Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    banana eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tápiószecső környékén tud vki szopis tanácsadót? egyik barátnőm most írt, h az ottani barátnőjének 7 napos a kislánya, és nem tud szopizni...
    Werner Katalin, IBCLC (2006)
    gyermekápoló, egészségtan-tanár, dúla, laktációs szaktanácsadó
    Személyes tanácsadásra elsősorban Bp. IX., X., XVI., XVII., XVIII., XIX. és XX. kerületeiben, és Pest-megye keleti településein van lehetőség.
    Telefonos tanácsadás vagy időpontegyeztetés: (20) 944-0225
    kataluna kukac freemail pont hu
    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
    HipnoSzülés a tévében

    Comment


      Koc, az én legnagyobbam is közölte, hogy ő is akar szopizni (potom 15 hónap kihagyás után) mikor a kicsit látta. Először konkrétan kivert a víz, aztán módosítottam az ötletén és felajánlottam, hogy a blúzomon keresztül úgy csinálunk mintha, odabújhat, odadughatja a fejét, stb. Iszonyú idétlen volt, de bújt, dugta a kis fejét, és pár ilyen alkalom után már nem mondogatta. Közölte ő már nagyfiú. Ugyanerre a célra a pocakom bejött a középsőnek párszor.
      Móni
      (3 gyerkőc, kedvenc iskolám: Summerhill)
      Közép Budai Klub

      Comment


        bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        Az pedig viszonylag gyakori, hogy a 3 hós babákat annyira kezdi érdekelni a külvilág, hogy kb. éjjel meg csendes, elsötétített szobában esznek csak nagyobb adagokat/hosszan.

        ugyanakkor kalkuláld be, hogy egy 3 hónapos már nagyon ügyesen, hatékonyan képes szopni. addigra teljesen belejött minden "technikai tudnivalóba" evvel a táplálkozási móddal kapcsolatban. ha éhes, rövid idő alatt is elegendő tejhez tudja juttatni magát. tehát a kicsit megritkult, kicsit megrövidült szopi is elég lehet.
        igen, ez bele van kalkulálva, ötperces szopikról van szó.

        bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        hozzáteszem, a leírt szopis (és tesóféltékenységgel terhelt) gyakorlatotok tényleg nem a legmegnyugtatóbb most... de ha csak átmeneti, akkor azért nem kell agyonaggódni. kábé mire végigpróbálod a repertoárt, amit egy anya csak bevethet - és megtalálod a megoldást, ki is növitek az egész problémát!
        már elég régóta tart, kezd nagyon eldurvulni, azt hiszem gyökeresen meg kell változtatnom az egészet.
        köszi a bíztatást, megnyugtató, hogy így látod!
        ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

        Comment


          mirella eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Koc, az én legnagyobbam is közölte, hogy ő is akar szopizni (potom 15 hónap kihagyás után) mikor a kicsit látta. Először konkrétan kivert a víz, aztán módosítottam az ötletén és felajánlottam, hogy a blúzomon keresztül úgy csinálunk mintha, odabújhat, odadughatja a fejét, stb. Iszonyú idétlen volt, de bújt, dugta a kis fejét, és pár ilyen alkalom után már nem mondogatta. Közölte ő már nagyfiú. Ugyanerre a célra a pocakom bejött a középsőnek párszor.
          ez szimpatikus megoldás
          kíváncsi vagyok a holnapi napra, előre várom mi lesz
          ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

          Comment


            Andi2674,

            neked is szól - nézd, mit írtam az előbbi hsz-emben a 3-4 hónaposok átmenetileg ritkuló, rövidülő szopijáról. elég gyakori, hogy kevesebb komfortszopit igényelnek, és többet nézelődnek, rágcsálnának, hadonásznának már...

            oltást nem kapott? nem lehet beteg? nem kezdtél el gyógyszert szedni? várandós nem lehetsz? fogzik épp?
            1 hétre lelassult gyarapodásban semmi kóros nincs, még akkor sem, ha nem találod meg az okát. de abban jól működik az anyai ösztönöd, hogy erre kicsit fel lehet figyelni, átgondolni, hogy a napi gyakorlatotok jó-e, a gyerekkel minden rendben van-e.
            ha igen, akkor csak figyelj, várj, hogy alakul a következő pár hét. lehet, hogy aztán meg egy növekedési ugrás jön épp!
            Bonyolult (Bence 04.10.24.)
            HipnoSzülés a tévében

            Comment


              Zsofizsofi,
              hű!!
              írj majd!!
              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
              HipnoSzülés a tévében

              Comment


                proszi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok!
                Beni sajnos megharapta a cicim, és utánna nagyon fájt. Kb 1 hétig, aztán kicsit megnyomtam, és genny jött ki belőle, aztán kezdett szépen gyógyulni. De sajnos közben a másikat is megharapta, és vhogy az is begyulladt, sajnos abból sima nyomással nem tudom kinyomni a gennyet. Már az is fáj, ha a ruha hozzáér, a szopiknál (főleg az elején ) a falat tudnám kaparni .
                És h lehet megakadályozni, h ez máskor előforduljon? Hogy megharapjon, illetve ha már megharapott, akkor h ne gyulladjon be?
                Köszi
                Proszi,
                ez nem hangzik túl jól!!
                a babák ritkán harapnak ennyire kellemetlenül (sebesre).
                az sem törvényszerű, hogy egy seb felülfertőződjön - de azért a nyál nem steril.
                aztán még egy pech, hogy a másik oldallal is gondod akadt...

                személyesen meg kéne mutatni szakembernek! nem tudom, hol van Molnári...
                Az István kórházban Bp-n van TB alapon igénybe vehető szoptatási ambulancia - de a környékeden egy jó nőgyógyász vagy háziorvos is segíthet.
                Utoljára szerkesztette bonyolult; 2009.10.29., 01:10.
                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                HipnoSzülés a tévében

                Comment


                  marla,
                  a dokid fejében lehet, hogy halálra éheztetett kisgyerekek rémképe lebegett - de akkor annyira erősen, hogy a ti valós helyzeteteket nem is látta tőle... fényévekre vagytok a kórostól, ha a babád karcsú alkat is! miért gondolják, hogy a gyerekeket levágásra hízlaljuk?! vagy hogy ez valami verseny - az a jó anya, akinek hurkásabb a babája?!
                  Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                  HipnoSzülés a tévében

                  Comment


                    koc,
                    a barátnődnek: az újraközeledési fázis nyomasztó az egész családnak... de szerencsére KINÖVIK, ha ez hihetetlennek látszik is, mikor vastagon benne vagyunk.
                    ha átérezzük, hogy nem direkt szívatnak, kicsit könnyebb lesz megértőnek, empatikusnak lenni... és ha kevésbé állunk ellent, hamar enyhül is az egész. naponta ötszázszor meg kell bizonyosodniuk, hogy igen, anya még mindig szeret, megvan... és egyszer csak megnyugszanak. de erőltetni a leválásukat épp ebben a szakaszban csak ront a dolgon.
                    pár nehéz hét, legfeljebb 1(-2) nehéz hónap, és túl lesznek rajta a barátnődék!
                    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                    HipnoSzülés a tévében

                    Comment


                      Koc, nálunk hasonló helyzet volt, mint nálatok. Boti is nagyon nem bírta elviselni, ha szoptatok, mindig odajött, böködött, ugrált ránk...bennem akkor fogalmazódott meg, hogy mi van, ha irigyli Bendegúzt, hogy úgy bújik hozzám, látja az arcán azt a nyugodtságot, stb...Így megkérdeztem tőle, hogy szeretné-e kipróbálni? És igent mondott. (azt hittem, hogy alapból azt mondja, hogy nem, mivel ő nem szopizott, így nem is emlékezhetett rá, milyen érzés-de tévedtem) Nem voltam felkészülve erre a válaszra, de tartottam magam hozzá, és megengedtem neki. Kis setén vette a szájába a mellbimbót, mint egy cumit, úgy próbálta szopizni. Aztán azt mondta: "anyuci, finom a cicid" Kérdeztem tőle, jött-e tejci és mondta, hogy igen. Még vagy 3-4x próbálta az utána következő napokon, majd abbahagyta. Azóta a babáját szoptatja, vagy ideadja, hogy "igaziból"szoptassam meg

                      Ha unja, hogy Bendegúz szopizik, azt szokta mondani, hogy "anyuci, Bendő már nem éhes, tedd el!" meg azt, hogy" Elzártam a cicid csapját"

                      Remélem, hamar megoldódik a problémátok, ezeket csak azért írtam le, mert hasonló cipőben jártunk mi is.
                      Botond(2006.03.20) Bendegúz(2008.03.26) Nimród(2011.02.20)
                      "Az életben minden csata azt a célt szolgálja, hogy tanuljunk belőle valamit, még az is, amelyiket elveszítjük."
                      Paulo Coelho

                      Comment


                        deedee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Köszi szépen a gyors választ, én is ezt teszem...

                        Cicin kívül semmi mást nem kap ("csak" sok sok szeretetet) és kb 3-4 óránként szopizik, tehát kb 6-8 alkalommal 24 óra alatt. Mindig 1 mellből szoptatok, de ha érzem, hogy nem szívja le rendesen még utána is kell hogy fejjek (ez azért ritka). Ambrus még csak 3 hetes, tehát abból látom, hogy éhes, hogy felébred és nyüszög és tátogatja a száját Lehet, hogy tényleg a tejleadó reflexem lehet az erős, mert szokott köhögni és igen mostanában félrenyelés is egyre gyakoribb Változás a mindennapi dolgokban nincs, viszont napi akár 2-3 doboz joghurtot eszem, amit csak mostanság kívánok...
                        Azt hiszem megválaszoltam minden kérdést.

                        Előre is köszi a segítséget
                        deedee,
                        a leírtak alapján 2 dolgot lehetne kipróbálni.
                        törekedni szopi közben olyan testhelyzetekre, mikor az ő fejecskéje feljebb van, mint a melled. (pl. te félig hátradőlsz, ő "függőlegesen" (has a hason), szemben rajtad) a gravitáció lassítaná a tej ömlését. hátha azért nem olyan lelkes a szopival kapcsolatban, mert zavarja...

                        ha úgy látod, ez segít, akkor tovább lehet menni ezen a szálon. gyengíthető az erős leadó reflex, ha
                        - kevés "nagy" szopi helyett gyakoribb "kis" szoptatás van (a babád életkorában inkább a napi 10-12 szopi jellemző, ami nem egyenletesen oszlik el a nap folyamán!)
                        - többször egymás után kínálva az "üresebbik" mellre kerül vissza (persze ha kellemetlenül túltelt a melled, akkor egy KICSIT fejsz belőle, éppen csak megkönnyebbülésig, hogy a következő szopiig nem csomósodjon be fájdalmasan. erre tényleg ügyelj, különben a fejés hatása ellentétes lesz: még jobban tejszaporító az "üresre" fejés!) szép fokozatosan lehet így "megmondani" a mellednek, hogy termeljen kevesebbet - miközben a babád elég komfortszopihoz jut.

                        a másik, hogy hátha a tejtermékek fogyasztásának kis visszafogása - pl. napi 1 joghurtra - jelent bármi változást. (bár talán más tünet is lenne, ami tehéntejfehérje gondokra utalna???)
                        Utoljára szerkesztette bonyolult; 2009.10.29., 01:35.
                        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                        HipnoSzülés a tévében

                        Comment


                          köszi a válaszokat szopitanácsadás ügyben, továbbítottam, remélem, használ
                          Anna
                          Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

                          Comment


                            köszi, bonyi, a választ az én bajomra is!
                            Zsófi mindig is gyakran szopott, most meg, h beteg, még gyakrabban...
                            most ez az újraközeledési fázis téma kicsit elgondolkodtatott...bár sztem ő el sem távolodott, meg még csak 16 hónapos...
                            meddig tart az ilyen?
                            most kezd beszélni egyre többet, és állandóan azt hallom, h "cici, hamm!"
                            Anna
                            Zsófi 2008.06.18 Nóri 2011.10.31. Rozi 2015.06.17.

                            Comment


                              hát, valószínűleg nem a nap jó híre, de vannak, akik bőven két éves korukig gyakran szopiznának, mire ritkulni kezd a dolog kicsit... (de végül ők is kinövik! )
                              de olyan is előfordul pl., hogy unatkozik otthon, és emiatt gyakrabban jut eszébe, mintha mondjuk házon kívül telne sok napotok, amikor talán minden más érdekesebb.
                              ez csak egy ötlet, fogalmam sincs, hogyan telnek a napjaitok!
                              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                              HipnoSzülés a tévében

                              Comment


                                Akkor elképzelhető, h az erős tejfolyás zavarja, megoldás lehet, h gyakrabban kínálod, - nem tudom, h közben alszik, v van hosszabb,éberebbb szakasza is Ambrusnak-, nem tudom, mennyire telnek meg a melleid, h esetleg kemény, és nehezebben tud ráharapni ? ha kicsit hátradőlsz szopi közben,és magadra húzod a picit, h a gravitáció lassítson,.
                                Olyan is lehet, ha elsőre nem tud rácsatlakozni, h már csúszik a mell-nyálas-, ilyenkor egy szárazra törlés segíthet.
                                Kakija milyen színű, állagú, bukni szokott, milyet, ha igen, frisset v túrósat?
                                rakosi.dora@gmail.comD, aki L, S, B, R mamája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X