Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sundae, köszönöm a biztatást, nagyon jólesik. (Persze a 360 azért nem általános, eddig csak egyszer fordult elő, legalábbis a mérések alatt... )

    Köszönöm a fotó(ka)t is, elmentettem magamnak. Azért érdekes, hogy a mi gy.eü-i kiskönyvünk abszolút nem így néz ki, és ezek szerint a tartalma is eltér. Ennek nem kellene országosan egységesnek lennie? Vagy mostanában változtattak rajta? (A miénk kék borítós, belül fekete-fehér) No nem is lényeg, a hozzátápis táblázat már megvan.

    Comment


      .....
      Utoljára szerkesztette Rana33; 2010.03.11., 19:46.

      Comment


        Kataanna,
        a négyévesemmel hozzá jártam, nem buta nő, kedvelem. Akkor még ő is 6hótól mondta, de azt modta, hogy ez most változott. Azért kérdeztem, mert biztos olvasta valahol.
        Egyébként szopipárti, helyeselte, hogy két éves koráig szoptattam a nagyobbat és azért sem szólt semmi rosszat, hogy csak 8 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.
        Most sem mondta, hogy kell, csak hogy lehet.
        Szóval biztos le van írva valahol, esetleg magyar ajánlás?
        Ági
        Peti (8), Eszti (4), Zsófi (2)

        Comment


          OFF

          Marla,
          lehet.
          Kedden voltam a Vágóhíd utcában, Esztit előreszereltem egy lila liliputi rugalmasban.
          (Ki pajo?)
          Ági
          Peti (8), Eszti (4), Zsófi (2)

          Comment


            Sundae eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Gabriella, ne hagyd magad elbizonytalanítani, jól csinálod! Az, hogy 4 centit nőtt a babád, pont azt mutatja, hogy elegendő tápanyaghoz jut. 4 centi eléggé átlagon felüli növekedés...

            Nem baj, ha nem feszül a melled, ez mindenkinél beáll egy idő után. Nem hiszem, hogy a tejed íze megváltozott volna.

            Szopik a babád éjjel is? Hányszor szopik egy nap? Használtok cumisüveget, játszócumit esetleg?

            Az én lányom 4-8 hónapos kora között SEMMIT nem hízott (kb. 10 dkg mozgott rajta le-föl). És nem volt semmi baja, makkegészséges. Előtte hízott brutál tempóban - és ahogy elnézem, a Te babád sem az "elvárt" 500 g-okat hízta az elmúlt hónapokban...
            Sundae!
            Köszönöm bíztatásod.
            Éjszaka is szopizik a drágám, este 22.00, éjfélkor, 02.00 órakor aztán már csak reggel 6 vagy 7 körül, mikor hogy ébred. Megmondom őszintén, nem tudom pontosan hányszor eszik napközben, mert amikor már kezd nyűgölődni, akkor adok neki cicit, de akkor sem mindig kell neki, van mikor csak álmos. Már 5 hónapos, de sokszor még most sem tudom pontosan, mikor éhes és mikor álmos. Vagy csak nem figyelek eléggé a gyerekre?! Cumisüveget egyáltalán nem használunk, igaz megvan az AVENT-es etetőrendszer, de csak azért vettem meg, hogy ha reggel elmegyek suliba és nem érek haza időben, nagyi meg tudja etetni a gyereket lefejt tejjel, de ezeket az alkalmakat is próbálom a lehető legkevesebbre leszorítani. Eddig csak 3-szor volt ilyen alkalom, de akkor sem szerette babuci a cumisüveget.
            Játszószumija van, nem tudom az befolyásolja-e a szopási mennyiséget.
            Gabriella, Noel Roland (2009. 10. 05.) nagyon kezdő de boldog édesanyja.

            Comment


              potter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Kataanna,
              a négyévesemmel hozzá jártam, nem buta nő, kedvelem. Akkor még ő is 6hótól mondta, de azt modta, hogy ez most változott. Azért kérdeztem, mert biztos olvasta valahol.
              Egyébként szopipárti, helyeselte, hogy két éves koráig szoptattam a nagyobbat és azért sem szólt semmi rosszat, hogy csak 8 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.
              Most sem mondta, hogy kell, csak hogy lehet.
              Szóval biztos le van írva valahol, esetleg magyar ajánlás?
              Bocs, hogy sértegettem. Tegnap a szopis klubban Juhász Judit azt mondta, hogy Ő mostanában újra elolvasott minden hivatalos ajánlást és nem látott sehol ilyet. Szerintem kérdezz rá, hogy honnan vette. Szerintem a magyar ajánlások nem térnek a WHO-tól, de lehet hogy tévedek.
              Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
              Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

              Comment


                Sziasztok!

                Segítségre lenne szükségem. A jobb mellemmel valami nem stimmel, pörcök vannak rajta, szopi után viszket, ég. Lehet hogy gomba?
                csináltam róla képet, ide nem tenném fel
                Tud valaki segíteni?
                Évi, Zalán (2007/10/24) és Róza (2009/06/12) anyukája

                Comment


                  KataAnna, hozzátáplálás elkezdése téma: a Gyermekgyógyászati Továbbképző Szemle 2009/2. számában jelent meg egy cikk, a címe: A csecsemőkori allergiamegelőzés új irányelvei a 2008-as nemzetközi ajánlások tükrében. Ebben szerepel az alábbi mondat: "A hozzátáplálást – hetekben megadva (AAP) – körülbelül a 17. és a 26. hét között célszerű megkezdeni, előtte korainak, utána
                  (a megfelelô immuntolerancia kialakulásának elmaradása miatt) későinek számíthat a szilárd táplálékok bevezetése." Ezt lehet úgy (félre)értelmezni, hogy a 4. hónapban el KELL kezdeni a hozzátáplálást. De a szoptatott babákra persze a 26. hét vonatkozik

                  Szamiglider, a játszócumi is befolyásolhatja a szopi mennyiségét, nemrég volt róla itt szó (pár napja). A babád a szopási igénye egy részét a cumin "tölti ki", nem a melleden, ezért lehet kevesebb tejed, mint amennyire neki szüksége van. És nem minden baba jelez, hogy ő most inkább enne.

                  Rana, éjszaka hol alszanak a babák? (Bocs, ha már írtad korábban.) Ha egy szobában, karnyújtásnyira alszanak az anyától, akkor gyakrabban kelnek szopni éjjel is. Lehet, hogy ez segítene a súlygyarapodásban, mit gondolsz?
                  Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                  "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                  Comment


                    hozzátápláls jó cikk: http://www.lll.hu/szilard_etel
                    http://www.lll.hu/mikor_hozzataplalas

                    tippelek, de mivel a MGYT támogatja a cü és tud c kampányt, innen eredhet" új nézet" a ht elkezdéséhez, mivel ez a tudás" minden rendelőbe eljut.sajnos.
                    rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                    Comment


                      Sziasztok!

                      Most jöttünk haza tanácsadásról és a 8 hós fiam megint nem hízott sokat, és az összes ismerősöm hasonló korú babája nagyobb súlyú.
                      Konkrétan 7120g és 70cm, 6 hósan 6700g 66cm volt. Nekem ez aszért is kevés, mert egyrészt a lányom már rég 8kg volt ilyenkor, másrészt jó méretekkel született (3550g, 57cm) és a családban is a többség átlagos vagy magas termetű és átlagos súlyú vagy kissé duci, ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem hiszem, hogy ilyen alkat.
                      Vagyis azon aggódom, hogy keveset eszik. És nála az evés még többnyire szopi. Konkrétan 2x (délben és este) kap egyebet, ezen kívül olyan 8-12 szopi van naponta. (Az éjjelieket is számítva). Valószínű, hogy nem elég a tejem, de én a szilárd étel növelése helyett (amit a doki javasol), inkább a tejmennyiséget növelném, ha még lehet.
                      Nekem az elejétől kevés volt a tejem (4 hónaposan max. 100-120ml-t evett alakalmanként, azóta nem mértem): rengetegszer szoptattam és így kerültem el a tápszert. Nem tudom lehet-e még ilyenkor is tenni valamit, hogy több vagy táplálóbb legyen a tej.
                      Zsuzsi Lili (07.10.08.) Beni (09.07.10.) és 3 kisherceg (12. 04. 26.) mamája

                      Comment


                        Lilymami, ügyesek vagytok, h a sok szopival elkerültétek a tszert!
                        fontos: nem jó hasonlítgatni, még a tesókat sem, mindegyikük más.
                        pelussal hogy álltok? bmi betegség? cumit használtok? kaja szopi után kapja?
                        2 hónap alatt 40 dkg-t hízott, az tök jó ilyen idős korban. különben, ha ránézel Benire, mit látsz, ha nem mérnéd?minden rendben, kiegyensúlyozott, mozgékony, érdeklődő..? a súlyt soha nem szabad önmagában nézni, fej-mellkaskörf., hossz...
                        miből látod, h mellre szeretne kerülni?hogy telik 2 szopi közt az idő?
                        rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                        Comment


                          KÖszi Radó, hogy próbálsz segíteni!
                          Pelus: pisilni biztos eleget pisil, de kezdettől hasfájós és 3 hónapos korától szorulásos, szóval kaki nincs minden nap.
                          A kaját ált. szopi után 1 órával kapja, mert ha nagyon éhes nem lehet etetni, szopi után meg sokszor elalszik.
                          Cumija nincs.
                          Igazából szerintem egész nap szívesen lenne mellen. De azért az is sokszor kielégíti, ha kézben vagy mei-taiban lehet, ilyenkor mosolygós, nyugodt. A földön csak rövid ideig van el (és legtöbbször ordít), és sajnos egyáltalán nem mozgékony. Egyelőre még átfordulni is ritkán szokott. A lányom hypotón, de nála nem lát ilyen gondot a gyógytornász, akihez járunk, bár a gyerekorvos a mai vizsgálaton ezt sem zárta ki. Jövő hónapban megyünk neurológiára. Szóval összességében is aggódom egy kicsit a fejlődése miatt, viszont azt nagyon nem szeretném, ha éhezne.
                          Zsuzsi Lili (07.10.08.) Beni (09.07.10.) és 3 kisherceg (12. 04. 26.) mamája

                          Comment


                            Köszi Sundae, ha Judit itt lenne, biztos Ő is ilyen szép, kielégítő választ adott volna. Ahogy szokott.
                            Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                            Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                            Comment


                              Lilymami, ha apelus rendben, nem lehet kevés atej. Ha meg tudod oldani, érdemes kipróbálni, h kicsit hanyagolva a házimunkát, addig-annnyit legyen mellen Beni, amennyit szeretne.pár napig.Akkor látod, h változik-e vmi.
                              azt hiszem, ezt pont ma volt, de legközelebb is lesz:
                              Dunakeszi csoport
                              Jézus Szíve Plébánia (gyártelepi templom) ifjúsági terme
                              Dunakeszi, Mindszenty tér 2.
                              minden hónap második csütörtökén 10-12 óráig
                              new vezeti: Tokodi Veronika
                              Tel.: (30) 475-1084
                              Skype: tokodi.veronika
                              ha van kedvetek elmenni.

                              off: hová mentek neuróra?miért csak 1 hónap múlva?ennyit kell várni? azért azt gondolom, h egy gyt látná, ha gond van, ha a hipotónia miatt jártok hozzá.
                              rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                              Comment


                                Sziasztok! Lenne egy újabb kérdésem. Csabinak hasmenése lett, nem is kicsi. Vajon tényleg nem szabadna semmi nehezet ennem? Minden átmegy? Mennyire figyeljek oda? (Gyakorlatilag még csak anyatejen él.) Előre is nagyon köszi a segítséget.
                                Szilvi és a hálótársak: Csabi (09.07.12.), Dóri (11.04.22.), Dani (13.05.27.) és Ákos a férj

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X