Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    szemimami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Én voltam a foghúzós mamami és azt egyelőre szerencsésen megúsztam, de van egy másik kisebb "beavatkozás" amit már évek óta halogatok a terhesség meg szoptatás miatt és most meg tudnám ejteni. Ez egy kozmetikai tetoválás (szemöldök).A kozmetikus azt mondja, hogy ő nem biztos benne hogy a szoptatás miatt meg lehet-e csinálni.
    A tetoválás ideje alatt, ez kb fél óra, lidokainnal és tonogen vérzéscsillapitóval kenegeti a szemöldököt.
    A tonogen összetvője a következő:
    "Tonogen oldatos injekció
    - A készítmény hatóanyaga: 1 mg epinefrin (adrenalin) ampullánként (1 ml).
    - Egyéb összetevők: nátrium-edetát, borkősav, nátrium-diszulfit, nátrium-klorid, injekcióhoz való víz."
    Szerintetek ez mennyire kerülhet be a tejbe,(vagy nem tom hogy kell ezt szakszerően megfogalmazni), vagy ilyesmi?

    Tudnátok ebben tanácsot adni?
    Kedves Szemimami
    Nyugodtan szoptathatsz ha lidokaint kapsz és tonogénnel kenegetik a szemöldöködet
    Van néhány honlap, pl: www.lactMed.hu
    és néhány cikk, pl:http://www.szoptatasportal.hu/abm_protokol15
    ami igazolja ezt.
    Szép szemöldököt
    Bábafa:
    ANYA, szülésznő, laktációs szaktanácsadó(IBCLC)
    Összefogás a Szülés-Születés-Szoptatás Humanizációjáért KHE-titkára. www.hasillo.tk

    Comment


      illekandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      jaj, de jó hogy van egy bába is itt!!!
      Köszönöm
      Aranyos vagy
      Bábafa:
      ANYA, szülésznő, laktációs szaktanácsadó(IBCLC)
      Összefogás a Szülés-Születés-Szoptatás Humanizációjáért KHE-titkára. www.hasillo.tk

      Comment


        Köszönöm a megnyugtatásokat, valóban megijedtem. Tegnap még szopi sztrájk is volt, mert annyira fájt az ínye. Elkezdtem ébredéskor, elalvás előtt, alatt szoptatni. Nagyon haragszom a fogtündérre
        Balázs (2010.05.04.)

        Comment


          be van gyulladva a cicim, de Sárikának is most jön a foga és nem akar szopizni már 2 napja szenvedünk. Ö a fogával én a cicimmel
          Andi és Sárika (2010.05.11) aki el van RONTVA!!!
          Rettenetesen elfoglalt "születet felelség" lettem így előfordulhat, hogy napokig nem jelentkezem!

          Comment


            Sziasztok!

            Nagy gondom van: Ábel lassan 14 hónapos, igény szerint szopizik, éjjel is 2-3x. Pár hete véletlenül megharapta az egyik mellem (a bimbót), ami azóta nagyon fáj, van rajta egy kis seb, ami nem tud begyógyulni.
            Szörnyen fájdalmas, miközben szoptatom (illetve amúgy is), de nem szeretném abbahagyni a szoptatást. Mitévő legyek? Mit tegyek rá?
            Elnézést, ha már volt ilyen téma, sajnos nincs időm végigolvasni mindent.

            Előre is köszönöm a segítséget!

            Évi
            Évi, aki táncoslábú Kamilla (2006. 12. 14.) és mindenhová be-át-felmászó Ábel (2009. 08. 06.) anyukája

            Comment


              Lompi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok!

              Nagy gondom van: Ábel lassan 14 hónapos, igény szerint szopizik, éjjel is 2-3x. Pár hete véletlenül megharapta az egyik mellem (a bimbót), ami azóta nagyon fáj, van rajta egy kis seb, ami nem tud begyógyulni.
              Szörnyen fájdalmas, miközben szoptatom (illetve amúgy is), de nem szeretném abbahagyni a szoptatást. Mitévő legyek? Mit tegyek rá?
              Elnézést, ha már volt ilyen téma, sajnos nincs időm végigolvasni mindent.

              Előre is köszönöm a segítséget!

              Évi
              Nekem is hasonló a problémám.
              15 hónapos Rózám icipici sebet ejtett a bal mellbimbómon, és szintén nagyon fáj. Már van egy kisebb piros folt is a bal oldalon
              Évi, Zalán (2007/10/24) és Róza (2009/06/12) anyukája

              Comment


                Köszönöm szépen, Bábafa, megnyugtattál, hogy mehetek...
                Ha valamit elfelejtenék, vagy nem válaszolok, vagy egyébként is...ide irjatok: szemimamami@gmail.com

                Comment


                  ha jár erre valaki, azért válaszoljon légyszi Most már pici sárga pöttyöcskék vannak a seben, no és nagyon fáj.
                  Azt a tippet kaptam, hogy ne szoptassak abból a ciciből, fejjem le kézzel, és hagyjam begyógyulni. kenjek rá valami hámosítót.
                  Évi, Zalán (2007/10/24) és Róza (2009/06/12) anyukája

                  Comment


                    Szia Lompi!

                    Hol van ez a seb pontosan?AZon a részen amit bekap a baba? Nem rózsaszínes, fényes körülötte a bőr? Egyenlőre figyelj arra hogy elég mélyen legyen a bimbó és ne tartson sokáig a szopi abból a mellből. De szopizza ki amibenne van, de most a gyógyulás a fontos, nem baj ha átmenetileg egy kicsit kevesebb tej lesz ebben a mellben majd utánna visszahozzátok
                    Ha az előbbi tűneteket észleled, akkor ne kend be semmiféle hámosítóval, hagyd szabadon, de ne legyen nedves.
                    Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                    Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                    Comment


                      Közben felvettem Diószegi Eszterrel a kapcsolatot
                      Épp előbb beszéltünk.
                      Hát most még szopizni próbálunk majd éjjel, aztán meglátjuk. Egyelőre lanolinnal bekentem. és figyelek hogy nehogy túltelítődjön.
                      Évi, Zalán (2007/10/24) és Róza (2009/06/12) anyukája

                      Comment


                        Évicuska!

                        Neked hol van a sebed pontosan?
                        Tudsz kézzel fejni? Itt találsz segítséget.:http://www.lll.hu/node/9
                        Ha annyira érzékeny hogy nem tudod oda adni akkor fejj. A piros foltot ugyérted, hogy kezd felgyülemleni a tej a melledben és mellgyulladásra gyanakodsz? Ezesetben nagyon fontos, hogy ürüljön a mell minnél alaposabban, minnél gyakrabban. Nincs fényes rész, szúró égető fájdalom? Nézd meg ababád száját nincs-e szájpenésze (oldalt lehet látni a legjobban) és figyelj rá hogy amíg a seb be nem gyógyul ételmaradékos szájjal ne szopizzon Róza.
                        Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                        Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                        Comment


                          Evicuska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Közben felvettem Diószegi Eszterrel a kapcsolatot
                          Épp előbb beszéltünk.
                          Hát most még szopizni próbálunk majd éjjel, aztán meglátjuk. Egyelőre lanolinnal bekentem. és figyelek hogy nehogy túltelítődjön.
                          Ez a legklasszabb! Kitartást!
                          Orsi
                          Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                          Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                          Comment


                            Evicuska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Közben felvettem Diószegi Eszterrel a kapcsolatot
                            Épp előbb beszéltünk.
                            Hát most még szopizni próbálunk majd éjjel, aztán meglátjuk. Egyelőre lanolinnal bekentem. és figyelek hogy nehogy túltelítődjön.
                            Ez a legklasszabb! Kitartást, remélem rendbe jössz hamar!
                            Orsi Marci, Virág és Simi anyukája
                            Kreatív otthon www.mezeiorsi.blogspot.com

                            Comment


                              Sziasztok!

                              Van egy kis gondom. Az egyik mellemben észrevettem egy csomót, és fáj is, de nem mindig. Kezdődő mellgyulladás lehet (már volt korábban, kb. 2 éve), de még nem piros a bőr. Mit csináljak, hogy megelőzzem a mellgyuszit? Szoptassak folyamatosan csak abból a mellből mondjuk fél v. 1 napig, és a másikat fejjem? Vagy pedig fejjem a csomós mellet? Vagy borogassam? Vagy masszírozzam?

                              Segítsetek!!!
                              Ági - Csongor, Viola és Írisz anyukája

                              Comment


                                Ági, ha csomót érzel, és nem piros, nincs lázad, akkor valószínűleg nem mellgyulladásod van, hanem tejcsatorna elzáródásod.
                                Ennek megfelelelően a cél az, hogy onnan, az elzáródott területről is tudjon ürülni a tej...igen, lehet óvatosan masszírozni, fejni, inkább csak simogatás legyen!....ne gyötörd! Ami/aki a leghatékonyabb, az a szopi, a kicsid...aki ki tudja szopizni. Mivel a babaák az álluk felőli területet ürítk legjobban, úgy kell helyezkedni, hogy a csomós rész essen az álla felé (sokszor ez úgy sikerül, ha ő lefekszik te pedig fölé térdelsz...
                                Vajon mitől pang ott a tejci?...lmegynomtad?...melltartó?...ilyesmi?
                                Remélem rendben lesz...szopi, fejés előtt jó a melegítés, zuhany, úgy kö nnyebben jön...hívj fel holnap, ha gondolod!
                                ölelés!
                                telszám megy priviben!
                                Csörgő Szülőhangoló

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X