Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ginnie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a válaszokat , nem akartam kierőszakolni, csak fura volt, hogy senki nem írt.

    Nos, úgy jutottam el a cumizavarig, hogy amikor már ott tartottunk, hogy üvöltött napok óta akkor is, amikor a cici felé közelítettem, lefejtem a tejet és avent-es cumisüvegbe tettem és jóízűen megivott dupla annyit, mint eddig bármikor is szopizott. Utána aludt szépen. Következő evésnél már lefejt tejet adtam, minden szépen ment, elkezdett kakilni is kaja közben, ami szopi alatt valamiért sosem sikerült, csak tekergett. Aznap éjjel még ciciből próbáltam etetni, de megint nem kellett neki. Szintén megitta viszont üvegből.
    Arra jutottam, hogy akkor lefejem neki, bár így is nagy macera, mert a szívóra nehezen indul be a leadó reflex, de mégis jobb, mintha ő is, és is sírnék, a kisfiam meg idegbajt kapna, hogy anya sosem ér rá és csak hisztizne folyton.

    Nagyon szeretném a szopit visszaállítani, de most így kényelmesebb mindenkinek. Ha csak ketten lennénk, akkor nem cumisüvegeznék, inkább kibírnám valahogy a hasfájós időszakot, de így sajnos nem megy. Lehet, hogy még egy tanácsadóval próbálkozom jövő héten.
    Ismertek valakit, akit érdemes kérdezni?
    Gyönyörű neve van a lányodnak!
    Egyáltalán nem vagyok szoptatási tanácsadó, csak egy kérdés merült fel bennem. Olyan gyerekeket (is) fejlesztek, akiknek izomtónus probléma miatt nem megfelelően alakult a mozgásfejlődésük. Vannak, akiknél a szopizni nem akarás jelezte, hogy valami nem ok. Nálatok nem lehet, hogy valami ilyen okozza a szopi kerülését?
    Nem ijesztgetésül írtam ám, csak hátha segít tovább gondolni.
    Anna, három az igazság (Sa 2005., Si 2007., Mik 2011) és egy a ráadás! (Do 2014)
    Végzett PERINATÁLIS SZAKTANÁCSADÓ!

    Comment


      apple eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok, ismét itt Harapás már nincs, viszont nagyon lecsökkent a szopik száma és mennyisége, egyrészt taknyolunk, másrészt fogzik a kiscsaj.
      Az lenne a kérdésem, hogy fennáll a lehetősége hogy rubeolán estünk/esek át (én éppen benne) Befolyásolhatja ez a tej ízét? ill lehet nyugodtan szoptatni? (érdekes, mert kiskoromban már letudtam ezt a betegséget, de a pöttyeim egyértelműen arra utalnak).
      Nyugodtan szoptathatsz, a fertőzésnek már mindegy
      Eldugult orrnál gyakran van szopi sztrájk, vagy lecsökkent szopi, és ez igaz a fogzásra is külön.
      Próbáld félálomba szoptatni, orrszívások után vagy szívd le az orrát alaposan szopi előtt. Ismered az orrátmosós rendszert?
      Kitartást! Gyógyulás után behozza a lemaradást!
      Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
      Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

      Comment


        annamanna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Gyönyörű neve van a lányodnak!
        Egyáltalán nem vagyok szoptatási tanácsadó, csak egy kérdés merült fel bennem. Olyan gyerekeket (is) fejlesztek, akiknek izomtónus probléma miatt nem megfelelően alakult a mozgásfejlődésük. Vannak, akiknél a szopizni nem akarás jelezte, hogy valami nem ok. Nálatok nem lehet, hogy valami ilyen okozza a szopi kerülését?
        Nem ijesztgetésül írtam ám, csak hátha segít tovább gondolni.
        Ez egy nagyon jó felvetés és igazán kifinomult érzékekre vall. Valóban van ilyen, de ezt csak gyakorlott tanácsadók szokták észre venni. Már küldtem neki számot, majd hívja
        Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
        Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

        Comment


          mezeiorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nyugodtan szoptathatsz, a fertőzésnek már mindegy
          Eldugult orrnál gyakran van szopi sztrájk, vagy lecsökkent szopi, és ez igaz a fogzásra is külön.
          Próbáld félálomba szoptatni, orrszívások után vagy szívd le az orrát alaposan szopi előtt. Ismered az orrátmosós rendszert?
          Kitartást! Gyógyulás után behozza a lemaradást!
          Köszönöm Orsi,
          azóta kiderült h nem rubeola volt, tegnap sos-ben sikerült az utolsó pillanatban beesnem a körzetinkhez, de ő is nagyon átnézett mert gyanús voltam
          Nálunk leginkább az egész ősz-tél erről szólt, most már tényleg egyre kevesebb a tej, amit sajnálok is ( a kisfiam nagyon sokáig szopizott), de azért legalább kezd eszegetni. Lehet így kell lennie, félálomban már csak 1x tudnám napközben szoptatni Orrátmosást még nem csináltam. Hogy kell?
          Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

          Comment


            mezeiorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez egy nagyon jó felvetés és igazán kifinomult érzékekre vall. Valóban van ilyen, de ezt csak gyakorlott tanácsadók szokták észre venni. Már küldtem neki számot, majd hívja
            Most elpirultam.

            Köszönöm, Orsi! Mindig félve szólok bele mások életébe, de aztán rájövök, hogy hány olyan gyerekkel találkoztam, ahol senki nem jelezte időben, hogy mélyebbre kéne ásni a válaszkeresésben, aztán próbáltunk tüzet oltani iskolakezdéskor.
            Anna, három az igazság (Sa 2005., Si 2007., Mik 2011) és egy a ráadás! (Do 2014)
            Végzett PERINATÁLIS SZAKTANÁCSADÓ!

            Comment


              Orrátmosás: sós orrspray-jel fekvő helyzetben egyik oldalon befújsz, a másikon meg orrszívóval kiszívsz, legalábbis a dokink nekünk így mondta.
              Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
              ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
              Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

              Comment


                annamanna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Most elpirultam.

                Köszönöm, Orsi! Mindig félve szólok bele mások életébe, de aztán rájövök, hogy hány olyan gyerekkel találkoztam, ahol senki nem jelezte időben, hogy mélyebbre kéne ásni a válaszkeresésben, aztán próbáltunk tüzet oltani iskolakezdéskor.

                Hát pont az tetszett, hogy nem szóltál bele. Leírtál egy gondolatot és rákérdeztél, hogy mit gondol van-e összefüggés. Nondirektív.
                Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                Comment


                  Hargita eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Orrátmosás: sós orrspray-jel fekvő helyzetben egyik oldalon befújsz, a másikon meg orrszívóval kiszívsz, legalábbis a dokink nekünk így mondta.
                  Így így. Hivatalosan 5ml-t bespayzel (fecskendőn, lassan) és nagy szívóerejű porszívón ki. Gyerek feje lógjon le az ágyról, de legalább feküdjön. Jót tesz előtte melegítés az arcra, vagy inhalálás. Ez átmossa a csatornákat és felszedi a lerakodást.
                  Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                  Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                  Comment


                    mezeiorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Így így. Hivatalosan 5ml-t bespayzel (fecskendőn, lassan) és nagy szívóerejű porszívón ki. Gyerek feje lógjon le az ágyról, de legalább feküdjön. Jót tesz előtte melegítés az arcra, vagy inhalálás. Ez átmossa a csatornákat és felszedi a lerakodást.
                    Ezt lehet csinálni nagyobb gyereknél is aki már pl tudja fújni az orrát de nem használ semmilyen orrspray???
                    pelusok,őszi,téli,fiú,lány
                    szoknyák nadrágok

                    Comment


                      mezeiorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Így így. Hivatalosan 5ml-t bespayzel (fecskendőn, lassan) és nagy szívóerejű porszívón ki. Gyerek feje lógjon le az ágyról, de legalább feküdjön. Jót tesz előtte melegítés az arcra, vagy inhalálás. Ez átmossa a csatornákat és felszedi a lerakodást.
                      Ez a Proetz, amikor orvos végzi (na jó, nem porszívóval, de vákuumos működésű géppel). A vízszintestől lejjebb lógó fejet nekem kifejezetten megtiltották az orvosok, mert a garathoz csurgó víztől nagyon ritkán, de sokkot (görcsöt) kaphat a gyerek, amihez szakszerű orvosi ellátás kell. Inkább oldalt fekve célszerű házilag végezni.

                      mona eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ezt lehet csinálni nagyobb gyereknél is aki már pl tudja fújni az orrát de nem használ semmilyen orrspray???
                      Nyugodtan. Sőt 4 éves kor felett már van egy speciális flakon, amivel szó szerint át lehet öblíteni az orrüreget. (Kb. annyi vizet küldesz át rajta, mint egy egész orrspray!) Az egyik orrnyíláson beküldöd kisnyomással a vizet (jobban mondva a fiziológiás sóoldatot), a másikon kihozza a szötymeséget. Az én 6 évesem már egyedül megcsinálja. /http://orrmoso.hu/
                      Anna, három az igazság (Sa 2005., Si 2007., Mik 2011) és egy a ráadás! (Do 2014)
                      Végzett PERINATÁLIS SZAKTANÁCSADÓ!

                      Comment


                        annamanna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                        Nyugodtan. Sőt 4 éves kor felett már van egy speciális flakon, amivel szó szerint át lehet öblíteni az orrüreget. (Kb. annyi vizet küldesz át rajta, mint egy egész orrspray!) Az egyik orrnyíláson beküldöd kisnyomással a vizet (jobban mondva a fiziológiás sóoldatot), a másikon kihozza a szötymeséget. Az én 6 évesem már egyedül megcsinálja. /http://orrmoso.hu/
                        köszönöm!!!!
                        pelusok,őszi,téli,fiú,lány
                        szoknyák nadrágok

                        Comment


                          Kérdésem volna...Kolen fiam az utóbbi időben szopi közben rángatja a cicit,van hogy összecsípi az ínyével a bimbót és húzza.Én arra gondolok hogy ilyenkor már nem kell neki de nem engedi el...viszont ha elveszem tőle akkor sír...
                          pelusok,őszi,téli,fiú,lány
                          szoknyák nadrágok

                          Comment


                            Sziasztok!
                            Nem sajátom és nem is probléma, de engem nem hagy nyugodni.
                            Sógornőm többé-kevésbé igény szerint, de azért "időthúzva" szoptatott és kb 4és fél 5 hósan elkezdtek hozzátáplálni is. Azt mondja, hogy nem volt elég a babának a tej, mert nem termelt eleget a melle és kell neki más is, pépek. Már alig szoptat, 3-4szer éjszakával együtt. Most 6 hós. Amíg láttuk pont ugyanannyit sírt a baba mint eddig de ez azért nem mérvadó.
                            Ami érdekel, hogy létezik, hogy egy 5 hósnak nem elég a tej és ilyen drasztikusan lecsökkenti a szopit? Létezik, hogy egyszercsak nem termel eleget a szervezet? Van ilyen?
                            Márton (5)
                            vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

                            Comment


                              mitugrász eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!
                              Nem sajátom és nem is probléma, de engem nem hagy nyugodni.
                              Sógornőm többé-kevésbé igény szerint, de azért "időthúzva" szoptatott és kb 4és fél 5 hósan elkezdtek hozzátáplálni is. Azt mondja, hogy nem volt elég a babának a tej, mert nem termelt eleget a melle és kell neki más is, pépek. Már alig szoptat, 3-4szer éjszakával együtt. Most 6 hós. Amíg láttuk pont ugyanannyit sírt a baba mint eddig de ez azért nem mérvadó.
                              Ami érdekel, hogy létezik, hogy egy 5 hósnak nem elég a tej és ilyen drasztikusan lecsökkenti a szopit? Létezik, hogy egyszercsak nem termel eleget a szervezet? Van ilyen?
                              szopis tanácsadó nekem azt mondta, hogy nincs, vagyis ha 1 év alatt "nem akar" szopizni, akkor az szopisztrájk és nem "el akarja választani magát". (Magyarán nincs döntési joga a gyereknek, mert 1 éves korig kell neki az anyatej, ha az nincs, akkor tápszer.)
                              Nekem ahogy írod, inkább olyannak tűnik, hogy az "időhúzás" és a korai hozzátáp miatt csökkent annyira a tej, ami már valóban nem elég, ezért több ht-t eszik a gyerek, de abban meg kevesebb a kalória, anyatestközelségről meg ne is beszéljünk... tejapasztó ördögi kör elindult
                              Gabriella NAK (Nursing at the keyboard) 1978/04/19, Eszti 2008/06/15, Norbus 2011/04/18, Nándi 2015/03/30
                              privi helyett valerkanak kukac freemail pont hu

                              Comment


                                mitugrász eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok!
                                Nem sajátom és nem is probléma, de engem nem hagy nyugodni.
                                Sógornőm többé-kevésbé igény szerint, de azért "időthúzva" szoptatott és kb 4és fél 5 hósan elkezdtek hozzátáplálni is. Azt mondja, hogy nem volt elég a babának a tej, mert nem termelt eleget a melle és kell neki más is, pépek. Már alig szoptat, 3-4szer éjszakával együtt. Most 6 hós. Amíg láttuk pont ugyanannyit sírt a baba mint eddig de ez azért nem mérvadó.
                                Ami érdekel, hogy létezik, hogy egy 5 hósnak nem elég a tej és ilyen drasztikusan lecsökkenti a szopit? Létezik, hogy egyszercsak nem termel eleget a szervezet? Van ilyen?
                                Valerkával egyetértve: ha megtömte mással, akkor nem szopott annyit, ergo nem termelődött már annyi, és így tovább ... ennyi az egész. Anyuka hazavágta a szoptatást. Ügyes, ügyes

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X