Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól 5.0

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Folyás helye: combtő.
    Ázás helye: egész body a hasnál!
    méret: 6 hós, 8,20 kg
    Betét: Általában kettő, vagy hajtogat textilpelust. Bambino Mio 2-es pelenkát is szoktam betenni, ez elég vastag, de ilyenkor szétáll a lába, mintha terpeszpelus volna rajta. Ha két betétet teszek bele, akkor az egyik vastagabb, a vékonyabbat kettéhajtom, és előre helyezem, hogy tuti felfogja a pisit.
    Mosás: mosódió, ecet.
    eladó kismama és kisfiú ruhák 6-18 hóig: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=41592

    Comment


      kassaizsuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az nem egyméretes. Akkor nem tudom, te ismered a gyerkőc pisi-kapacitását, az egyméretes elég lenne egy ilyen kicsinek éjszakára. Szerintem tedd be a betétet, aztán reggel meglátod: ha sok volt éjszakára, legközelebb kipróbálod betét nélkül. Na?
      flanelom, van egymeretes, de azt nem irtak sehol ejszakara.

      no, megprobaljuk, de a pelenakzora keszitek azert egy adag szaraz cuccot - vagy legalabb bodyt aztan max teletolom a sosem hasznalt halozsakba, akkor gyorsan szabadulunk
      gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

      Comment


        vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        flanelo, van egymeretes, de azt nem ritak sehol ejszakara.

        no, megprobaljuk, de a pelenakzora keszitek azert egy adag szaraz cuccot - vagy legalabb bodyt aztan max teletolom a sosem hasznalt halozsakba, akkor gyorsan szabadulunk
        A flanel szerintem nem bír ki egy éjszakányi pisit nagy gyerektől. Kicsire lehet, hogy elég, főleg nyárra, mikor elég sok folyadékot izzad ki.

        Comment


          vberni01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Folyás helye: combtő.
          Ázás helye: egész body a hasnál!
          méret: 6 hós, 8,20 kg
          Betét: Általában kettő, vagy hajtogat textilpelust. Bambino Mio 2-es pelenkát is szoktam betenni, ez elég vastag, de ilyenkor szétáll a lába, mintha terpeszpelus volna rajta. Ha két betétet teszek bele, akkor az egyik vastagabb, a vékonyabbat kettéhajtom, és előre helyezem, hogy tuti felfogja a pisit.
          Mosás: mosódió, ecet.
          Hát, ezeket tényleg a másik két kollegina szokta tudni.

          Szerintem eltömődve nincsenek, a dió+ecet nem tömít. Illetve ezt ki is próbálhatod: ha a száraz pelusra ráfolyatsz egy kis vizet, lefut róla vagy fölszívja?

          A két mikroszálas betétnek, de főleg a jól karban tartott BM prefinek elégnek kell lenni kb. 3 óráig. Vagy ennél ritkábban cseréled?

          Akkor valószínűleg a feladást kéne máshogy. Tudod esetleg passzentosabban ráadni, hogy oldalt ne legyen rés a pelus meg a combja között? Valahogy úgy, hogy mikor ráhajtod a gyerekre a pelust, jól rásimuljon a combjára, pocakjára?

          Illetve újonnan vetted őket? Vagy ha használtan, jó a PUL? Nincs kiszakadva oldalt?

          Comment


            vberni01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok! Lehet volt már róla szó, de esélytelen átolvasni 146 oldalt. Az volna a kérdésem, hogy honnan tudom, hogy jól tettem-e fel a pelenkát? Előfordul ugyanis pl Coolababy-nél és Sweedlebes-nél, hogy kifolyik a pisi. Ennél a kettőnél állandóan. A coolababy állítható méretű, a sw. M-es méret.
            tudsz esetleg fotót mutatni a gyermekről amikor rajta van a pelenka, főleg közeli pocak és combkép segíthetne.
            Dani (1995.08.18), Berci (2001.06.10.), Panna (2008.10.29)

            Comment


              Na, még Tandyban reménykedtem, csak ő ritkábban jár erre.

              Comment


                4,5 kg-os Barnimra szerintetek még 1-es vagy már 2-es Tots Strechyre ruházzak be éjszakára?
                Ancsi, Zsombor (2009.06.07.) és Barnabás (2011.10.09.) anyukája

                Comment


                  k.ancsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  4,5 kg-os Barnimra szerintetek még 1-es vagy már 2-es Tots Strechyre ruházzak be éjszakára?
                  2-esre! Nem azért mert az 1es kicsi lenne, hanem azért mert a 2es már jó lenne, igy jobban jársz.
                  Dani (1995.08.18), Berci (2001.06.10.), Panna (2008.10.29)

                  Comment


                    Köszi Tandy! A kipróbálására is Te beszéltél rá, és nagyon szeretjük. Bár még éjszakára nem próbáltuk-még csak most lett meg a gyapink. Kell már ilyenkor is pluszbetét? A Ti L-tek nagyon nagy még, ugye? (az van itthon) Azt hiszem, holnap pénzt fogok költeni...
                    Ancsi, Zsombor (2009.06.07.) és Barnabás (2011.10.09.) anyukája

                    Comment


                      k.ancsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Köszi Tandy! A kipróbálására is Te beszéltél rá, és nagyon szeretjük. Bár még éjszakára nem próbáltuk-még csak most lett meg a gyapink. Kell már ilyenkor is pluszbetét? A Ti L-tek nagyon nagy még, ugye? (az van itthon) Azt hiszem, holnap pénzt fogok költeni...
                      Mivel kisfiad van, nyugodtan beleteheted a nagyobb betétet is úgy, hogy a betétet a megfelelő méretre visszahajtod, és a vastagabb hajtott rész a kukijához kerül. Bár azt nem tudom, hogy mennyire pisilős a babád. Ha nem nagyon, akkor még ráér plusz betétezni, de ha az eldobható is totál tele lesz reggel, akkor a biztonság kedvéért nem baj ha beleteszed a plusz betétet.
                      Dani (1995.08.18), Berci (2001.06.10.), Panna (2008.10.29)

                      Comment


                        kassaizsuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hát, ezeket tényleg a másik két kollegina szokta tudni.

                        Szerintem eltömődve nincsenek, a dió+ecet nem tömít. Illetve ezt ki is próbálhatod: ha a száraz pelusra ráfolyatsz egy kis vizet, lefut róla vagy fölszívja?

                        A két mikroszálas betétnek, de főleg a jól karban tartott BM prefinek elégnek kell lenni kb. 3 óráig. Vagy ennél ritkábban cseréled?

                        Akkor valószínűleg a feladást kéne máshogy. Tudod esetleg passzentosabban ráadni, hogy oldalt ne legyen rés a pelus meg a combja között? Valahogy úgy, hogy mikor ráhajtod a gyerekre a pelust, jól rásimuljon a combjára, pocakjára?

                        Illetve újonnan vetted őket? Vagy ha használtan, jó a PUL? Nincs kiszakadva oldalt?
                        Most már a pop-in sem bír ki 2 óránál többet. Én nem tudom mi van.... pedig az a combinál már igazán passzentos és a pocaknál is. És ugye ebben kettő betét van.

                        Hajnalban is már a mellkasáig volt a pisi...
                        eladó kismama és kisfiú ruhák 6-18 hóig: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=41592

                        Comment


                          Sziasztok!

                          Bambino miot használunk. Janka most kapott ROTA elleni védőoltást szájon át, ami kakival ürül (a vírusok). Lehet ilyenkor moshatózni? A doki azt mondja 2-3 hét mire teljesen kiürül a bélrendszeréből. Addig eldobhatózzunk? Mert ugye a mosógép nem öli el a vírusokat! :S
                          Julcsi - Janka (2011.09.19.) és Ábel (2013.07.11.)

                          Comment


                            uhumm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!

                            Bambino miot használunk. Janka most kapott ROTA elleni védőoltást szájon át, ami kakival ürül (a vírusok). Lehet ilyenkor moshatózni? A doki azt mondja 2-3 hét mire teljesen kiürül a bélrendszeréből. Addig eldobhatózzunk? Mert ugye a mosógép nem öli el a vírusokat! :S
                            Szerintem lehet (de csak szerintem). Egyrészt a prefiket nyomhatod 60 fokon és használhatsz fertőtlenítésre sok mindent, pl nátriumperkarbonátot vagy fertőtlenítő öblítőt.
                            Babzsizsi és Vendel
                            Kérlek szólj ha függő ügyünk van
                            Belvárosi Babahordozó Klub

                            Comment


                              Babzsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szerintem lehet (de csak szerintem). Egyrészt a prefiket nyomhatod 60 fokon és használhatsz fertőtlenítésre sok mindent, pl nátriumperkarbonátot vagy fertőtlenítő öblítőt.
                              És gondolod, hogy a fert. öblítő megöli a vírusokat? Na perk.-ot pedig nem kapok sehol itt Pécsen
                              Julcsi - Janka (2011.09.19.) és Ábel (2013.07.11.)

                              Comment


                                uhumm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                És gondolod, hogy a fert. öblítő megöli a vírusokat? Na perk.-ot pedig nem kapok sehol itt Pécsen
                                Tudományos alapokon nem tudom garantálni, de szerintem 60 fokkal kombózva (vagy egy kicsit magasabb, ha lehet, esetleg még vasalni is lehet) szerintem igen.
                                De ha téged megnyugtat, akkor használj arra az időre eldobhatót.
                                Babzsizsi és Vendel
                                Kérlek szólj ha függő ügyünk van
                                Belvárosi Babahordozó Klub

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X