Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Köszönöm

    bekukucskálok olvasgatni
    Rita - Egy pici fiam van (2009 május)

    Comment


      DE van valaki, aki nyugodt szívvel tanácsolja az együttalvást abban a tudatban, hogy Zs annyira mélyen aludt, hogy volt olyan hét, amikor 4x beriasztott a légzésfigyelő (nem, nem mászott le róla, fel kellett kelteni, hogy vegyen levegőt!)
      Rita - Egy pici fiam van (2009 május)

      Comment


        Rizs,

        ez mikor volt?
        Természetesen te és a párod viselitek a fiatok nevelésének minden felelősségét, és ebbe a partvonalról "könnyű" beleszólni. Ezért inkább kérdezek. Nem kell feltétlenül válaszolnod, csak gondold végig:
        -a fiad veszélyeztetett valamilyen okból a SIDS-re?
        -meddig tervezed használni a légzésfigyelőt? hány hónapos vagy éves koráig?
        - tudod, hogy mely életkorban a legnagyobb a SIDS kockázata? hogy ez az időszak még előttetek áll vagy már elmúlt?

        Amúgy az alvás helyszíne egyáltalán nem biztos, hogy befolyásolja a vacak éjszakáidat. az együttalvás inkább csak tipp a tüneti kezelésre - hogyan pihenj még így is viszonylag jól. Azért léteznek más megoldások is, ha ez az ötlet nem tetszik is (vagy gyakorlati okokból nem megy a kivitelezése).
        Ahogy a többiek is írták: egyáltalán nem biztos, hogy bármit rosszul csinálsz, sőt!
        Ez a 8-10 hónapos időszak tipikusan ébredezős, és a szopi ennek tutira nem oka - viszont egy módszer a gyors visszaaltatásra, ahogy írod is.

        Pihenj, amikor tudsz, és pár hét alatt javul a helyzet!
        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
        HipnoSzülés a tévében

        Comment


          bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Rizs,

          ez mikor volt?
          Természetesen te és a párod viselitek a fiatok nevelésének minden felelősségét, és ebbe a partvonalról "könnyű" beleszólni. Ezért inkább kérdezek. Nem kell feltétlenül válaszolnod, csak gondold végig:
          -a fiad veszélyeztetett valamilyen okból a SIDS-re?
          -meddig tervezed használni a légzésfigyelőt? hány hónapos vagy éves koráig?
          - tudod, hogy mely életkorban a legnagyobb a SIDS kockázata? hogy ez az időszak még előttetek áll vagy már elmúlt?

          Amúgy az alvás helyszíne egyáltalán nem biztos, hogy befolyásolja a vacak éjszakáidat. az együttalvás inkább csak tipp a tüneti kezelésre - hogyan pihenj még így is viszonylag jól. Azért léteznek más megoldások is, ha ez az ötlet nem tetszik is (vagy gyakorlati okokból nem megy a kivitelezése).
          Ahogy a többiek is írták: egyáltalán nem biztos, hogy bármit rosszul csinálsz, sőt!
          Ez a 8-10 hónapos időszak tipikusan ébredezős, és a szopi ennek tutira nem oka - viszont egy módszer a gyors visszaaltatásra, ahogy írod is.

          Pihenj, amikor tudsz, és pár hét alatt javul a helyzet!
          pontosan ezért írtam, amit írtam, mert itt mindenki isteníti az együttalvást és lenézően írja a hsz-eket, hogy az ő lánya/fia fel sem ismeri a kiságyat, nem tudja mire való! Ebbe senkinek az égvilágon nincs joga beleszólni! engem nem zavar, hogy mások hogy alszanak, de egy ilyen komoly dologban ne beszéljenek semmire rá. Én is imádom hallgatni a szuszogását -napközben csak mellettem tud elaludni-, de akkor is fülelek, mint az őrült, hogy lélegzik e.
          tényleg volt olyan párszor, hogy beriasztott a figyelő és láttam, hogy nem mozog a mellkasa fel-le, fell kellett ébresztenem! ezt a stresszt nem kívánom senkinek.
          Bonyi, tudtommal semmi oka nem lenne sids-re, egyik rizikófaktor sem teljesül nálunk.
          Itt jegyzem meg, hogy a közös ágyban alvást is a rizikófaktorok közé sorolják!!

          a figyelőt pedig addig használjuk, amíg a kiságyat. amint kinövi és elég érett lesz a nagyágyra, elhagyjuk a figyelőt is.

          na de ez itt már teljesen OFF...

          csak azért itt tettem fel a kérdést, mert már az is megfordult a fejemben, hogy talán tényleg igaza van a védőnőknek/más szülőknek, és tényleg éheztetem a gyerekem (teljes mértékben hiszem, hogy nincs igazuk, de már vagyok)

          Rita - Egy pici fiam van (2009 május)

          Comment


            Rizs, mi nem alszunk együtt, Panka még velünk egy szobában sem szívesen aludt, kb. egy hónapos korától külön alszik. Ettől függetlenül jobb korszakaiban csak kétszer ébred éjjel (amióta egy éves, és már szinte jár van, hogy csak fél 4-kor), de 8 hónapos kora körül katasztrófális volt az alvása (az én szempontból, őt nem viselte meg), és azt mondhatom, hogy 10 hónapos kora után kicsit javult, de bőven voltak mélypontok.

            Ezt most nem panaszképpen, hanem megnyugtatásképpen írtam le neked!
            1. Semmit se rontasz el, a gyerekek ilyenek.
            2. Igen, a távoli ismerősök gyerekei, és mindenki gyereke, aki elmúlt 50 MINDIG zokszó nélkül, mélyen átaludta az éjszakát. Ha jobban megpiszkálod, akkor kiderül, hogy a) 3 éves kora után, b) kivéve, ha fogzott, megfázott, rossz napja, mozgásfejlődött, ha szél fújt, ha front volt, ha meleg volt, ha esett a hó, ha esett az eső, ha barackot evett stb. DE KÜLÖNBEN MINDIG.
            3. Érdekes mód a közeli jó ismerősök és azon anyukák akiket nap mint nap látok a játszótéren nagyon-nagyon ritkán számolnak be jó alvó gyerekről. Egy-két piszok mázlista mindig van
            4. Sokkal könnyebb, ha elfogadod.
            5. Lásd meg benne a jót, a gyereked legalább szopival visszalszik. (Panka legrosszabb periódusaiban nem, akkor egy másfél órácskát fent vol éjszaka. Az én mantrám: akárhányszor kelhet, de aludjon vissza.)
            6. Ím itt egy mamami, aki mindig átment a külön szobába, megszoptatta a gyereket, és visszament, és visszaaludt. Így is túl lehet élni, de ezerszer könnyebb lett volna, ha együttalszunk, de a gyermek tiltakozott. (igen, amikor nagyon fáradt voltam megpróbáltam, csak játszani akart. Még reggel sem hajlandó egy kicsit még aludni az ágyba velem. Igen, az én gyerekem az, aki fél 8-kor a cipőmmel veri a bejárati ajtót, hogy mennnnnyünk már ki a levegőre.)
            7. Kitartás, már csak pár hónap van hátra!

            Bocs, ez egy kicsit hosszú, és off volt, de remélem Rizsnek segít.
            Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

            Comment


              Rita! nem olvastam minden hozzászólást, nem hiszem h itt bárki elítélné amit csinálsz, sajnálom ha így érzed, hiszen mind úgy kezdtük h nem aludtunk együtt és sokaknak az vált be h maguk mellé vették a picit és biztosak voltak benne h megébrednek bármi baj van, a szoptatás által a hormonok nem engedik h mélyen aludj és a te légzésed, szívverésed, mikrorezdüléseid implulzust adnak a kisbabának h egyenletesebben lélegezzen, verjen a szive és véroxigénszintje egyenletes legyen. a vizsgálatok ezt igazolják. de ehhez nem kell egy felületen lenni a kisbabáddal, csak karnyújtásnyira.
              és az együttalvás önmagában nem rizikófaktor, sajnos a média ezt teljesen félreértelemezi és az alváskutatók (pl legutóbb Peter Fleming) is aggódnak a pontatlan infromációközvetítés miatt.
              Az együttalvás akkor jelent veszélyt ha a szülők dohányoznak, alkoholt v drogot gyógyszert fogyaszatnak és nem megfelelő a környezet (párnák takarók nem kerülhetnek a gyermek fejére, nem kanapén stb.) a blogon sokat írk erről. legnagyobb veszélyt 6hónapos korig jelenti a SIDS de után 1éves korig még érdemes ezeket betartani.
              sztem hallgassa szívedre és próbálkozz, nagyon sok féle megoldás van arra ha fáradt vagy, egy csomó mindent írtak a többeik már erről.
              olyan hamar elmúlik ez az időszak! kitartás!
              Kérdéseid vannak a babád alvásával kapcsolatban? Küszködtök az altatással?
              Alvós konzultáció!
              Cikkek, információk a gyerekek alvásáról
              Szoptatást támogató csoport
              ÖLBEBABA
              LLL szoptatási tanácsadó

              Comment


                Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy most a banánnal mi a helyzet? merthogy ugye ahogy bejön kis hazánkba olyan anyaggal kezelik ami allergizál így volt egy olyan "álláspont" hogy inkább 1év után....de a liga honlapján a bevezető étele között szerepel...ilyenkor mi van?
                "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                Botond, Ábel, Áron és Anna

                Comment


                  Rizs, nem ítélünk el. Mi is külön ágyban aludtunk és volt hogy nekünk is megszólalt a riasztó (pár hónapos korában), így megértelek, hogy félsz ettől. Nálunk az jelentette a bajt, hogy 9-10 hós kora körül már nem tudtam berakni az ágyába szopi után, minidg felkelt rá és kezdődött a tortúra. Így lett nagy ágy mellett kiságy.
                  De tényleg megértelek, ha úgy érzed nem mersz, akarsz kockáztatni. És ne érezd, hogy rábeszélünk, inkább próbálunk ötletet adni, hogy hogy pihenhetnél. Azt hiszem valóban sokunknak pihentetőbb együttaludni, és ezért javasoltuk. Amúgy ha együttaludnátok, de nem lennél nyugodt mert félnél, hogy nem vesz levegőt a pici, úgyse aludnál, szóval valószínű ez neked nem megoldás.
                  Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                  Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                  Comment


                    nos, nekem az első kettő velem alvós volt...Áron kiságyban..ha magam mellé teszem 100szor ébred ami természetes, hisz a mama illata stb ezért is javasolják a "lassan fejlődő "babák szüleinek az együtt alvást...Áron jó húsiban van és a saját ágyában nyugodtabban alszik , így mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül teszem különmost viszont fogzik 20 percenként ébred akárhova is rakom így most együtt "pihenünk"(szoptatok simogatok ringatok dajkálok stb)
                    "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                    Botond, Ábel, Áron és Anna

                    Comment


                      Köszönöm szépen a bíztató szavakat! igazából nem panaszkodni akartam nektek, csak egy megerősítsére volt szükségem, amit meg is kaptam, nagyon szépen köszönöm az összes hozzászólást!
                      Rita - Egy pici fiam van (2009 május)

                      Comment


                        Sziasztok!

                        Gest. diab. miatti kontrollra terheléses cukorvizsgálatra kell mennem, a 75 g glükózos verzióra. Beparáztattak a laborosok telefonon, hogy utána nem szoptathatom meg a kisfiam, mert árt neki a nagy cukordózis. Hány órának kell eltelnie a 75 g cukor megivása és a következő szoptatás között, hogy ne ártsak Gergőnek?
                        Köszi!
                        Kriszta, Laci és a fiúk
                        Értékeléseim
                        fkriszta.privi kukac gmail.com

                        Comment


                          Kriszta, megkérdem a többieket!
                          rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                          Comment


                            Juhász Judit kolléganőm gyors volt, mint mindig:
                            A glukózból egy galaktóz molekula hozzáadásával laktóz (tejcukor) képződik az emlőmirigyben (ill. egy kis része szabad glukózként megy a tejbe). A laktóz szintézis meglehetősen szigorúan szabályozott, a tej laktóztartalma viszonylag állandó (kb. 7,4 g/dl)

                            szóval nyugodtan lehet szoptatni, mint egy szelet torta után is)
                            rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                            Comment


                              Dóra, nagyon köszönöm!
                              Kriszta, Laci és a fiúk
                              Értékeléseim
                              fkriszta.privi kukac gmail.com

                              Comment


                                Ancsa08 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy most a banánnal mi a helyzet? merthogy ugye ahogy bejön kis hazánkba olyan anyaggal kezelik ami allergizál így volt egy olyan "álláspont" hogy inkább 1év után....de a liga honlapján a bevezető étele között szerepel...ilyenkor mi van?
                                Ancsa,
                                a banánnal a problémák: vannak országok, ahol DDT-vel kezelik (rákkeltő, EU-ban és USA-ban tilos használni, de a többi kontinensen nem ritka), és valóban utóérlelik kémiailag. szóval nem a legideálisabb bébiétel.
                                olyan is létezik, aki allergiás rá.

                                Másfelől ebbe én anno marhára nem gondoltam bele, és a fiam kábé az összes bébipapi iránt csak akkor érdeklődött, ha volt benne banán IS. igen, még a krumpliban is.
                                szóval a babák szeretik az ízét és állagát, ezért vegyes a megítélése.

                                ha hozzájutsz biobanánhoz, akkor ajánlom, egyébként én nem adnám a gyerekemnek, ha most lenne bébi.
                                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                                HipnoSzülés a tévében

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X