Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nem vagyok ugyan szoptatási tanácsadó, így csak saját tapasztalat (és lehet, hogy nem is mondok újat vele): szóval homeopátiás bogyóból urtica urens 5ch, és van egy Karamalz nevű ital, ami maláta ital, alkoholmentes, én a szülészeti osztályon találtam róla a szóróanyagot, kifejezetten ajánlják szoptatós mamiknak...nekem ez a kettő vált be, no meg a meleg tusolás, cicik melegen tartása, amikor úgy éreztem, nem elég a tejcsi. No meg sok sok sok mellretétel, mert valamicskét mindig ki tud szívni, és ettől a sok "jelzéstől az agynak" lesz tej. Valahol olvastam egy tanácsadótól, hogy a tejet a gyerek csinálja...nem a mami, nem ez, nem az, a gyerek maga
    Ja! Én relaxálni is szoktam ilyenkor (is)
    Sok sikert, és számolj be majd! Minden jót!
    Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

    Comment


      Az is lehet, hogy a lebetegedésetek egybeesett Ábel növekedési ugrásával... Ez esetben idővel be fog újra állni a tejmennyiség.
      Légy türelemmel! Jó tippeket kaptál, ezekhez még annyit, hogy szopi előtt próbáld meleg kézzel finoman masszírozni a melledet, esetleg kipróbálni más testhelyzeteket is!
      Ja, a pihizés, hordozás, testközelség is számíthat sokat, de ezeket tudod...

      Drukkolok!
      Ági
      Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

      Comment


        Köszönöm szépen, próbálkozunk, csak plusz nehezítésként a betegségtől, meg a fogától alig akar szopizni. Szóval nem elég, hogy kevés lett a tejem, még szopizni sem igazán akar. Reménykedem, mert amúgy nagy szopizós, még mindig legalább 10-szer szoptatok egy nap.
        Most nem adtam neki más ebédet, remélem ez meghozza a kedvét a szopizáshoz.
        A homeósakat még sosem próbáltam, meg más tejserkentőt sem, akkor most beszerzem.
        Ábel (2008.06.02.)

        Comment


          Drukkolunk!!! És Ágival nagyon nagyon egyetértek, nekünk iylenkor az is rengeteget segít (pl. fejlődési ugrásnál), ha egy délutánra magamrakötöm Sárát. Hát, ez mondjuk azért egyébként is előfordul meglehetősen sokszor
          Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

          Comment


            Juliabel, én sem vagyon szoptatási tanácsadó, a homeós cuccokhoz egyáltalán nem értek... és remélem, hogy a gondjaid megoldódnak, de egy tippen nekem is van. Nekem érezehtően megnő a tejmennyiségem egy -egy adag tészta után.
            Persze, ezt még soha senki mástól nem hallottam, ezt csak magamon figyeltem meg. Hátha neked is van ilyen...? (Nekem a sok folyadéktól sem lesz több...)

            A babut meg gondolom iylen helyzetben amúgy is sűrűn mellre teszed, ez is nagyon fontos, de ezt már javasolták neked.
            Á., K., S. és R. anyukája

            Comment


              Köszönöm szépen!
              Hordozással szerencsére nincs baj, mostanában csak a hátamon szeret aludni Ábel, + ha bárhova megyünk, tehát az összesen legalább 3-4 óra naponta.

              Nem szoktam tésztát csinálni, de ma éppen az volt az ebéd.

              Próbálom mellre rakni, de nem igazán izgatja a dolog, beveszi a szájába, kiköpi, vigyorog, pöckölgeti a mellbimbómat és ennyi. Ha próbálom kicsit eröltetni, akkor sírva fakad. Mindig legalább fél óra bűvészkedés, amíg "véletlenül" sikerül megszoptatni.
              Ábel (2008.06.02.)

              Comment


                akkor sok kreativitást kívánok a "véletlenekhez", és bízom benne, hogy egymásra hangolódva hamarosan újra találtok valamilyen egyensúlyt a szopis kapcsolatotokban!
                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                HipnoSzülés a tévében

                Comment


                  Juli
                  és az nem lehet, hogy Ábel nem a tejcsi miatt reklamál, hanem mert a betegség miatt rosszabbul érzi magát a bőrében és alacsonyabb az ingerküszöbe? Illetve nem azért érzed úgy hogy kevesebb a tejed, mert az egyébként jellemző kereslet-kínálat most változik, és mivel többször van cicin a kisfiad, a kínálat még most kezdi felvenni a lépést...
                  Nálunk ez/ezek szoktak lenni betegség esetén - mint most is!

                  Cyanus
                  jaj, nehogy már szégyenkezz amiatt, hogy követed mindenben a lányaid igényét...
                  Ha egyszer ő nem szopin akar elaludni, hanem melletted, akkor úgy alszik és kész.
                  Sztem aki sosem próbálta, milyen jó együtt aludni a gyerekekkel, az legtöbbször sajnálkozik - belül meg lehet, hogy irigykedik.
                  Nálunk meg Sári az, aki csak cicin alszik el, viszont véletlenül sem akar mellettünk feküdni éjjel. Juli bezzeg 1 év külön ágyban alvás után most masszívan megint mellettünk alszik megint kb. 3 hónapja. Saját elhatározásból.
                  kismok - három csokiszemű kislány (Julcsi, Sári, Lenke) anyukája

                  Comment


                    Sziasztok!
                    Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Kisfiam 4,5 hónapos anyatejes baba. Viszont az egyik mellem teljesen kiürűlt. Valamennyi talán még jönne belől, viszont a kis drágaságom nem hajlandó érte "küzdeni". Ha nem úgy jön belőle ahogy ő gondolja akkor ordít és elfordul tőle. Viszont egy mellből kb. 3 óránként nem tudom az ígényét kielégíteni, ha abból is fogyóban van szintén sírása vége. Már rég szedem az urticat, iszom a tejserkentő teát, de a tej mennyisége ennyi marad.
                    Mit csináljak?
                    1. Adjak neki tápszert cici után?
                    2. Kezdjem el a hozzátáplálást pl. gyümöccsel...?

                    Egyébként jól fejlődik, most 7,1 kg és 66 cm. (születési:54 cm és 3380gr)

                    Szerintetek mit tegyek???

                    Comment


                      nekem a 100%os narancslé jött be (tescos) az után éreztem, hogy több a tej
                      persze ez sem tudományos tény
                      Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                      Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                      Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                      írj a gmailemre az is cyanus

                      Comment


                        Cyanus, ezt nem mertem még senkinek mondani, mert elméletileg nem a "bigyóktól" meg "izéktől" lesz több tej, hanem a gyakori szopitól, DE nekem is a 100 %-os narancslétől bedurranak a cicik.
                        Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                        Comment


                          Csak gyorsan írok, mert Sára rám vágyik, de én valahol, szintén szoptatási tanácsadótól olvastam azt is, hogy simán lehet egy mellből is szoptatni, hiszen ahogy két mell alkalmazkodik az elvárt mennyiséghez, egy mell is képes erre. Gondoljunk csak egy ikerpár szoptatására, ott ha "átlagolok", akkor egy gyerekre egy mell jut
                          Szóval, azt írta az a tanácsadó ott, akkor, hogy egy mell is át fog állni a megnövekedett keresletre, simán meg lehet oldani egy mellből is.
                          Egyébként meg Sára is csinált ilyen részleges szopási sztrájkot már, hogy kb. egy hétig a jobb mellemet nem szívesen használta. Nekem bejött, hogy arra a mellemre hónaljtartásba tettem, amikor már elnyűgösödött...arra gondoltam, hogy hátha mittudomén épp kötöttebb volt a jobb oldala, nehezebben fordult rá, így nehezebben fejtett ki erőt. Kb. egy hét után már nem utasította el bölcsőtartásból sem a jobb cicit, azóta jóban vannak, és a jobb cici is visszaállt eredeti termelési mennyiségre
                          Addig meg a bal tartotta a frontot növekedett üzemmódban.
                          Ne add fel, hiszen, tudod, ha volt teje valakinek, akkor "tud neki lenni", és szopási sztrájkból nem csak "teljesen elutasítós" van, hanem részleges is. Hidd el, hogy menni fog, minden szopási sztrájk megoldódik, csak türelem és kitartás kérdése. Szintén valahol olvastam, hogy egy éves kor előtt ne higgyük, hogy el akarja választani magát a baba, vagy kiegészítést akar, egyszerűen csak sztrájkol.
                          Nyugi! Relax!
                          Próbáld más testhelyzetben szoptatni, hátha nektek is bejön. Sára rendeszeresen havonta egyszer legalább sztrájkol egy picit (pl. mindig, mikor megjön nekem), elég érzékeny, minden változást lereagál...szóval csak türelem.
                          Nekünk is megoldódott mindig eddig.
                          Ugye legalább picit megynugtattalak?
                          Ja! És ha nem is jön elég egyikből, add a másikat IS...én majdnem mindig kettőből szoptatok, persze ügyelek rá, hogy hátsó tejhez is hozzájusson, szóval nézem az időket. De Sára határozottan két ciciből szeret enni Mondjuk nem is eszik keveset
                          Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

                          Comment


                            Köszönöm a gyors válaszokat!
                            megnyugtattatok, csak nem szeretem ha sír, pedig szeretném még szoptatni nagyon, imádom nézni a kis arcát, annyira édes, meg tudom,hogy az neki is jó.
                            Amúgy husis baba.

                            Comment


                              huhh, én sem mertem írni eddig...
                              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                              írj a gmailemre az is cyanus

                              Comment


                                Cyanus! Mit?
                                Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X