szüksége. Kitartás a tejmenny. megnő a kereslettel ezért akkor kell figyelni mikor kb. egy hét múlva vissza áll a régi rendszer és akkor hirtelen sok lesz a tej, akkor fejni kell h. ne legyen csomó amíg megint találkozik a kereslet-kínálat. Én is szinte egész nap szoptattam ilyenkor, már lángolt a bimbim
              Kriszta, Dorka (2010.03.01.) Beni (2012. 09.10. ) anyukája

              Comment


                Én is segítséget szeretnék!A 9,5 hós Zsombim néhány napja retteneteseket harap a mellembe.Csillagokat látok,sőt már picit véres is lett a bimbóm egy alkalommal.4 foga van,már két hónapja,de csak most kezdte el ennyire harapni.Régen is néha ráharapott,de az nem fájt ennyire.Úgy reagálok harapás után,hogy határozottan,hangosabban mondom,hogy nem szabad és leültetem valahova.De sajnos még semmit nem értem el ezzel,csak azt,hogy ma már rettegek a szoptatástól,mert tudom,hogy mi lesz a vége.Pedig éhes,mert mást nemigen eszik.Ma egy almát evett,meg pár kanál zöldséget.Plusz a cici,de csak pár korty,mert már a szopi elején harap.Nagyon tanácstalan vagyok,hogy tudnám megértetni egy ekkora babával,hogy fáj?Amúgy más testrészeimet is harapná pl. vállam,kezem,de nem hagyom neki.Remélem csak átmeneti...
                Erika Zsombor-2010.03.05. és Hanna-2012.10.13.

                Comment


                  Ebben a topikban már többször volt szó a megváltozott kakiról, ezért itt is kérdezem( a fogzós topikban nem válaszol senki). A nyálkás, zöldes színű kaki mire utal? Lehet a fogától, vagy más az oka? Köszönöm a segítséget.
                  Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

                  Comment


                    Morzsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Na most kérdezek én is

                    Elképzelhető, hogy a vastablettám (ami nekem szorulást okoz) átmegy a tejbe, és a majdnem 2 hetesemnél hasfájást, nehéz kakilást csinál?
                    Nem vagyok tanácsadó, de erősen elképzelhetőnek tartom. De mit ettél? Banán? K betűs?

                    Mondjuk Hangánál én mindent kipróbáltam: beadni, elhagyni a táplálkozásomból, az első 4 hónapban, de reménytelen volt. Amíg nem mozgott eleget h maga bírkózzon meg a pukikkal, nem nagyon volt nyugtunk.

                    Remélem nálatok más a helyzet!
                    Utoljára szerkesztette Qbogizmo; 2010.12.21., 23:18.
                    Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                    Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                    Comment


                      VeghA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ebben a topikban már többször volt szó a megváltozott kakiról, ezért itt is kérdezem( a fogzós topikban nem válaszol senki). A nyálkás, zöldes színű kaki mire utal? Lehet a fogától, vagy más az oka? Köszönöm a segítséget.
                      Nem vagyok tanácsadó, de volt nekünk ilyen.

                      Lehet gyógyszer, ahogy távozik.
                      Vannak nézetek, miszerint túl sokat szopizott a tej első szkaszából, előtejből.
                      Citrust ettél.
                      Egy doktornő azt is mondta, lehetaz alultápláltság jele

                      De a nyálkásság az, ami nem hangzik jól. Ha több ilyen is van sorozatban, akkor ez hasmenés, amire ugye pici babánál eléggé figelni kell. Lehet, h benyelt valami vírust valahonnan, és a pociban csapott tanyát

                      Én első körben normafloret adnék neki, de lehet, h a szakemberek megköveznek
                      Utoljára szerkesztette Qbogizmo; 2010.12.21., 23:21.
                      Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                      Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                      Comment


                        Basszus
                        Akkor visszajött a hasmenése, 3 hétig volt neki, vírustól. Normaflore nem használt nagyon.
                        Alultápláltság Több mint 8 kiló

                        Köszi a választ
                        Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

                        Comment


                          Naszagni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kati, nem vagyok tanácsadó, de szerintem, és az én tapasztalataim alapján, ebben a korban normális, hogy napközben kb. minden érdekli,és a cici kevésbé. A két perces cicizések kb. szomjoltásta jók, és éjszaka behozza, amit napközben nem jött neki össze. Kínos, és fárasztó, én személy szerint annyira nem élveztem a gyerek ilyen működését, de nem tudtam rajta változtatni, csak beletörődni. Könnyebb elfogadni. Még annyi, hogy Pankóca kb. este hat és 8 között 4-5-ször is cicizett, így legalább az éjszaka első felében aludt egy 4-5 órát egybe (8-tól mondjuk fél 1-ig). Pankát kb. minden megfogta, az segített, hogy kitapasztaltam, hogy mi az ami borzaszótan és azt nem adtam neki jó darabig (nálunk a répa fogott nagyon) és mi az amitől könnyebb a széklet (nálunk az almás-krumpli segített). De megérik az emésztőrendszere, csak türelem.

                          Hozzátáplás miatt ne aggódj, ha még ennyire fogzik is, akkor nem csoda, hogy nem érdekli az egész. Eleve fogzó gyereknek nem jó új ízeket kínálni, és lehet, hogy a kanál is idegesíti, ha fáj az ínye.

                          Ha sokat mozog,és fogzik, akkor nem fog annyira hízni, szeritnem nem gáz, ha nem triplázik. (Panka tán 18 hónaposan triplázott).
                          Meg valószínű, akkor ő előbb nő, majd hozzáhízik. Van baba, aki előbb hízik, majd nő.

                          Szerintem érdemes órán belül ugyanarra a mellre visszarakni, egy óra szünet után a másikra, de bevallom nem emlékszem, hogy én hogy csináltam. Szerintem én megpróbáltam mellett cserélni, hátha a másik jobban érdekli.

                          Szerintem akkor szoptasd, amikor ő is szeretné, persze kínálgasd, de ha nem akar, akkor úgyse fogod tudni megszoptatni. Érdemes kínálgatni, de ha nem megy, akkor ne görcsölj rá. Nyugi, kitartást, ha élénk, jókedvű, akkor mindent jól csináltok!

                          Köszönöm a bíztatást! Mondjuk nem is tudom, hogy mit várok tőle, amikor anyu szerint én sem voltam soha dundi baba. Amúgy őt bármikor cicire lehet csalogatni, csak nem mindig van ideje megvárni, amíg a tejleado reflex beindul.
                          KATI Blanka (2010.), Bende (2012.), Bulcsú (2014)

                          Comment


                            hbdzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Hkaty!
                            Én sem vagyok tanácsadó, és biztos jönnek, és válaszolnak neked bővebben, én anno még az első lányomnál kaptam ezt a tanácsot: ha a két szoptatás között rövid idő telik el, akkor ugyanazt a mellemet kínáljam fel(Te azt írod, két perc is lehet nálatok akár), m először a hígabb ivásra alkalmas tej jön, aztán a tápanyagban gazdagabb, sűrűbb. Emiatt fog leginkább hízni.
                            Mondtak is egy példát:
                            volt egy anyuka, aki tejet adott egy ismerős babának, akinek anyukája nem tudta szoptatni. Először cicizett a sajátja, aztán lefejte,és a "maradékot" adta a másik babának. Rövid időn belül észrevették, h a másik baba sokkal jobban fejlődik. Az okát is megtudták: a "maradék" a sűrűbb, és azt mindig a másik baba kapta, nem a sajátja. Ettől függetlenül a sajátja is fejlődött, csak nem akkora ütemben
                            Szóval én visszatenném a helyedben a babádat ugyanarra a mellre.
                            Úgy teszek, köszönöm!
                            KATI Blanka (2010.), Bende (2012.), Bulcsú (2014)

                            Comment


                              vadszelvesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              hkaty! Teljesen természetes h a babád nappal alig szopik, ebben korban valóban nem ér rá, ezert is szopik olyan sűrűn éjjel, bepótolja amit nappal elmulasztott.Nyugodj meg h mindent teljesen jól csinálsz, hozzatapi nem megy olyan simán ha épp fogzik a baba, és biza eleinte szinte minden megfogj a székletet.

                              A súlytriplázást nem tudom érdemes-e komolyan venni, az én lányom 1 éves korara csak a duplázást vitte véghez, mindig kicsiket hízott, mégis teljesen egészséges.Ha pedig hosszában no, az is gyarapodás, nem csak a kilókat kell nézni egy babánál, hanem sok minden mást is.

                              Kitartás, bízz az ösztöneidben és a babádban, minden rendben lesz!
                              Az tuti, hogy éjjel pótol. Ma reggel is óóóriási volt a pelusa a so pisitől.

                              Köszönöm a bíztataó, megnyugtató szavakat.
                              KATI Blanka (2010.), Bende (2012.), Bulcsú (2014)

                              Comment


                                Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Én első körben normafloret adnék neki, de lehet, h a szakemberek megköveznek
                                Normaflore-t soha!!!!
                                Protexin Restore-t inkább.

                                (régen én is Normaflore-t adtam, de közben kiderült, h csak a reklámja jó...plusz vannak még egyéb veszélyei is )
                                Kati

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X