Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW - igény szerinti hozzátáplálás, tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    BLW-t nem (el)ismerő védőnővel, gyerekorvossal mit kezdtek? A védőnő hülyének néz, mert a gyereket veszélyeztetem, hogy nem adok neki enni (ugye pont most halt meg egy 4 kilós kisgyerek...), a gyerekorvos csak attól félt, hogy később nem lesz hajlandó hozzátáplálódni a gyerek és válogatós lesz. De hát azt semmiképpen sem a gyereknek szabad eldöntenie, hogy eszik-e mást tejen kívül, vagy sem! (Hangi egyelőre semmit nem kér.)
    Most nagyon ki vagyok bukva. Azt hiszem, ha ilyen a hozzáállásuk, akkor a továbbiakban szépen a szemükbe fogok hazudni, hogy "igen, eszik már mindent a gyerek!". :broáf:
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      BLW-t nem (el)ismerő védőnővel, gyerekorvossal mit kezdtek? A védőnő hülyének néz, mert a gyereket veszélyeztetem, hogy nem adok neki enni (ugye pont most halt meg egy 4 kilós kisgyerek...), a gyerekorvos csak attól félt, hogy később nem lesz hajlandó hozzátáplálódni a gyerek és válogatós lesz. De hát azt semmiképpen sem a gyereknek szabad eldöntenie, hogy eszik-e mást tejen kívül, vagy sem! (Hangi egyelőre semmit nem kér.)
      Most nagyon ki vagyok bukva. Azt hiszem, ha ilyen a hozzáállásuk, akkor a továbbiakban szépen a szemükbe fogok hazudni, hogy "igen, eszik már mindent a gyerek!". :broáf:
      Én csak bólogattam és h ne legyen akkora a hazugság, h legalább megpróbáltuk, adtam néha a gyerek kezébe ételt, de nem ette meg. Tegnap én is találkoztam védőnőkkel és érezhetően megváltozott a ht forszírozásának az erőssége a meghalt baba miatt.
      Üdv, Adrien, Zsombi (2012 jún 7) anyukája

      Comment


        Megkértem a védőnőt, hogy legyen szíves, nézzen utána, mi is az a BLW, mielőtt véleményt mondana róla. Valahogy az az érzésem, hogy nem fog...
        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

        Comment


          hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Megkértem a védőnőt, hogy legyen szíves, nézzen utána, mi is az a BLW, mielőtt véleményt mondana róla. Valahogy az az érzésem, hogy nem fog...
          Lehet, h azért csak kíváncsi, neked nem fogja még elismerni, elfogadni, de talán egy fél év múlva már toleránsabb lesz. Igaz másokkal, szóval ma ez nem vigasz, de legalább tanul vmi újat. Ez is a szakmai fejlődésük része lesz.
          Üdv, Adrien, Zsombi (2012 jún 7) anyukája

          Comment


            hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            BLW-t nem (el)ismerő védőnővel, gyerekorvossal mit kezdtek? A védőnő hülyének néz, mert a gyereket veszélyeztetem, hogy nem adok neki enni -
            ...
            Azt hiszem, ha ilyen a hozzáállásuk, akkor a továbbiakban szépen a szemükbe fogok hazudni, hogy "igen, eszik már mindent a gyerek!". :broáf:
            A védőnő nézzen csak hülyének, attól még nem vagy az. Én egyedül a gluténra figyeltem, hogy 7 hós kora előtt kapjon valamennyit, de ebben benne volt az is, hogy M. már féléves kora előtt állati kíváncsi volt mindenre az asztalnál. Nem tudom, hogy csináltam volna, ha másmilyen.
            Nekem is jött a védőnő, hogy majd beszéljünk a ht-ról, én meg mondtam, hogy beszélhetünk, de akkor is a blw-t csinálom. Mondta, hogy jó, de akkor is. Engem nem zavar, gondolom, őt felelősségre vonhatják, ha elmarad a tájékoztatás, biztos azért is "nyomul". Mondjuk azóta nem jött.

            Amúgy meg azt is mondhatod, hogy te adnál neki enni, de nem kér, és te meg nem akarod tömni. Végül is te elkezdted a hozzátáplálást - más kérdés, hogy Hangi meg nem...
            A csillagszemű felesége, egy komoly és egy vidám anyja
            Értékeléseim

            Comment


              Én mondtam, hogy kínáltam, de a gyerek nem kérte, erre a védőnő és a gyerekorvos is azt válaszolta, hogy a gyerek azt nem tudja eldönteni. Persze, én sokkal inkább hiszek a saját gyerekemnek, mint valami begyöpösödött néninek, de attól még dühítő a konfrontáció.
              Egyébként azért akartam "bevallani", hogy tudjanak róla, egyáltalán halljanak róla, mert ha nem is tudják, hogy van ilyen, akkor ki mástól tudhatnák meg, mint a gyakorló anyukáktól. (Elvileg biztos kéne továbbképzésre járniuk, ott vajon nincs ilyesmiről szó?)
              Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
              Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

              Comment


                az a gyanúm, hogy ha van továbbképzés, akkor tuti nem erről...
                amikor a fiam volt kicsi, akkor ő sem akart enni én meg lusta vagyok, azért ugyan nem pempőzök, hogy aztán ne egye meg, akkoriban hírét sem hallottam blw-nek, a védőnőnek bólogattam mindig, aztán úgy 10 hónaposan egyszercsak kivette a kaját a kezemből, azóta eszik de nem lettünk jó barátok a védőnővel
                márti

                Comment


                  Nekem nem akadtak fent rajta, hogy kap darabost. A védőnő mondta, hogy persze, hogy a párolt zöldséget meg tudja enni Meg hogy 8 hósan már nyugodtan kaphat darabkákat a mi kajánkból. Mondjuk ugye az enyém eszik, szóval nem teljesen mérvadó. De pl. a gyerekorvos múltkor kérdezte, hogy szopik még? Én bólogattam, hogy még szopik (mennyiségekre nem tértünk ki)
                  De én nem álltam le kifejteni a dolgot, nő, ők ezzel kérdezősködés nélkül elégedettek.
                  Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                  Babahordozási tanácsadó

                  Comment


                    Kinyomtatott anyagot a védőnő kezébe nyomni? Most ezen gondolkozom. Akkor neki nem is kéne utánajárnia, az neki csak jó lenne.
                    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                    Comment


                      juuj, én nem mertem bevallani szépen meghallgattam, hogy mit kell neki adni mikortól, bólogattam és kész csak a glutén 5 hónapos kortól való bevezetésére mondtam a védőnőnek, hogy márpedig én 6 hós koráig semmit nem adok neki tejen kívül, hivatkoztam a WHO ajánlására. mondjuk a mi védőnőnk jófej, elmondja amit el kell mondania, de rábízza a családokra
                      Karolin
                      Leánykáim Enéh "Tündérmogyoró" Ilona + Luca "Bogyóbaba" Hanna (aki Enéh szerint Hanna, apa szerint Luca https://mamami.hu/forum/images/smilies/18.gif)

                      Comment


                        nálunk anyósom a külön téma. mondtam, hogy én nem fogok a gyerek szájába pépeket kanalazni, erre kiröhögött - mindig ezt csinálja, ha nem ért vmit a gyereknevelési elveimből, akkor röhög. páromat zaklatja naponta többször telefonon, hogy eszik-e már a gyerek (neki az anyatej nem táplálék). a blw-nél amiatt aggódik, hogy így eszik-e eleget, hogy magától ismerkedik a kajával és nem én kanalazok a szájába egy tál főzeléket...
                        Karolin
                        Leánykáim Enéh "Tündérmogyoró" Ilona + Luca "Bogyóbaba" Hanna (aki Enéh szerint Hanna, apa szerint Luca https://mamami.hu/forum/images/smilies/18.gif)

                        Comment


                          RépaRozi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          juuj, én nem mertem bevallani szépen meghallgattam, hogy mit kell neki adni mikortól, bólogattam és kész csak a glutén 5 hónapos kortól való bevezetésére mondtam a védőnőnek, hogy márpedig én 6 hós koráig semmit nem adok neki tejen kívül, hivatkoztam a WHO ajánlására. mondjuk a mi védőnőnk jófej, elmondja amit el kell mondania, de rábízza a családokra
                          esetleg érdemes lenne megmondnai a védőnéninek, hogy öt hós korban glutén bevezetése az max a magas rizikófaktorú babának felel meg. nézzen már utána, azannyát
                          baresz és Igi
                          BLWiki - azaz az igény szerinti táplálás (BLW) lexikon
                          TAMINA

                          Comment


                            baresz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            esetleg érdemes lenne megmondnai a védőnéninek, hogy öt hós korban glutén bevezetése az max a magas rizikófaktorú babának felel meg. nézzen már utána, azannyát
                            annyit mondtam neki, hogy ez egy nagyon gyenge lábakon álló kísérlet, ami pár év alatt pont úgy meg fog dőlni, mint a 3-óránkénti etetés, és simán lehet, hogy ő sem hisz benne, csak hát a hivatalos ajánlást el kell mondania. amúgy Enéh kapott már többször kenyeret rágcsálni, hogy a glutén-pártiak is örüljenek
                            Karolin
                            Leánykáim Enéh "Tündérmogyoró" Ilona + Luca "Bogyóbaba" Hanna (aki Enéh szerint Hanna, apa szerint Luca https://mamami.hu/forum/images/smilies/18.gif)

                            Comment


                              Érdekes egyébként, van ismerősöm, aki panaszkodik, hogy szopin kívül semmit nem eszik a gyerek. Ha javasolom neki, hogy adjon a kezébe valamit, amivel azt csinál, amit akar (akár van is nálam, és odaadom akkor neki), azt nem hajlandó. Nem is a fulladástól fél, hanem látom rajta, hogy ő kanalazni akar:
                              1. ez a 100% kontroll, a gyerek akkor azt csinálja és annyit eszik, amit én akarok
                              2. én akarok babázni a gyerekkel és lapátolni a szájába és várom, hogy vigyorogva egye, ha adom.

                              De lehet én látom félre, de többeknél tapasztalom ezt, akik elutasítják, hogy a gyerek kezébe adjanak valamit.
                              Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                              Babahordozási tanácsadó

                              Comment


                                Hallottam én is anyáról, aki panaszkodott a játszótéren, hogy a gyerek nem eszi a sztracsatellás tejpépet, pedig az finom csokis... De ezt kivételnek tekintem (legalábbis reménykedek).

                                Timi, szerintem jó dolog így képviselni, ami neked fontos. Sajnos nálunk az egészségügyben és kapcsolt területein az alapmentalitás a "mi utasítunk, mert csak mi tudjuk jól, ha nem tartod be, büntetünk". Azt hiszem, csak akkor fog ez némiképp módosulni, ha vannak hozzád hasonlók. Meg hát ha tájékozatlan valaki és kicsit sem nyitott, inkább erőből kommunikál, sajnos.
                                Mindezzel együtt én végül nem kötöttem a védőnőm orrára (nekem sem volt kedvem polémiához), meghallgattam a hány naponta mennyi pép útmutatót, aztán csináltam, ahogy jólesett. Amikor egy hónap múlva kérdezte, mit eszik a gyerek, elmondtam, hogy barackot, almát, meggyet, stb., ő nem kérdezte, hogyan és mennyit, én meg nem közöltem, hogy kézzel és darabosan. Persze könnyű volt, B. imádta az egész kajálás dolgot, jókat játszott, súlyprobléma szóba sem jött.
                                A második babánál már nem leszek szívbajos, ha szóba jön, elmondom, hogy úgy csináljuk, ahogy az elsőnél, ott pedig blw volt. A védőnőm szerintem egyébként többet tud, mint amiről beszél, nálunk is belefutott egy ebédbe egyszer, de csak megdicsérte B-t, milyen ügyes. Szerintem egyszerűen hivatalosan ő azt mondhatja, ami a protokolljuk, és feltételezem ha nyugalmat akar magának, nem pisil a széllel szemben... Na, ezzel a széllel vannak komoly problémák, mert elvileg fújhatna a hat hónapig csak szoptatás, védőnők szoptatási tanácsadóvá képzése, ht ügyben továbbképzése, neadjisten otthonszülés-ügyben horizonttágítás felől is, de pont nem onnan fúj.
                                B. (5) + L. (3)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X