Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    ja, Bonyi írta már
    rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

    Comment


      Koc, olyasmire gondoltam kettesben, h pl lemész Vele közértbe...v ilyesmi, szóval semmi nagy program, csak h Misivel legyél 10 p-t.
      Persze, az is jó, h hátadon van Anna, az biztos, h ezt jobban tolerálják a nagyobbacskák
      Az is lehet, h már az egész feszült helyzettől sír Anna?
      A pelusait látod, ha alvás körül szopizik, közben nem nagyon,akkkor hogy alakul a pisi.
      Ilyenkor minden porcikájuk a nagyoknak azt kérdezi, ugye Anya engem is szeretsz még.?
      Jó ötlet, h odahívni magadhoz Misit, lehet, h a szopi elmarad pár alkalommal ilyenkor, de nyugodtabb lesz a helyzet, és alakul az egész.
      Máshol a nagynak pont ilyenkor kell pisilni, v enni v bmi,szóval nyugodt szopi ritkán van,ahol nagytesó is van..,de a kiabálást szopi alatt tényleg nem szerertik a picik.
      Az nem baj, h Misi féltékeny, v dühös, jó elfogadni az érzéseit .olvastad a Testvérek féltékenység nélkül-t?
      rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

      Comment


        mirella eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Koc, az én legnagyobbam is közölte, hogy ő is akar szopizni (potom 15 hónap kihagyás után) mikor a kicsit látta. Először konkrétan kivert a víz, aztán módosítottam az ötletén és felajánlottam, hogy a blúzomon keresztül úgy csinálunk mintha, odabújhat, odadughatja a fejét, stb. Iszonyú idétlen volt, de bújt, dugta a kis fejét, és pár ilyen alkalom után már nem mondogatta. Közölte ő már nagyfiú. Ugyanerre a célra a pocakom bejött a középsőnek párszor.
        ez nagyon aranyos!
        az én fiam csak odajött és közölte, hogy hamm, amitől engem vert ki a víz. még csak az hiányzik, hogy meg is harapjon...
        VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
        VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
        kézimunkás blogom

        Comment


          Még mindig zugolvasok
          Ma Andris mutogatott a cicimre, hogy onnan hamizik Noémi. Megkérdeztem tőle, hogy szeretne-e ő is. Mondta, hogy igen. Délutáni alvás előtt megkóstolta. Azt mondta, nem jött semmi, de szemmel láthatóan örült. Mondtam neki, hogy mikor pici baba volt, nagyon ügyesen szopizott és nem harapot meg, most se tegye. Örülök neki, hogy megpróbálta és most már nem fogok félni, ha máskor is kéri.
          Andris is féltékeny egyébként, rajta most jön ki, 5 hónap után. Az elmúlt 4 nap 3x kakilt be, mondván, hogy ő még kicsi baba.
          (És Noémi sem tud szopizni rendesen, ha ott van Andris. Csak nagyon az elején működött, hogy tudtam közben könyvet nézegetni Andrissal, vagy olvasni neki, vagy csak szimplán beszélgetni. Amikor látom, hogy valamivel leköti magát, gyorsan szoptatok.)
          Zsuzsa, Andris és Nola anyukája, akinek már csak szép emlék a hordozás

          Comment


            Kóc! Léna is szerette volna kipróbálni a cicit, amikor Maja pici volt! Ő akkor hagyta abba, amikor 8 hetes terhes voltam, és 2 év van köztük. Megengedtem neki, odahajolt, kinyitotta a száját, de még csak be sem kapta a bimbót. Aztán nagyon vigyorgott, elég volt neki a tudat, h szabad. Később néha odáig jutott, h már hozzáért a szájával, de kb mintha puszit adott volna. Szóval én is hagynám, hogy kipróbálja, nem agódnék attól, hogy visszaszokik...
            És amikor 1x fejtem még a legelején, akkor megkínáltam vele Lénát, aki közölte, hogy nem, az Majáé! (Most már lelkesen issza, amit fejek...)

            Nálunk a helyzet továbbra is változatlan, Maja este elalvás után szopizik álmában. Különben nem hagyja, hogy az ölembe fektessem, de ha pl fejek, és látja, akkor odajön játszani vele, úgy csinál, mint aki be akarja kapni, és nagyokat röhög. De legalább már nem zokog! Meglátjuk mi lesz... De egyre jobban eszik, ma délelőtt megevett 3/4 banánt!
            Zsófi, Léna (2006.08.29), Maja (2008.09.26) és Hédi (2012.09.15.) mamája

            Comment


              a szájpenész hogy néz ki?
              az előbbi nagy sírás közben láttam 1 db picike fehér pöttyöt a szájpadlásán.
              ugye ez nem az?
              VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
              VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
              kézimunkás blogom

              Comment


                maze,
                a szájpadlás közepén mindenkinek van egy fehér rész, ahol annyira vékony a bőr (nyálkahártya), hogy szinte átlátszik a csont. de a szájpenész is fehér, letörölhetetlen lepedékfolt egyébként... szóval nézz bele Boldizsár szájába is összehasonlításképp.
                remélem, tudtam segíteni.
                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                HipnoSzülés a tévében

                Comment


                  Maze, Ábelnek most volt szájpenésze, neki kis, fájdalommentes hólyagszerűségei voltak, mint egy ételpenész csak fehér, és ha letöröltem, a helye véres maradt.
                  Ábel (2008.06.02.)

                  Comment


                    ma 2x is működött az orrbefogás
                    csak olyan rossz, amikor riadtan rámnéz.. nem lehet kellemes felriani ilyenre
                    Utoljára szerkesztette rasmia; 2009.10.29., 19:34.
                    Dius vagyok
                    Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                    Comment


                      köszi, bonyi és juli!
                      ez 1 db kis fehér izé. kisebb, mint 1 gombostűfej, kemény és nem lehet letörölni [kaparni nem akartam].
                      tök véletlenül vettem észre...
                      VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
                      VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
                      kézimunkás blogom

                      Comment


                        Köszi Bonyimami és Rado a válaszokat...megpróbáltuk, ezt a más, félig fekvő szopizást és sokkal jobban ment mint eddig. Bár egy kicsit furin nézett rám először, de aztán, csak megbékélt és jót evett
                        A, B.....Zs

                        Comment


                          Rado! Még eszembe jutott: Ambrus valahogy nem az az átlag baba evés szempontjából...ő 3-4 óránként eszik többnyire, de van amikor kevesebb...amikor hazajöttünk, próbáltuk gyakrabban etetni, de annak az lett a vége, hogy állandóan a legszebb álmaiból vertük fel, amit persze morcos sírással fejelt meg...így feladtuk ezt a dolgot...most tényleg igény szerint eszik:amikor felkel mindig éhes és jóízűen, sírás nélkül cicizik. nem tudom, hogy ez jó-e így, de nekem az ösztönöm, azt súgja, hogy őt nem a legjobb ezzel a "kelj fel és egyél gyakrabban" zargatni.
                          A, B.....Zs

                          Comment


                            Deedee Zsófi, persze, hogy nem kell felkeltened álmából a babádat azért, hogy egyen! Erre csak akkor lenne szükség, ha mondjuk be lenne sárgulva és olyan aluszékony lenne, hogy magától nem enne eleget. De ez így jól hangzik. Szerintem a többiek arra gondoltak, hogy esetleg óra szerint szoptatsz, mert a 3-4 óra újszülötteknél tényleg kevésnek számít. De ha átalussza a köztes időt, és ébren mindig megkínálod, akkor minden oké. Majd sokkal több éber időszaka lesz nemsokára, és akkor kínálgathatod gyakrabban is
                            Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                            "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                            Comment


                              Maze, én Andrisnál láttam több ilyet, neki az ínyén volt, én meg megdöbbentem, hogy tejóég! ez a gyerek fogzik. Aztán megnyugtattak, hogy ez elég gyakori a piciknél, így már nem is emléxem, hogy mi volt a hivatalos megnevezés. Már a kórházban is volt neki és később is, aztán szájpenésze is volt, az inkább a szájpadlás két oldalán kezdődik és hamarabb kevered össze az anyatejmaradvánnyal.
                              Zsuzsa, Andris és Nola anyukája, akinek már csak szép emlék a hordozás

                              Comment


                                köszi, zsuzsa!
                                jó lenne, ha nem az lenne. nagyon megijesztett. főleg, hogy a mellem is szurkál, ami szintén gombára utal. brrr!
                                a szoptatási tanácsadóm azt javasolta, hogy azért ecseteljem bóraxos glicerinnel. mármint magamat, úgy elég jut a baba szájába is.
                                VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
                                VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
                                kézimunkás blogom

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X