Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Manka, nekem kétszer volt mellgyulladásom, Kristóffal és Sebivel is. Mindkettő hiper jól szopó baba volt.
    Sebivel majdnem 40°C-os lázam volt. Nőgyógyászhoz kellett visszamennem, adott antibiotikumot és a lelkemre kötötte, h. amikor csak lehet szoptassak. És már nem emlékszem hányszor, de törölködőbe csavart mélyhűtött tasakot kellett szigorúan 2 percre a gyulladt részekre tenni (nekem több helyen, ahol begyulladt, nagy piros, meleg csomók voltak. Lehetett tudni és látni, h. ott van a tejcsatorna). És meleg vízbe kellett feküdnöm, ott masszírozni a mellem. És szoptatni! Kb. 3 napra lett jobb...
    Nem tudom neked épp melyik megoldás kell - a szoptatás mellett - , beszéld meg a nőgyógyászoddal!
    Á., K., S. és R. anyukája

    Comment


      Manka, nkem a burow krém segített, azt kentem a gyulladt, pirios területekre éjszakára dunsztba. De állítólag a sima disznózsír is jó!
      A baba álla nem kell masszírozza melledet, csak a csomó felé kell nézzen, mert amerre az álla van, arról a területről szívja legjobban a tejet.
      Wish
      Balázs 2007.04.05, Zsófi 2009.06.28

      Comment


        Wish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Manka, nkem a burow krém segített, azt kentem a gyulladt, pirios területekre éjszakára dunsztba. De állítólag a sima disznózsír is jó!
        A baba álla nem kell masszírozza melledet, csak a csomó felé kell nézzen, mert amerre az álla van, arról a területről szívja legjobban a tejet.
        Nem kell? akkor jó
        Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!!! Egyenlőre most minden oké, remélem elkerülöm a következő esedékes csomósodást, szoptatok ezerrel, Benedek éjszaka is besegít
        Andi és a fiúk: Benedek(3,5) Kornél (1)

        Comment


          Andi! Csak érdems lenne, ha legalább szilikon látná, hogyan szopiztok, ha ennyire kicsi az álla. Jó lenne, ha közelebb esne szopi közben. PL. van olyan, hogy Dancer fogás (szilikon, jól emlékszem, ez ó erre is?, ha igen, akkor mad leírom). Lehet, a mellrehelyezésen kell egy kicsit változtatni. Az álla valóban a csomós rész felé essen, de igazából a nyelve dolgozik az elzárt területen.
          Nóra
          Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
          eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

          Comment


            hibik,
            különbözik valamiben az esti szoptatás a nappaliaktól? úgy értem a körülmények, a hely, a póz, mittudomén...
            egyrészt a gyereket is zavarhatja valami, másrészt az ilyesmi kihathat a leadó reflexed kiváltódására (ami aztán idegesíti a fáradt, nyűgös babát).
            (ha igaz az, hogy este jelen van valamilyen stresszforrás, ami nappal nincs. úgy értem... ha jól értem egyáltalán, hogy a gondotok főleg esténként jelentkezik. )
            Bonyolult (Bence 04.10.24.)
            HipnoSzülés a tévében

            Comment


              Manka77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Benedek álla "be van esve" és ha szopik, még csak hozzá se ér a mellemhez, nemhogy masszírozná
              ez fontos lehet, ahogy dinkin is írta. elképzelhető, hogy ez a keresett összefüggés a mellgyulladásokhoz! esetleg a nem ideális mellrekerülés miatt nem ürülnek jól a melled egyes részei... (??)

              sok szopis fotón, ugye, azt látod, hogy a babának az orra is, álla is oda ér a mellhez.
              sok fotón az orra esetleg éppen, hogy nem - de az álla igen.
              ha a baba állkapcsa kisebb/hátrébb van, akkor elvileg úgy néz ki az ideális mellrehelyezés, hogy a baba feje kicsit hátrafelé biccen - így az ő álla is hozzáérhet a mellhez (ez fontos, legalább törekedni rá), ha az orra nem is (ez nem fontos, csak általában így van).

              mondjuk mostanra, hogy 5 hónapos... lehet, hogy ennek a részletnek már nincs olyan jelentősége. (?) de azért kipróbálhatod, mit szól hozzá, ha egy picit módosítasz az eddig megszokott pozícionáláson.

              más, ami még szóba jön "gyanúsítottként":

              a melled sebes? sebekből is újra lehet fertőződni pl.

              túltermelsz? (mármin fejsz esetleg rendszeresen? 1-1 kimaradó fejés miatti túltelítődés is vezethet visszatérő mellgyulladáshoz...)
              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
              HipnoSzülés a tévében

              Comment


                Andi, mos már itthon vagyok, gyere át, csak csörgess meg előtte. És első hétfőn Anya-tej-klub.
                Nóri, igen a Dancer jó.
                Andi
                Utoljára szerkesztette szilikon; 2009.07.24., 20:33.
                Csörgő Szülőhangoló

                Comment


                  bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  hibik,
                  különbözik valamiben az esti szoptatás a nappaliaktól? úgy értem a körülmények, a hely, a póz, mittudomén...
                  egyrészt a gyereket is zavarhatja valami, másrészt az ilyesmi kihathat a leadó reflexed kiváltódására (ami aztán idegesíti a fáradt, nyűgös babát).
                  (ha igaz az, hogy este jelen van valamilyen stresszforrás, ami nappal nincs. úgy értem... ha jól értem egyáltalán, hogy a gondotok főleg esténként jelentkezik. )
                  Az esti szopi semmi másban nem különbözik, talán annyiban más a helyzet, h ő már fáradt akkor, de a fiúk még nem És mivel külön szobánk nincs (csak a gyerekszoba, ahol csak ágyak vannak - de a fiúk ilyenkor rajtam csüngnek, elvonulni sem tudunk).
                  Viszont tegnap (épp elmúlt a mestruációm) minden simán ment, tej is volt bőséggel, és evett is rendesen. Most épp 2 napja nem kapott semmi mást anyatejen kívül Bár engem ez különösen nem hat meg, szerintem 1 éves koráig bőven elég neki - bár ezen a családom kicsit fenn van akadva.

                  Na a lényeg, amit írni akarok, h. olyan, mintha a mestruációm zavarna bele a jól működő dolgainkba...
                  Á., K., S. és R. anyukája

                  Comment


                    bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    más, ami még szóba jön "gyanúsítottként":

                    a melled sebes? sebekből is újra lehet fertőződni pl.

                    túltermelsz? (mármin fejsz esetleg rendszeresen? 1-1 kimaradó fejés miatti túltelítődés is vezethet visszatérő mellgyulladáshoz...)
                    Bonyimami,
                    megbeszéltem Szilikonnal, hogy megvizsgálja majd a mellrehelyezést - csak most nekem nem jó, mert bizonytalan időre elutazunk..
                    A mellem nem sebes, sosem sebesedett ki, de a túltermelés határán vagyok szerintem. Nem fejek egyáltalán, de néha akkorák a dudáim (bocsi ), hogy magam sem hiszem el. Van hogy az erek kidagadnak Szerintem még egy "fél gyereknek" elég lenne a tejem, annyi van - főleg hogy egy részét ki is dobja magából az uraság
                    Na mindegy, most nem fogok jönni egy darabig...
                    Utána meg Szilikonnal leellenőriztetem magunkat.
                    sziasztok
                    Andi és a fiúk: Benedek(3,5) Kornél (1)

                    Comment


                      nekem még mindig sebes a mellem, már vagy 3 hete, sajnos csak ebből hajlandó szopni, a másikban már alig van, és mindig felázik a seb, úgyhogy nem tud begyógyulni, mit csináljak vele? a szoptatást nem akarom abbahagyni, de így meg eléggé fájdalmas, főleg ha pont a fogát vágja bele (ha elalszik közben, rá szokott harapni, jajj!)
                      írtátok, h volt már vhol a felemás mellekről, melyik topik? nem találtam...
                      Anna
                      Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

                      Comment


                        Nekem Kristóffal a leges legelején - bár ödémásodás miatt - , de ajánlottál a bimbóvédőt. Nem akartam kipróbálni, mert hogy megzavarja a gyereket, de néha muszáj volt, és így kapott egy kis szusszanást a mellem, és gyógyult is (nem csak ödéma volt,hanem iszonyú sebes emellett). Talán egy próbát megér
                        Á., K., S. és R. anyukája

                        Comment


                          kedves tapasztaltabbak és szakértők!

                          mi a teendő, ha az a gyanúm, hogy szájpenész vagy valami hasonló fertőzés támadta meg a mellemet? a bébi szájában nem találtam semmi különöset.

                          menjek orvoshoz? (ha igen, milyen orvoshoz? háziorvos, bőrgyógyász, ...?)
                          kenjem valamivel? (találtam egy motherlove pelenkakiütés elleni krémet, ami állítólag jó erre is, de vajon eléggé hatásos?)
                          magától biztos nem gyógyul meg, ugye?

                          ti biztos tudtok valami okosat mondani erre

                          Comment


                            banana, mellbedobás a címe, vagy valami hasonló

                            Comment


                              Eszti, írok privit....
                              Csörgő Szülőhangoló

                              Comment


                                Banana, nem tudom, írtál-e már korábban a részletekről, de leginkább a sebesedés okát kellene kideríteni, illetve az is fontos lenne, hogy most milyen állapotban van a melled a seben kívül. Van-e felülfertőződés, vagy nincs.
                                A bimbóvédő a nagyon körültekintő fertőtlenítés ellenére növeli a fertőződés és a gombásodás veszélyét, ezt vedd fontolóra.
                                A "fél-mellről": legtöbbünknek nem egyforma a két mell tejtermelő képessége, aminek általában nincs jelentőssége. Fejéssel növelhető a mennyiség, de érdemes fontolóra venni, hogy az állandó fejés, mériskélés mennyire megerőltető. Szerintem ezt sem ártna átbeszélni, nem tudom, hogy mi a tényleges gond.....
                                Andi
                                Csörgő Szülőhangoló

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X