Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Gyapjúkülső

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ügyes vagy
    Applikálás alá ha teszel pl egy papírt az anyag hátuljára, akkor nem húzza a gép az anyagot
    A belsőnek nem lesz semmi baja a lanolintól, mosáskor kijön belőle
    Én popsikrém helyett is, csak lanolint használok, még nem reklamáltak a belsők, mondjuk időnként kapnak 90 fokos mosást
    Köszönöm szépen a kritikát! Igen, az applikálásom hagy némi kívánnivalót maga után (sőt :P ) Viszont őőőő...... itt egy pici megértési problémám akadt: hogyan is csináljam? Mert ugye amit applikálok, ha az alá teszem, akkor a 2 anyag között marad a papír. Vagy legalulra? (Bocsi ha hülye kérdés)

    Babola, írtam!

    Comment


      Brunhild eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszönöm szépen a kritikát! Igen, az applikálásom hagy némi kívánnivalót maga után (sőt :P ) Viszont őőőő...... itt egy pici megértési problémám akadt: hogyan is csináljam? Mert ugye amit applikálok, ha az alá teszem, akkor a 2 anyag között marad a papír. Vagy legalulra? (Bocsi ha hülye kérdés)

      Babola, írtam!

      Vegyél kettő oldalas vetexet. Ez kb olyan mint a zsírpapír. Erre tudsz rajzolni mintákat, felvasalod az anyagra( tükörképet kell rajzolni), kivágod, lehúzod a papírt, és rávasalod a gyapira. A gyapi belsejébe, ahol a varrás hátulja lesz, vagyis legalulra , oda kell papír. Én vasalható papír közbélést szoktam venni, ezt ki lehet tépkedni ha kész. Ez segít, hogy az anyag ne nyúljon annyira. A varrógép talpnyomását a leglazábbra kell állítani. Jó ha van applikáló talpad, szebben lehet dolgozni vele, mert látod amit csinálsz
      Nem tudom fészen ott vagy e? de oda töltöttem képeket a folyamatról.
      itt van; https://www.facebook.com/media/set/?...5789874&type=3
      Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

      Comment


        Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nem, nem újak. De akkor lehet, hogy a plusz frottír betétet ( amit extra beletettem) kiveszem.
        Ha sok a pelus, átnyomódik a pisi. Ki kell tapasztalni
        Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

        Comment


          Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Vegyél kettő oldalas vetexet. Ez kb olyan mint a zsírpapír. Erre tudsz rajzolni mintákat, felvasalod az anyagra( tükörképet kell rajzolni), kivágod, lehúzod a papírt, és rávasalod a gyapira. A gyapi belsejébe, ahol a varrás hátulja lesz, vagyis legalulra , oda kell papír. Én vasalható papír közbélést szoktam venni, ezt ki lehet tépkedni ha kész. Ez segít, hogy az anyag ne nyúljon annyira. A varrógép talpnyomását a leglazábbra kell állítani. Jó ha van applikáló talpad, szebben lehet dolgozni vele, mert látod amit csinálsz
          Nem tudom fészen ott vagy e? de oda töltöttem képeket a folyamatról.
          itt van; https://www.facebook.com/media/set/?...5789874&type=3
          Jújújú!!! Vagyok, nézem is!!! Kösziiii!!! Erről a vetexről még nem is hallottam, mondjuk applikálni sem sokat applikáltam még, ott szüzike vagyok. Ez nagyon jól hangzik így!!! Hol tudok vetexet szerezni? Fúúú dejó kenne....

          Comment


            Sziasztok!

            Tegnap lanolinoztam először. És nekem nem lett ragacsos a külső. Más lett a tapintása, de nem mondanám rá, hogy ragacsos. Szerintetek rosszul csináltam valamit? Kevés lanolint raktam az áztatós vízbe? Vagy majd akkor lesz ragacsos, ha rendesen megszárad? Ha nem került rá elég lanolin, akkor át fog ázni a pelus?

            Még az szeretném kérdezni, hogy honnan tudjátok, hogy cserélni kell a gyapjú külsőt? Ha átnedvesedik akkor szoktátok? Számomra ez nem annyira egyértelmű, mint a pul külsőknél. Bár lehet, hogy ha elkezdem használni, akkor már egyértelmű lesz. Csak most még olyan nehezen tudom elképzelni ezt az egészet.

            Köszi a segítséget!

            Comment


              Nem biztos, hogy kevés. Főleg, ha mág nem új a gyk, akkor kevesebb is elég.

              Mosni és lanolinozni akkor szoktam, ha már átereszt, vagy ha szellőzés után (kb. fél nap) is büdös marad.
              Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

              Comment


                Brunhild! Méter vagy rövidárúban. Méterre lehet kapni, kb 1m széles.
                Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                Comment


                  Babola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem biztos, hogy kevés. Főleg, ha mág nem új a gyk, akkor kevesebb is elég.

                  Mosni és lanolinozni akkor szoktam, ha már átereszt, vagy ha szellőzés után (kb. fél nap) is büdös marad.
                  Köszi a választ! Kipróbáltam a pelusokat. A kötött bebújós nem nedvesedett át. A másik viszont igen, teljes ruhacsere kellett. Az ilyen kézműves varrott gyapjúkülső. Lehet, hogy ahhoz több kell? Az vastagabb is. Vagy azt lehet jobb lenne a bedörzsölős módszerrel csinálni?

                  Comment


                    Nem tudom. Új a gyk? (Ha igen, akkor valószínűleg javulni fog még.) Nem nyomódott valahol, a belső vagy a ruha miatt? A belső elég volt?
                    Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                    Comment


                      Minkét külső új. Rajtam ült a gyerek, szóval nyomodott. Egy prefold volt benne. Pul külsőkkel elég szokott lenni nappalra kb. 3 óránkénti cserével. És most sem volt rajta több ideig. Mondjuk ebbe csak félbe hajtottam, mert elég széles a pelus. A pul külsőkbe pedig 3 rétegben hajtom meg. Lehet, hogy ez volt a baj?
                      A másik alatt nadrágpelus volt, bambuszos. Éjszakára azt szoktam ráadni. Lehet, hogy ez alá is jobb lenne a nadrágpelenka?

                      Comment


                        Az új gyk-k eleinte nem szoktak tökéletesen működni, de hamar fejlődnek. És igen, az is lehet, hogy kevés volt a két réteg. Mert ugye a gyapjú víztaszító, nem vezeti át a nedvességet, viszont nyomás alatt átfolyik rajta a víz, hiszen lyukacsos. Tehát ha hirtelen pisil a gyerkőc egy nagyot, úgy, hogy közben átlövi a belső rétegeket, akkor az a gyk-n is átmehet. Vagy ha nyomódik. Azért az ülés vagy a hordozás önmagában nem kellene hogy gondot okozzon, ha minden egyéb OK. De az én fiam is produkált párszor tócsát, amikor a fiúsan hajtott prefiből a több rétegű rész túl elöl volt, és a kukijához már csak egy réteg jutott, pláne alvás után.
                        Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                        Comment


                          Szerintem próbáld ki a nacis belsővel is az eresztőst. Lehet, hogy a másik elcsúszott és kiszivárgott a pisi.

                          Comment


                            Sziasztok!

                            Elnézést, hogy nem reagáltam eddig a válaszra, csak költözés közben vagyunk.

                            Megnézem majd akkor a rövid,-méterárukat, köszönöm.

                            Gyapjúnk eddigi működése: Kislányomon (5 hós) volt már éjjel is, este bepuszilt 210ml-t, hajnalban meg úgy gondolta kivételesen enni kér, kapott 140-et, de annyi erőm nem volt, hogy át is pelenkázzam... Hát aztán kb 2 óra múlva pelenkázom (akkor 12 órája volt rajta a pelus, de alapból ennyit lenne rajta, mert van egy alvóája...) És képzeljétek... Mindenhol száraz volt!!! Nem hittem el!!! Persze a belső pelusa az kirakta a megtelt táblát, de a gyapi állta a sarat. Leháztam, és nem volt büdi sem! Sőt, mire átpelusoztam, vittem szellőzni, már semmi szaga nem volt, csak a gyapilanolin!
                            Még mindig nem hiszem el, egyszerűen nem értem miért nem reklámozzák jobban a gyapi-mamik. Mindenkinek gyapit!!!!

                            Olyan boldog vagyok, úgy szeretek midnenkit :P köszönöm a segítségeket.

                            Comment


                              Én is csak hüledezek, hogy full pisis a belső, de se a pizsije se a hàlózsàk nem.

                              Én kötekezően előírnám a védőnőknek a moshatós tudást és ennek terjesztését.

                              Comment


                                Brunhild eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Még mindig nem hiszem el, egyszerűen nem értem miért nem reklámozzák jobban a gyapi-mamik. Mindenkinek gyapit!!!!

                                Olyan boldog vagyok, úgy szeretek midnenkit :P köszönöm a segítségeket.
                                Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Én is csak hüledezek, hogy full pisis a belső, de se a pizsije se a hàlózsàk nem.

                                Én kötekezően előírnám a védőnőknek a moshatós tudást és ennek terjesztését.
                                Lányok, !
                                Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X