Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatás különös helyeken

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    Ez engem is érdekelne, mert állítólag ekkor már nem hajlandóak más szagút elfogadni. Egyszer voltam ilyen helyzetben, de az a kisbaba nem fogadta el a felajánlást. Vagy lehet, hogy az éhség mindent legyőz?
    Ilka

    Comment


      #92
      semmi speciális: éhes gyerek, nyugodt anyuka, nem kapkodó mozdulat, jó illatú cici
      nem is gondolkodott rajta kicsit máshogy szívott, de nem volt zavaró
      ezek szerint szerencsénk is lehetett
      mindkettőből kiszívta a maradékot
      megkérdeztem, altassam-e cicin el, mire az apuka, hogy nem altatják úgy, így visszaadtam a papához meg is sértődött a kiskoma papánál nem stimmelt a cici
      máskor is szívesen vállalok dajkálást
      3 a királyfi, majd a 4. lány lesz

      Comment


        #93
        Jé, ez de fura! Egyébként eze nmár mi is viccelődtünk a barátnőimmel, hogy be kellene osztani magunk között, hogy adott héten ki legyen a dajka, a többiek meg mehetnének sportolni, shoppingolni stb stb. Nem is hallottam még olyanról manapság, aki más gyermekét szoptatja! Büszke vagyok Rád, ZSu!
        Szilva


        Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
        Hurcibaba Klub (8)

        Comment


          #94
          Zsu! De jó! Ez nekem nagyon tetszik, olyan jó érzés tölt el a gondolattól. Tiéd egy szuperanya érdemérem!
          Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

          Comment


            #95
            Zsu, ez csúcs!
            Spontán tetted cicire, vagy megbeszéltétek előre az anyukával? Ha nem: mit szólt hozzá?
            Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

            Comment


              #96
              Ez igen, szerintem is nagyon szép dolog mindkét részről: felajánlani is és elfogadni is a "dajkálást"!

              OFF: csak halkan, hogy én sajnos csak egy picit vagyok cserkész, igazándiból nem, mert sulik alatt nem találkoztam a cserkészettel sajna. De most a párom, a nagyon jó barátja és még egy belevaló miskolci származású 4 gyerekes anyuka dolgoznak azon, hogy legyen itt csapat a faluban. Addig is az adonyi 1414. Szt Gellérthez tartozunk. Nagyon nehezen, de talán beindult. Na, én csak itt sertepertélek, meg ilyesmi. De azért már el tudom énekelni az indulót! Jó munkát!
              ON
              Andi
              Anna (2005.12.21.), Zsigmond(2008.01.05.)

              Comment


                #97
                Anyukával nem tudtam megbeszélni, szegény reggel 9 óta a diplomaosztója miatt külön volt ( a nővéremmel együtt kapta, csak 1-ig elhúzódott)... szerencsére volt kivetítős előadó a "büdös kölkökkel" érkezőknek (14 év alatt nem engedtek be gyereket az ülős-állós részre)

                az apuka meg csak rótta-rótta a köröket az előadó mellett a nyügi gyerekkel
                többször felajánlottam (cumisüveget láthatóan nem fogadta el, sosem használták előtte ) az opciót, mire belement
                mondtam neki, hogy 1 próbát megér
                nekem nincs szívem éhesen ordítani hagyni a gyereket (mellesleg éhes gyerek úgysem fog elaludni..).. se az enyémet, se másét és mivel tejem van, nekem ez nem volt "nagy dolog"
                3 a királyfi, majd a 4. lány lesz

                Comment


                  #98
                  Azért ez nagy szó, hogy a papa belement. Mert gondolom egy férfi számára ez más, mint megetetni a gyereket. Ott van egy idegen nő melle, amit az ő gyereke szájába tesz, biztos nagyon kellemelten volt neki.
                  És kiváncsi vagyok mit szólt utólag a mama.
                  A helyében én szintén eléggé furán éreztem volna magamat.
                  Az más, hogy én sose mennék órákig el, ha tudom, hogy aktuális a baba szopija. Inkább nem venném át a diplomát, de komolyan!

                  Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                  Comment


                    #99
                    Nagyon érdekes lehetett másféle "szívást" érezni. Nem is gondoltam rá! Nagyon jó, hogy leírtad! Hallottam egy történetet, amikor egy anyukának nem ment a szopi és a barátnője úgy segített neki, hogy odaadta a saját gyerekét, aki rendesen "megszívta" így érezte milyen a hatékony szopi. Aztán nekik is sikerült.
                    Ilka

                    Comment


                      Ja, a diplomaosztó unalmas és közel sem adja azt az érzést, amit vártam tőle. Egyszer sem. De azért egyszer jó ott lenni, hátha mégis.
                      Ilka

                      Comment


                        Kriszti,
                        érdekes, az apuka nem érezte kellemetlennek
                        végre csendbe volt a gyerek és a fenekét sem kellett rázni
                        megkért, hogy csinálhasson egy fényképet hátulról, hogy megmutathassa a Mamának úgyhogy inkább "kúlságnak" fogta fel, hogy végülis az etetést megoldódott
                        Anyukám hallotta, a mikor megérkezett az igazi mama, a szöveg a következő volt:
                        evett a gyerek?... evett, de nem a cumisüvegből (széles mosollyal előadva)6

                        PhD lett a mama, értem én, hogy ez fontos, és tényleg nem egyszerű kisbabával.. mégsem lehet felkötni magamra a diplomaosztón.. vagyis, miért is nem lehet?????
                        3 a királyfi, majd a 4. lány lesz

                        Comment


                          Sziasztok

                          Pár napja olvasgatom ezt a topikot és arra gondoltam, hogy a szombati történéseket megosztom Veletek. Hogy mennyire extrém, azt ki-ki maga döntse el. Én inkább a megalázó kategóriába sorolnám.
                          Amit előzetesben tudni érdemes, hogy nem igazán vagyok híve a nyílt terepen való szoptatásnak, mert azt gondolom ez annyira intim, bensőséges, hogy kevés arra érdemes ember van, hogy mindebbe beavassam. Ettől függetlenül vannak helyzetek, amikor nincs más megoldás, így már a szombat előtt túl voltunk mi is vonatos, tantermes, parkos szopikon.
                          Szombaton egy hatalmas túrára kényszerültünk, átszelve fővárosunkat tömegközlekedéssel.
                          Az első szopiidő a Boráros téren ért minket. Magán a téren nem volt szabad pad, így az ott magasló Duna Házba vetettük magunkat. Pelenkázó nincs, egy darab női-férfi közös mosdó van. Na, ott azért mégsem.... Egy félreeső folyosón találtunk székeket. Ki volt írva, hogy dohányzásra kijelölt hely. Mivel nem volt senki, ezért nekiálltunk. 5-6 perc után jött egy dohányozni vágyó lány. Férjem megkérte, hogy várjon kb 5 percet. Erre ő mondta, hogy őt nem zavarja, így rágyújtott. Pannám közben elaludt, óvatosan lecsatlakoztattam és elmentünk.
                          Második szopiidő: Csepel pláza Pelenkázó a női mosdóban van kialakítva. Hatalmas helység, a pelenkázón akár 3-as ikreket is lehetne pekenkázni. Csak épp egy szék hiányzott. Nem tudok állva szoptatni Félreeső hely sehol, padon kirakattal szemben nem akartam. Maradt a női mosdó. Két perc után sírt. Nem csodálom.
                          Hazaafelé a Csepeli Hévvel jöttünk. Mivel a plázában nem lakott jól, a tömött Héven kezdte el a cicimet keresni, amit csak akkor szokott, amikor már nagyon éhes. Pelussal letakartam és szopizott. Itt volt a legzökkenőmentesebb.
                          Irány Európa!
                          "A holnap mindig annyit ér,
                          Amennyit megtettél a tegnapért."

                          Comment


                            Na látod, Panna! Végül a leginkább zsúfolt helyen és "arra nem érdemes" emberek között tudtál legjobban szoptatni. És talán pont a héven nem volt megalázó... nem úgy mint a mosdó vagy a cigis csaj.
                            Én nagyon is hive vagyok a köztéri, nyilvános szoptatásnak. Ugyanis tudja csak meg fiatal, idős, hogy egy gyermeket csak úgy lehet életben tartani, ha szoptatjuk. Főleg ha pici babáról vagy nem tápszeres gyerekről van szó.

                            Mi szombaton esküvőn voltunk, jóóóó sokan.És persze, rengetegszer éhezett meg Danikám, én adtam is neki. Legjobb volt, mikor a lovas bemutatón kezdett sirni, és gyorsan kellett cselekedni. ...(Lázár Lovaspark, nagyon tuti buli volt)

                            Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                            Comment


                              Lázár Lovaspark, az tényleg tuti. Nagyon jó hely és jól főznek.
                              Igen, a hév lett a befutó.
                              "A holnap mindig annyit ér,
                              Amennyit megtettél a tegnapért."

                              Comment


                                Hja, a Phd az más... az nem egy sima diplomaosztó! Mégis doktor lesz az ember lányából. Azt át kell venni! Maskara, meg minden. Tényleg komoly dolog. Gyerkőc meg megoldotta, így semmi gond. Mindenki jól járt! Gyuzso, neked meg eggyel több tapasztalat a szopiról. Kicsit még irigyellek is, biztos érdekes volt.
                                Ilka

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X