Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW - igény szerinti hozzátáplálás, tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nekem is hasonló a gondom, mint Krisztinek. Nagyon szimpatikus a BLW, mivel Lelle nagyon szeret kézzel enni, a kiskanalat is mindig ki akarja venni a kezemből, ha püréset adok neki (amiből max. 3-4 kiskanálnyit hajlandó megenni), csakhát ha egészben adom neki a kaját, akkor iszonyat, hogy néz ki minden. Belekeni a ruhájába, hajába, etetőszékbe, ledobálja a földre.
    Szóval, ti hogy oldjátok ezt meg? Minden kaja után átöltözés?
    Utoljára szerkesztette lezso; 2008.11.24., 14:47.
    Timi
    Zs(2006.04.)L(2008.03.)Z(2010.08.)

    Comment


      ...vagy minden etetés előtt meztelenre, és be a kádba, ott aztán lehet neki adni bármit, utána elég letusolni a dedet is meg a terepet is
      na, bocsi az offért
      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
      lekvárok, dzsemek, receptek

      Comment


        Ez nem is off! Én tényleg a kádban vacsiztattam a nagyokat, amikor még kicsik votak és nagyon bevált!
        Lexi picasa

        blog

        Comment


          hűűű, tényleg??
          Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
          lekvárok, dzsemek, receptek

          Comment


            Leximam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez nem is off! Én tényleg a kádban vacsiztattam a nagyokat, amikor még kicsik votak és nagyon bevált!
            Nem is olyan rossz ötlet.
            Timi
            Zs(2006.04.)L(2008.03.)Z(2010.08.)

            Comment


              lezso: amúgy pont az avatarod adta az ihletet
              Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
              lekvárok, dzsemek, receptek

              Comment


                tényleg, erre nem is gondoltam
                Timi
                Zs(2006.04.)L(2008.03.)Z(2010.08.)

                Comment


                  Igen, a BKW rumlival jár, de mi a nagyobbal, ha nem is BLW-ztünk, de elég korán a kezébe adtam a kanalat és először nem kell ecsetelnem, hogy nézett ki a konyha. De egy éves korára úgy megevett egy joghurtot, hogy egy csepp se ment mellé. Én mindig csak akkor segitettem neki, ha kérte, de nagyon keveset etettem. Szóval az is rumlival járt.

                  Egyébként a kicsi egy hete BLW-zik és ma elmajszolt egy negyed banánt teljesen profin. Úgy tűnik van ebben valami. (mondjuk a nagymamák eléggé aggódnak, de majd meglátják remélhetőleg, hogy feleslegesen.)

                  judit
                  Judit Bori és Rózsa anyukája
                  blog

                  Comment


                    judit: a BKV tényleg rumlival jár de csak viccoltam, értem én hogy elütés, csak olyan aranyos
                    Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                    lekvárok, dzsemek, receptek

                    Comment


                      Hát, kellett egy kis idő, mire leesett ez a BKW!

                      HÉDI
                      Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                      Comment


                        Ezt nem hiszem el, egy oldalt írtam és elszállt a böngészőm és elszállt vele a mondandóm is. Na megpróbálom összeszedni újra:

                        Kriszti! Én nagyon rá voltam izgulva a BLWre még mielőtt Félixnél előkerült volna a hozzátápi, el is határoztam, hogy ő BLW baba lesz. Aztán amikor eljött az idő, elkezdtük, és kiderült, hogy ő hallani sem akar róla. Közben azért próbálkoztunk pürével is, és azt egy idő után elfogadta, a darabosat azóta sem. Aztán egy idő után lemondott a püréről is, vissza a totál szopihoz. Most ott tartunk, hogy másfél hete tök szépen eszik püréket, de a darabos továbbra is teljesen hidegen hagyja. Az egésszel oda akarok kilyukadni, hogy a saját tapasztalaimból meg amiket itt és a korosztályos topikban olvastam, azt szűrtem le, hogy a lényeg, hogy figyeld a gyereket és találd meg azt a módszert ami NEKTEK működik. Ha a BLW az, akkor azt, ha a püré akkor azt, ha a kettő keveréke akkor azt. A baby led weaning lényege, hogy a gyerek irányítja a kóstolgatást, nálunk a gyerek a püré felé irányította. :P

                        Ha neked állandó stressz a BLWvel járó kupi, akkor lehet hogy nem ez lesz a megfelő nektek, de ezt nem tudhatod amíg ki nem próbálod, kár előre stresszelni rajta. Nekem pl az unokahúgaim iszonyú maszatosan ették a püréket, Félixre meg már partedlit sem adok, mert tök szépen eszik anélkül, ez is tök gyerekfüggő. És dolgozhatsz a te oldaladon is, készülj fel rá lelkiekben és amennyire lehet praktikusan:
                        - zuhanyfüggöny az etetőszék alá
                        - lehető legegyszerűbb etetőszék - beállítod a kádba és lezuhanyozod, ne legyen sok kis rés ahova bemegy a kaja, én az IKEAs fehérre esküszöm (antilop a neve asszem)
                        - én mindig adtam rá a body fölé kezdetben egy pólót amit kineveztem evős pólónak, így csak azt almáztuk össze és nem az összes többi ruhát.
                        Találd meg azt a módszert ami neked is és Daninak is bejön, mert az se jó ha neki jó, de neked stresszes mert átragad rá a te rosszkedved és összeköti az evéssel esetleg.
                        Hajrá!
                        (Ugyanez áll pl arra az esetre ha valaki nem bírja az öklendezést - ha állandóan azon parázik, hogy meg fog fulladni a gyerek a BLWtől akkor tuti átragad a gyerekre is a stressz, ergo borul az egész. Szóval tényleg annyi mindentől függ ez az egész, ahány ház annyi hozzátáplálás. )
                        Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                        1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                        Comment


                          jaj köszi Katt, rendi vagy!!! a biztatás elkel, de azért nem parázok annyira.
                          egyelőre úgy látom jó az étvágya és kiváncsi. nyalogatja az almát, banánt és a répát is rágicsálja. mindezt még nem is pároltam, csak úgy a kezébe adtam, hgoy nézegesse
                          aztán a püréket is kipróbáltuk, az is izlik neki, de persze nem eszik mennyiséget.
                          saját kanala van és egész ügyesen leszopogatja a kaját.
                          viszont én mindenképp szeretnék sk kajákat adni neki, párolt formában.
                          szóval még erre is rá kell vennem magam....külön főzögetni nincs kedvem. a fiúk meg nem esznek főtt répát, tehát muszáj külön főznöm
                          de nem kapkodok, csak nyugisan.
                          a kupiról pedig: hát nehéz lesz elfogadni, de bele fogok törődni, hogy maszatol-
                          és veszek egy ikeás etetőszéket , meg valami nejlont a földre.

                          ja, az öklendezés tényleg sz.r. Tomi egyszerűen mindentől fuldoklott anno. se pürét se darabost nem evett.
                          most DAni is öklendezik, de csak lájtosan. ez nem vészes még. majd ha már megtanulja lenyelni a ételt, akkor adok a kezébe valami ehetőt is, pl. párolt répát, sült tököt, almát....
                          Utoljára szerkesztette KKRISZTI; 2008.11.28., 22:15.

                          Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                          Comment


                            mellbimbotol kellbimboig

                            gondolom sejtheto hogy mi manka kedvenc kajaja?
                            Etteremben vacsoraztunk es kertunk neki egy adag parolt zoldseg koretet jatszani, adtuk a repa es a brokkoli darabokat majd egye fene egy kellbimbot is. Nyam nyam nyam!

                            Comment


                              Várkony a férfias kajákat kedveli, például a fokhagymás-fűszeres husi, csevap és társai. Gondoltam ennél extrémebb baba ízlés nem nagyon van, de ezzel a kelbimbóval most megfogtál! (vagy csak nekem fura, mert én nem szeretem?)
                              off: és nem nehéz vödörben?
                              Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                              Comment


                                gondolom az alma nem esik messze a fajatol... mink szeretjuk a kelbimbot
                                de azert meglepodtunk, viszont igy mar tobbszor veszek kelbimbot a csalad megelegedesere. Olvastam a new scientistben egy kiserletrol, ami patkanyoknal azt mutatta hogy mar magzatkorban kialakul az izlese a kis patkanynak, es aztan tovabb vittek a gyerkocokre es ugyanazt tapasztaltak, a kicsi azt szereti amit a mamika zabikalt varandosan.
                                vodor: mar a manka cipeli, vagy belehuhog. es kuszik maszik a kendok meg pihiznek

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X