Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    vfruzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok. Tudom, h nem ide tartozik, de a kakis topuc egyaltaan nem el. Mi ec nagyon lightot alkalmazunk, kakira koncentralunk, mert a hasfajasos idoszak utan nehezen kakalt. Mostanban (par hete) eszrevettem, h a kakijaban vannak hosszabb feheres dolgok, olyan, mintha szovet lenne. Ez normals? (Ez pelenkaban nem eszreveheto szerintem, legalabbis eddig nem tunt fel, amikor pelenkaba sikerult. Tudtok errol nekem mondani vmit?
    Nálunk is van ilyen, én sem tudom, mi ez.
    Minőségi játékokat keresek megvételre. Mozgásfejlesztő játékokat, szabadidős játékokat, diavetítőt stb... Írj privit, ha van eladód.

    Comment


      niola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nálunk is van ilyen, én sem tudom, mi ez.
      Azt hittem, egyedi eset. Hatha valaki mond valami okosat.
      Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

      Comment


        ugy ertem fura, hogy magamnak fejjek...
        mas ki tudott fejni nekem kezzel, szuleszno, csecsemos, persze az sem tul kellemes

        ez a fejes amugy is intim dolog nekem, elvonulok, de nem mindig tudok, mert mondjuk alszik valaki a szobaban, es akkor jon a kicsi, vagy a ferjem kerdezi, hogy mikor fejezem mar be
        mar szinte en erzem magam rosszul, es uri huncutsag, hogy fejek, ahelyett, hogy mosogatnek pl. pedig ez lenne most a legfontosabb...
        a kisebb koruli teendokben is csak ram szamitanak, hol a sapka, aaa nem birok vele, nem fogad szot (anyukam), jo nekem sem fogad szot, de aztan csak elerem vele, nehez eset alapjaratban is, es ezt csak neheziti a kisteso

        vfruzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Oh jajj, sjnlom. Tudok vmiben segiteni?

        Comment


          istanbulgörl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ugy ertem fura, hogy magamnak fejjek...
          mas ki tudott fejni nekem kezzel, szuleszno, csecsemos, persze az sem tul kellemes

          ez a fejes amugy is intim dolog nekem, elvonulok, de nem mindig tudok, mert mondjuk alszik valaki a szobaban, es akkor jon a kicsi, vagy a ferjem kerdezi, hogy mikor fejezem mar be
          mar szinte en erzem magam rosszul, es uri huncutsag, hogy fejek, ahelyett, hogy mosogatnek pl. pedig ez lenne most a legfontosabb...
          a kisebb koruli teendokben is csak ram szamitanak, hol a sapka, aaa nem birok vele, nem fogad szot (anyukam), jo nekem sem fogad szot, de aztan csak elerem vele, nehez eset alapjaratban is, es ezt csak neheziti a kisteso
          Ja, ertelek. Neked sem egyszeru az eleted. Az ember meg ugazan elmisogthtna neha helyetted... kitartas, drukkolok, h konnyebb legyen
          Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

          Comment


            irtam privat uzit, remelem megkaptad? megegyszer nem birom leirni, jo hosszu volt, es nem talalom a kuldottekben
            BeLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kedves istanbulgörl!

            Ha gondolod, szívesen segítek felderíteni a kevés tej hátterét, eddig csak részeket olvastam a történetetekből. Ha megengeded, kérdeznék párat.
            Mennyi idős a gyermeked, kisfiú, kislány? Mikor, hogyan kezdődtek a gondok, mi a fő probléma?
            Időre született, egészséges? Volt-e gond a terhesség, szülés alatt? Simán vagy császárral született? Mikor kerülhetett először mellre? A kórházban együtt voltatok? Kizárólag zsopott, vagy kapott pótlást? Kapott-e cumit, cumisüveget, használtatok-e bimbóvédőt? Besárgult-e, igényelt-e bármilyen kezelést?
            Most kap-e cumit, használtok-e cumisüveget, bimbóvédőt?
            Kap-e pótlást, tápszert, teát, bármit anyatejen kívül? HA kap pótlást, abból mennyit 24 óra alatt és mi alapján adod neki?
            Hányszor kerül mellre 24 óra alatt? Milyen jelekből szoktad tudni, hogy szopizni szeretne? 1 vagy 2 mellből szopik? Tejleadó reflexet szoktad érezni, vagy látni a babán, hogy intenzíven elkezd préselni, szívni, hallhatóan nyelni?
            Fejni hányszor, hogyan szoktál? Mennyi idegi, mennyijön le alkalmanként és összesen?
            Hogy alakult a babád súlygyarapodása? Születési, legalacsonyabb, mikor nyerte vissza a születési súlyát, azóta hogyan fejlődik? Hány székletes, vizeletes pelusa van 24 óra alatt?
            Neked van-e valamilyen ismert betegséged? Szedsz-e valamilyen gyógyszert(fogamzásgátló)?
            Tejserkentőt használsz-e, bármit?
            Volt-e mellsérülésed? Műtéted?
            Hol alszik a kicsi napközben és hol este?
            Tesóját hogyan táplátad, ha szoptattad, vele hogy alakult?
            Ő mennyi idős?

            Remélem sikerül megoldani a helyzetet!
            Üdv:
            Petra

            Comment


              most ugy van, hogy ugyan tapszerrel taplalkozik, de igeny szerint szopizik, ejjel is, plussz amit le tudok fejni, sajna egyre kevesebbszer

              Comment


                Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni, h kitalaljam, m volt az oka a kovetkezonek: ma du hat korul almos a baba, cicire teszem, arra ami kovetkezik: bal (a balban mindig kevesebb van, volt mar ra pelda, h ugy tunt, h ikyenkor este keves van benne neki, vagy ize nem jo, nem tudom, de nyugalan, gyimakolja, tepi, gyurja). Most ket szivas utan ektelen sirasban tor ki, alig tudtam megvigasztalni. Aztan visszatettem ismet bolcsotartasban, ujabb uvoltes, meg amikor nem ert a szajahiz se a cici. Proba mas pozban: fuggolegesen szopizott, honaljtartasban is, de ugy tunt, megnyugodott, vissza bolcsohe, ujabb uvoltes, labnyujtogatassal tetezve. Ilyenkor szokott kakalni, gondoltam elviszem kakalni (ec light) ujabh siras, olyan volt, mintha a hasa fajna, megcsoveztem, valamennyire megnygodott, ugy tunt, h nem ehes, gyorsan megfurdettem, megint almos, ujra cici, meg mindig bal, nem jott el a csere ideje. Ujabb ektelen siras, at jobbra, szopi, nyugi, alvas. Vegigtapogattam azt az oldalt, ahol bolcsotartasbab fekudt, fejet, fulet karjat, combjat, labat, nem fajt neki sehol. Mi lehetett a problema? Bocsanat, h ilyen hosszu voltam. Kb ket hete volt hasonlo a masik cicivel, de nem sirt ennyire, es ilyen hosszan.
                Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                Comment


                  Sziasztok!
                  Én is jöttem egy kérdéssel!
                  Nálunk már hetek óta este éktelen sírás van szopi előtt,után és közben is néha.
                  Fürdés után már elkezd sírni amikor még öltöztetés van egészen addig míg be nem kerülünk az ágyba.Így megy ez 4 hónapja mióta megszületett.Majd pár perc alatt megeszi a ciciből amennyi kell neki, de habzsolva (akkor is ha előtte 1-2 órája szopizott utoljára) majd nagyon sír.Beleszív a cicibe még párat, de sír tovább.Ha felveszem büfizni akkor nagyokat büfizik ha megpróbálom visszatenni a cicire akkor eszik ugyan egy minimálisat, de sokszor ilyenkor is sír.
                  Nem értem mi baja lehet, de nincsenek olyan nyugis,összebújós esti szopik amik a legnagyobbal voltak anno.
                  Lesz olyan valaha?Miért lehet ez a furi viselkedés és sok sírás?
                  Köszönöm
                  Ági
                  Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

                  Comment


                    Sziasztok! Nem tudom jó helyre jöttem-e a kérdésemmel.
                    Az a helyzet, hogy a 16 hónaposom beteg és tegnap óta nem szopizik. Ha el is fogadja a cicit, csak rágcsálja, majd elalszik rajta. A melleim meg totál kész vannak, kőkemények, göcsörtösek, fájnak. Néha kicsit fejek, hogy ne legyen baj, de nem tudom mennyire fejjem ki.

                    Simán el tudom képzelni, hogy itt vége is a szopinak, mert napközben már csak 1x volt, az ebéd utáni alváshoz, éjszaka még 2x-3x, de azt meg én szeretném már abbahagyni, kezd sok lenni, nagyon fáradt vagyok.

                    Lehet, nem leszek népszerű, de úgy gondolom, talán ki kéne használnom ezt, úgysem kéri, elalszik nélküle, most könnyen menne. Félek, később nehezebb lenne, ha én szeretném elválasztani, ő meg még ragaszkodna hozzá.

                    Persze lehet, hogy a következő ébredésnél meg kérni fogja, én meg odaadom neki, és ki is szipkázza rendesen Szóval még nem vagyok teljesen elszánt.

                    Viszont ha nem így lesz, nem tudom mit csináljak a melleimmel, valamennyire muszáj fejnem, hogy ne gyulladjon be. Na de mennyire? Elég ha épp csak annyira fejem ki, hogy ne feszüljön annyira? Vagy teljesen? De akkor meg ugyanúgy termel, vagy nem?


                    Bocs, kicsit hosszú lettem. Van valaki, akinek így egyik napról a másikra levált a gyermeke? Meséljetek, hogy történt?
                    (Vagy van olyan topik, ahol pont erről lehet beszélgetni? Csak egy olyat találtam, hogy "Már nem akarok szoptatni" Az én "gondom" nem teljesen illik oda.)
                    Linda, Hanga (2010. április) és Huba (2012. január) anyukája
                    Natur leo batyukendő Női ruhák 86-os nyári rucik kislányoknak

                    Comment


                      Nekem is egy kérdésem lenne, bár csak félig-meddig kapcsolódik a szoptatáshoz, de nem tudom máshol megkérdezni.
                      3 és fél hónapos a kisfiam, és tegnapelőtt megjött a menzeszem. Tegnap már nagyon véreztem, de ma reggelre végképp beerősített. Szeretnék valami vérzéscsillapítót, de nem tudom, van-e olyan, amit szoptatás közben lehet szedni/inni? Tudtok ilyesmit?
                      Előre is köszi!
                      Ida, Martos (2013-02-15) és Mira (2015-01-05) anyuja

                      Comment


                        Idaho eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nekem is egy kérdésem lenne, bár csak félig-meddig kapcsolódik a szoptatáshoz, de nem tudom máshol megkérdezni.
                        3 és fél hónapos a kisfiam, és tegnapelőtt megjött a menzeszem. Tegnap már nagyon véreztem, de ma reggelre végképp beerősített. Szeretnék valami vérzéscsillapítót, de nem tudom, van-e olyan, amit szoptatás közben lehet szedni/inni? Tudtok ilyesmit?
                        Előre is köszi!
                        Hu ez elég ijesztő lehetAzt gondolom, ha ilyen erős a vérzésed akkor inkább egy nőgyógyászt kellene felkeresned, hogy nézzen meg téged.
                        jobbulást
                        "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                        Botond, Ábel, Áron és Anna

                        Comment


                          Ancsa08 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hu ez elég ijesztő lehetAzt gondolom, ha ilyen erős a vérzésed akkor inkább egy nőgyógyászt kellene felkeresned, hogy nézzen meg téged.
                          jobbulást
                          Nálunk ez családi "örökség" sajnos. Ha ülök/fekszem, pihenek, akkor teljesen viselhető, csak egy babóval ez nem megoldható
                          Persze ha nem fog változni (lehet csak az első lesz olyan erős, mint régen), akkor beszélek dokival, csak most pont kendőben tud jót aludni, és azt így elég nehéz

                          Köszönöm a tanácsot meg a jókívánságot
                          Ida, Martos (2013-02-15) és Mira (2015-01-05) anyuja

                          Comment


                            Sziasztok!

                            Két kérdésem lenne:

                            - szoptatás alatt lehet tüdőszűrésre menni?

                            - nem olyan fontos, csak érdekel. amikor az első kislányomat szoptattam, én soha nem éreztem a tejleadó reflexet, nem tudom, jól írom-e, szóval amit olyan bizsergő érzésnek írnak le, mikor megindul a tej. Most, a másodiknál pár hetes kora óta, ha elkezdem szoptatni, a másik mellemben valami fura szúró-bizsergő érzés van - ez az?
                            Zsuzsi és Luca , aki 2011. január 23-án, virradatkor született. ,
                            valamint Júlia (2013. március 5.) és Nimród - 2015. július 9.

                            Comment


                              Voltam gyógyszertárban, és megosztanék veletek valami fontosat. Én eléggé kiakadtam rajta...

                              Kérdeztem a gyógyszertárban a gyógyszerészt, tudna-e ajánlani valami szoptatás közben szedhető vérzéscsillapítót. Mondott egyet, Ergam cseppek, azt mondta, kórházban is sokszor adják gyermekágyi vérzésre. Megbeszéltük, hogy hát akkor annak csak jónak kell lennie.

                              Idézek a tájékoztatóból:
                              "...tartós és erős méhösszehúzódás kiváltására alkalmas gyógyszer, így a szülés utáni gyermekágyi és a vetélés utáni vérzést hatékonyan csillapítja"
                              Ellenjavallat:
                              "Szoptatás ideje alatt az Ergam belsőleges oldatos cseppek a tejelválasztást gátolja, ezért alkalmazása ellenjavallt."

                              Szülés után javasolt, de gátolja a tejelválasztást... Eléggé felháborító, hogy ezt egy papírra képesek voltak leírni. Azért osztom meg, mert ez akár a szoptatást el is kaszálhatja már az elején. Szóval nagyon figyelni kell
                              Ida, Martos (2013-02-15) és Mira (2015-01-05) anyuja

                              Comment


                                Kedves Eszter/istanbulgörl!

                                Ide is leírom,nehogy elvesszen az éterben a levél

                                Le a kalappal előtted, hogy ennyi jövés-menés, költözés, többi gyerkőc mellett kitartóan fejsz és szoptatsz is!!
                                És az is nagyon jó dolog, hogy a nagyobb gyerkőceidet is tudtad szoptatni is a tápszer mellett!
                                Ott kint milyenek az egészségügyi viszonyok? Azért kérdezem,mert elég összetett a probléma és jó lenne, ha valakit személyesen fel tudnál keresni, vagy ő téged. Biztosan van Isztambulban is laktációs szaktanácsadó, mi a véleményed erről? Jó lenne, ha bele tudna nézni a babád szájába, nincs-e lenőve a nyelve, mert emiatt pl. szívhat erősebben, de kevésbé hatékonyan, aminek az eredményeképpen úgy tűnhet, kevesebb a tej, pedig csak nem tudja jól kiszívni. A fejés nem mutatja jól, mennyi teje termelődik az anyának, mert sokmindentől függ, mennyit tud fejni.
                                Egy ideális helyzetben azt lehetne írni, hogy szopizzon, ahányszor jelez, fejjél mellette és ne üvegből add a pótlást... Nos, a többi gyerek mellett nyilván ez kivitelezhetetlen.
                                Érzem a leveledből, hogy nagyon fáradt, kimerült vagy Ennek ellenére szerintem a legtöbbet hozod ki a helyzetből! Hiszen fejsz, amennyit tudsz, szoptatsz, amennyit bírsz.
                                Ezen felül esetleg a szopás hatékonyságát lehetne növelni szoptatás alatti mélymasszázzsal. Ez úg ynéz ki, hogy amikor kezd bealudni, de még nyel, a mellkashoz közel ha összenyomod a melled, akkor egy következő tejleadó reflexet ki lehet váltani, és a tej áramlását is lehet növelni, ezáltal ismét elkezd szopizni. Itt láthatsz róla egy videót:
                                http://www.breastfeedinginc.ca/conte...me=vid-4dayold

                                Vannak ébresztési technikák is, amivel mind a szopi alatti éredeklődést fenn lehet tartani, valamint fel lehet ébreszteni a babát is:
                                http://www.lll.hu/node/232

                                Mit gondolsz, ezeket lenne kedved megpróbálni?
                                Amikor bealszik, megpróbálhatod átteni a másik melledre, aztán ha ott is bealszik, akkor vissza az elsőre, ezt hívják switched nursing-nek, ezzel is több tejhez juthat és több reflex váltódhat ki.

                                Fejni hogyan szoktál, mikor, mennyi ideig?

                                Üdvözlettel:
                                Petra
                                Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X