Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Obo, nekem a másodikam kezdte az ujját szopni kb. 4 hónaposan. Nagyon el voltam keseredve
    kb. 3 hónapig tartott a dolog. Eleinte próbáltam ujjat kivenni, cicit bedugni, de nem ment. Aztán beletörődtem és nem tudom, hogyan, vagy mikor, de elmaradt. Így utólag azt gondolom, hogy a szopiigény megvolt, de már nagyon nem volt éhes, ezért találta meg az ujját.
    Az ujjszopás megjelenését az előzte meg, hogy a komfortszopik teljesen elmaradtak. Szívott, nyelt, aztán elfordította a fejét pár perc után.
    hoa meg a gyerekek: Abi, Lidi, Miksa, Samu és Ráhel angyal

    Comment


      Eszti, nekem ebből az jön le, hogy nappal a tejleadó reflexed nehezen/lassan indul be. Nem lehet, hogy éjszaka sokkal nyugodtabb, relaxáltabb vagy, és ezért megy olyankor gyorsabban, könnyebben? Ha azon stresszelsz szoptatás közben, hogy nyel-e a gyerek, akkor persze, hogy lassan váltódik ki a reflex...
      Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
      "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

      Comment


        Köszönöm, hoa!
        A próféta szóljon belőled!
        Nálunk nem maradt el teljesen a komfi szopi, csak nagyon -nagyon megcsappant, látszólag ok nélkül, párhuzamosan az ujjszopival.
        Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

        Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

        Comment


          Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Már megint itt vagyok...
          Suttyomban is szoktalak olvasni titeket, de most konkrét kérdésem van. Egyszer már felvetettem, de ha tudtok alkalmasabb toi
          pikot, átmegyek oda a kérdésemmel

          Ujjszopi: elkezdte úgy 3 hósan. Mostmár ott vagyunk, h esti lefektetéskor egy röpke szopi, aztán egyből be is dugja az ujját a cici mellé, ami nekem kissé kellemetlen, ki is veszem magam a játékból. Mondtam neki, h ejnye ez de nem illik! csak hát sztem nem érti
          Nem is jelentkeznék, ha átmeneti lenne, de nagggyon rendszeres esténként mindig, és vn h egyéb altatáskor is. Mert hát szeretnék szopira altatni, de ő mostanság erre ritkán hajlandó...eluralkodott az ujjmánia! Cuppog ezerrel, én meg a 40. percben már rosszul vagyok tőle, meg hát ugye ott vannak az ujjszopással ijesztgetők is, h mi lesz ha.... cumit nem akartamn eddig adni neki, mert hát a cicim mért nem jó. Mindig meg is kapta, ennek ellenére rászokott az ujjára

          Egyrészt attól tartok, ez nem tesz majd jót a szopiknak, és az ujjacskájának sem.
          Másrészt, állatira idegesítő. Adjak neki cumit? Már élete első napján látszott, h nagy szopási igénye van, de azt hittem lecseng. Persze mérséklődött, de altatásoknál....ez van.
          Aggódjak? Hagyjam? Cumi? Viseljem el? Elmúlik?Már úgy megszokta, pedig nagyon toligáltam vissza a cicimet ediig, de így lassan 2 hónap, napi sok küzdelem után már nagyon unom.

          Panka három hónaposan kezdte az csinálni, hogy este altatásnál, szív, nyel, ujjat szop 30 másodpercig, újra cici, szív, nyel, szív, nyel, ujjat szop, stb stb.
          A topik segítségével, meg a szopis csoporttal arra jutottunk, hogy Pankát az egész cicizésben csak a tej zavarja, ha aludni akar. Aztán amikor nagyobb lett, (izé, mondjuk 6 hónapos? )elhagyt ezt a ki-be játékot, de most is, ahogy berakom cicizés után az ágyba jobb kezével az alvómacskát szorongatja, a bal kezét meg berakja a szájába. Majd egy perc múlva kiejti a szájából és alszik.

          Tehát, szerintem, ne aggódj, a tejleadód valószínű annyira erős, hogy zavarja a komfort cicizésben. De, szerintem jobban jársz az ujjszopással, mint a cumival. És Panka se szopja napközben az ujját, csak ha a) álmos, b) elesett, és üvöltve ujjszopva jön hozzám, hogy vigasztaljam meg.
          Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

          Comment


            Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Már megint itt vagyok...
            Suttyomban is szoktalak olvasni titeket, de most konkrét kérdésem van. Egyszer már felvetettem, de ha tudtok alkalmasabb toi
            pikot, átmegyek oda a kérdésemmel

            Ujjszopi: elkezdte úgy 3 hósan. Mostmár ott vagyunk, h esti lefektetéskor egy röpke szopi, aztán egyből be is dugja az ujját a cici mellé, ami nekem kissé kellemetlen, ki is veszem magam a játékból. Mondtam neki, h ejnye ez de nem illik! csak hát sztem nem érti
            Nem is jelentkeznék, ha átmeneti lenne, de nagggyon rendszeres esténként mindig, és vn h egyéb altatáskor is. Mert hát szeretnék szopira altatni, de ő mostanság erre ritkán hajlandó...eluralkodott az ujjmánia! Cuppog ezerrel, én meg a 40. percben már rosszul vagyok tőle, meg hát ugye ott vannak az ujjszopással ijesztgetők is, h mi lesz ha.... cumit nem akartamn eddig adni neki, mert hát a cicim mért nem jó. Mindig meg is kapta, ennek ellenére rászokott az ujjára

            Egyrészt attól tartok, ez nem tesz majd jót a szopiknak, és az ujjacskájának sem.
            Másrészt, állatira idegesítő. Adjak neki cumit? Már élete első napján látszott, h nagy szopási igénye van, de azt hittem lecseng. Persze mérséklődött, de altatásoknál....ez van.
            Aggódjak? Hagyjam? Cumi? Viseljem el? Elmúlik?Már úgy megszokta, pedig nagyon toligáltam vissza a cicimet ediig, de így lassan 2 hónap, napi sok küzdelem után már nagyon unom.
            Vivien is ujjszopós lett 3 hónapos korara.Éspedig sztem azért mert őt zavarta a sok tej, nem tudott cicin komfortszopizni,ha jóllakott elengedte a cicit és inkabb az ujjacskáját szopva aludt el.O is csinálta egy időben h be akarta dugni az ujjat is a cici melle.Aztán leszokott róla, mar nem csinálja.De én mindig kivettem az ujjat és adtam a cicit helyette.De a mai napig szopja az ujjat ha megnyugtatás kell neki, ha kezd éhes lenni, vagy almos, almában is ha éberebb, visszaalszik rajta, volt h arra ébredtem h hangosan cuppogva szopta az ujjat mar olyan éhes volt de nem sírt.Úgy vettem eszre h ahogy no egyre kevesebbet szopja az ujjat, hiszen két kéz kell a világ felfedezéséhez.Cumit én elvből nem adtam, és az ujjszopás miatt mar nem is mertem, mert féltem h rászokik és aztán majd nehéz lesz megszabadulni tőle.Sztem a szopiknak nem tesz rosszat, egy kis odafigyelessel meg lehet oldani, én azt csináltam h szopi után mikor elengedi a cicit felveszem a vállamra hátha büfizik, aztán mikor elaludt de meg csak félalomban van és intenzíven szopja az ujjat akkor visszateszem cicire, ujjacska kihúz, cici bedug, mindig bejön, így meg egy adagot kap, es néha ott is felejti magát komfortszopizni almában, csak akkor engedi el mikor melyen elaludt.Kicsit en is aggódtam miatta, de megszoktam h o ilyen, mostmar magától kiveszi a ujjat a szájából,ha ott a cici.Sztem légy türelmes a babáddal.En is ki voltam akadva attól h nem cicin alszik el,így tudtam megoldani, mostmar elalszik cicin, de a vége mindig az h bedugja az ujjacskáját ha mar nincs ott a cici.Elfogadtam ilyennek, nem volt könnyű,de mostmar megszoktam és nem zavar.
            Éva, Gergő 2006/10/23 és Vivien 2009/10/10 anyukája

            Comment


              Eszti, ez a "nem látom, hogy nyel" dolog azért elég csalóka lehet, én B-nál ilyen kicsi korában szintén kerestem, de gyakorlatilag soha nem találtam a nyelés pillanatát - nyilván mégis nyelt, annak ellenére, hogy ez nem látszott. Ha a pisis-kakis pelus rendben van, az nagyon jó jel, pláne ebben a melegben! Balázs pl most látványosan kevesebbet pisil, pedig többet iszik, mint szokott, csak hát ugye most még ki is izzadnak valamennyit.
              Nyugi, és csak így tovább, nagyon ügyesen csináljátok!
              Tinke - nagy fiam Balázs (2008), kicsi fiam Dani (2010)
              Eladó totyogó MT, fenyő komód, hordozós kabi

              Comment


                És saját kérdésem is van
                Lett az elmúlt hónapokban egy kis kinövés az egyik mellbimbómon (illetve konkrétan a bimbóudvar mellbimbóhoz közel eső területén. Most jutottam el oda, hogy határozottan zavar, és orvoshoz készülök vele, és szeretném levetetni (ha az orvos is ezt javasolná).
                Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy emiatt várhatóan a szopit ezen a mellen a műtét után 1-2 hétre fel kellene/lehetne függeszteni 1-2 hétre, míg nagyjából begyógyul a terület, ugye? Ez a mellem sokkal kevesebb tejet termel, mint a másik, de azért igyekeztem eddig, hogy ne álljon le teljesen, mindig megkínáltam ebből is. Nagyjából igény szerint szoptatok még, elalváshoz kell a cici és általában ébredéshez is, meg napjában ezen kívül még 0-3 alkalommal kéri otthon. Útközben ha eszébe jut, megkérem, hogy várjon hazáig, szépen el szokta fogadni ezt. Szóval most napi 2-4 alkalommal szopik belőle, rövid ideig, általában elég kis intenzitással. Szoptatásügyileg kivitelezhető lenne az, hogy ezt most szépen fokozatosan lecsökkentem napi 1-re, kétnaponta 1re, és ha leveszik a kinövést és nagyjából regenerálódott a terület, akkor újra megkínálom vele B-t, és fokozatosan helyeáll minden a régi a rendbe? Vagy máshogyan kellene csinálni?
                Tinke - nagy fiam Balázs (2008), kicsi fiam Dani (2010)
                Eladó totyogó MT, fenyő komód, hordozós kabi

                Comment


                  Eszti, nekem nagyon bevált az a tejszaporításra, hogy vettem herbáriában lucernamagot-ha találsz biot az a legjobb, ha nem az se baj. -és 4-6 nap alatt kicsíráztattam. ebből kell egy félmaréknyit megenni. ha neked ízlik, lehet szendvicsbe, salátába tenni, és úgy enni. Olyan friss zöldborsó íze van a párom szerint, ő imádja. én nem szeretem és ezért összerágom és vagy teával, vagy üdítővel, mint a gyógyszert lenyelem.
                  A csíráztatás nagyon egyszerű, nem kell külön edény neki, csak az a lényeg, hogy naponta 2* átmosd, és egy kicsit áztasd(max 5perc ) a magokat, majd leszűrve bármilyen tálkában szétterítve tárold szobalevegőn.
                  Így fillérekből szuper tejserkentőm van.(sajnos nálunk Milla irtó keveset eszik, és hát a kereslet hiánya...)
                  Ezelőtt a motherlove more milk kapszulát szedtem, az is nagyon jó volt, de az nagyon drága. brendonban lehet kapni, 6000 ft körüli áron. de ez is nagyon jó volt nekem.
                  a homeopátiások nekem viszont nem hoztak érezhető különbséget.

                  Comment


                    Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, a priviket is !

                    Meggyőztem magamat, hogy ne aggódjam túl a dolgot és csak a pisis-kakis pelusokat nézzem. Mivel ez teljesen rendben van, takarékra helyeztem az aggályaimat.
                    Eszti, Lolli /2008.04.03./és Zénó /2010.05.26./ Blog

                    Comment


                      Nasz, vadszelvesz, köszi, h leírtátok A helyzet nem nagyon változott, de próbálom látni a végét
                      Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                      Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                      Comment


                        Érdekelne, hogy mi az útja-módja annak, hogy valaki szoptatási tanácsadó legyen?

                        Comment


                          Tati : http://www.lll.hu/hogyan_lehetek_lll_tanacsado
                          Utoljára szerkesztette Ancsa08; 2010.07.16., 14:31.
                          "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                          Botond, Ábel, Áron és Anna

                          Comment


                            nekem nagyon bevált az a tejszaporításra, hogy vettem herbáriában lucernamagot-ha találsz biot az a legjobb, ha nem az se baj. -és 4-6 nap alatt kicsíráztattam. ebből kell egy félmaréknyit megenni. ha neked ízlik, lehet szendvicsbe, salátába tenni, és úgy enni.
                            Georgina,
                            ez nagyon jól hangzik! Nekem is jól jönne valami pótlás,de a tejszaporítóktól nagyon fájt Boti hasa és szelesek is voltunk
                            Ettől nem puffadtál vagy valami mellékhatást tapasztaltál?
                            köszi nagyon!
                            Emi&Botond(2010.03.09)

                            Comment


                              éjszakai szopi "megvonás"

                              Sziasztok
                              segítséget, tanácsot szeretnék kérni: pár napja megfogalmazódott bennem, hogy már sok nekem a sokszor egész éjszaka tartó szopizás, cicirágás...

                              Zalán 13 hónapos még mindig sokat szopik (napközben, gyakorlatilag csak ebédre eszik mást (is)) de az éjjelek egyre rosszabbak (nekem) nagyon megterhel, solszor alig alszom mert ő folyamatosan rám van csatlakozva... de ilyenkor ritkán szopizik rendesen inkább csak csócsálja a mellemet, amitől én nem tudok aludni...

                              nagyon örülnék tapasztalatoknak, bevált módszereknek, hogy kinél mi jött be, mi segített?

                              nagyon köszönöm
                              Viki és Zazus (09. 06. 20), Léna (12. 01. 18) Júlia (16.09.17)

                              Comment


                                na, visszaolvasva elég panaszosra siekredett az előző hsz-em de pont tegnap éjszaka volt a mélypont (kb. másfél órát aludtam 3 részletben)
                                Viki és Zazus (09. 06. 20), Léna (12. 01. 18) Júlia (16.09.17)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X