Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    bucur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Normaflore-t soha!!!!
    Protexin Restore-t inkább.

    (régen én is Normaflore-t adtam, de közben kiderült, h csak a reklámja jó...plusz vannak még egyéb veszélyei is )
    Mi a baj vele? Ez nagyobb gyerekekre is igaz?
    D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
    http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

    Comment


      Morzsa, ha elhagyod, kiderül. vannak más vaskészítmények is.céklából pl. v tápl kieg-k, nem receptesek.
      rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

      Comment


        Beus, bmi miatt lehet cicisebb a pici: front, növ ugrás, ünnepek előtti nyüzsi,feszültség. elmúlik ez is gyorsan!lehet, h alvási átállása lenne, egyik még sok, másik kevés. nem volt vkire hagyva mostanában?
        rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

        Comment


          Erika, teljesen jól csinálod,harapásnál ezt lehet, h szólsz szigorúan, esetleg el is teszed a cicit. jó közel húzni magadhoz ilyenkor a gyerkőket, akkor nemigazán tud harapni. idővel össze szokták hozni, h ha harapok, nincs cici.
          rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

          Comment


            Adri,Nyálkás, zöldes kaki: vmi betegség családban? tejterméket mennyit eszel?tejleadó reflexed nem erős? pici bőre nem száraz? mióta ilyen?milyen állagú a kaki?
            rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

            Comment


              Rado,köszönöm szépen!Ma már csak egyszer harapott meg(eddig),úgyhogy remélem tényleg hamar felhagy vele.
              Erika Zsombor-2010.03.05. és Hanna-2012.10.13.

              Comment


                erkaberka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Én is segítséget szeretnék!A 9,5 hós Zsombim néhány napja retteneteseket harap a mellembe.Csillagokat látok,sőt már picit véres is lett a bimbóm egy alkalommal.4 foga van,már két hónapja,de csak most kezdte el ennyire harapni.Régen is néha ráharapott,de az nem fájt ennyire.Úgy reagálok harapás után,hogy határozottan,hangosabban mondom,hogy nem szabad és leültetem valahova.De sajnos még semmit nem értem el ezzel,csak azt,hogy ma már rettegek a szoptatástól,mert tudom,hogy mi lesz a vége.Pedig éhes,mert mást nemigen eszik.Ma egy almát evett,meg pár kanál zöldséget.Plusz a cici,de csak pár korty,mert már a szopi elején harap.Nagyon tanácstalan vagyok,hogy tudnám megértetni egy ekkora babával,hogy fáj?Amúgy más testrészeimet is harapná pl. vállam,kezem,de nem hagyom neki.Remélem csak átmeneti...
                Minden gyerek más, kívánom hogy hamar hagyjon föl a babád a harapással
                Az én babám 8 hósan kezdte a harapást és még most is becsúszik néha(13 hós)- pl a múlt hónapból 3 héten keresztül. Most az vált be, hogy ha nem harap, simogatom a fejét szopi közben és mondogatom, hogy milyen ügyes, és ha már nem kéri a cicit, mondja hogy áááá. Amíg szigorúan szóltam, és egyre-egyre szigorúbban, inkább bevadította.

                Comment


                  georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Minden gyerek más, kívánom hogy hamar hagyjon föl a babád a harapással
                  Köszi!
                  Erika Zsombor-2010.03.05. és Hanna-2012.10.13.

                  Comment


                    Láttam, hogy korábban már mások is írtak ilyet, de azért csak rákérdezek: normális-e, hogy az a baba, aki korábban mindennap kakilt (ált. napi 1x), 3 hónapos kora körül egyszer csak áttér a 3-4 naponkénti kakira? A színe amúgy szép aranysárga, az állaga is rendben van.

                    Korábban a szokásos "nem-elég-a-tej" mizéria miatt mindig kapott tápot, amit folyamatosan építettem le, és mostanra tűnik úgy, hogy végre van elég tejem. Nemrég volt egy olyan időszak, amikor félóránként szopizott, szerintem ez pörgette föl a tejtermelést - ez az utóbbi pár napban abbamaradt, mert visszajött a menstruációm, és megváltozhatott a tej íze. Most, hogy vége, újra aktívan szopizik, csak anyatejet kap, tápot alkalmanként, ritkán.

                    Súly: 13 hetesen 6450 g volt (3800-zal született), sorra növi ki a ruháit, az értelmi és a mozgásfejlődése is remekül halad. Ennek ellenére mindig ott van bennem az aggodalom, hogy nem eszik eleget Pisi minden pelusban van. Segítsetek
                    A, az SSC hero és az elsős Á, aki már nem SSC-töltelék (2010. ősz)
                    Keresek: elliptikus trénert és Star Wars-os dolgokat

                    Comment


                      Ada, az anyatejet jobban tudja emészteni a baba, mint a tápot, tök normális, amit írsz .amit nem értek, hogy miért is aggódsz, hogy nem eszik eleget???hát 3 hósan mindjárt duplázza a nagyon nem kicsi születési súlyát!!! komolyan, mitől nyugodnál meg??? (én ezt amúgy sose értem meg, a dokik paráztatják be az anyukákat, vagy hogy van ez???)
                      Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                      http://emilialkot.blogspot.com/

                      Comment


                        Ada,
                        IBCLC szopis tanácsadó mondta, hogy igen, 3 hós koruk körül megváltozhat a székletürítés gyakorisága, ez teljesen normális.
                        Kriszta, Laci és a fiúk
                        Értékeléseim
                        fkriszta.privi kukac gmail.com

                        Comment


                          Harci Macska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Láttam, hogy korábban már mások is írtak ilyet, de azért csak rákérdezek: normális-e, hogy az a baba, aki korábban mindennap kakilt (ált. napi 1x), 3 hónapos kora körül egyszer csak áttér a 3-4 naponkénti kakira? A színe amúgy szép aranysárga, az állaga is rendben van.

                          Korábban a szokásos "nem-elég-a-tej" mizéria miatt mindig kapott tápot, amit folyamatosan építettem le, és mostanra tűnik úgy, hogy végre van elég tejem. Nemrég volt egy olyan időszak, amikor félóránként szopizott, szerintem ez pörgette föl a tejtermelést - ez az utóbbi pár napban abbamaradt, mert visszajött a menstruációm, és megváltozhatott a tej íze. Most, hogy vége, újra aktívan szopizik, csak anyatejet kap, tápot alkalmanként, ritkán.

                          Súly: 13 hetesen 6450 g volt (3800-zal született), sorra növi ki a ruháit, az értelmi és a mozgásfejlődése is remekül halad. Ennek ellenére mindig ott van bennem az aggodalom, hogy nem eszik eleget Pisi minden pelusban van. Segítsetek
                          Mindent remekül csinálsz, ne aggódj! Nézz rá a babádra, és ha mosolygós, hurkás, szép bőrű, izgága, akkor nem lehet baj!
                          Brigi
                          LRB

                          Comment


                            emili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ada, az anyatejet jobban tudja emészteni a baba, mint a tápot, tök normális, amit írsz .amit nem értek, hogy miért is aggódsz, hogy nem eszik eleget???hát 3 hósan mindjárt duplázza a nagyon nem kicsi születési súlyát!!! komolyan, mitől nyugodnál meg??? (én ezt amúgy sose értem meg, a dokik paráztatják be az anyukákat, vagy hogy van ez???)
                            fkriszta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ada,
                            IBCLC szopis tanácsadó mondta, hogy igen, 3 hós koruk körül megváltozhat a székletürítés gyakorisága, ez teljesen normális.
                            Akkor jó, köszi
                            Két ünnep között megyünk dokihoz oltásra, majd akkor megnézi... de már eddig is nagyon tetszett neki az úrfi, a súlya meg pláne

                            Valóban kicsit lassabban gyarapszik, mint azelőtt (régen heti 220-280 g, pár hete meg "csak" 140-200 g), de hosszra nő, mint a bolondgomba, már a 62-es is épp hogy jó rá... illetve most inkább a pszichomotoros fejlődésre koncentrál, már hasról hátra, hátról hasra fordul, hosszan gőgicsél, mutogat, nevet, és szereli szét a kiságyát Bocs, ez itt nem a "zseni a gyerekem" topik akart lenni, csak azért írtam le, mert sztem ha éhezne, nem tudna ennyit fejlődni

                            Nem is az orvos hülyít, hanem anyám, aki sajnos együtt lakik velünk. Szerinte minőségileg éheztetem a gyereket és anorexiásnak nevelem. Az elején, amikor még kellett pótlás, akkor úgy volt, h először szopi mindkét oldalon, közben szükség szt büfi, és utána táp, majd a táp után aludt el. Ezzel szemben most már gyakran elalszik a mellen, mert jóllakott. Tegnap azt kaptam meg, hogy éheztetem, mert nem kakil, és direkt, előre megfontolt szándékkal csinálom azt, hogy addig tartom mellen, hogy elaludjon, hogy utána már ne tudja neki a tápot odaadni, és éhezzen.

                            Ez inkább a dühöngőbe illik, de mivel első babás zöldfülű vagyok, gyakran tényleg elbizonytalanít. Mitől nyugodnék meg? Ha lenne annyi pénzem, hogy különköltözzünk, vagy egy férjem, aki megvéd
                            A, az SSC hero és az elsős Á, aki már nem SSC-töltelék (2010. ősz)
                            Keresek: elliptikus trénert és Star Wars-os dolgokat

                            Comment


                              emili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ada, az anyatejet jobban tudja emészteni a baba, mint a tápot, tök normális, amit írsz .amit nem értek, hogy miért is aggódsz, hogy nem eszik eleget???hát 3 hósan mindjárt duplázza a nagyon nem kicsi születési súlyát!!! komolyan, mitől nyugodnál meg??? (én ezt amúgy sose értem meg, a dokik paráztatják be az anyukákat, vagy hogy van ez???)
                              Ahogy olvashatjuk, Ada megharcolt az anyatejért, be-be kellett segíteni táppal. Sztm minden anya tud parázni, még akkor is ha a tények teljesen tisztán mutatják minden rendben.
                              Nincs semmi rossz, ha megerősítést kér!
                              És ha kér, adjunk, nem kerül semmibe.

                              Dokik, védőnők:
                              számomra mindkét szakemberünk egy kedves, aranyos ember. Az orvosunk is számunkra megfelelő szemléletet képvisel, ami a betegségeket illeti. DE! 5hetes a lányom, 1kg pluszban van (3520g-mal született), mégis minden egyes alkalommal megkérdezik, van-e elég tejem. Mindig!!! Teljesen igény szerint szoptatok, nagyon magabiztosan álltam neki a szoptatásnak, mivel mély nyomokat hagyott bennem első lányomnál tulajdonított merevségem. 3 óránkénti etetés,méricskélés, jegyzetelés, fejés, másfél hónapos volt mikor még csak az egyik mellből tudtam szoptatni, m a bal alkalmatlan volt rá,m annyira szétvágtam a rossz fejéssel stb. Most majdnem minden úgy alakult, ahogy azt elképzeltem álmaimban, h könnyed, meghitt szopizásaink lesznek, semmi normakontroll. A tudásom is sokkal több lett mint 3 évvel ezelőtt-ennek ellenére kósza rosszérzést el tudnak ültetni bennem a szakemberek, h mégis mit gondolnak?? Miért ne lenne elég a tejem, ha ilyen jól fejlődik a lányom???
                              A másik az anyukám, aki mindig fel tud húzni a számára ártatlan kérdésekkel:
                              miért sír, nem evett eleget? Nincs tejed? vagy amitől falnak mentem:
                              sok tejed van? mondom igen. fejsz? kérdezi, mondom nem. erre ő: akkor azért nincs sok... MIVAN?????

                              Bocsánat, félig meddig OFF lettem, csak szerettem volna válaszolni Emili kérdésére!
                              Brigi
                              LRB

                              Comment


                                Köszi, Brigi

                                Igen, tényleg azért parázok, mert a környezetem gerjeszti ezt... de sztem az aggódó kismamák 90%-ának a környezet tesz be. Meg én tápos voltam, és gyerekkoromtól azt táplálták belém, hogy nem vagyok elég jó.
                                Most is, olyan furán érzem magam nap végén, mintha elmulasztottam volna vmi teendőt a babával kapcsolatban... pedig nem, csak a tápozás esett ki mint feladat.
                                A, az SSC hero és az elsős Á, aki már nem SSC-töltelék (2010. ősz)
                                Keresek: elliptikus trénert és Star Wars-os dolgokat

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X