Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    kökörcsin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Noha nem én kérdeztem, de köszönöm, hogy megosztottad. Barnus is ősszel meg majd bölcsibe, és még nagy cicifaló - ez a kérdés engem is kezdett foglalkoztatni mostanában. Igen, talán az lehet a megoldás kulcsa, ahogy írod, hogy lehet készülni, kell is, de mindenre nem lehet, és hagyni kell a dolgokat menni a maguk útján. Úgyis az adott szituáció veti majd fel a konkrét kérdéseket, melyekre akkor talán az adott szituációhoz még inkább passzoló válaszok, megoldások szület(het)nek.
    Még egyszer köszönöm!
    örülök, hogy tudtam segíteni
    Ha már itt lesz az ideje szívesen olvasnék róla hogy ment a bölcsis dolog
    "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
    Botond, Ábel, Áron és Anna

    Comment


      Nem tudom, az időn kívül van-e más gyógyír a problémánkra. Majd' 7 hónapos kisfiam elkapta a bárányhimlőt a tesóktól. Mivel még szinte 100% anyatejes, úgy tűnik ér valamit a védő hatás, mert nincs magas láza és aprócskák a pöttyök. Sajnos viszont a nyelve is tele van hólyagokkal így kínlódik a szopival. Látom, hogy szüksége lenne rá, de ha bekapja a cicit, csak morog, aztán elengedi. Még a komfortszopi sem esik jól neki. Legyek csak türelmes, majd bepótolja? Vagy adjak kanálból tejcit, hátha úgy nem fáj a nyelve annyira?
      Anna, három az igazság (Sa 2005., Si 2007., Mik 2011) és egy a ráadás! (Do 2014)
      Végzett PERINATÁLIS SZAKTANÁCSADÓ!

      Comment


        OH, Annamama. Egy-két nap alatt túl lesz a fájdalmon. Addig fél álomba próbáld szoptatni. Amikor már majdnem elaludt és amikor megébred. Hányszor alszik? Talán éjszaka bepótolja amit nappal elmulaszt. De a fájdalom elmúltával biztos. Hát akkor ezen is túl estetek!
        Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
        Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

        Comment


          Köszönöm, Orsi!
          Napközben leginkább a hátamon alszik el, így elég nehéz akkor szopiztatni.
          Az éjszakai pótlást viszont bejött. Volt, hogy arra ébredtem, hogy fél méterről szinte rám vetődik.
          Sajnos a láz is megérkezett, viszont a l.csillapító a fájdalmát is enyhíti, remélem.
          Anna, három az igazság (Sa 2005., Si 2007., Mik 2011) és egy a ráadás! (Do 2014)
          Végzett PERINATÁLIS SZAKTANÁCSADÓ!

          Comment


            Nekem is lenne egy kérdésem. 1 hete született Sára, és most erősödő, darabos vérzés miatt (nem húzódott vissza teljesen a méhem), Ergam cseppet kell szednem 3x20 cseppet egy hétig.

            Mit tudok tenni annak érdekében, hogy ne essen vissza a tejtermelés? (Ennek a gyógyszernek ez az egyik mellékhatása. )
            Levente, Sára és Noel anyukája civilben konduktor-gyógytornász, Pfaffenrot manuálterapeuta 70/5818004-ha kellenék, inkább hívjatok, most gyorsabb
            Clauwi hordozási tanácsadó

            Comment


              Sziasztok! Marci elkezdett mennyiséget enni meg napközben egyedül (Nem ölben cicin) aludni és azóta kicsit kevesebb a tejem, de nem ez a fura, hanem hogy nehezebben jön a reflex. A gyerek meg dühös, gyömöszöl, van hogy harap is. Ez normális velejárója a mennyiség csökkenésnek?
              Márton (5)
              vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

              Comment


                Sziasztok!

                Olvastam itt valakinél, hogy a szoptatási tanácsadó azt tanácsolta nekik, hogy mivel sok az allergiás a családban, húzza ki a kizárólagos szoptatást 9 hónapos korig. Ezzel mennyire csökkenthető az étel/pollenallergia kialakulásának az esélye? Mi, a férjemmel polleneallergiások vagyunk, én gyerekkoromban sok ételre is, férjem meg most allergiás néjány ételre. Emma most 6 hónapos, eddig kizárólagosan szopizott és mostanában gondolkoztamazon, hogy kaphatna mást is, de nem ragaszkodom hozzá (szeretek szoptatni és önző dög vagyok, így még elodáznám a kérdést).

                Köszi: Eszter
                Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

                Comment


                  Merozsa! Hívd fel W. Ungváry Renátát, (ő pomázi is), hogy milyen egyéb lehetőségek vannak a méh összehúzásra. neki vannak tapasztalatai, tudása ehhez. Elérhetősége: 30) 554-9311

                  Mitugrász! Nem velejárója a mennyiség csökkenésének a reflex elmaradásának. Kezdtél-e szedni gyógyszert, vitamint vagy gyógyteát inni?

                  Pontos esélyt nem tudok írni, Eszter! De annak, hogy késlelteted a hozzátáplálást az az értelme, hogy a gyermeked bélrendszerének van még egy kis ideje érni és, úgy kapja, majd a "mást", hogy mellette még mindig anyatejjel lesz támogatva. Van foga, ül, egyébként érdeklődik? Ezeknek a jeleknek is jó együtt állnia, innen tudjuk, hogy 6 hónapos kor után mikor érik meg hogy mást egyen.
                  Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                  Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                  Comment


                    mezeiorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    OH, Annamama. Egy-két nap alatt túl lesz a fájdalmon. Addig fél álomba próbáld szoptatni. Amikor már majdnem elaludt és amikor megébred. Hányszor alszik? Talán éjszaka bepótolja amit nappal elmulaszt. De a fájdalom elmúltával biztos. Hát akkor ezen is túl estetek!
                    Képzeld Orsi, ma húzzuk 5. napja a bh-t, most látta először doki (a hosszú hétvége hátránya). Szegény picurnak 7 aphtányi fekélyes seb van a hólyagok helyén.
                    Kaptunk Lidocainos helyi fájdalomcsillapítót és fertőtlenítőt. Szegény egész nap úgy néz mint egy bús kutyus, lógatja ki a nyelvét, úgy próbálja enyhíteni a fájdalmát.
                    Szopizni szinte egyáltalán nem akart, remélem, a kencék segítenek hamar!
                    Utoljára szerkesztette annamanna; 2012.03.19., 19:05.
                    Anna, három az igazság (Sa 2005., Si 2007., Mik 2011) és egy a ráadás! (Do 2014)
                    Végzett PERINATÁLIS SZAKTANÁCSADÓ!

                    Comment


                      mezeiorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Merozsa! Hívd fel W. Ungváry Renátát, (ő pomázi is), hogy milyen egyéb lehetőségek vannak a méh összehúzásra. neki vannak tapasztalatai, tudása ehhez. Elérhetősége: 30) 554-9311

                      Mitugrász! Nem velejárója a mennyiség csökkenésének a reflex elmaradásának. Kezdtél-e szedni gyógyszert, vitamint vagy gyógyteát inni?

                      Pontos esélyt nem tudok írni, Eszter! De annak, hogy késlelteted a hozzátáplálást az az értelme, hogy a gyermeked bélrendszerének van még egy kis ideje érni és, úgy kapja, majd a "mást", hogy mellette még mindig anyatejjel lesz támogatva. Van foga, ül, egyébként érdeklődik? Ezeknek a jeleknek is jó együtt állnia, innen tudjuk, hogy 6 hónapos kor után mikor érik meg hogy mást egyen.
                      egyébként minden újdonság iránt érdeklődik, mindent meg akar enni, függetlenül attól, hogy ehető-e vagy sem. A kajával még nem próbálkozott, csak a tányérral, igaz mi sem erőltettük a dolgot, nem ültettük nagyon az ölünkbe. Az ülést hogy érted? Magától? Úgy még nem, az ölünkben tud, megtámasztva. Meg szeretné húzni magát felfelé, de ennyi. Foga sincs még.
                      Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

                      Comment


                        annamanna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Képzeld Orsi, ma húzzuk 5. napja a bh-t, most látta először doki (a hosszú hétvége hátránya). Szegény picurnak 7 aphtányi fekélyes seb van a hólyagok helyén.
                        Kaptunk Lidocainos helyi fájdalomcsillapítót és fertőtlenítőt. Szegény egész nap úgy néz mint egy bús kutyus, lógatja ki a nyelvét, úgy próbálja enyhíteni a fájdalmát.
                        Szopizni szinte egyáltalán nem akart, remélem, a kencék segítenek hamar!
                        Jaj, de sajnálom. Nagyon szenvedhet szegény! Remélem én is hogy enyhítenek a fájdalmán és túl lesz rajta, most már tényleg hamar!
                        Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                        Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                        Comment


                          Eszter! Biztosan aranyos lehet ahogyan mindent megeszik, de ez egy természetes reakció, hogy a száját mint érzékszervet arra használja, hogy megismerkedjen a körülötte lévő dolgokkal. Mint írod is, mindegy hogy enni való vagy sem. Tehát ez nem a kaja iránti érdeklődés. Igen magától üljön természetesen (a megtámasztás nem ajánlott hosszútávon mert terheli a medence részt és a gerincet). De a fog kijövetele sokszor szokott fordulópont lenni. Tudom, hogy az van benne a köztudatban, hogy hat hónap és ilyenkor az embernek ingerenciája van adni neki valamit. Nem? Szóval úgy tűnik, hogy még nem érett rá sehogy sem.
                          Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                          Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                          Comment


                            mezeiorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mitugrász! Nem velejárója a mennyiség csökkenésének a reflex elmaradásának. Kezdtél-e szedni gyógyszert, vitamint vagy gyógyteát inni?
                            Nem semmit. Elfelejtek eleget inni, de nem jobban mint eddig. Egy pár hónapig nem ettem húst, most megint eszek, mert a vékonybelem kezdett kikészülni és ez segített rajta. De nem éreztem párhuzamot. Megpróbálok szoptatás közben inni megint, az az elején segített.
                            Márton (5)
                            vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

                            Comment


                              sziasztok
                              kislányom jövő héten lesz 7 hónapos, már 5 hós korától hozzátáplálunk. Van amikor szépen eszik, de van amikor egész nap csak cicit szeretne. Tejem egyre kevesebb a másik babától... Miért lehet, hogy egyszer jó neki a kaja, máskor meg csak én kellek? Egyszerűen nem értem.

                              Este nyolc után legtöbbször csak éjjel 4kor kel enni, utána visszaalszik 7ig. Ez teljesen normális, vagy próbálkozzunk vízzel, hogy minél előbb átaludja az éjszakát? Sokan ezt javasolják.
                              Ágota, Lizi (2011) , Júlia (2012) és Petike (2016) anyukája

                              Comment


                                Sziasztok!
                                Csanád másfél éves. Oltáson voltunk és kérdezte az orvos, hogy állunk az evéssel, mert eddig 99 %ban csak anyatejen élt, alig fogadott el mást, tájékoztattam, hogy most már jobb a helyzet 90 %-ban él csak anyatejen
                                Orvos szerint olyan kis sápadt. Mondtam neki, hogy mindkét gyerek sőt én is és a férjem is nagyon sápadtak vagyunk, ilyen a bőrünk. Azt mondja, már nincs elég vas a tejben. Ez igaz? Vérvételt ajánlott.
                                Szerintem semmi gond, mert egy 11 kilós kis duracell nyuszi a gyerek.
                                De ez tényleg igaz, hogy kevesebb lenne?
                                Judit 3 fiú (9,6,2) anyukája.BelinBolt-egyedi táskák, hátizsákok,hordozóstáskák,dekorációsdolgok.Galéria.BelinBolt/Facebook

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X