Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW - igény szerinti hozzátáplálás, tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Már írtam a védőoltás-szindrómáról, mint "étvágytalanság" okozójáról. Tulajdonképpen a gyerek ekkor nem érez rendesen ízeket és ezért nem érdeklik az ételek. Érdemes homeopátiás orvost felkeresni ez ügyben aki ezt a módszert ismeri:
    http://www.homeokult.hu/kiadvanyok/t...oltas-szi.html
    http://www.homeokult.hu/tanfolyamok/...tinus_smits_2/
    Melinda : Dominika (2006 jún) Adél (2008 máj) Lívia (2010 nov)
    szülési és gyermekágyas Dúla EC, BLW, Hordozós kabátok, pulóverek.

    Comment


      Nem nagyon megy nekünk a hozzátáplálás, lassan egy hónapja próbálkozunk, de most már az almát sem fogadja el, pedig az kezdetben ment. Ma viszont megkaparintott magának egy nagy darab nyers kígyóuborkát, amin fél órát rágódott és többet evett belőle, mint eddig bármiből. Szerintetek nagyon gáz? Sehol nem találom, hogy mikortól ehet ilyet a gyerek, ráadásul nyersen. Mennyire kell betartani a bevezetési sorrendet?
      Juli

      Comment


        Én az uborkát betöltött 12 hónál láttam.

        Sebin én tegnap láttam először, h olyan igazi élvezettel evett, tátogott, h kér még egy falatot. Szóval ne izgulj, majd egyszer elkezd Lídi is enni.
        Judit
        Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

        Comment


          Én innen töltöttem le a ht-s táblázatot.
          Judit
          Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

          Comment


            Köszi Judit!

            Ajaj, akkor most mi lesz? (még él és virul, virgonckodik, hasfájásnak nyoma sincs)

            Para ez a táblázat...az egyetlent, amit eddig saját magától evett még nem adhatnám neki.
            Juli

            Comment


              Juli,
              ne aggódj, tuti nem lesz semmi baja.
              Nagyjából betartom én is a "menetrendet", és nem erőltetek semmit. Mostanában adok neki kölesgolyót, bulátát, kenyérhéjat, kiflit rágcsálni. Igazából meg akartam várni ezekkel az 1 éves kort, de olyan nagy élvezettel eszegeti őket, h nincs szívem megfosztani ezektől. Ma pl. almát gondoltam enni uzsira, aztán végül csak a kölesgolyó kellett neki. Ki érti ezt?!

              Egyébként én néha próbálkozom pürés kajákkal, néha kap 1-1 szelet almát, répát, krumplit, amiket jól meg tud fogni. Igazából nem látom a rendszert a dologban, mert néha elfogadja a pépeset, néha nem. De mivel szopizunk, nem nagyon aggódom. És ugye gyarapodunk is. Szóval no para!
              Judit
              Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

              Comment


                Ez a hozzátáplálósdi fog ki rajtam eddig a leginkább

                jé, Sebinek már alig van hátra pár hónap az 1 évig! Hogy múlik az idő!
                Juli

                Comment


                  Ja, csak úgy röpülnek a hónapok! Lídi is csak most született! Emlékszem, amikor nyitottad a topikot a mosható pelussal kapcsolatban!

                  Igen, nekem is elég nehezem megy a ht. Néha felhúzom magam, mert lelkesen kutyulok neki ebédet, uzsit, és két kanál után köszöni, nem kér. De pl. 2 hete csináltam paprikás krumplit és megkínáltam vele, hát szinte falta! Szóval lehet nem elég ízes neki a sima zöldség, gyümölcs. De azért nem paprikázhatom mindig a kajáját?!
                  Judit
                  Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

                  Comment


                    Igen, az is mintha csak most lett volna!

                    A medvehagymának akarok utánanézni, most tavasszal van a szezonja és állítólag remekül ízesíti a bébikaját, sóhelyettesítő. Megkóstoltam a főtt krumplit a múltkor és nekem se ízlett. Mondjuk azt sem tudom, hogy a főzővízbe lehet e sót tenni.

                    Tényleg nagyon rossz érzés, amikor az ember lánya feleslegesen pepecsel a bébikajával pluszban. A bébik valahogy mindig olyasmit ennének, amit nem kéne még.
                    Juli

                    Comment


                      Én karalábéval, zellerrel, vagy friss petrezsjemmel ízesítettem. úgy szerették
                      Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                      Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                      Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                      írj a gmailemre az is cyanus

                      Comment


                        Letchie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nem nagyon megy nekünk a hozzátáplálás, lassan egy hónapja próbálkozunk, de most már az almát sem fogadja el, pedig az kezdetben ment. Ma viszont megkaparintott magának egy nagy darab nyers kígyóuborkát, amin fél órát rágódott és többet evett belőle, mint eddig bármiből. Szerintetek nagyon gáz? Sehol nem találom, hogy mikortól ehet ilyet a gyerek, ráadásul nyersen. Mennyire kell betartani a bevezetési sorrendet?
                        Mi is toporgunk. Egy hónap alatt kb. fél babakanálnyi alma és negyed kanál sütőtök. Múltkor öklendezett, fanyalog ezekre, nem is erőltetem túlzottan.
                        Marcsi és Tibike (2008.08.20.) az én ovis nagyfiam
                        Eladó Máv-telepi lakásunk (1,5 szobás tégla, saját kertrésszel), a 15. kerületben

                        Comment


                          Hát nekünk se megy, pedig Tomi már lassan 8 hónapos. Ma is próbáltam, répa krumpli leheletnyi husival. Szerintem finom volt.
                          Érdekes, kanalazom a szájába bekapja, de ha nyelni kéne öklendezik,majd vigyorog!
                          Lehet, hogy rajtam röhög?
                          1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                          Comment


                            Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én karalábéval, zellerrel, vagy friss petrezsjemmel ízesítettem. úgy szerették
                            Cyanus, ezt egészen értem. Mármint a krumplit adod karalábéval? A zellernek a zöldjével? és gondolom frissel, nem szárítottal.

                            Szerinted a HT kezdetén is lehet már ilyenekkel ízesíteni?

                            (Látom nem csak az én lányom nem akarja az igazságot...sajnos - bár szeretném de - nem folytathatjuk a kizárólagos szoptatást, mert nemsokára minimum 6órát kell majd nélkülem kibírnia hetente egyszer)
                            Juli

                            Comment


                              Letchie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Igen, az is mintha csak most lett volna!

                              A medvehagymának akarok utánanézni, most tavasszal van a szezonja és állítólag remekül ízesíti a bébikaját, sóhelyettesítő. Megkóstoltam a főtt krumplit a múltkor és nekem se ízlett. Mondjuk azt sem tudom, hogy a főzővízbe lehet e sót tenni.

                              Tényleg nagyon rossz érzés, amikor az ember lánya feleslegesen pepecsel a bébikajával pluszban. A bébik valahogy mindig olyasmit ennének, amit nem kéne még.
                              Na, pont a medvehagymára tegnap este úgy rákapott a mi kis kajasztrájkoló fiunk!!! Csak néztünk, hogy nehogy már a kedvenc kajáit nem eszi napok óta, erre ez kell neki??

                              Amúgy nálunk úgy 5 napja megy az, hogy az eddig szépen evő, nem válogatós Nándor köszöni, nem kér a pépekből,a durvára tört verzióból sem. Bezzeg a mi barna rizsünk, meg medvehagymánk érdekli!!
                              9 hónapos, 4 foga van... szerintetek próbálkozzunk BLW-vel? Nagyon úgy néz ki, mintha ő erre terelné a dolgokat...
                              Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

                              Comment


                                Simán!

                                Medvehagymát magában?

                                Nálunk a cipőm talpának nyalogatása, habtapi rágcsa és a virágföld a nyerő! Ezeknél tutira minden jobb!
                                Utoljára szerkesztette Letchie; 2009.03.23., 10:10.
                                Juli

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X