Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptanít a mindennapokban

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Mamischka!

    A völgy után mindig felfelé vezet az út. Szerintem nyugodtan kérdezz!!! Ha tudok, én is szívesen segítek!
    Réka 4 ajándék anyukája
    "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

    Comment


      #32
      Tegnap nagyon kiakadtam reggel, mert bedugult állandóan a szondacső... (közepes méretű tápszerrel töltve) 2 óra alatt sikerült megetetnem Annát, 3x vagy 4x kellett átragacsoznom.
      Réka 4 ajándék anyukája
      "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

      Comment


        #33
        Ó, már többször felkapaszkodtunk a szakadékból! Szerintem egyre magasabban járunk.
        De azért köszönöm a támogatást. Jó, ha a sorstársak segítik, erősítik egymást.

        Nekünk a héten elszakadt a közepes cső...Brendon (ahol pár hete vettem) nem tudott cserélni, márkakereskedésben sincs jelenleg(azt mondták, nagyon ritka, hogy elszakadjon, hát ezt kötve hiszem...nem is cibáltuk)...legjobb apropó volt, hogy áttérjünk a legvékonyabbra. Egész zökkenőmentesen ment.
        Ami viszont engem fel szokott dühíteni, csomószor nem zár teljesen a szelep, megfordítom a palackot, és ömlik a táp a sárga kupakból. Veletek is előfordul? Vagy tényleg vettem egy selejteSNS-t, egy vagyonért?

        Comment


          #34
          Nekem akkor folyik csak a szelep, ha nem jól csavarom rá, és nem illeszkedik az a kis szilikon "izé" a sárgába.
          Csövet gyógyászati segédeszköz-boltbn vettünk már vagy 2x valahol Aquincum közelében, neten találtam rá, nem tudom most a pontos címet, de ott vagy volt vagy hoztak hamar.

          Nekem nincs elég tejmirigyem, így sosem sikerült elég tejet 'szaporítanom". Viszont a nagyobbik lányom 2,5 éves, és még mindig szoptatom, úgy, hoyg "kizárólag" önerőből szoptatni sosem tudtam . (bevallom, az, hogy még mindig szopik, nekem lassan inkább nyűg, mint öröm, de hogy mennyire vbágytam arra, hogy sokáig szoptatni tudjak, azt elmondani nem tudom, úgyhogy nem panaszkodom ..). Mondjuk számomra az,hogy sns-sel, anyatejet evett élete első fél évében, az kizárólagos szoptatásnak számít...és nekem még a tápszer is, ha sns-ből...(mondjuk körülbelül )

          És így, hoyg Bori még mndig szopik, Johannának tudtam elég tejet "termelni" z első hónapban .
          Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

          Comment


            #35
            Ha valaki tud pótcső lelőhelyet, megírná? Azért a végtelenségig nem tart, és nyugodtabb lennék, ha lenne itthon pót.
            Anna valahogy a legvékonyabból nem bírta kiszívni a tápszert... Így mi is a közepest használjuk.
            Réka 4 ajándék anyukája
            "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

            Comment


              #36
              Még azt kérdezném, hogy Ti mennyi ideig tartjátok elzárva a csövet? Rögtön az elején megnyitjátok, amikor már nem nyel, utána X perccel? És mindkét mellből szoptattok? Mindkettőnél adtok pótlást?
              Réka 4 ajándék anyukája
              "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

              Comment


                #37
                RÉka, ezek a kérdések szerintwm csak azoknál az anyáknál lényegsek, akiknek nincs elég tejük. Hallottam olyanról, aki azért szoptatott sns-sel, mert a babája nem tudott/nem akart stb szopni rendesen, szerintem náluk folynia "kell" végig, hogy a baba kedvet kapjon stb.

                Aki tejet akar szaporítani, annak jóü az elején, amíg jön a saját teje, ha nem jön a szoptanítból, hanem csak akkor, amikor már a saját nem jön /ill ha újra jön, akkor elzárni újra.
                Szerintem, aki úgy van, mint mi, hogy nincs elég tejmirigye, annak jó, ha az elején, amíg jön az a valamicske, addig csak azt szívja a baba, aztán engedni neki. Marci és Bori ezt szerették így, Johanka viszont totál kivan, ha nem jön neki a ciciből eléggé, így rákényszerültem engedni az sns-ből már a szoptatás elején. (bár mostanában épp nyugodtabb, és jobban elcicizget csak úgy sns nélkül is, mint régebben - akkor üvöltött a sima cicitől .
                Szerintem a pótlást, ha valaki a kizárólagos szoptatősra akar visszatérni (tehát volt, amikor tudott így szoptatni, csak valami elromlott), akkor a 2. cici után érdemes adni, ja és ebben az esetben FELVÁTLVA ciciztetni sokat-sokat egy szoptatáson belül is, ha az egyikből már nem jön, akkor a másikra, aztán vissza stb.ÉS mikro már íGY szopott jó sokat, akkor adni sns-ből a pótlást.

                Én állandóan mindkét ciciből szoptatok, nem is tartom észben, mindig kap mindkettőből, többször is, aztán ha sír, akkor jön hozzá az sns-ből is, ha békésebb kedvében van, akkor azzal megvárom, míg szívogat rendesen mindkettőből.

                Szerintem fontos , hogy mindenki úgy olvassa, ami rá vonatkozik:

                - akinek van elég tejmirigye, csak valamiért nem megy a szoptatás, annak az a célja, hogy rátérjen /vsszatérjen a kizárólagos szoptatásra
                - akinek nincs, annak az a célja, hogy a baba megkapja a tőle leheteő legtöbb tejet+ a szoptatás élményét

                És akkor még biztos van más eset is.
                Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

                Comment


                  #38
                  Lányok, kölcsönbe, vagy esetleg kölcsönözni kitől, hogyan lehetne? Köszönöm

                  Comment


                    #39
                    Próbáld meg a La Leche Ligától. Nekem az egyik szopis tanácsadó annak idején felajánlotta, de végül Máténál nem jutott el hozzánk. Szóval ott lehet próbálkozni. Sok szerencsét! Vagy esetleg kérdezd meg itt azoktól, akik itt hozzászóltak, hogy Ők használják-e még. Esetleg... De a liga biztosabbnak tűnik.
                    Réka 4 ajándék anyukája
                    "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                    Comment


                      #40
                      Ma hajnalban megint tök kiborultam, mert állandóan eldugult a cső... Szerintetek miért lehet ez? Reggel meg rendben volt.
                      Réka 4 ajándék anyukája
                      "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                      Comment


                        #41
                        Réka, jól összerázod?
                        Nálunk is néhány napja Johanka kp tápszert is (eddig anyatejet kapott ), először összekeverem a pohárban, aztán jól felrázom a szoptanítban is..bár nekem most a legnagybb csővel eszik, mert eddig sokszor üvöltött minden kis nyavalyán.

                        Kinga, nekem van plusz 1 saját tartályom tutira+műanyag részek (van még egy, csak az kölcsön). Ha tudsz szerezni csövet, én szívesen kölcsön adom néhány hétre.
                        Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

                        Comment


                          #42
                          Nem lehet, hogy beleszárad valahol egy pici csepp tej?

                          Nekem viszont az a kérdésem, van arra valami jó ötletetek, hogy, ha teljességel mellőzni szeretném a cumisüveget (nehogy visszaszokjon rá Miskám), hogyan lehet úton-útfélen-útközben etetni? Kocsiban, parkolóban már simán szoptanítoztam, de, ha mondjuk olyan helyen vagyok...? vagy éppenséggel gyalogosan...? értitek...? vagy Ti viszitek Magatokkal a Szoptanítot, és bárhol... bármikor...?

                          Comment


                            #43
                            Sziasztok!
                            Sajnos én már nem szoptatok, 2 hónapos volt a lányom, amikor kaptam kölcsön egy SNS-t, nagyon megörültem, mert csak jókat hallottam róla, viszont amire nem gondoltam, hogy hogy használjam bimbóvédővel, mivel annyira befelé forduló a mellbimbóm, hogy Panni lányomnak esélye se volt bekapni.
                            A következő gyereknél valamit ki kell találnom, nektek van valami ötletek, hogy lehetne használni esetleg bimbóvédővel, akárhogy próbáltam mindig kiengedett a vákuum a védő alatt.
                            Heni, Panni lány és Ádám fiú mamija

                            Comment


                              #44
                              Heni, ehhez nem tudok hozzászólni

                              mamischka, én bárhol, brámikor, idegenek nem zavarnak. Ha OLYAN hely, akkor kendő alatt. A múltkor egy csapat ismerős fiatalember között "kellett" szoptatnom, no, ott kicsit zavarban voltam....de talán amiatt, mert rajtzunk kívül senkinek sem volt még ott gyereke, z egéz szoptatás különös volt számukra...hogy így eszik egy baba... a szoptanít ott kicsit kellemetlen volt nekem..most ilyen tapasztalatlan fickóknak hogy magyarázzam ezt el...??? végül csak betakartam a kendővel meg kicsit odébb ültem (bementem volna szívem szerint valahová, csak ott volt a másik két gyerek)..

                              Szóval egyébként én MINDENHOVÁ vizem magammal, sosem tudhatom, mi történik, ami miatt később érünk haza...ráadásul Johanka finoman szólva nem "időre" eszik
                              Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

                              Comment


                                #45
                                Hős vagy, Vica! Akkor összekapom magam én is...mert eddig eléggé szemérmes voltam (miközben meg tökéletesen büszke vagyok arra, hogy saját erőből, annyi kudarc és buktató után tudok szoptatni), inkább vittem a cumisüveget, biztonságból, hátha olyan a hely(zet), de azáltal meg mindig visszaestünk a cumi irányába, amiről pont le szeretném szoktatni.
                                Épp mindjárt utazunk...hát kipróbálom...bátorságpróba!
                                Meg igazából a magyarázkodást is már unom. Olyan sokan értetlenkednek.
                                Szerintem csk mi, aki használjuk, tudjuk leginkább értékelni egymás(erőfeszítései)t, meg, hogy mekkora dolog ez.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X