Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Jobb az őszinteség!En akkor választottam el a 2 éves 4honaposomat mikor terhes maradtam.Es azt mondtam neki ami igaz is volt, hogy mostmar nekem nagyon faj a cicim és nagyon faj ha szopizik es ha szopizni fog akkor én sírni fogok mert nekem az nagyon faj.Es onnantól kezdve tényleg nem engedtem szopizni.O is kb napi 2x szopott, altatáshoz csak, esetleg éjjel ha megébredt.Este mesével aludtunk el, melléfeküdtem és fejből mondtam mesét, majd összebújva aludtunk el, néha én hamarabb.Valamint azt mindig megengedtem neki hogy ha akar akkor a cicihez hozzábújhat és megpuszilgathatja, de soha nem a bimbót, mert az fajt.Es ezt szépen megértette és elfogadta.Később a terhesség vége fele kezdtem neki magyarázni hogy ha a tesó megszületik akkor majd a cicit neki kell adni mert o meg pici lesz és nem tud csak szopizni, nincs foga hogy egyen mint neki és megkérdeztem hogy neki adja-e és nekiadta.Hogyhogy ebből sem lett gondunk.A tandemmel 1-2x próbálkoztunk a kicsi születése után, de addigra a nagy elfelejtette a szopás tehnikajat, úgyhogy inkább nem erőltettük és maradt a cicipuszilgatás.Szóval lelkiismeretfurdalas nélkül nyugodtan megvonhatod a szopit a nagytól hogyha neked kényelmetlen, neki sem jó ha idegesen és sürgetve szopiztatod, meg fogja érteni.
    Éva, Gergő 2006/10/23 és Vivien 2009/10/10 anyukája

    Comment


      Köszönöm a kedves válaszokat!
      Igazából a fiam egy hős, éjjel egyáltalán nem kéri, utóbbi két este is csak 1x-1x említette, hogy cici... délutáni altatás b.kocsiban/apa karjában sikerült. Este meg énekelek neki, vagy a napjáról mesélek, és így 3.-4.próbálkozásra sikerülni szokott...
      Tehát rajta úgy látom, kezdi elfogadni a dolgot. Bár persze az utóbbi napokban érzékenyebb, zaklatottabb, ez is tény.
      Nagyobb baj, hogy én annyira sajnálom a dolgot, teljesen odavagyok lelkileg... hiányzik nekem is a szopi, annyira szerettem volna végig adni neki.
      Másrészről fura lenne így több nap után visszatáncolni, és ha nem lenne jobb kicsit sem, stb... jajjjjjj, de nehéz ez, magammal kell leharcolnom első sorban már.
      Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

      Comment


        Töröltem
        Utoljára szerkesztette bobe85; 2010.11.30., 14:22.

        Comment


          Kicsicsillag kitartás! Nagyon sok maminak nehéz az elválás, nekem is az volt annak idején. Tök simán ment, a kislányom nem is kereste, de engem nagyon megviselt. Pont így 2-3 nap után éreztem azt, hogy még akarok szoptatni Aztán elvetettem az ötletet és pár nap múlva elmúlt a bánat. Ezt a korszakot is egy kissé meg kell gyászolni, aztán új fejezet következik. Meglásd, hamarosan jobb lesz! giga
          hoa meg a gyerekek: Abi, Lidi, Miksa, Samu és Ráhel angyal

          Comment


            sz.kri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Köszönöm a válaszokat! Sajna nálunk az AT mellett tápszert is kell adni. 5 hónapos volt a kisfiam, amikor légúti problémák miatt kivizsgálták és akkor az orvosok jelezték, hogy kevés a tejem, nem elég a folyadékbevitel. Szilárd ételeket eszik már, napi 1x gyümölcsöt zabpehellyel dúsítva és nap 1x főzeléket. A többi etetéskor először megszoptatom, majd utána kap tápszert. Reggel kevesebb tápszer kell, du pl van, h egyszer kihagyom a szopit, mert csak cumizik és utána viszont sok tápszert fogad el. Erre esetleg van még mód, hogy a tápszert visszaszorítsam?
            szerintem ne hagyd ki a szopit.
            Coffie

            Comment


              sz.kri.gyümi és főzelék előtt is szoptass.Ne helyettesítsd a szopit a gyümivel főzelékkel, hanem egészítsd ki. az első év inkább a kóstolgatásról szól, ha lehet ebben az időben az anyatej legyen a fő táplálék :0) Nem értettem pontosan:Írtad, hogy a dokik azt mondták kevés a tejed és hogy kevés a folyadék bevitel...kinek? Neked vagy a picinek?
              Utoljára szerkesztette Ancsa08; 2010.07.25., 20:42.
              "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
              Botond, Ábel, Áron és Anna

              Comment


                Most meg én könnyezek, olyan aranyosak vagytok!
                Remélem, nem haragudtok az offokért nagyon, de muszáj értő füleknek elmesélnem, nem csak olyanoknak, mint mondjuk anyukám, aki szerint "na végre, már rég itt volt az ideje".
                Be kell valljam, hogy ma, amikor du.3 körül már a sokadik, végső fáradt-sírós-fetrengős mutatvány ment a fiam részéről, annyira sajnáltam, hogy felajánlottam neki a cicit. Megmondtam neki, hogy csak megpróbáljuk, csak rövid időre, de pár perc múlva el is kellett vegyem tőle, mert nem ment. Nem tudtam belelazulni, rosszul esett. Ilyen képtelenséget, el sem hiszem... én minden porcikámmal szoptatni szeretnék, de a testem nem akarja.
                Ki is maradt a délutáni alvás, este pedig annyira fáradt volt, hogy egy butaságért folyó hiszti közben aludt el a karomban, cipelgetés közben.
                Odavagyok, tudom, hogy a cicimegvonás miatt ilyen zaklatott a mi amúgy mindig boldog és jókedvű fiunk. Visszakapjuk még valaha a régi, vidám gyermekünket???
                Bocs, tényleg.
                Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

                Comment


                  kicsicsillag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Most meg én könnyezek, olyan aranyosak vagytok!
                  most már én is sírok én is választottam el manót..az első csemeténket egy gyógyszer miatt kellett...hihetetlen cudar érzés sok sok napig sírtam és sírtamkomolyan olyan mint egy szakítás..mikor nagyn nagyon szerelmes valaki és szakítanak velesokszor volt h sírt Botond és eszembe jutott hogy mit is szoktam csinálni ilyenkor? ja megszoptatom..de nem lehetett
                  de elmúlt ez az idő is és jött Ábelem akit nagy nagy boldogsággal szoptattam Botondnak meg fejtem a tejetNálatok is így lesz bár tudom most még nehéz elhinni, hogy nemsokára túl lesztek rajta
                  "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                  Botond, Ábel, Áron és Anna

                  Comment


                    Jajj, most valahogy csak azt tudom látni az egészből, hogy ez így nem kerek, és a fiam nem ezt érdemelte. De másrészről meg az sem lenne fer, ha mire pici lánykánk megszületik, már borsózna a hátam a szopi gondolatától, neki is jár a cici, sőt, neki lesz nagyobb szüksége rá ugye.
                    Az vajon kizárt, hogy tandemezhetnénk kb.18 hét kihagyás után? (Tudom, el szokták felejteni idővel, de hátha valaki hallott ilyet is...)
                    Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

                    Comment


                      kicsicsillag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Jajj, most valahogy csak azt tudom látni az egészből, hogy ez így nem kerek, és a fiam nem ezt érdemelte. De másrészről meg az sem lenne fer, ha mire pici lánykánk megszületik, már borsózna a hátam a szopi gondolatától, neki is jár a cici, sőt, neki lesz nagyobb szüksége rá ugye.
                      Az vajon kizárt, hogy tandemezhetnénk kb.18 hét kihagyás után? (Tudom, el szokták felejteni idővel, de hátha valaki hallott ilyet is...)
                      én el tudom képzelni...nem próbáltam,,,vagyis mondtam Neki hogy szopizhat és közelített is, de elnevettük mind a ketten

                      A szoptatás akkor tökéletes, ha mind a két félnek örömet adÉs értem, megértem, hogy a szíved szeretné, de a tested nemfogadd el ezt még ha nehéz is..lesz más ami örömet ad Nektek majd , mondjuk egy kishugica
                      "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                      Botond, Ábel, Áron és Anna

                      Comment


                        kicsicsillag - nálunk dettó ugyanez!
                        egyrészt lelkiism.furd.om van, m látom, h kell neki - van, h nem is alszik, ma is 4ig pörgött. sokkal nyűgősebb, de egyben bújósabb is. viszont nekem baromira fáj. sztem plusz még fogzik is és sajnos sokkal többet sír, de fizikailag nem bírom. ájuldozom, hányingerem van és semmit nem hízom, sőt gyakorlatilag fogytam.. egész nap eszem, és 4kg plusz van csak rajtam, de az kb mind a gyerek-lepény-magzatvíz.
                        én azt szoktam, h ha nagyon kér, akkor kaját neki (persze gyakran nem fogadja el) meg vizet. ha nagyon nem bírja, akkor megbeszélem vele, h csak 2korty és akkor utána csak bújás. és egyre kevesebbszer van utána balhézás. (mármint amikor leveszem ciciről). olyan kb 2-3-4 naponta muszáj adni neki.
                        Dius vagyok
                        Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                        Comment


                          Ne okold magad Nóri! Ha a kisfiad nagyon nem akart volna lemondani a ciciről, akkor nem mondott volna le. Én a második lányommal próbáltam csökkenteni a szopik számát, mert csillagokat láttam már a fájdalomtól, ha cicizett, de egyszerűen nem ment. Hallani sem akart róla, hogy én mondjam meg mikor és mennyi ideig.
                          Mivel Nándi viszonylag jól állja a sarat, nem gondolom, hogy aggódnod kellene.... sok-sok ölelgetés, figyelem, összebújás és hamar visszakapod a mosolygós kisfiadat.
                          Egyébként meg nem kizárt a tandem! Bár 18 hét nem kevés, de hátha...
                          hoa meg a gyerekek: Abi, Lidi, Miksa, Samu és Ráhel angyal

                          Comment


                            Nóri, ugyanezek az érzések, mint a zölddel írt.. nagyon egy hullámon vagyunk.
                            de mivel az eszemmel tudom, h muszáj magammal is törődnöm - ha nem megy, nem megy.. és sokáig megkapta, így vhogyan megpróbálok túllépni rajta. kis korában nagyon érzékeny volt, 6hós koráig nagyon kis sírós volt, aztán kialakult a cici mindenre vígasz. ritkán aludt a hátamon pl. szinte csak cicin akkor is rosszul esett, h fájt a pocija kb 4hós koráig és hajnal 3-5között (óramű pontosan!!) folyamatosan sírt, cici se kellett.. és vígasztalt, h bár úgy tűnik, hogy nem tudok segíteni (és most is ez a helyzet, m a szervezetem már nem hagyja!!!!! jobb ez így, mint 40évesen összeesni és nem lesz anyukájuk..), de legalább ott vagyok mellette, ölelgetem, puszilgatom. most is ezzel nyugtatgatom magam.
                            Dius vagyok
                            Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                            Comment


                              hoa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ne okold magad Nóri! Ha a kisfiad nagyon nem akart volna lemondani a ciciről, akkor nem mondott volna le. Én a második lányommal próbáltam csökkenteni a szopik számát, mert csillagokat láttam már a fájdalomtól, ha cicizett, de egyszerűen nem ment. Hallani sem akart róla, hogy én mondjam meg mikor és mennyi ideig.
                              Mivel Nándi viszonylag jól állja a sarat, nem gondolom, hogy aggódnod kellene.... sok-sok ölelgetés, figyelem, összebújás és hamar visszakapod a mosolygós kisfiadat.
                              Egyébként meg nem kizárt a tandem! Bár 18 hét nem kevés, de hátha...
                              A mai nap után nem teljesen mondanám, hogy jól állja a sarat... szinte egész nap nyűgös volt valami miatt, és néha emlegette a cicit. És este azok a könyörgő szemek, mikor mondta, hogy "pici cicit"...
                              Ami még fájdalmas: szeretgetném én nagyon is, de alig hagyja, hogy hozzá bújjak... kérdezem, jön-e a hátamra, arra is mindig nemet mond. Csomószor nem hagyja, hogy simogassam. Ez nagyon fáj.
                              Tényleg annyira fontos volt neki a szopi, és én annyira bíztam benne, hogy végigcsináljuk... nem értem, mi hibádzik.

                              Dius, és szerinted nem zavarja össze Lukit, ha csak pár naponta kap? Olyankor nem követelné többször? Mert én a mai próbálkozásból úgy látom, csak rontott a helyzeten...
                              Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

                              Comment


                                nála nem zavart be, inkább örült, h kapott vmennyit. jó, nem mondom, amikor leveszem róla, m tényleg max 1-2-3percet bírok, akkor nehéz, de bevallom, ki szoktam gyakran olyan dolgokkal trükközni, amikre bukik, de máskor tiltott (pl. Kisvakond - amikor feküdnöm kellett, sokat nézhette és rákapott. most az van, h reggel 1et megnézhet, h ne a ciciért fetrengjen és nekiállunk közösen reggelizni. de kajákban is kap szemetet, ha nagyon nem bírok vele.. pl. néha megy a Túró Rudi és az sokszor hat. de azért utoljára adom azt, ha nagyon-nagy a baj. amúgy inkább banánt, azt is nagyon szereti)
                                Dius vagyok
                                Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X