Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Kedves Semmese!

    Ó, nem is láttam, hogy van egy nagyobb lánykád is Hogy vagytok most, pocakfájás?
    Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

    Comment


      Sifra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok, két topikban teszem fel a kérdést...
      Létezik afta mellbimbón?
      Sifra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszönöm a gyors választ Petra!
      Közben viszont el is múlt ugyanolyan gyorsan, ahogyan jött, nem tudom, mi lehetett...
      Sziasztok, azóta visszajött, újra elmúlt, majd harmadszorra is előjött és azóta is itt van, ugyanúgy néz ki, nem változott, nem fáj se jobban, se kevésbé, de itt van...
      Szopi alatt még talán kevésbé érzékeny, mint ha hozzáér valami, ez fura. De azért ebből a mellből elég türelmetlenül szoptatok, venném már ki a szájából szegénynek. Így is állandóan fognyomokkal engedi el a mellemet, bár azt már lassan meg se érzem, kezdek hozzáedződni...
      SIFRA, aki két kisfiú és a BIKE WITH BABY anyukája
      Kérdezd az edzőt!

      Comment


        Sziasztok, Nekem is egy kis segítségre lenne szükségem.
        Kislányom 5 hónapos lesz igény szerint szoptatom, ami számunkra eddig tökéletesen megfelelt, most azonban pár hete azt vettem észre, hogy az esti időszak úgy "jön ki", hogy éhes lesz kb fél 6 körül, eszik majd negyed 7, fél 7 körül jönne a fürcsi és alvás (addigra fárad el). A fürdetésen azonban annyira felpörgeti magát, hogy volt, hogy több órán át altattam, sikongat az ágyában (jókedvében) ami előbb utóbb sírásba, majd üvöltésbe vált át. Ilyenkor már hiába minden éneklés altatás stb.Tegnapi próbálkozásom, hogy próbáltam kicsit "húzni" az etetéseket és így este is úgy lett éhes, hogy fürcsi után, ami kellőképpen meg is nyugtatta az elalváshoz. Így azonban egész nap ezen pörögtem, ami Nekem sem jó, de főleg Neki nem, hiszen mindig kicsit később adtam Neki enni. Nem vagyok benne biztos, hogy ez jó megoldás. Van valami ötletetek, mit tehetnék este, hogy nyűgös se legyen és fürcsi után egyen.
        Adjak Neki vizet vagy teát? Esetleg gyümölcslevet? Félek, hogy ezek szopi előtt az anyatejtől vennék el a helyet a pocakjában. Várom válaszotokat elég tanácstalan vagyok.
        Sétálgató, dumáló, mondókázó Csenge Róza (2012.08.11) mamija Pocakban pedig Zselyke a virgonc második növöget (2014.09.??)

        Comment


          BeLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kedves Semmese!

          Ó, nem is láttam, hogy van egy nagyobb lánykád is Hogy vagytok most, pocakfájás?
          Köszönöm a kérdésed, egyre jobban mélyedünk bele a dologba Sajnos most függőlegesen is sok levegőt nyel van, hogy fulladozik és köhög és hiába böfizik, a szelek is hiába távoznak, jön helyette másik. Aztán meg csikar a hasa és nem bír kakilni, a szélcső vagy segít vagy nem. Ami furcsa, hogy ez szinte csak késő este-éjszaka probléma. Napközben 3 óránként kel és szépen szopizik, már arra is gondoltam, hogy inkább kevés a tej, mint sok. De ezt mégis kizárnám, tiszta "göröngy" a mellem.
          Most pár napja adom a b.iogaiat, meg az e.spumisant. Puffasztót sem eszem, tejterméket minimálisat (csak a vaj és rejtett tejes kaják). Nóri tejallergiás volt (császáros előzmény, antibiotikum kúra, tápszert is kapott kb 1 hétig), ő ennél sokkal erősebben és többször sírt a hasfájás miatt. Számomra az is érdekes, hogy Nórival nem volt ilyen gondom, mármint a tejleadó reflex-szel.

          Comment


            Kedves Sifra!

            Sajnálom, hogy újra előjött Megértem, hogy kellemetlen így szoptatni

            Hogyan szoktál szoptatni? Kényelmes a testhelyzet, meg van támasztva a baba, füle-válla-popsija egy vonalban van, szembefordul veled, az oldalán fekszik? Száját nagyra nyitja, bimbóudvar nagy részét bekapja, nem szívja be az ajkait, nyelve túlnyúlik az alsó ajkán, vályúszerűen körülöleli a nyelvével a bimbót?

            Mikor fáj pontosan? A szopi elején, közben, végig? A bimbó teteje, töve, az egész? Milyen jellegű a fájdalom? Égő, szúró, viszket? A mellbimbó, bimbóudvar nem száraz, rózsaszín, nem viszket? Erre írtad, igaz, hogy kellemetlen, ha a ruha hozzáér? Nincs hüvelyi folyásod? Babád szájában fehér foltokat nem látsz? Nincs pelenkakiütése?
            Csomót nem tapintasz a melledben? Melltartóbetétet használsz?

            Nagyon gomba gyanús a dolog, hogy nem tűnt el és elő-előbukkan, nem okozott múltkor sem tejcsatorna elzáródást, csak úgy ott volt és kellemetlen volt. Sokszor nem okoz a gomba különösebb tünetet, mégis ott van és kellemetlen. Jó lenne, ha valaki meg tudná nézni neked, és magát a szoptatást is. Elmúltak az ünnepek, mindenki elérhető Szoptatási ambulancia van a Bethesdában, a Péterfyben, a Szent István Kórházban (ABC sorrendben ).

            Ha gomba, akkor egyszerre kell kezelni téged és a babád száját is. Nystatinos ecsetelés jó 10 napig, napi 4x. Ha nem tudod senkinek sem megmutatni (de nagyon jó lenne, ha meg tudnád ) akkor ezt meg lehet próbálni, hogy erre elmúlik-e? Nem kell szopi előtt letörölni, mivel a baba száját is kened vele.
            Emellett a fehérneműk napi cseréje, pamut melltartó hordása, a fehérneműk és babaholmik 60 fokon mosása, játékok lefertőtlenítése, alapos kézfertőtlenítés segíthet az újrafertőzés megakadályozásában, valamint ha a mellre és a többi testrészre külön törülközőt használsz . Ha a ruha hozzáér és fáj, akkor használhatsz mellkagylót, hogy távol tartsa a ruhát és ne dörzsölje, irritálja. Jót tehet még, ha szopi után szellőzik a mell. (A tej rászárítása ilyenkor nem jó, egyébként sebes bimbónál gyógyító hatású.) Ha nagyon fáj, fájdalomcsillapítót is lehet alkalmazni, illetve a szopási idő korlátozását abból a mellből, és inkább lefejni, és a másikból szoptatni tovább. A lefejt tejet frissen oda lehet adni kanálból, pohárból, de fagyasztani nem szabad.
            A fertőzés kiújulását gátolhatja, ha nem eszik az ember cukros dolgokat és szed valamilyen immunerősítőt pl. grapfruitmag (ezt egyébként cseppként lehet kenni a mellre is. )

            Ha nem tudsz elmenni sehova megmutatni, le tudod fényképezni és elküldeni?

            Jobbulást!
            Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

            Comment


              Kedves Semmese!

              Sajnálom, hogy romlott a helyzet Az nappali és az éjszakai szoptatási mód között van különbség? Este-éjjel milyen gyakran szopik? Milyen gyakran váltod a melled a szopik között? Más pózt is kipróbáltatok esetleg? Most milyen színű a kakija? Ahogy írtad, hogy fulladozik, köhög, sok levegőt nyel, nem utal a kevés tejre, inkább a túl erős tejleadó reflexre. A gyarapodás hogy alakult születése óta? A családban a kislányodon kívül van tejfehérje allergiás?
              Ahogy minden terhesség más, úgy minden szoptatás is más Nekem is a nagyoknál nem volt gond a reflexszel, most meg nagyon erős, nagyon intenzíven érzem, pedig a nagykönyv szerint az első gyermek szoptatásánál erősebb, mint a 2.3. stb.-nél.. Erről ennyit
              Azokból a tippekből, amik a cikkben voltak, miket próbáltatok ki? A blokkokban szoptatást próbáltad esetleg? Sokszor segíthet még, ha gyakrabban szoptatja az anyuka a babát, ha nálatok este van csak gond, akkor esetleg meg lehetne próbálni délutántól gyakrabban (2 óránként) szoptatni ugyanabból a mellből, a másik ha feszül, pedig a megkönnyebbülésig fejni belőle. Estére kevesebb a tej és zsírdúsabb, így talán ha a másikból ritkábban szoptatsz, nem lenne annyira kifejezett a feszülés.
              A kisfiad szájmozgásai milyenek? Nem tér ki nagyon az állkapcsa szopi közben? Orvos látta mostanában? Nem mondták, hogy lazák a szájizmai? (hypotonia?).
              Kattogás-cuppogás hallható szopi közben?
              Amit még megprópálhatsz kizárandó a tejfehérje allergiát, hogy 2 hétig SEMMIFÉLE tejterméket nem fogyasztasz. Ha megszűnnek a panaszok, akár tejallergia is állhat a háttérben.
              Gondolok rátok
              Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

              Comment


                Csenmarcsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok, Nekem is egy kis segítségre lenne szükségem.
                Kislányom 5 hónapos lesz igény szerint szoptatom, ami számunkra eddig tökéletesen megfelelt, most azonban pár hete azt vettem észre, hogy az esti időszak úgy "jön ki", hogy éhes lesz kb fél 6 körül, eszik majd negyed 7, fél 7 körül jönne a fürcsi és alvás (addigra fárad el). A fürdetésen azonban annyira felpörgeti magát, hogy volt, hogy több órán át altattam, sikongat az ágyában (jókedvében) ami előbb utóbb sírásba, majd üvöltésbe vált át. Ilyenkor már hiába minden éneklés altatás stb.Tegnapi próbálkozásom, hogy próbáltam kicsit "húzni" az etetéseket és így este is úgy lett éhes, hogy fürcsi után, ami kellőképpen meg is nyugtatta az elalváshoz. Így azonban egész nap ezen pörögtem, ami Nekem sem jó, de főleg Neki nem, hiszen mindig kicsit később adtam Neki enni. Nem vagyok benne biztos, hogy ez jó megoldás. Van valami ötletetek, mit tehetnék este, hogy nyűgös se legyen és fürcsi után egyen.
                Adjak Neki vizet vagy teát? Esetleg gyümölcslevet? Félek, hogy ezek szopi előtt az anyatejtől vennék el a helyet a pocakjában. Várom válaszotokat elég tanácstalan vagyok.
                Kedves Marcsi!

                Nagyon cuki lehet a kislányod, ahogy sikongat az ágyban alvás helyett Gondolom, hogy nem jó egész nap az estén agyalni és szeretnél rá megoldást. Megpróbálok segíteni. Mit szólnál, ha közösen kitalálnánk, nektek mi a megoldás? Ehhez kérdeznék még pár dolgot. Írtad, hogy igény szerint szoptatod. Hányszor kerül ő mellre 24 óra alatt? Mennyi időt tölt a mellen? Magától hagyja abba a szopit? Honnan szoktad tudni, hogy szopiidő van?Cumit használtok? Anyatejen kívül kap bármi mást? Mennyit van napközben kézben-ölben? Hol alszik? Hogy alakult ki az altatás nálatok?

                Az nagyon jó, hogy amikor alvás előtt szopizott, az megnyugtatta és elaludt. A szoptatás nem kizárólag etetésről szól, sokkal több annál. Altatás, megnyugvás, biztonság, fájdalomcsillapítás, egyfajta kommunikáció anya-baba között. Mit szólnál ahhoz, hogy fürdetés előtt és után is megszoptatnád? Így nyugodt maradna fürdés alatt, mert nem éhes már, és utána szopi közben lecsillapodna, megnyugodna és elaludna? Lenne kedved kipróbálni?

                A szopik közötti idő nyújtása egy dologra alkalmas, hogy csökkentse a tejtermelést. A tej akkor termelődik és annyi, amikor és amennyit a baba szopizik. A szoptatás közben termelődik a legtöbb és leggyorsabban, 2 szoptatás alatt is de nagyon lassan.

                Teát, vizet egy kizárólag szopó babának azért nem szükséges adni, mert a tej 87%-a víz, a tej eleje hígabb, ami kiválóan oltja a szomját is. Ezért lehet, hogy szopizik egy picit, mert szomjas, majd 1 óra múlva hosszabban szopizik, mert a zsíosabb hátsó tejből kíván többet fogyasztani.

                Gyümölcsöt, gyümölcslevet 6 hónapos korig nem javasolt adni, mert a 6 hónapig tartó kizárólagos szoptatás véd sok betegségtől (asthma, allergiák, cukorbetegség, elhízás, stb.), kb. 6 hónapos korban érik meg a baba és a bélrendszere a hozzátáplálásra, és 6 hónapos korig az anyatej fedezi teljesen a baba igényeit. 6 hónap után sem lesz rosszabb minősége, csak bizonyos tápanyagokból többet igényelHETnek a babák. (Van, aki kiválóan elvan 1,5 éves koráig anyatejen )
                Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                Comment


                  BeLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kedves Marcsi!

                  Nagyon cuki lehet a kislányod, ahogy sikongat az ágyban alvás helyett Gondolom, hogy nem jó egész nap az estén agyalni és szeretnél rá megoldást. Megpróbálok segíteni. Mit szólnál, ha közösen kitalálnánk, nektek mi a megoldás? Ehhez kérdeznék még pár dolgot. Írtad, hogy igény szerint szoptatod. Hányszor kerül ő mellre 24 óra alatt? Mennyi időt tölt a mellen? Magától hagyja abba a szopit? Honnan szoktad tudni, hogy szopiidő van?Cumit használtok? Anyatejen kívül kap bármi mást? Mennyit van napközben kézben-ölben? Hol alszik? Hogy alakult ki az altatás nálatok?

                  Az nagyon jó, hogy amikor alvás előtt szopizott, az megnyugtatta és elaludt. A szoptatás nem kizárólag etetésről szól, sokkal több annál. Altatás, megnyugvás, biztonság, fájdalomcsillapítás, egyfajta kommunikáció anya-baba között. Mit szólnál ahhoz, hogy fürdetés előtt és után is megszoptatnád? Így nyugodt maradna fürdés alatt, mert nem éhes már, és utána szopi közben lecsillapodna, megnyugodna és elaludna? Lenne kedved kipróbálni?

                  A szopik közötti idő nyújtása egy dologra alkalmas, hogy csökkentse a tejtermelést. A tej akkor termelődik és annyi, amikor és amennyit a baba szopizik. A szoptatás közben termelődik a legtöbb és leggyorsabban, 2 szoptatás alatt is de nagyon lassan.

                  Teát, vizet egy kizárólag szopó babának azért nem szükséges adni, mert a tej 87%-a víz, a tej eleje hígabb, ami kiválóan oltja a szomját is. Ezért lehet, hogy szopizik egy picit, mert szomjas, majd 1 óra múlva hosszabban szopizik, mert a zsíosabb hátsó tejből kíván többet fogyasztani.

                  Gyümölcsöt, gyümölcslevet 6 hónapos korig nem javasolt adni, mert a 6 hónapig tartó kizárólagos szoptatás véd sok betegségtől (asthma, allergiák, cukorbetegség, elhízás, stb.), kb. 6 hónapos korban érik meg a baba és a bélrendszere a hozzátáplálásra, és 6 hónapos korig az anyatej fedezi teljesen a baba igényeit. 6 hónap után sem lesz rosszabb minősége, csak bizonyos tápanyagokból többet igényelHETnek a babák. (Van, aki kiválóan elvan 1,5 éves koráig anyatejen )
                  Kedves Petra!
                  Igyekszem minden kérdésedre választ adni.
                  Tehát 24 óra alatt nagyjából 9x mellre kerül (+/- 1) , általában mindkét cickómra cuppan ( ) és ez 10 percet vesz igénybe. Van hogy kevesebbet de akkor hamarabb meg is éhezik. Cumit használunk kizárólag elalváshoz, játék közben nem dugdosom a szájába. Ha "nyekereg" akkor annak valami oka van. Napközben szerintem elég sokat van kézben, vagy rám kötve előre hátra, ahogy éppen jó, szerintem eléggé élvezi, így szoktam pl. főzni. Pici kora óta a kiságyában alszik,egyedül.(Illetve az első két hétben a fáradtság miatt aludtunk párszor együtt)Kb. 3 hónapos volt amikor kiköltöztünk a mi szobánkba, hogy Apa is kipihenve menjen reggel dolgozni. Az altatás az Én feladatom szokott lenni. Igyekszem az ágyában altatni, rendszerint énekelek neki egy altatódalt, még egy kicsit mesélek az adott napról és kijövök. Nincs teljesen sötétben, félhomályban alszik el. Ha ez a rendszer nem jön össze, akkor jönnek az egyéb megoldások, ami korábban a rugalmas kendőt jelentette, most az MT-t. Így elalszik ha minden kötél szakad, de szeretném ha megtanulna egyedül elaludni, illetve este sokszor már egyszerűen nincs erőm magamra kötni a 7,5 kg-os 5 hós babát óriási. Eddig csak anyatejet kapott, eddig kétszer próbáltam a napokban pár kanál almalevet adni Neki kizárólag kóstolgatás szintjén, szopi után.
                  Egyébként ma vettem észre, hogy kibújt az első fogacska amit már nagyon vártam, mert egy ideje szenvedett tőle. Ez is befolyásolhatja szerinted?
                  Ma 6-kor lett éhes az egyik cicimet ki is szippantotta majd játszott még egy órát.Aztán jött a fürcsi stb. és akartam neki adni a másikat. Először elfordította a fejét, mintha nem is lenne éhes (ezért is nem szoktam így csinálni) aztán magyarázott, mintha valamit mondani akart volna. Bekentem a fogacskát gyógynövényes krémmel majd láss csodát szopizni kezdett. Lehet, hogy eddig is csak ez volt a gond? Hogy estére elkezdett fájni a fogacska és ezért elutasítóbb volt?

                  El is szenderedett közben hurrá! remélem rendszer lesz belőle
                  Sétálgató, dumáló, mondókázó Csenge Róza (2012.08.11) mamija Pocakban pedig Zselyke a virgonc második növöget (2014.09.??)

                  Comment


                    Sziasztok!

                    Szerencsére nálunk a múltkori sztrájk óta rendben van a szoptatás
                    Érdekelne, hogy meddig ajánlott kínálni a gyerekeket szopival és mikortól bizzuk rájuk, hogy majd kérnek maguktól?
                    Mivel nálunk a szopi rendszertelen időközönként van (mindig is így volt), a fix időpontokat a szilárd kóstoltatás adja, amiből szintén teljesen rendszertelen, hogy mennyit fogad el. 1 éves korra elvárható lenne, hogy kb. azonos időpontokban eszik/szopik mennyiséget?
                    Vera, Benedek (2012.02.15.) és Boróka (2014.03.26.)

                    Comment


                      Sziasztok,

                      a következő kérdéseimre nem igazán tudom a választ. Kislányom altatásokkor és éjszaka eszik leginkább.

                      Létezik, hogy félálomban többet eszik mint amennyit egyébként igényelné? (most lesz 7 hós és a duplázás óta még gyarapszik majd félkilót havonta)
                      Ha próbáljuk átszoktatni arra, hogy álmába kevesebbet egyen vagy arra, hogy cici nélkül is el tudjam altatni, akkor lehet az a vége, hogy elválasztódik? (ébren csak röviden iszik/komfort szopik, nem jellemző, hogy mennyiséget enne)

                      Köszi
                      Utoljára szerkesztette Fruzsó; 2013.01.11., 15:30.

                      Comment


                        Sziasztok,

                        Igyekszem olvasgatni a topikot, de addig is leírom mi a helyzet, hátha valaki még valamit tud hozzátenni, minden egyes nappal reménytelenebbnek tűnik a helyzetünk...

                        December 19-én kórházba kerültem, begörcsölt az epém, reggel még szoptattam, aztán a sűrgősségin hazaküldték Hannát (barátnőm apukája vitt el minket a kórházhoz, és ő vitte haza magukhoz Hannát, ahol jól elvolt, szeret ott lenni, keresztlányunkkal nagyon jókat játszik mindig), engem pedig felvettek a sebészetre, hogy műtenek. A helyzet komolyabb volt, mint ahogy gondoltam, és gondolták az orvosok, laparaszkópiával kezdtek, de fel kellett nyitni. A lényeg, hogy január 5-én engedtek csak haza, így is lealkudtam 2 napot, 7-én akartak csak... Másfél napot voltam műtét után a szubintenzíven, oda nem lehetett behozni, csak az ajtóból láttam, 22-én találkoztunk előszőr, hogy meg is tudtam simogatni, aztán pár nap kivételével láttam napi fél órákra, egyszer 50 percet sikerült rajtam félig, a karomban aludnia...
                        Tápszert otthon cumisüvegből nem fogadta el, sőt, önmagában sem, tehát kajájához kell keverni, szilikon csőrös itatóból issza a vizet...
                        Bent fejtem, fejegettem, 21-én mert csomósodott, keményedett a mellem, utána egyre kevesebbet, nem gyulladt be szerencsére.
                        Tejem még van, de Hanna nem akar szopizni... mióta hazajöttem, próbálom mellre tenni, de elfordul, vagy csak tudomást sem vesz róla, mintha sose szopizott volna...
                        Magamra fektetve altatom el, csupasz bőrömön, sokat van ölben, mert igényli, ma együtt fürödtünk, aztán próbáltam egy kicsit meghitten összebújni, csupasz bőrfelületek, de semmi.. aztán felöltöztettük pizsibe, csupasz mellemen elaludt, bölcső tartásba fordítottam, szájába dugtam a bimbómat, nyomtam egy kis tejet is, de semmi, álmában sem akar szopizni...
                        Nem tudom, még mit tehetnék, hogy újra szopizzon...
                        Nekem a szoptatás nagyon sokat jelent, császár után úgy éreztem, hogy ez legalább jól megy, ha már szülni nem tudtam... és nagyon-nagyon hiányzik ez a fajta kapcsolat... Szóval nem vígasztal, hogy legalább 8 hónapos koráig szopizott...
                        Hétfőn gondoltam kérek időpontot az Istvánba szopi ambulanciára...
                        Próbálkozom most a fejéssel, de valami nem stimm a géppel, és nem jön ki semmi, holott kézzel tudok kifejni, szóval tej az van...
                        Hát ennyi, ha valakinek van ötlete, bármit megteszek...
                        Köszi
                        Vera,Hanna (2012.04.16),Milán(2014. 03.01)és Panna(2016.04.28) anyája

                        Comment


                          Kedves Marcsi!

                          Hogy vagytok? Hogy alakult az elalvás? Aranyos lehetett, ahogy magyarázott és nagyon örülök, hogy szopi közben elaludt
                          Az szuper jó, hogy sokat hordozod, sokat van testközelben!!
                          A fogzás bezavarhat az alvásba. Sok kisbaba 4-5 hónapos koráig elalszik és átalussza az éjszakát, aztán újra elkezdenek ébredezni, a fogzás, majd szeparációs szorongás miatt. Biztosan pihentető volt az első pár hónap úgy, hogy könnyen elaludt a megszokott rituálé után. Azonban az önálló elalvás képessége nem tanulás kérdése, hanem idegrendszeri érés következménye. Kb. 3-4 éves korukra érnek meg rá a gyerekek, hogy önállóan el tudjanak aludni. Addig nem tudják egyedül létrehozni azt a befelé fordult állapotot, ami segít az önálló elalváshoz. A kislányod is pl. cumit használt ehhez. Az én kislányom is 7,5 kg, én is elég nehéznek érzem, gondolom, milyen fárasztó lenne a hátadon, hasadon sétálva altatni! A szoptatás sok helyzetben segít Pl. segít a babának ellazulni, elaludni, csillapítani a fogzási fájdalmat
                          Remélem, hamar kibújnak azok a fogacskák és nyugodtan tudtok aludni mindannyian!
                          Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                          Comment


                            Fruzsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok,

                            a következő kérdéseimre nem igazán tudom a választ. Kislányom altatásokkor és éjszaka eszik leginkább.

                            Létezik, hogy félálomban többet eszik mint amennyit egyébként igényelné? (most lesz 7 hós és a duplázás óta még gyarapszik majd félkilót havonta)
                            Ha próbáljuk átszoktatni arra, hogy álmába kevesebbet egyen vagy arra, hogy cici nélkül is el tudjam altatni, akkor lehet az a vége, hogy elválasztódik? (ébren csak röviden iszik/komfort szopik, nem jellemző, hogy mennyiséget enne)

                            Köszi
                            Kedves Fruzsó!

                            De jó, hogy ilyen szépen gyarapszik a kislányod!
                            Az általad leírt jelenség, nevezetesen az éjszaka többet eszik, mint nappal, jellemző, normális dolog a 7 hónaposaknál Ilyenkor kezdik felfedezni a világot, rendkívül el vannak foglalva a felfedezésekkel, nagyon könnyen el lehet terelni a figyelmüket a szopiról, nem érnek rá enni... Épp ezért éjszaka pótolják be a nappal kimaradt szopizásokat.Tehát ha az éjszakai szopizásról leszoktatnátok, az sajnos a gyarapodás lassulásához, a tejtermelés csökkenéséhez vezetne, hiszen a nappali ritka és kevés szopizással kevésbé ingerli tejtermelésre a mellet. Most hogyan alszik el este? Van valami rituálétok vagy szopi közben elpilled? Javasolta esetleg valaki, hogy ne aludjon el, mellen, mert az nem jó?
                            A szoptatás nem csak etetés, hanem biztonság, altatás, fájdalomcsillapítás is egyben. Nem baj, ha mellen alszik el a baba A komfortszopizás ugyanolyan fontos, mint az "evés".
                            Nappal esetleg azt meg lehet próbálni, hogy minden zavaró tényezőt kizártok, elvonultok a félhomályos, csendes szobába, hogy ne ingerelje semmi, és ott szopizik, akkor talán többet. Milyenek nálatok a körülmények, van lehetőség erre, vagy van másik gyerkőc is otthon, aki miatt nem megoldható? Családod mit gondol a kialakult helyzetről? Neked mi jó a mostani helyzetben és min szeretnél változtatni?
                            Utoljára szerkesztette BeLa; 2013.01.13., 09:34.
                            Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                            Comment


                              BeLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kedves Semmese!

                              Sajnálom, hogy romlott a helyzet Az nappali és az éjszakai szoptatási mód között van különbség? Este-éjjel milyen gyakran szopik? Milyen gyakran váltod a melled a szopik között? Más pózt is kipróbáltatok esetleg? Most milyen színű a kakija? Ahogy írtad, hogy fulladozik, köhög, sok levegőt nyel, nem utal a kevés tejre, inkább a túl erős tejleadó reflexre. A gyarapodás hogy alakult születése óta? A családban a kislányodon kívül van tejfehérje allergiás?
                              Ahogy minden terhesség más, úgy minden szoptatás is más Nekem is a nagyoknál nem volt gond a reflexszel, most meg nagyon erős, nagyon intenzíven érzem, pedig a nagykönyv szerint az első gyermek szoptatásánál erősebb, mint a 2.3. stb.-nél.. Erről ennyit
                              Azokból a tippekből, amik a cikkben voltak, miket próbáltatok ki? A blokkokban szoptatást próbáltad esetleg? Sokszor segíthet még, ha gyakrabban szoptatja az anyuka a babát, ha nálatok este van csak gond, akkor esetleg meg lehetne próbálni délutántól gyakrabban (2 óránként) szoptatni ugyanabból a mellből, a másik ha feszül, pedig a megkönnyebbülésig fejni belőle. Estére kevesebb a tej és zsírdúsabb, így talán ha a másikból ritkábban szoptatsz, nem lenne annyira kifejezett a feszülés.
                              A kisfiad szájmozgásai milyenek? Nem tér ki nagyon az állkapcsa szopi közben? Orvos látta mostanában? Nem mondták, hogy lazák a szájizmai? (hypotonia?).
                              Kattogás-cuppogás hallható szopi közben?
                              Amit még megprópálhatsz kizárandó a tejfehérje allergiát, hogy 2 hétig SEMMIFÉLE tejterméket nem fogyasztasz. Ha megszűnnek a panaszok, akár tejallergia is állhat a háttérben.
                              Gondolok rátok
                              Szia!

                              Köszi a segítséget!

                              A borogatásokat kivéve mindent úgy csinálunk, mint az ajánlott cikkben, átmeneti javulás is volt,bár ma már nappal is sokat sírt Bazsi, de ez hóesés előtt múltkor is így volt. Az elmúlt 2-3 napban már kb állandóan szoptattam. Az éjszakák egyre rosszabbak. Nem nagyon komfortszopizik és ha mellre teszem akkor tuti, hogy tejet is szopik. Azt vettem észre, hogy egy nap csak egyszer kakilna és emiatt sokat erőlködik, a szélcső átmenetileg segít ezen. Olyankor elég nagy mennyiségű a széklete.
                              A súlya jó, kb 1,2 kg-t gyarapodhatott 4 hét alatt, nincsen mérlegünk, a fürdőszobaira álltam rá vele. Nem hypotón. Gyakran kattog, de egyre kevesebbszer, néha már sikerül rájönnöm, hogyan billentsem a fejét. Azóta kevesebbet is csuklik.
                              A tejallergiára én is gyanakodtam, ha nem múlik a hasfájás, kipróbálom a diétát, nem lesz újdonság. De semmi más tünete nincsen, szép aranysárga a széklete, nem erjedt a szaga és nincs benne sok emésztetlen tejdarabka.
                              Más allergiás nem volt a családban a lányomon kívül.

                              Comment


                                mave eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok!

                                Szerencsére nálunk a múltkori sztrájk óta rendben van a szoptatás
                                Érdekelne, hogy meddig ajánlott kínálni a gyerekeket szopival és mikortól bizzuk rájuk, hogy majd kérnek maguktól?
                                Mivel nálunk a szopi rendszertelen időközönként van (mindig is így volt), a fix időpontokat a szilárd kóstoltatás adja, amiből szintén teljesen rendszertelen, hogy mennyit fogad el. 1 éves korra elvárható lenne, hogy kb. azonos időpontokban eszik/szopik mennyiséget?
                                Kedves mave!

                                Örülök, hogy azóta rendeződött a helyzet
                                Az Egészségügyi Világszervezet 2 évig tartó szoptatást javasol, vagy azon túl, ahogy az anya-baba párosnak jólesik. 1 éves korig javasolják, hogy az étel 2/3-a anyatej, 1/3-a szilárd/pépes étel legyen. Minden kisbaba más, sokan 1 éves korukig alig, vagy egyáltalán nem esznek szilárd/pépes ételt. Olyanok is vannak, akik 1,5 éves korukig anyatejen élnek és virulnak Az igény szerinti szoptatás folytatódhat, ameddig jólesik, a szilárd ételek fokozatos bevezetése mellett. Ahogy egyre jobban érdeklődik, úgy fog egyre többet enni. A lényeg, hogy a saját tempójában fedezhesse fel az ételeket és ne legyen kényszer az evés
                                Petra, aki otthon is és a munkahelyén is babázik http://honvedanyatejklub.blogspot.hu/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X