Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptanít a mindennapokban

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    A következő gyereknél valamit ki kell találnom, nektek van valami ötletek, hogy lehetne használni esetleg bimbóvédővel, akárhogy próbáltam mindig kiengedett a vákuum a védő alatt.[/QUOTE]

    Heni, nálam is fennáll hasonló probléma, a kórházi cumira szoktatás és az az okozta türelmetlenség mellé, de szerencsére az én kisfiam nagyon erősen szív, és nagyra nyitja a száját, szóval ügyesen szopizik, és bármennyire is erőltették a bimbóvédőt nálamnál tanultabb emberek, Miska nem fogadta el, hál'istennek.
    Sok viszontagság után eljutottunk Sarlai Katalin doktornőhöz a Szent István Kórház Szoptatási Ambulanciájára, aki azonnal csodát tett! Csak ajánlani tudom mindenkinek!
    Viszont létezik egy bimbókiemelő is, amiről jókat írnak, csak sajna én olyan későn bukkantam rá, hogy már nem tudtam kipróbálni a várandósság végén - de hátha segít Neked! http://www.neobaby.hu/index.php?&lap...mut&xxazon=447
    Az Avent Isis bimbókiemelőt használhattam már csak akkoriban, de nálam semmi eredményt nem hozott. Drukkolok! és írd meg, ha van valami tapasztalatod!

    Comment


      #47
      mamischka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Heni, nálam is fennáll hasonló probléma, a kórházi cumira szoktatás és az az okozta türelmetlenség mellé, de szerencsére az én kisfiam nagyon erősen szív, és nagyra nyitja a száját, szóval ügyesen szopizik, és bármennyire is erőltették a bimbóvédőt nálamnál tanultabb emberek, Miska nem fogadta el, hál'istennek.
      Sok viszontagság után eljutottunk Sarlai Katalin doktornőhöz a Szent István Kórház Szoptatási Ambulanciájára, aki azonnal csodát tett! Csak ajánlani tudom mindenkinek!
      Viszont létezik egy bimbókiemelő is, amiről jókat írnak, csak sajna én olyan későn bukkantam rá, hogy már nem tudtam kipróbálni a várandósság végén - de hátha segít Neked! http://www.neobaby.hu/index.php?&lap...mut&xxazon=447
      Az Avent Isis bimbókiemelőt használhattam már csak akkoriban, de nálam semmi eredményt nem hozott. Drukkolok! és írd meg, ha van valami tapasztalatod!
      Sarlai Katalin doktornőhöz volt szerencsém egy csúnya mellgyulladás alkalmával, tényleg kedves és nagy szaktudású orvos, csak sajna én már szerintem későn akadtam rá, már nagyon a végét járta a tejem, a befelé forduló bimbóról azt mondta az enyémtől van rosszabb is, de mégse tudta bekapni a lányom, vagyis, ha előtte fejtem fél órát csak akkor, de akkor már tej se volt benne és csak pár percig tudta a szájába tartani, mindig kicsúszott neki. Az Avent Niplette-ről tudtam már a terhesség előtt is, de én hülye nem néztem utána mikor lehet használni, így már terhesség alatt nem volt lehetőségem kipróbálni, majd a köv.gyereknél és remélem akkor jöhet az SNS is
      Heni, Panni lány és Ádám fiú mamija

      Comment


        #48
        Köszönöm a segítséget. Elkezdtem én is ösztönösen felrázni a szoptanítban a tápszert még egyszer, meg arra jöttem rá, hogy talán az is segít, hogyha melegebb a tej... Tejcsöpp nem hiszem, hogy beleszárad, mert rögtön elmosom, és a következő etetésnél meg nem, volt gond... Meg azt vettem észre, hogy hajnalban felkel Anna, hogy éhes, de olyan álmos is, hogy miatta csak nehezebben szív és kevesebbet is eszik, mert bealszik.
        Réka 4 ajándék anyukája
        "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

        Comment


          #49
          Réka, én hajnalban csak ciciztettem elég hamar a gyerekeket..jött, ami jött nekik, bealudtak tőle. Nem tudom, ANna mekkora, nálunk a lányok 4 kg körül születtek mindketten, talán 1 hónapos koráig kapott Bori éjjel enni, Johanka meg 1 hónapos koráig csak szopizott, sns-ből meg nem kapott utána sem éjjel.

          mamischka, MArcinál nekem is "ciki" volt sokszor, bár a cumisüvegnél jobban nem irtóztam semmitől sem, de igyekeztem inkább hazaérni evésre...a lányokat már bárhol megetettem sns-sel is, hozzászoktam, meg muszáj volt azért Marcival kimozdulnunk ide-oda.

          Réka, nekem is néha eldugul a cső, most hogy tápszert is kap...én kiszívom (ugye én erősebb vagyok ), aztán visszaadom a szájába...
          Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

          Comment


            #50
            Sziasztok! Én is használtam a fiamnál, mert csak a bal mellemből tudtam szopiztatni egy darabig. a jobb nagyon sebes volt azt kézzel fejtem és a tejcit ballal együtt adtam oda. Kb egy hónapig használtam, mire megtanult rendesen szopizni és a jobb oldal úgy-ahogy meggyógyult. Nagyon hasznos eszköz, ez volt az utolsó esélyem és sikerült, ennek köszönhetem, hogy végül összejött a szoptatás.
            "Dugulásnál" én is megszívtam a csövet, meg nyomtam kicsit a flakont is. Kitartás!
            Ildikó

            Comment


              #51
              Mivel én ráragasztom a cicire a szondát, így szívni nem tudom.
              Azt találtam ki, hogy elzárom a levegőztetős csőt és nyomom a palackot, úgy mint cukorborsó.
              Hajnalban akkor megpróbálom csak ciciztetni, hátha... Addigra lesz egy kis tejcsi, mert estére ugye kiszáradnak a melleim (mivel állandóan cicizne estefelé), és nagyon ki tud ezen akadni Anna. De ez van...
              Réka 4 ajándék anyukája
              "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

              Comment


                #52
                Valaki próbált fekve szoptaníttal szoptatni? Tapasztalat? Gyakorlati infók??? Mert este olyan jó lenne fekve etetni / altatni...
                Réka 4 ajándék anyukája
                "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                Comment


                  #53
                  Jövök én is, mert ugyan már fél éve annak, hogy elhagytuk a Szoptanítot, de sosem fogom elfelejteni ezt az életmentő eszközt Egy zseni, aki kitalálta...
                  Nekem most már rengeteg tejem van, csak az elején a rossz indítás és a pocsékabbnál pocsékabb tanácsok miatt nem volt elég. Hívtam szopis tanácsadót, ő sokat segített, fejtem is amikor csak tudtam, de nem bizonyult elégnek, és végül ezért döntöttem úgy, hogy veszek egy SNS-t. A borsos ára picit visszatartott, de bőven megérte, már ha csak egy doboz táp árára gondolunk is...

                  mamischka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én is követem a hozzászólásaitokat! Nagyon jó, hogy lett egy ilyen topik!!!
                  Kisfiammal még csak 3-4 hete használjuk a szoptanítot, cumizavar (kórház miatt), és türelmetlenség okán. Kinek mi a tapasztalata: kb. mennyi idő alatt és hogyan lehet elhagyni a segédeszközt, és rászoktatni teljes egészében a ciciből szopizásra?
                  Mi október közepén kezdtük használni, újévre már nem kellett

                  worshiper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Még azt kérdezném, hogy Ti mennyi ideig tartjátok elzárva a csövet? Rögtön az elején megnyitjátok, amikor már nem nyel, utána X perccel? És mindkét mellből szoptattok? Mindkettőnél adtok pótlást?
                  Hú, nekem már homályosak az emlékeim voltak sima szopik, amikor nem került elő, és olyanok, amikor igen. akkor viszont már az elejétől.

                  kingaj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Lányok, kölcsönbe, vagy esetleg kölcsönözni kitől, hogyan lehetne? Köszönöm
                  ha még nem találtál, akkor az enyém éppen új gazdit keres


                  amúgy ti fejtek is? én amikor tudtam, csináltam, de nem gyakran tudtam
                  A, az SSC hero és az elsős Á, aki már nem SSC-töltelék (2010. ősz)
                  Keresek: elliptikus trénert és Star Wars-os dolgokat

                  Comment


                    #54
                    Jaj, még nagy felfedezés, bár lehet csak nekem, hogy a csövet úgy is el lehet zárni, hogy a kupak résébe jobban behúzom. És nekem is giga sok tejem lett tőle, sőt...
                    Ildikó

                    Comment


                      #55
                      Nekem sajnos még ez se tudott tejet szaporítani. Senki se tudja, hogy miért nincs nekem (nem tejmirigy elégtelenség, hanem valami rejtélyes dolog...). De legalább Anna szopizik.

                      Az lenne a kérdésem (már teljesen belezavarodtam), hogy most akkor melyik színű szonda melyik méret? Mert van rajtuk szám a belső részen (1, 3, 4), meg írt a szopis könyv is valamit meg a használati útmutató is, de pont mást, most meg vennék pótcsövet, de elbizonytalanodtam, hogy most akkor melyik kell. Nekem úgy tűnt szemre, hogy a legkisebb a fehér, utána a vörös, aztán az átlátszó, de ahonnan venni lehet (www.minimano.hu) ott azt írják, hogy a vörös a legkisebb. Segítetek kideríteni az igazságot?
                      Réka 4 ajándék anyukája
                      "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                      Comment


                        #56
                        Réka,a vörös a legvékonyabb (a használati utasításban így van, ha minden igaz---nem tudom, volt-e az sns-edhez)

                        És szopis tanácsadó sem tud mit mondani, hogy miért nem lehet elég tejed? Biztos, hogy van elég tejmirigyed??? Már nem emlékszem, erről mit leveleztünk...

                        Én simán szopiztatom J-t fekve, odafogom a csövet- odaragasztva még könnyebb lehet, csak, én olykor ide-oda fordulgatok, mesekönyvet pakolok és hasonlók közben, szóval nekem így praktikusabb. A madzag és a másik cső olykor belóg J arcába, arra figyelni kell, az rossz. Meg előfordult, hogy bealudtunk mindketten, kijött a cső a szájából és folyt a tej .
                        Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

                        Comment


                          #57
                          Szopis tanácsadó is csak széttárta a karját, hogy nem tudja, mi lehet a gond. És a tejmirigyelégtelenség egyik tünetét sem mutatom, látszólag minden rendben (megnőtt cici, érzékeny, hormonok rendben, tejbelövellés van, tejleadó reflex ok, stb.) Szóval ennyi. Azért jobb lenne legalább tudni, hogy mi nem ok, de...
                          Réka 4 ajándék anyukája
                          "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                          Comment


                            #58
                            annyira örülök, hogy nyílt ez a topik!
                            akit éppen érint, annak nagyon fontos, nincs ideje nyomozgatni... és olyan jó, hogy mostantól, ha belebotlom egy olyan mamába, akinek pótolni kell, akkor tudom hova irányítani praktikus SNS infókért!
                            Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                            HipnoSzülés a tévében

                            Comment


                              #59
                              worshiper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szopis tanácsadó is csak széttárta a karját, hogy nem tudja, mi lehet a gond. És a tejmirigyelégtelenség egyik tünetét sem mutatom, látszólag minden rendben (megnőtt cici, érzékeny, hormonok rendben, tejbelövellés van, tejleadó reflex ok, stb.) Szóval ennyi. Azért jobb lenne legalább tudni, hogy mi nem ok, de...
                              mennyire kevés a tejed, mármint így aránylag ahhoz képest, ami Anna kapacitása?
                              a többi gyereknél is kevés volt? tényleg elég rejtélyesen hangzik
                              A, az SSC hero és az elsős Á, aki már nem SSC-töltelék (2010. ősz)
                              Keresek: elliptikus trénert és Star Wars-os dolgokat

                              Comment


                                #60
                                A többieknél is alig volt. Max kb 10 babakorty / oldal (10-20 ml de este még annyi sem...). Na de ez nagyon off. Lassan elfogadom, hogy ez van, bár ha tudnám az okot, könnyebb volna... talán...

                                ON: Mostanában sokat szenvedünk. Lehet, hogy a melegtől? Van, hogy nem bírja kiszívni Anna, kevesebbet is eszik, ált. a bal oldalon szenved, aztán a jobb oldalon mégis megeszi a maradékot meg ilyenek. Hajnalban minden ok, de napközben szenvedős (van, hogy másfél óra, mire végez. Bealszik, szenved...), már azon gondolkoztam, hogy sztrájkol, vagy mi?

                                A szondaméreteket hogyan változtattátok? Amikor nagyobb, nagyobb átmérőjű kell? Miből vettétek észre, hogy váltani kell(ene)?
                                Réka 4 ajándék anyukája
                                "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X