Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól 5.0

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    rutland eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jaj, át tudom érezni... Elvben nem sok mindent lehet vele kezdeni... Jobbára akkor van ilyen, ha hosszabban rajta van.
    Amikor én ilyet tapasztaltam, megpróbáltam több betéttel, vagy többe hajtott betéttel. Nálunk ez megoldotta, és a csomag is normális méretű maradt.
    Köszi a tanácsot! Amúgy épp most gondoltam, hogy elkélne még néhány betét, asszem megyek is a piactérre körbenézni.
    Hajni, aki már jógaoktató.
    Gyerkőceim: Zs.(2008) és B.(2011)

    Comment


      Sziasztok!
      Tudnátok nekem is segíteni?
      Zsebes pelusokat használunk általában mikroszálas betéttel, és mostanában nagyon büdi pisi után a pelus. Olyan brutál büdiket pisil Barnus, mintha 2 napig állna a pelus mosatlanul.
      Mitől lehet ez?Normális már 11 hós babánál, hogy nagyon erős a pisiszaga,vagy esetleg keveset iszik az lehet a gond?
      Ági
      Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

      Comment


        vberni01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        de ezekből a kettesekből vettem 17-et!!!!!!!!! Akkor sima prefi???

        És ha levágom, akkor azt le is kell varrni gondolom, hogy ne foszoljon....
        Majd később jó lesz rá! Enyémmel már jó rég 2-est használunk, ha 1-2 óránál több időre kell. Éjjelre pedig egy 2-est és egy 1-est. Igaz, pont a bummis és bm 2-esek alakját-méretét nem ismerem. Nekem popolini és totsbots van. Totsbots jó hosszú, ott több mint egy tenyérnyit vissza lehet hajtani. A popilinié rövidebb, de inkább azt is előrébb húzom és visszahajtom, mert úgy jobban müxik.
        Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

        Comment


          Babola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Majd később jó lesz rá!
          Ja, most látom csak, hogy zsebes pelusba írod. Hát úgy valsz. tényleg praktikusabb, ha nincs visszahajtva, tömésre én is 1-eseket használok még háromba hajtva. De az az igazság, hogy én nem szeretem annyira a zsebeseket. Amit fentebb írtam, azt úgy értettem, hogy prefi csak magában, snappivel vagy anélkül, rá külső.
          Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

          Comment


            Hogyan lehet elrontani aztán megjavítani a pelus nedvszívó-képességét.

            kassaizsuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Leírnád a kedvemért, hogy hogy voltak mosva, hogy ilyenek lettek? Vagy az még az előző tulaj műve volt?
            Nos, a Coolababyjeimet már az előző tulaj is szépen kiöblítőzte, aztán anyukám totálra eltömítette mikor puszta jóindulatból halálra öblítőzte, rosszabb már csak az lehetett volna, ha még lanolinnal bekenjük majd beáztatom babaolajba... Úgy taszította a vizet, hogy ihajjj.

            Úgy hoztam rendbe (Köszi Hekele!), hogy jó mosogatószeres kézmeleg vízbe beáztattam egy-két napra, átnyomkodtam, majd hagyományos mosóport feloldva vízben, ezt téve a mosógép adagolójába 40 fokon elő- és normálmosással kimostam, az öblítőadagolóba pedig 20%-os ecetet tettem. Azóta is így mosom. Azaz előtte kiöblítem jelenleg Vanish-sel, mert nincs más, utána nagyon kiöblítem, jól kicsavarom és belerakom egy a lakásfelújításból ránk maradt és totálra kimosott 20l-es diszperzitfestékes vödörbe, megrázom fölötte a varázsteafalöttyöt és lefedem hermetikusan. Volt, hogy 4-5 napig nem jutottam el odáig, hogy az összegyűlt pelusokat kimossam. Mikor felnyitottam féltem, hogy a bűz le fog dönteni a lábamról, de nem így lett. Semmi szag nem volt. Szerintem ez köszönhető a Vanish midnen élő fehérjét felevő képességének is, nem csak a teafának.

            Ennyi a sztori. Egyébként a Coola külsőkkel továbbra sem vagyok annyira megelégedve. Van egy halom Shinies-om is, frotírosak, mind a betétek, mind a vízzárók, azok sokkal jobban működnek. A Monapel is nagyon jól szuperál. Ja és a Monapelről még annyit: annak mindegy volt, hogy 100l kokkolínóban kiöblítőzte anyukám, az akkor is szívta a nedvességet, mintha misem történt volna. Végül azt is kieceteztem, javított rajta, továbbra is az a legjobb nedvszívó pelus, amit én ismerek, csak persze nem néz ki valami vagányul a gyermek fara benne. Mindegy, most még úgysem akar pasizni, legalább egy-két hónapig, gondolom, addig meg beszerzek valami csábosabb külsőt, amibe remélhetően belefér a Gigapel is

            Egyébként talán valaki kérdezte Rózsa jelenleg 6,4 kg-os, elég széles lehet a csípője (ha rám ütött) a combija viszont nem annyira husis, mint sok más bébinek.
            Erzsi és a kicsi Rózsa 2011. juli. 5.

            Comment


              Monawrap/snap külső helyett mit lehet a Monapel pelusra rakni vizzárónak?

              Igazából csak ennyi a kérdésem, sehol sem találok M-es Monawrap-pet (snappet nem is akarnék, mert a patentok nem nagyon jönnek be nekem és azt hiszem, az patentos). Tehát Monarwap M-es híjján mit lehetne a Monapelre rakni? (Próbáltam a meglévő Coolababy-s és Shinies-os külsőket, de azok alól kilóg a Monapel fodrocskája és félő akkor onnan jön majd a Niagara.
              Tehát 1. mit lehet helyette 2. hol lehet Monawrappet kapni (aki tud esetleg szóljon, vagy akinek van fölös please...)
              Köszi!
              Erzsi és a kicsi Rózsa 2011. juli. 5.

              Comment


                borosserzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Igazából csak ennyi a kérdésem, sehol sem találok M-es Monawrap-pet (snappet nem is akarnék, mert a patentok nem nagyon jönnek be nekem és azt hiszem, az patentos). Tehát Monarwap M-es híjján mit lehetne a Monapelre rakni? (Próbáltam a meglévő Coolababy-s és Shinies-os külsőket, de azok alól kilóg a Monapel fodrocskája és félő akkor onnan jön majd a Niagara.
                Tehát 1. mit lehet helyette 2. hol lehet Monawrappet kapni (aki tud esetleg szóljon, vagy akinek van fölös please...)
                Köszi!
                Hát én ma kötött gyapjúkülsőt adtam rá. Az imse vimse is rámegy, de lehet, hogy nagyobb kell belőle (mint mondjuk egy prefihez ). Meg még BBH gyapjúfilcet is szoktam, bár azzal határeset, eggyel nagyobb méret lehet, hogy jobb lenne, meg a Christine Bendel is biztos jó rá.
                Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                Comment


                  Borosserzsi itt találsz külsőt http://www.babamosoly.hu/index.php?p...mart&Itemid=42

                  Comment


                    Öööööö, hát meg még számtalan más webáruházban, a Brendonban meg pl. a mamami boltban, meg itt a Piactéren.

                    Comment


                      borosserzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nos, a Coolababyjeimet már az előző tulaj is szépen kiöblítőzte
                      ...

                      Egyébként talán valaki kérdezte Rózsa jelenleg 6,4 kg-os, elég széles lehet a csípője (ha rám ütött) a combija viszont nem annyira husis, mint sok más bébinek.
                      Jaj, rémséges! Viszont tök jó, hogy működnek, és hogy nem adtad föl a moshatózást! A kislányod biztos cuki.

                      Comment


                        Én nem találtam a mamami boltban, a piactéren meg nem néztem.

                        Comment


                          Azt hiszem, két malomban őröltünk. Te arra írtál, hogy hol lehet Monawrapot kapni, én meg arra próbáltam utalni, hogy a Monawrap helyett ha szeretne külsőt venni, merre tud.

                          Comment


                            Ja, értem, bár azaz igazság, hogy erősen hazabeszéltem, mert máshol nem is néztem csak Maricáéknál.

                            Comment


                              Köszi lányok a sok 5letet! Tegnap végigmazsoláztam itt a piacteret, 1 lánynak van monawrapje, még nem írt vissza.

                              Babola: mi az a Christine Bendel???

                              (Kassaizsuzs: áh, neeem nem is cuki a kislányon
                              na jóóóó, zabálnivaló ahogy az anyósom mondja. nem is teszek föl képet róla mert félő h akkor folyton azt bámulnám itt is a forumon. amugy nem azért. csak még nem jöttem rá h kell.)
                              Erzsi és a kicsi Rózsa 2011. juli. 5.

                              Comment


                                borosserzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Köszi lányok a sok 5letet! Tegnap végigmazsoláztam itt a piacteret, 1 lánynak van monawrapje, még nem írt vissza.

                                Babola: mi az a Christine Bendel???
                                Hát igen, olyan otthon valsz. nem terem. Német pelus, elég széles a külső, mert a belsője ennek is szárnyacskás. Hát ezzel most nem sokat segítettem. De ha érdekel a szabásmintája, körbe tudok neked rajzolni egy M-est. Az elvileg 8 kg-ig jó, gyakorlatilag mi 11 kg-ig használtuk.
                                Utoljára szerkesztette Babola; 2011.11.30., 14:59.
                                Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X