Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól 5.0

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    vberni01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a fotón szerintem látszik, hogy kb. 3-4 cm vastag a betét a fütyinél.
    Szerintem is elég az 1-es prefi + egy vékonyabb betét, az én kisfiam most 8 hós, és még mindig így használjuk nappalra a zsebeseket. Ja, és eléggé sokat pisilős baba.
    Hunor (2011.03.25) anyukája

    Comment



      de ezekből a kettesekből vettem 17-et!!!!!!!!! Akkor sima prefi???

      És ha levágom, akkor azt le is kell varrni gondolom, hogy ne foszoljon....
      eladó kismama és kisfiú ruhák 6-18 hóig: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=41592

      Comment


        Coolababy update

        A 111. oldal körül írtam a Coolababy problémáimról. Ezek azóta valamelyest enyhültek.
        Kedves Hekelénél tett személyes látogatásom során fény derült sokmindenre: nem jól lettek kimosva a pelusok és emiatt katasztrófálisan el voltak dugulva. Azóta 3-4-szer át lettek mosva (mosogatószer, majd rendes mosás ecetes öblítéssel) és immáron működnek. Na nem úgy, hogy a Coolákhoz kapott polárszerű szürke anyaggal bevont "bambusz"betéteket teszem be szimplán. Immáron két betétet teszek bele. Vannak Shinies-nek nevezett pelusaim is, amiben elfogadható a frotírbetét és azt teszem közvetlen a popóhoz, alá a szürke műanyagos bambuszbetétet majd a vízzáró réteget. Így működik a dolog. 2 réteg betét és egy vízzáró gumibugyi.

        A baba feneke 2x akkora tőle, tehát nem nagyon tudjuk a korának megfelelő rugikat viselni, ami zavar... A body még csak, csak OK, mert kis hosszabbítással, annak mindegy, de a rugik, azok igen rövidek lettek ezzel a megapelussal. Erre valaki tud esetleg megoldással szolgálni?

        Ami még nagyon bevált, azok a Monapel betétek, azok nagyon brutálisan szívják a nedvet, csak kicsit tovább tart a száradásuk, de nem veszedelmes.

        És még egy dolog, és erről lehet h nem itt kellene írnom, de azért ide is passzol, mert végülis a moshatózás révén vettem ár magam:

        Nem nagyon szeretem vakarni a babakakit a mosható pelusokról, ezért mióta ismét moshatózunk jobban odafigyeltem a babára, hogy mikor kakil és amikor láttam h ezen iparkodik, akkor leszedtem róla a pelust, kivittem a WC-re, fölétartottam és ő nem telt el 2 perc sem már kakilt is. Szóval az elmúlt pár napban nem kellett már pelust sem sikálni. Persze ez tudom nem fog így maradni, és nem dől össze bennem egy világ, ha ismét pelusvakarás lesz belőle, de azért érdekes. Szóval köszi moshatópelusozás ezt az új és érdekes tapasztalatot!
        Erzsi és a kicsi Rózsa 2011. juli. 5.

        Comment


          borosserzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A baba feneke 2x akkora tőle, tehát nem nagyon tudjuk a korának megfelelő rugikat viselni, ami zavar... A body még csak, csak OK, mert kis hosszabbítással, annak mindegy, de a rugik, azok igen rövidek lettek ezzel a megapelussal. Erre valaki tud esetleg megoldással szolgálni?
          nálunk az vált be, hogy 1-2 számmal nagyobb body+babagatyó aminek talpa van. Ezt hamar le lehet szedni pelenkázásnál, és nincs útban semmi mikor a gyerek popóját a bilizés/p.csere után lemosom a csap alatt.

          Comment


            nálunk a nagyobb body nem működik, mert az vállban szélesebb is, és mindig lecsúszik a csajsziról, mi body-hosszabítót használunk már.

            A Coolababy szürke betétje kívül bambuszpolár, de belül az is mikroszálas, mint a legtöbb kínai betét.
            Az csak annyiban jobb, hogy teheted közvetlenül a baba bőréhez is, mert bambuszpolár és szárazontartó.

            Én is nagyon szerettem amíg a lányom a vécébe végezte a dolgát, nagyon jó volt hogy hosszú hónapokon keresztül egyáltalán nem volt kakis pelusunk, de sajnos mikor elkezdett járni, túl türelmetlen lett hozzá, és most kicsit visszaestünk, de én is azt mondom, minden vécében landoló kaki megérte még így is

            Comment


              a nagyobb body nálunk sem megoldás, mert a gyereknek kvázi nicns válla
              úgyhogy én vadászom a szűk fazonú, hosszú bodykat Csongornak. (nem is értem, hogy a normál tök széles bodyk milyen gyerekre jók... nekem egyikre sem volt igazán jó a 4ből)

              bodyhosszabbítónk is van, és amúgy talpas naci v. harisnya van a gyereken ill. van 1-2 rugi, ami jó.
              gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

              Comment


                vberni01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                de ezekből a kettesekből vettem 17-et!!!!!!!!! Akkor sima prefi???

                És ha levágom, akkor azt le is kell varrni gondolom, hogy ne foszoljon....
                Majd belenő, ne aggódj! A pelenkás időszaka nagy részében ilyet fog hordani (kettes méretűt), csak még 2-3 hónapig ez nagy rá. Akár tetrával is megtömheted a zsebest, az biztos van otthon, vagy ha nincs is, nem nagy befektetés beszerezni.

                Igen, le kell varrni a szélét, ha levágod.

                Comment


                  borosserzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kedves Hekelénél tett személyes látogatásom során fény derült sokmindenre: nem jól lettek kimosva a pelusok és emiatt katasztrófálisan el voltak dugulva.
                  Leírnád a kedvemért, hogy hogy voltak mosva, hogy ilyenek lettek? Vagy az még az előző tulaj műve volt?

                  Comment


                    szappantartalmú mosószerrel vagy mosószappannal irtó gyorsan ki lehet nyírni a polárokat....

                    a bambuszos kúlabetéteket én imádom,a gyerekem bőrével csodát tesz,úgyhogy azt nem a zsebbe teszem,hanem a popójához...
                    1 boszorka van, 3 fia van

                    Comment


                      A Tesco-s és Kik-es bodyk nagyon jó hosszú, vékony fazonúak, és elég jó minőségűek.

                      Nálunk 16 hónaposan még mindig csak az 1-es prefik vannak használatban ami van 2-es az csak vész-vésztartalék.

                      Comment


                        Sweet Trix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        nálunk a nagyobb body nem működik, mert az vállban szélesebb is, és mindig lecsúszik a csajsziról, mi body-hosszabítót használunk már.
                        Nálunk is hasonló a helyzet. Illetve azt vettem észre, hogy ahogy nő a gyerek ugyanaz a csomag már nem lesz akkora. Régen nekem a Monapel volt a legbrutálisabb, most meg már csini csomag.
                        Babzsizsi és Vendel
                        Kérlek szólj ha függő ügyünk van
                        Belvárosi Babahordozó Klub

                        Comment


                          Kérdeznék, bár nem is tudom idevaló-e, ha nem akkor irányítsatok át, kérlek!

                          Szóval, vannak nekünk Coolababy zsebeseink, eddig abszolút beváltak, két betéttel, viszonylag hosszan bírják, de most kétszer egymás után történt, igaz tényleg túl sokat voltak a lyányon, mert elaludt és nem közvetlen alvás előtt pelusoztam, de a PULon keresztül elöl áztak át. Ma megnéztem, semmi hiba belül, úgyhogy én arra gondoltam, hogy nem lehet hogy a patentok mellett áznak? Szerintetek? Vagy baromság.. De ha egyszer eddig működtek, akkor most mi történhetett?
                          Hajni, aki már jógaoktató.
                          Gyerkőceim: Zs.(2008) és B.(2011)

                          Comment


                            zorica85 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kérdeznék, bár nem is tudom idevaló-e, ha nem akkor irányítsatok át, kérlek!

                            Szóval, vannak nekünk Coolababy zsebeseink, eddig abszolút beváltak, két betéttel, viszonylag hosszan bírják, de most kétszer egymás után történt, igaz tényleg túl sokat voltak a lyányon, mert elaludt és nem közvetlen alvás előtt pelusoztam, de a PULon keresztül elöl áztak át. Ma megnéztem, semmi hiba belül, úgyhogy én arra gondoltam, hogy nem lehet hogy a patentok mellett áznak? Szerintetek? Vagy baromság.. De ha egyszer eddig működtek, akkor most mi történhetett?
                            Egyrészt igen, lehet, hogy a patent mellet ázik, nálunk is előfordul néha. Ott mégiscsak megbontották az anyagot.

                            Másrészt csatlakoznék. Nekünk egy vagy két pelenkánk (Papoose) elöl, középen, és ott ázik át, ahol nincs patent látszik, ahogy átszivárog lassan az anyagon a pisi. Viszont a PUL sértetlennek tűnik. Ilyenkor mi a helyzet?
                            Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
                            Kelleni fog még egy macska

                            Comment


                              rutland eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Egyrészt igen, lehet, hogy a patent mellet ázik, nálunk is előfordul néha. Ott mégiscsak megbontották az anyagot.

                              Másrészt csatlakoznék. Nekünk egy vagy két pelenkánk (Papoose) elöl, középen, és ott ázik át, ahol nincs patent látszik, ahogy átszivárog lassan az anyagon a pisi. Viszont a PUL sértetlennek tűnik. Ilyenkor mi a helyzet?
                              És ezzel lehet valami csinálni? Mármint ha a patent mellett szivárog? Mert ok, hogy tényleg túl sokáig volt rajta, na de azért a két betét nem éppen tocsogott. Meg elöl tök látszott a folt a peluson, ahol kiázott vagy mi. Ha megint ez történik, akkor majd egyszer szárazon gyerek nélkül vízzel tesztelem mi a helyzet, de ennek most nagyon nem örülök, mert tényleg eddig nem sok balesetünk volt, tök elégedett vagyok velük.
                              Hajni, aki már jógaoktató.
                              Gyerkőceim: Zs.(2008) és B.(2011)

                              Comment


                                zorica85 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                És ezzel lehet valami csinálni? Mármint ha a patent mellett szivárog? Mert ok, hogy tényleg túl sokáig volt rajta, na de azért a két betét nem éppen tocsogott. Meg elöl tök látszott a folt a peluson, ahol kiázott vagy mi. Ha megint ez történik, akkor majd egyszer szárazon gyerek nélkül vízzel tesztelem mi a helyzet, de ennek most nagyon nem örülök, mert tényleg eddig nem sok balesetünk volt, tök elégedett vagyok velük.
                                Jaj, át tudom érezni... Elvben nem sok mindent lehet vele kezdeni... Jobbára akkor van ilyen, ha hosszabban rajta van.
                                Amikor én ilyet tapasztaltam, megpróbáltam több betéttel, vagy többe hajtott betéttel. Nálunk ez megoldotta, és a csomag is normális méretű maradt.
                                Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
                                Kelleni fog még egy macska

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X