Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nienor,
    az algopyrin vs. paracetamol vita elég érdekes, de túlmegy ennek a topiknak a keretein. Szendi tények-tévhitek honlapján van róla egy jóóó hosszú cikk. Kb. egyetért a doktornőddel, de azért az sem véletlen, h az A.-t vénykötelessé tették, míg a P. nem az.
    Szendi cikkét, véleményét ismerem, emiatt is voltam kicsit bizonytalanabb. Meg azért kíváncsi voltam, hogy a szoptatási tanácsadók mit javasolnak inkább.
    Timi
    Noémi (2009.05.04.)

    Comment


      Csak érdekelne, de szerintetek összefügg a fogzással (ami még mindig csak folyamat, végeredmény nélkül), hogy Csabi mostanában majd mindig 1/2 óránként szopizna. No meg veszettül nyűgös. Lehet, hogy a szeparációs szorongás is bejátszik???
      Szilvi és a hálótársak: Csabi (09.07.12.), Dóri (11.04.22.), Dani (13.05.27.) és Ákos a férj

      Comment


        Hát pocokmami, bármi bejátszhat. Pl. hidegfront is van vagy jön. Vagy nagy a szél. Vagy süt a nap. Szóval bármi. De ha úgy érzed, hogy nagyon más a fiad, vagy aggódsz menj el orvoshoz. Sokszor egy bajt előbb lát az anyuka, mint hogy lenne tünet.
        Rana: szerintem találj egy táblázatot, és kövesd azt. Ha az összeset figyelembe akarod venni,akkor csak bekattansz. Pl. vannak kis különbségek, tojássárga 10 hóstól vagy 1 évestől, banán 8 hótól, vagy déligyümölcs kategória és akkor 1 éves. Meg több ilyen. Nekem a védőnőm adott egyet, az azért jó, mert benne vannak fűszerek hagyma mikortól főve, mikortól nyersen. Ha egyet követsz, az jó magyarázat arra is, amikor megkérdik, hogy Te még nem adsz húst?????? Mondhatod, így van a papíron, könyvben és Te azt követed.
        Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
        Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

        Comment


          KataAnna! Kösz a választ, nem aggódok különösen, bár tény, hogy nagyon kezd kifordulni önmagából, de majd még meglátjuk mi lesz.
          Szilvi és a hálótársak: Csabi (09.07.12.), Dóri (11.04.22.), Dani (13.05.27.) és Ákos a férj

          Comment


            KataAnna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hát pocokmami, bármi bejátszhat. Pl. hidegfront is van vagy jön. Vagy nagy a szél. Vagy süt a nap. Szóval bármi. De ha úgy érzed, hogy nagyon más a fiad, vagy aggódsz menj el orvoshoz. Sokszor egy bajt előbb lát az anyuka, mint hogy lenne tünet.
            Rana: szerintem találj egy táblázatot, és kövesd azt. Ha az összeset figyelembe akarod venni,akkor csak bekattansz. Pl. vannak kis különbségek, tojássárga 10 hóstól vagy 1 évestől, banán 8 hótól, vagy déligyümölcs kategória és akkor 1 éves. Meg több ilyen. Nekem a védőnőm adott egyet, az azért jó, mert benne vannak fűszerek hagyma mikortól főve, mikortól nyersen. Ha egyet követsz, az jó magyarázat arra is, amikor megkérdik, hogy Te még nem adsz húst?????? Mondhatod, így van a papíron, könyvben és Te azt követed.
            Kata Anna!

            Megosztanád velem esetleg ezt a bizonyos táblázatot? Talán itt is érdekes lehet, de nekem légyszi küldd el priviben, ha nem nagy macera!

            Köszi
            Gabi & Kolos (09.11.03.) Minka (12.07.23.)

            Comment


              Ki tudja esetleg?
              Hogy hajat festetni lehet-e nyugodt lélekkel szoptatás alatt?
              Már 4 hónapos a kicsim és még a születése óta nem jutottam el fodrászhoz
              Gabi & Kolos (09.11.03.) Minka (12.07.23.)

              Comment


                Sziasztok!
                Szoptatással kapcsolatos kérdésem lenne, és nem találok olyan topicot ami pont erről szól, de remélem tudtok segíteni.
                A babám most 4 hónapos, csak szopi van, de elég kis mennyiségeket eszik. oltást kapott+rota, és ma még minden szopinál olyan volt mint akinek rossz enni, ficergett végig, kalimpált a kezével , és a bimbót harapta az ínyével+közben húzta.Mi lehet vele? és mit csináljak hogy erre ne szokjon rá?

                Comment


                  Georgina, az oltás óta csinálja ezt? ciklusod nem tért még vissza? szopi elejtől csinálja? fogilag hogy álltok? nem ettél vmi mást?sír is a pici v nem? hogy nyugszik meg? mennyit van így mellen?hányszor szopizik/24 ó?
                  rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                  Comment


                    Lulacse, a hajfesték nem mutatható ki az anyatejből.
                    rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                    Comment


                      Ancsa, erről a minél korábban bevezetendő tejtrmékekről nem hallottam.
                      Azt gondolnám, h ha tesó is érintett, meg van ekcéma is,akkor főleg érdemes lenne várni a tehéntejes kajákkal, h érjen a bélr. de egyes nézetek szerint vígan lehet lenni tejtermékek nélkül is. -fehérje máshonnan is van, ca nem szívódik föl...
                      rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                      Comment


                        Az oltás óta nagyon rángatja de előtte is néha csinálta.A ciklusom a 6.héten már visszatért sajnos. Fog ügyben még csak nyáladzás van, nem ettem semmi olyat amit eddig nem.
                        Így történik :
                        először kapálózik a lábával
                        nagyon integet a kezével
                        jön a bimbórángatás
                        3-4 ilyen után már nem veszi vissza a cicit, hanem sírva fakad, ekkor felteszem a vállalmra/simogatom. ez jó megnyugszik.(néha van böfi is, de csak kb 40%)
                        Mivel keveset eszik igyekszem sokat mellre tenni, nincs kötött idő hogy mikor, van hogy félóránként óránként, de most pl dél óta alszik.éjféltől délig pl ma 6 szor volt hogy kínáltam cicivel, de átlagra mondanám hogy 7-8 alkalom/24óra és így is alig van pisi a pelusban.

                        Comment


                          az szuper, h igyekszel sűrűn kínálni!azért akkor biztos több, mint 7-8- ez kicsit kevének tűnik.
                          menstruációd nem várható mostanság?
                          de jó, h így gyorsan meg tudod nyugtatni, ha fölveszed!ha ilyenkor cicit váltasz, a másikat elfogadja?tejleadó reflexed nem erős, köhögni-félrenyelni nem szokott Kamilla? mennyi pisi van/24ó?hány mellből szoptatsz?
                          rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                          Comment


                            én is örülök, hogy sikerül megnyugtatni
                            mensi 03.12-én esedékes.
                            Pisi nagyon kevés, a moshatóban egy betéttel is csak kicsit nedves, az eldobhatóban szinte észre se venni néha.délelőtt mindig kicsit több. kb
                            lehet több mint 7-8 még így sose számolgattam, csk most hogy kérdezted
                            1 héttel ezelőttig 1 cici is elég volt, amióta nyűgösebb mindkettővel megkínálom, akkor kb olyan 10 nagyobb korty van, utána látom hogy szív+ nyel is azt hiszem de nem olyan hangosan. a szopiidő is elhúzódik 1 hete , de ha kínlódik és ez az első cicinél van már nem kell a másik-akkor vagyok szerecsés ha ez a másodiknál jön elő
                            Régebben nagyon jött a tej, sokat félrenyelt,és köhögött, akkoriban 5 perc alatt végzett is a szopival, de akkor se evett sokat. kb 3 hétig pont jó volt, és 1 hete meg mintha kevesebb lenne-este ezért 4 napja szaporítófejem (7-5-3-1 perc fejés felváltva mindkét mellet- de olyan 20ml-nél több nem jön, napközben inkább Kamillát kínáltam többször.

                            Comment


                              azon ne aggódj, h kevés jön fejésre, ebből nem lehet a tejmennyiségre következtetni!
                              ezt a tekergést csinálhatja attól, h vmi zavarja- régebben az erősen jövőtej, v menstruáció előtti időben a más íz,v picit keveebb tej- de ezt kompenzálják a picik a több szopival. a rota - "oltás" is okozhat ilyet,többen mondták már.
                              ez így teljesen jó, h nagy-nagy türelemmel sokszor kínálod, mindkét mellből-akár 4-6x is válthatsz, ha szívesen veszi a pici.
                              Esténként mindenkinek kicsit kevesebb a teje, de ez zsírosabb. , ilyenkor akár nonstop is szopizni szoktak a babák , a fáradtság miatt.
                              a pelusokat figyeld, azért a min 6 pisi meglegyen/24 ó.
                              ha gondolod, Dórinál most lesz csoport, :
                              Szolnoki csoport
                              Aba-Novák Kulturális Központ, Szolnok, Hild tér 1.
                              minden hónap első péntekén 10-12-ig
                              vezeti: Szatmári Dóra
                              Tel.: (56) 413-423 vagy (70) 611-7790
                              rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                              Comment


                                köszi, nem is tudtam hogy van ilyen.
                                most jutott eszembe, hogy 2szer is ettem lilahagymát salátában,+ be van kicsit dugulva az orra(de nem jön ki a porszi szívóval se.Lehet ez?

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X