Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW - igény szerinti hozzátáplálás, tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    gluténnel kapcsolatban még tapasztalat vkinek?

    mikortól, mivel, mennyivel, milyen gyakoriságban vezettétek be?

    köszi

    illetve a mennyiségekkel kapcsolatban, túl vagyunk lassan 3 hát kostolgatáson, ha akar adjak neki bármiből bármennyit szerintetek?


    a pelusba nekünk is ugyanúgy köszön vissza minden, elég durva mennyiségben, de csak naponta egyszer.
    jeromos (2012.07.03) tanít, én meg köszönöm neki

    Comment


      szonjaa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      gluténnel kapcsolatban még tapasztalat vkinek?

      mikortól, mivel, mennyivel, milyen gyakoriságban vezettétek be?

      köszi

      illetve a mennyiségekkel kapcsolatban, túl vagyunk lassan 3 hát kostolgatáson, ha akar adjak neki bármiből bármennyit szerintetek?


      a pelusba nekünk is ugyanúgy köszön vissza minden, elég durva mennyiségben, de csak naponta egyszer.
      Azon kívül,hogy visszaköszön nem faj a pocakja?
      En babakeksz formájában vezettem be a glutent.fel kekszet elragcsal.
      Kettő tündérfiu anyukája.
      Levente 2009.12.28 és Olivér 2012.07.08Összefogás
      http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=70156

      Comment


        a BLWikit azert hoztuk letre nem kis munkaval h a folyamatosan ujra es ujra felmerulo kerdesekre valaszt kapjatok.
        a gluten
        a mikor mennyit
        a hanyszor egy nap
        milyen kezdo kajak
        nos ezek pont ez a kategoria. legyszives a blwikit olvassatok el eloszor. koszonom.
        baresz és Igi
        BLWiki - azaz az igény szerinti táplálás (BLW) lexikon
        TAMINA

        Comment


          fairy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Bogyó, ha jössz megint CseHóba, szívesen elmondom, amit tudok

          Nálunk kakiban V-nél már nem is annyira felismerhetőek a kaják, mint annak idején L-nél, ez is megerősít engem, hogy nem gáz, hogy 6 hó előtt elkezdtük.
          Megyünk 2 hét múlva orulnekJah es téged hogy ismertek meg?
          Kettő tündérfiu anyukája.
          Levente 2009.12.28 és Olivér 2012.07.08Összefogás
          http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=70156

          Comment


            Na en olvasgattam es tenyleg hasznos.csak egyet hagy kerdezzekirulos
            Azt írja hogy ne legyen a kaja túl puha (pl párolt alma) de ne legyen kemény sem.most ha be dobom a sutobe ( holnap ezt tervezem) , akkor mikor vegyem ki, mi a nem túl puha de nem túl kemény?

            Meg egy...mikor lehet a mi kajánkat kostoltatni?akar a legelejétől?pelda erre,holnap rizs es húst csinálok.beprobalkozzak?a rizstol kicsit felek
            Kettő tündérfiu anyukája.
            Levente 2009.12.28 és Olivér 2012.07.08Összefogás
            http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=70156

            Comment


              bogyo02 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Na en olvasgattam es tenyleg hasznos.csak egyet hagy kerdezzekirulos
              Azt írja hogy ne legyen a kaja túl puha (pl párolt alma) de ne legyen kemény sem.most ha be dobom a sutobe ( holnap ezt tervezem) , akkor mikor vegyem ki, mi a nem túl puha de nem túl kemény?
              hát, ezt ki kell tapasztalnod.

              Meg egy...mikor lehet a mi kajánkat kostoltatni?akar a legelejétől?pelda erre,holnap rizs es húst csinálok.beprobalkozzak?a rizstol kicsit felek
              a rizstől miért félsz? bármit adhatsz, kerüld a sót, az erős fűszereket. sokaknak azért egyszerűbb az elején külön főzni a gyereknek, mert a saját ételük fűszeres. a babák ízlőbimbói viszont sokkal érzékenyebbek, a gyomruk is, a túl sós, fűszeres ételek nem tesznek nekik jót. ha képesek vagytok arra, hogy sótlanul egyetek, akkor hajrá, egyétek ugyanazt, vagy a végén fűszerezz és sóz, miután már az ő adagját külön szedted.
              baresz és Igi
              BLWiki - azaz az igény szerinti táplálás (BLW) lexikon
              TAMINA

              Comment


                bogyo02 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Megyünk 2 hét múlva orulnekJah es téged hogy ismertek meg?
                (Én azt hiszem tudom ki vagy, Virivel beszélgettél, amikor picit odaültünk mellétek, V. épp almát majszolgatott. Meg amikor a büféasztalnál álltunk, odajöttél a picivel, de a babák épp nem érdeklődtek egymás iránt és elmentetek. Ugye?)

                Rizs szerintem is mehet, esetleg foghatja a székletet, de gondolom elsőre nem fog sokat megenni. Én is pont azt tervezek főzni ma neki, ilyen kerekszeműt, ragacsosabbra. Amúgy simán adok a sajátunkból, a húsnak pl. a közepéből, ahol nem fűszeres, de az mondjuk eddig még nem is nagyon kellett neki, csak szopogatta legfeljebb
                D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
                http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

                Comment


                  A rizsnek nálunk egyetlen hátulütője lehet. Ha nem elég összetapadós, ügyesen felhinti vele a konyhát... felszedni annyira nem vicces, így azt a módszert fejlesztettem ki, hogy megvárom, míg megszárad... (ha evés után alszik B, ez csak akkor megy, különben akkurátusan felcsipegeti szemenként.)
                  B. (5) + L. (3)

                  Comment


                    fairy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    (Én azt hiszem tudom ki vagy, Virivel beszélgettél, amikor picit odaültünk mellétek, V. épp almát majszolgatott. Meg amikor a büféasztalnál álltunk, odajöttél a picivel, de a babák épp nem érdeklődtek egymás iránt és elmentetek. Ugye?)

                    Rizs szerintem is mehet, esetleg foghatja a székletet, de gondolom elsőre nem fog sokat megenni. Én is pont azt tervezek főzni ma neki, ilyen kerekszeműt, ragacsosabbra. Amúgy simán adok a sajátunkból, a húsnak pl. a közepéből, ahol nem fűszeres, de az mondjuk eddig még nem is nagyon kellett neki, csak szopogatta legfeljebb
                    Igen emlékszemott koketaltak a bebikbár nem tudom legközelebb megismerjék-eszólj rám plz
                    Kettő tündérfiu anyukája.
                    Levente 2009.12.28 és Olivér 2012.07.08Összefogás
                    http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=70156

                    Comment


                      bogyo02 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Azon kívül,hogy visszaköszön nem faj a pocakja?
                      En babakeksz formájában vezettem be a glutent.fel kekszet elragcsal.
                      fájni nem fáj, amit észrevettem, h látványosabban kakil, nyomja mint a nagyok , ma volt olyan h kicsit sirásra állt a szája közben, de ez lehet a tegnapi túl sok banánnak tudható be...
                      fent volt az összes étkezésünkkor, és ilyenkor már kell neki adnom valamit, reggel meg este is 1/3banánt kapott. lehet sok volt a 3x-i étkezés még neki. de nem nagyon tudok mit csinálni, ha fent van és mi eszünk, sirva követel.
                      jeromos (2012.07.03) tanít, én meg köszönöm neki

                      Comment


                        baresz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        a BLWikit azert hoztuk letre nem kis munkaval h a folyamatosan ujra es ujra felmerulo kerdesekre valaszt kapjatok.
                        a gluten
                        a mikor mennyit
                        a hanyszor egy nap
                        milyen kezdo kajak
                        nos ezek pont ez a kategoria. legyszives a blwikit olvassatok el eloszor. koszonom.
                        ha ez nekem is szólt, a blwiki majd minden témája ott figyel a konyhánkban kinyomtatva , nagyon jó kis anyagot hoztatok össze, gratula, meg köszönet

                        amikor kérdezek igazából többféle tapasztalatra volnék kíváncsi pl. a glutént illetően, de már utánaolvasgattam más oldalakon is...

                        arról viszont nem találtam sajna semmit (az is lehet béna vagyok), hogy mikortól érdemes többször adni egy nap, illetve milyen mennyiségeket egy egy alkalommal, ha pl.zabagép gyerekem van. egyelőre nem tudtam annyit elé tenni, ami el ne fogyott volna... pedig még elvileg csak kóstolgat és nem szeretném, ha megterhelném a kis pocakját.
                        Utoljára szerkesztette szonjaa; 2013.03.12., 01:16.
                        jeromos (2012.07.03) tanít, én meg köszönöm neki

                        Comment


                          Az enyém is zabagép, másfél hónapja kezdtük a dolgot. Én szép lassan hagytam növelni a mennyiséget, és mostanság napi kétszer kap. De iszonyat székrekedéses, ezért az is eléggé jelzi, hogy mennyit bír el. Nagyobb mennyiséget továbbra sem merek engedni, csak ha valami nagyon nem fogó kaja, inkább kétszer kóstoltatok.
                          Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                          Babahordozási tanácsadó

                          Comment


                            Na lányok en ezt a Blw-t is takarékra teszem picit.Majd ahogy jön.Egyedul a banánt es a kiflit majszolgatja szépen,tegnap adtam rizst a rizses húsból meg cikkekre vágott almát,de az almát ugy ahogy van be akarta tömni es egyszerre több oklomnyi darabot le harapott aztan ott fuldoklott meg kohogott,ki kellett horgásznom a szájából.Szoval ezt igy hanyag ólom mert nem szeretnek szívrohamot kapni ha megfullad a gyerek.Latszott hogy o ezzel meg nem tud mit kezdeni..tudom hogy az öklendezes normális de ez túl volt az oklendezesen.egesz almát ettem du, azt szépen harapdalta.de igy darabokban nekimeg nem megy hogy o fogja es a szájába vegye.
                            Ha valakinek van tippe meghallgatom szívesen.
                            Kettő tündérfiu anyukája.
                            Levente 2009.12.28 és Olivér 2012.07.08Összefogás
                            http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=70156

                            Comment


                              Almát nem szabad cikkelybe adni, blwikiben benn is van azt hiszem. Egészben, vagy sütve. Pont ezért nem szabad túl keményre párolt/főzött zöldséget se, mert abból le tud törni akkora darabot, amit nem tud rendesen kiöklendezni.
                              Próbálj puha zöldségeket párolva, cukkini-padlizsán. A kölesgolyó is jó lehet, könnyen fogja, és azonnal szétolvad a szájában.
                              Esetleg párolt brokkolit, amit jól meg tud fogni és rágcsálni.
                              Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                              Babahordozási tanácsadó

                              Comment


                                joyocska és kb mennyit adsz neki egyszerre?

                                nálunk szépen kijön minden kb fél nap múlva, elég jól kiszámíthatóan, befelé meg kifelé is nagy mennyiségekben


                                az alma egészbe ment nálunk is, én is azt olvastam, h tilos cikkekben, az a legveszélyesebb. egészben nem tud leharapni akkora falatot, amivel nem tud mit kezdeni.
                                de azért észrevehetően az alma a legodafigyelősebb nálunk is, ha épp nem érzem magam annyira magabiztosnak, megpárolom neki az almát is, párolva már mindent szinte önklendezés nélkül meg tud enni, pedig 3 hete kezdtük csak.

                                szóval szerintem ne add fel, bizz benne, tényleg ez a legfontosabb (tudom, néha nehéz nézni ), de közben meg olyan jó érzés, ha sikerül lazán együtt enni, gondolom egy idő után már fel sem merül, h félrenyelhet, olyan ügyes lesz. legalábbis én ezt remélem.
                                jeromos (2012.07.03) tanít, én meg köszönöm neki

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X