Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Zsófufcsi,
    én is megúsztam a sebesedést.
    Egyetlen icipici vízhólyagom lett, és ennyi.
    Én egy Garmastan kenőcsbe ruháztam be, és kb 2-3x használtam, nem kellett.

    Amúgy ilyen-olyan márkás krém helyett kimérve is lehet (pl. 3-5g) lanolint (ha nem vagy allergiás a gyapjúra) venni a patikában, valószínűleg olcsóbb lesz. De ezért is ráérsz akkor elszalasztani apát, ha tényleg gond lett és kell valami kence... nem biztos, hogy szükség lesz rá!
    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
    HipnoSzülés a tévében

    Comment


      Jó, hogy írtátok a déemest, lehet hogy azt próbálom ki...
      Amúgy a szellőztetés, tejezés tényleg szuper, de mivel nekem is naaagy mellem van, melltartó nélkül nem igazán kényelmes, szóval én max szopi után egy fél órát levegőztettem. Betétet nagyon ritkán használtam, tetráztam folyás ellen, de egy ideje nem folyik a másik mellem mikor szoptatok, szóval már ez sem gond.
      Az áventes krém árát én is nagyon sokallom amúgy, ez is egy ilyen fizesd meg a márkát dolog, ha van olcsóbb, de jó megoldás, nyilván az is megfelel.
      Anna

      Bence
      (080930), Róza (140428)

      Comment


        Naszagni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én nem kentem semmivel szülés előtt. Nem is edzettem. És nem is rögtön lett probléma, amikor kellett a krém, hanem inkább egy héttel szülés után. Én Lansinoh, vagy micsodát használok, ez lanolinos, gyógyszertárban lehet kapni, kb. 1500 HUF. Szerintem jó, alkalmanként kenem, még az első tubust használom, tehát nekem két hónapra elég volt.
        A Lansinoh tényleg nagyon jó. Tiszta lanolin, ha jól tudom. Én majd' másfél éve használom és még mindig van benne. Persze én is csak akkor kenem, ha érzékenynek érzem. A kezdeti érzékenységet is ez szüntette meg, a kisebesedésig nem jutottunk el szerencsére.
        Detti
        Nóra (2007.11.03.) és Marci (2010.08.08.) anyukája

        Comment


          Én is melltartóban élek, és csak a zuhanyhoz veszem le. Ezért nem sokat szellőztettem, viszont használtam kagylót a szopikkor, nagyon ritkán máskor is, kencét a két gyereknél együtt vagy 10-szer összesen. És a sima lanolin tényleg szuper.
          A melltartókérdésben meg paprikával értek egyet, azzal a különbséggel, hogy nekem alapól irtó kicsik a melleim. Na az az igazán ronda, ha lóg (szerintem).Viszont a terhességek után F kosár kellett. Így hozzám nőtt a melltartó, és a Níveástégely, és semmi csík. A csípőm, az bezzeg fél centinként kb húsz centi hosszan....
          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
          írj a gmailemre az is cyanus

          Comment


            Sziasztok!

            Tanácsot-segítséget szeretnék kérni:
            ez a tavaszi nyavalya engem is utolért -talán a gyerekektől kaptam el: már tegnap este óta hőemelkedésem vagy alacsony lázam van (38 fok), ma reggelre éreztem robbantam le
            Julinka tegnap volt a legrosszabbul, 40 fokig felment a láza, nem volt könnyű csillapítani, ma már kutya baja, legalábbis láza nincs, de étvága sem: főleg szopizna, de már harmadszorra jártam úgy hogy elkezd(ene) szopizni, látom rajta, hogy nagyon szeretne, de kiköpi a mellbimbót és sírni kezd és nem hajlandó újra próbálkozni.
            Ha jól figyeltem meg, akkor csinálja ezt mikor "magasabb" a lázam (de 38 fölött még nem volt) lehet ez okozza? Mit tegyek, hogy tudjon szopizni ?
            És mit vehetek be lázcsillapítónak (fürdeni próbáltam, de nem segített sajna ) Aspirin meg ALgopyrin van itthon.

            Ötletet, tippet, segítséget előre is nagyon köszönök
            Viki
            Lányaim L(9), J(7) és D(4)

            Comment


              Viki!
              Valószínű, hogy neki is vannak fájdalmai, esetleg füle?...foga?...nem valószínű, hogy a te lázad zavarja őt.
              Lázcsillapításra szoptatás mellett elősorban nem az említett szereket ajánlják. Írj privit, akkor mondom mit. De fontold meg, hogy tényleg kell-e. Sokan úgy tartják, egy bizonyos hő alatt nem érdemes csillapítani, a szervezet ezzel kűzd a bacik ellen.
              puszi
              Csörgő Szülőhangoló

              Comment


                mellbimbó

                És ha már itt vagyok....
                A sebes mellbimbó nem alapvető "kelléke" a szoptatásnak.
                Ha sebes a mellbimbó, akkor ott gubanc van. A kezdeti sebesedést általában a rossz mellretétel okozza. Persze nagyobb korban is előfordulhat, pláne ha már foga is van a gyerkőcnek.
                Kezelése tehát elsősorban a szoptatási poz. és a mellre harapás javítása. Amíg az nem megy, addig semmilyen csodakenőcs nem használ. Ilyenkor elég tényleg a szellőztetés...
                Hamar felülfertőződhet viszont, gombásodhat, bacisodhat, ami már extra kezelést igényel. Szintén nem az említett cuccokkal....orvoshoz kell fordulni.
                Amire szinte minden mama panaszkodik, az a mellbimbó érzékenysége szülés után. Ez jó esetben pár nap, rosszabb esetben egy-két hét után elmúlik.
                Alkati és sem az edzés (dörzsölje ám az a tudjátok micsodáját - pasik -, aki kitalálta), sem pedig a kenegetés nem befolyásolja.
                No, csak épp bekukk és hálából a mamamis anyuknak, akik sooook-soook kérdőívet kitöltöttek nekem, meg sztoriznak, ha kérem szóval millió
                Csörgő Szülőhangoló

                Comment


                  Viki! Én úgy tudom Panadol mehet, bár nekem csak az Algopyrin viszi le a lázam.
                  Én már szedtem azt szoptatás alatt. Egyszer megkérdeztem a nőgyógyit, azt mondta mehet. Aspirint inkább ne!

                  Sebes bimbó: hát, nekem mindhárom gyerekkel előjött, vérző bimbókkal jöttem haza a kórházból, de max egy hét és elmúlt. Pedig Balázs és Tomi jól kapta be, nem csócsált és mégis.. Tény, hogy az elején mindhárom gyerkőc igen sokáig és sokszor "lógott a szeren".
                  Én csak most, Tominál használtam Garmasan (hú ez a neve?) kenőcsöt, mert ha kiszáradt, berepedt és újból kivérzett. Valahogy most nem volt elég az anyatejet rákenni. De tényleg nem tartott tovább pár napnál.
                  1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                  Comment


                    celesztina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!

                    Tanácsot-segítséget szeretnék kérni:
                    ez a tavaszi nyavalya engem is utolért -talán a gyerekektől kaptam el: már tegnap este óta hőemelkedésem vagy alacsony lázam van (38 fok), ma reggelre éreztem robbantam le
                    Julinka tegnap volt a legrosszabbul, 40 fokig felment a láza, nem volt könnyű csillapítani, ma már kutya baja, legalábbis láza nincs, de étvága sem: főleg szopizna, de már harmadszorra jártam úgy hogy elkezd(ene) szopizni, látom rajta, hogy nagyon szeretne, de kiköpi a mellbimbót és sírni kezd és nem hajlandó újra próbálkozni.
                    Ha jól figyeltem meg, akkor csinálja ezt mikor "magasabb" a lázam (de 38 fölött még nem volt) lehet ez okozza? Mit tegyek, hogy tudjon szopizni ?
                    És mit vehetek be lázcsillapítónak (fürdeni próbáltam, de nem segített sajna ) Aspirin meg ALgopyrin van itthon.

                    Ötletet, tippet, segítséget előre is nagyon köszönök
                    Nem írtad pontosan, hogy mi is ez a tavaszi nyavalya... én a héten mandulagyulladástól voltam lázas és fejfájós - ha a te babádnak is a torka fáj, nem csodálom, hogy minél kevesebbet inna... és akkor ez nem a te lázaddal, hanem inkább az ő közérzetével függ össze.
                    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                    HipnoSzülés a tévében

                    Comment


                      Egy kicsi kiegészítés a sebes mellbimbókhoz: nekem kb.5-6 hétig sebesek voltak. És nem a rossz mellre helyezési technika miatt. Szoptatási tanácsadó megnézte, helyesnek találta. De mikor benyúlt a babám szájába, akkor megállapította, hogy magas szájpadlása van. Ahhoz dörzsölődik hozzá a mellbimbó. Nem volt mit tenni, ki kellett várni, míg nőtt valamennyit a babókám feje... addig sok szellőztetés, napoztatás, tejjel, lanolinnal kenegetés (és fogösszeszorítás). Aztán egyszer csak elmúlt.
                      Orsi és csacsogó Janka (2008.10.07.) + egy mini Milo (2013. március 9.)

                      Szeretnél angolul tanulni? http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=35249

                      Comment


                        Sziasztok!

                        Engem is utolért valami megfázás-féle. Két napig a torkom fájt, most meg tiszta takony lettem. Lázas szerencsére nem vagyok, így mézes teával, és borsmentás fürdővel kezelem magam, meg negrót szopogatok.

                        Panka lehet, hogy elkapott tőlem valamit, de mostanában néha tiltakozik a szoptatásnál. Vagyis kiköpi a bimbót, üvölt, visszaveszi, majd kiköpi és borzalmasan üvölt. De jártam már úgy, hogy nyűgösebb volt, gondoltam egy kis nyugtató szopi jót tesz neki, hát úgy elkezdett üvölteni már attól, hogy az ölembe fektettem, mintha nem is tudom mire kényszerítenem. De ha nagyon éhes, pl. egy hosszabb alvás után, vagy éjszaka, akkor normálisan "működik."

                        Kérdésem: most csak szimplán ilyen lett, ahogy nőtt, vagy fájhat a torka és azért szopik kevesebbet? Ha a torka fáj, tudok rajta segíteni?
                        Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                        Comment


                          Úgy hangzik... igen, lehet torokfájás.
                          Jó megvilágításnál nézd meg a torkát. Ha beteg, meglátszik. Telefonon megbeszélheted a gyerekügyelettel, hogy mit tanácsolnak, kell-e, lehet-e enyhíteni a problémáját (ha az).
                          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                          HipnoSzülés a tévében

                          Comment


                            Köszi Bonyimami!

                            Hát, nem nagyon láttam a torkánál semmit, és úgy tűnik túljutottunk a nehezén (ha torokfájás volt.) Most már visszatért a régi kerékvágásba. Mondjuk nekem is két napig fájt a torkom, és kb Pankócánál is két napig tapasztaltam ezt a viselkedést. Most drukkolok, hogy taknyos ne legyen, elég, ha én vagyok az.
                            Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                            Comment


                              Sziasztok,

                              A segítségeteket szeretném kérni. Mi lehet az oka annak, hogy immáron 4 napja a délutáni szoptatáskor kicsi lányom beveszi a cicit szopik kettőt majd üvöltve kiköpi. Az is előfordul, hogy be se veszi, csak rögtön elkezd üvölteni. Utána próbálom megnyugtatni, ringatom, megnézem a pelust, figyelem hátha a hasa fáj. Ilyenkor lassan megnyugszik, de néha-néha újra felsír, majd kb. rá 1,5-2 óra múlva halál éhesen a sírástól kimerülten nehezen, de szopizik.
                              Gondoltam szoptatási sztrájkra, de akkor miért csak délutánonként 4-6 között fordul ez elő?
                              Utoljára szerkesztette kelcsike; 2009.04.15., 12:36.
                              Kelcsi, Luca (2009.01.17) és Boldizsár (2010. 09.02.) anyukája - www.pocakmano.blogspot.com[B]

                              Comment


                                Kelcsike, a be se veszi, csak elkezd üvölteni nekem is ismerős. Nekem fürdés után csinálja, meg ha már iszonyú fáradt. Nem lehet, hogy Pocakmanó is fáradt, és szegény azt se tudja mi baja van? Persze szakértő egyáltalán nem vagyok
                                Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X