Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    4 oraja evett tapot, normal adagot nem tul sokat, 3 oraja fejtem, altattam a nagyobbat addig a paromnal sirt, na, de jo mondom ehes, kezdem szoptatni par korty utan bealszik, pedig lenne mit, erzem, hogy be is indul a tej, almaban nyel egyet aztan alszik tovabb, aaa, mit csinaljak vele?
    fejni szerintem nem is tudok annyit, mint amennyit ki tudna szivni magatol

    de irok egy pozitivumot is, fejes elott mindig kicsit bemaszirozom a mellem tejkepzo olajjal ( markat nem irok, de a magyar), es most elkezdett magatol spriccelni a tej, lehet, hogy mar reflex is, hogy ahogy leulok fejni jon a tej, de ez biztos az olajtol is volt, ugyhogy tudom ajanlani
    ejszaka szerencsere egyszer-ketszer szopizik, mert reggel annyira nem ehes
    de mar ebben is ketelkedem, hogy sirna-e, ha ehes...

    Comment


      jah, es mar le is jart az olaj, meg 3 eve vettem, csak maradt belole, es meg igy is hat

      Comment


        Sziasztok! Remélem, sikerül jó helyre válaszolnom... Köszönöm nagyon Petra a részletes választ! Azóta annyi történnt, hogy kipróbáltam, hogy a balból fekve szoptatom. Így sokkal inkább hajlandó enni. Bár még mindig kevesebbnek érzem, de azt azért szippantja Ülve volt tegnap olyan alkalom, hogy a balt egyáltalán nem kapta be, hátrafeszítette a fejét és "kiabált" - a jobból pedig nyugodtan evett. Nekem a gépi fejés vált be. Eleinte jól működött a kézi, de furcsa módon ahogy több tej lett a mellemben, egyre kevésbé volt hatékony a kézi vákuumja. Egyébként a szülés simán ment, oxitocin és bármilyen komplikáció nélkül. A kisfiam besárgult, így nem nagyon szopizott - és amikor szopizott is, nem volt tejem. Szerencsére mi megúsztuk a cumizavart, talán, mert a tápszerrel párhuzamban mindig szopizott is, akár volt mit, akár nem (a sárga napokat leszámítva). A bal mellem mindig kicsivel kisebb volt, de más "gond" nem volt vele Szerencsére nem fáj a szoptatás, és nincs semmilyen elváltozás.
        Igaziból azért szeretném nagyon hogy mindkettő jól működjön, mert így nyugodtabb lennék a mennyiséget illetően. Üdv és köszönöm!

        Comment


          Sziasztok. Tudom, h nem ide tartozik, de a kakis topuc egyaltaan nem el. Mi ec nagyon lightot alkalmazunk, kakira koncentralunk, mert a hasfajasos idoszak utan nehezen kakalt. Mostanban (par hete) eszrevettem, h a kakijaban vannak hosszabb feheres dolgok, olyan, mintha szovet lenne. Ez normals? (Ez pelenkaban nem eszreveheto szerintem, legalabbis eddig nem tunt fel, amikor pelenkaba sikerult. Tudtok errol nekem mondani vmit?
          Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

          Comment


            en is gepivel fejek, de nem volt aram, es kenytelen voltam a kezivel, es nekem is alig jott ugy valami...

            Comment


              istanbulgörl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              en is gepivel fejek, de nem volt aram, es kenytelen voltam a kezivel, es nekem is alig jott ugy valami...
              En ugy szoktam, h kezivel kiszivatom, ameddig jon belole, aztan kezzel, segedeszkoz nelkul meg ki tudok egy huszast... az a leggjobb sztem a baba utan...
              Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

              Comment


                kezzel en nem tudok...probaltam tegnap is, lehet, hogy lelki dolog is...

                Comment


                  Ancsa08 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Azt gondolom, hogy érdemes újra megpróbálni az epret, ha kívánod Valóban allergén , ha a baba kapja, de ha a mama eszi elég sok változáson megy keresztül, és valószínűleg nem is kerül be az anyatejbe. A változatos étkezés nagyon fontos mind várandóság alatt, mind szoptatás alatt mind pedig összességében
                  Ha úgy érzed, hogy a nagyobb mennyiség gondot okozott, akkor érdemes kissebb mennyiséget enni
                  Jó étvágyat hozzá
                  köszi

                  Ancsa08 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  off: a Jakab név nálunk is benne volt a tarsojba,igaz az Áron helyett
                  nagyon egyre járt akkor az eszünk
                  Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                  ÁLOMJÁRÓ CD
                  születésnaptár
                  babahordozási tanácsadó vagyok

                  Comment


                    istanbulgörl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    kezzel en nem tudok...probaltam tegnap is, lehet, hogy lelki dolog is...
                    Oh jajj, sjnlom. Tudok vmiben segiteni?
                    Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                    Comment


                      Kepzeljeek, a felettunk lako holgy(egy masfelebese van) panaszkodott, h mostanaban nem sir a babank, es h az neki milyen ji volt, mert ha hallotta, termelodott a teje. Eleinte nekem is termelodott tole, mar attol is, a ragondoltam, h milyen, amikor sir. Mostanaban, hala Istennek alig sir... meg nem jon a foga...
                      Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                      Comment


                        Svangerin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ezt ebben a topikban olvastam: "A kálcium valóban elkezd kivonódni a csontokból, viszont a szoptatás befejezésével, sokkal nagyobb ütemben épül be a csontokba, mint a nem szoptatő nőknél."
                        Ez vki meg tudja erősíteni vmi hiteles forrással?

                        Egyébként a nők általában szednek vmit szoptatás alatt? Gondolom, nem ez a jellemző.
                        Kedves Svangerin!

                        Igen, ez így van, itt sokat olvashatsz róla:

                        http://www.szoptatasportal.hu/szakma.../csontritkulas

                        A kiegyensúlyozott táplálkozás mellett nincs szükség plusz vitamin, vagy ásványi anyag bevitelre, csak akkor, ha alacsonyabb valaminek a szintje.
                        Üdvözlettel:
                        Petra
                        Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                        Comment


                          Fú, Petra, nagyon köszi. Olvasgatom majd. Semmilyen szintem nem alacsony (legalábbis ami teljes vérképből kimutatható), csak az ízületeim nem a "régiek", ezért próbálok tájékozódni, ill. azért, mert az új nőgyógyászom "megfenyegetett", hogy hagyjam abba a szoptatást, mert csontritkulást kaphatok. Mondott más egyebet is, ami miatt ki lehetne tenni egy képzeletbeli mamamis falra a képét "Hozzá soha ne menj!" felirattal...

                          Comment


                            Kedves istanbulgörl!

                            Ha gondolod, szívesen segítek felderíteni a kevés tej hátterét, eddig csak részeket olvastam a történetetekből. Ha megengeded, kérdeznék párat.
                            Mennyi idős a gyermeked, kisfiú, kislány? Mikor, hogyan kezdődtek a gondok, mi a fő probléma?
                            Időre született, egészséges? Volt-e gond a terhesség, szülés alatt? Simán vagy császárral született? Mikor kerülhetett először mellre? A kórházban együtt voltatok? Kizárólag zsopott, vagy kapott pótlást? Kapott-e cumit, cumisüveget, használtatok-e bimbóvédőt? Besárgult-e, igényelt-e bármilyen kezelést?
                            Most kap-e cumit, használtok-e cumisüveget, bimbóvédőt?
                            Kap-e pótlást, tápszert, teát, bármit anyatejen kívül? HA kap pótlást, abból mennyit 24 óra alatt és mi alapján adod neki?
                            Hányszor kerül mellre 24 óra alatt? Milyen jelekből szoktad tudni, hogy szopizni szeretne? 1 vagy 2 mellből szopik? Tejleadó reflexet szoktad érezni, vagy látni a babán, hogy intenzíven elkezd préselni, szívni, hallhatóan nyelni?
                            Fejni hányszor, hogyan szoktál? Mennyi idegi, mennyijön le alkalmanként és összesen?
                            Hogy alakult a babád súlygyarapodása? Születési, legalacsonyabb, mikor nyerte vissza a születési súlyát, azóta hogyan fejlődik? Hány székletes, vizeletes pelusa van 24 óra alatt?
                            Neked van-e valamilyen ismert betegséged? Szedsz-e valamilyen gyógyszert(fogamzásgátló)?
                            Tejserkentőt használsz-e, bármit?
                            Volt-e mellsérülésed? Műtéted?
                            Hol alszik a kicsi napközben és hol este?
                            Tesóját hogyan táplátad, ha szoptattad, vele hogy alakult?
                            Ő mennyi idős?

                            Remélem sikerül megoldani a helyzetet!
                            Üdv:
                            Petra
                            Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                            Comment


                              Lányok, jövök helyzetjelentéssel.

                              A barátnőm babája hat napos, két napja engedték haza. Odahaza rákapott a cicire, mint egy kis éhes farkas. Most napi 180-200-at szopik, van pisis-kakis pelusa elég, ébreszthető éjjel-nappal. A csupasz súlyát nem tudom, de még nem nyerte vissza a születési súlyát. Az anyukát igyekszem továbbra is támogatni, rendszerint ő hív, hogy kérdése van, szóval nem tukmálom rá magam. Csak olyan általánosságokban igyekszem megnyugtatni, hogy a melle annyit termel, amennyit szopnak belőle, nem kell várni, hogy megteljen, és nem baj, ha a kicsi két órát is rajta cumizik, amíg neki nem fáj. Biztatom, hogy naponta mérje a csupasz súlyát, hogy kiderüljön, tényleg eleget eszik-e, hogy éjjel ne hagyja egyelőre 6 óránál, nappal meg 4 óránál tovább aludni, amíg sárga, és nem rendeződik a szopi. Együtt alszanak, éjjel 2x szopik a kicsi, de csak ébresztésre kel fel, egyébként átaludná az éjszakát. Figyelmeztettem, hogy a teje színe meg fog változni egy-két héten belül sárgásról hígabbra, és 3 hetes kora körül a kicsi is többször fog cicit kérni, ne ijedjen meg, ne tápszerhez nyúljon, hanem szoptasson többször.

                              Olyan kérdései voltak még, hogy fejjen-e, ha igen, mikor és hogyan (kismellű, vékony nő, pont elég teje van), hát ebben nem tudtam segíteni neki saját tapasztalatból, lévén hogy nekem mindig túl sok tejem volt. Csak annyit mondtam, hogy alapesetben nem kell fejni, ha mégis akar, akkor szopi után fejje le és legközelebb adja oda, illetve két szopi között fejjen, vagy amikor csak az egyikből szoptat, akkor a másikat fejje le, következő szoptatásnál meg fordítva.

                              Egyéb segítő kérdéseket, tanácsokat, helyreigazításokat szívesen elfogadok.
                              Krisztina
                              4, 6, 8 és egy csecsemő
                              Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                              Comment


                                oiduft eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Lányok, jövök helyzetjelentéssel.

                                A barátnőm babája hat napos, két napja engedték haza. Odahaza rákapott a cicire, mint egy kis éhes farkas. Most napi 180-200-at szopik, van pisis-kakis pelusa elég, ébreszthető éjjel-nappal. A csupasz súlyát nem tudom, de még nem nyerte vissza a születési súlyát. Az anyukát igyekszem továbbra is támogatni, rendszerint ő hív, hogy kérdése van, szóval nem tukmálom rá magam. Csak olyan általánosságokban igyekszem megnyugtatni, hogy a melle annyit termel, amennyit szopnak belőle, nem kell várni, hogy megteljen, és nem baj, ha a kicsi két órát is rajta cumizik, amíg neki nem fáj. Biztatom, hogy naponta mérje a csupasz súlyát, hogy kiderüljön, tényleg eleget eszik-e, hogy éjjel ne hagyja egyelőre 6 óránál, nappal meg 4 óránál tovább aludni, amíg sárga, és nem rendeződik a szopi. Együtt alszanak, éjjel 2x szopik a kicsi, de csak ébresztésre kel fel, egyébként átaludná az éjszakát. Figyelmeztettem, hogy a teje színe meg fog változni egy-két héten belül sárgásról hígabbra, és 3 hetes kora körül a kicsi is többször fog cicit kérni, ne ijedjen meg, ne tápszerhez nyúljon, hanem szoptasson többször.

                                Olyan kérdései voltak még, hogy fejjen-e, ha igen, mikor és hogyan (kismellű, vékony nő, pont elég teje van), hát ebben nem tudtam segíteni neki saját tapasztalatból, lévén hogy nekem mindig túl sok tejem volt. Csak annyit mondtam, hogy alapesetben nem kell fejni, ha mégis akar, akkor szopi után fejje le és legközelebb adja oda, illetve két szopi között fejjen, vagy amikor csak az egyikből szoptat, akkor a másikat fejje le, következő szoptatásnál meg fordítva.

                                Egyéb segítő kérdéseket, tanácsokat, helyreigazításokat szívesen elfogadok.
                                Kedves Krisztina!

                                Nagyon ügyesen csinálod, hogy úgy segítesz, hogy szükség esetén elérhető vagy.

                                A fejéssel kapcsolatban jó információ, hogy alapvetően nem kell fejni igény szerint, hatékonyan és kizárólagosan szopó baba mellett. Ha mégis fejésre adja valaki a fejét, mert úgy érzi biztonságban magát, ha tele a hűtő lefejt tejjel. Viszont, ha a lefejtet odaadja a következő evésnél, akkor tulajdonképpen lefejte azt, amit a baba megehetné mellből is. Szóval csak bonyolította a saját életét.

                                Zita

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X