Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Gyapjúkülső

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    l.andi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Liza, ez milyen szabásminta alapján van. Régebben kötöttem, de fogalmam sincs mi alapján.. Most barátnőm megkért, hogy kössek a kislányának.
    http://www.ottobredesign.com/en/prin...r_cover_en.pdf ez alapján kötöttem a belebújóst
    Liza Nagyfiú 8 éves Nyunyi, aki István, 4 éves Zsófi ,tisztaùj Zsigmond Albert (2015.04.22) anyukaja Nagycsalados mamami lettem

    Comment


      lizavank eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Még meleg Tépőzáras lesz, meggyőzött Noi
      Hűűű! Nem vagy kispáyás!
      Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

      Comment


        lizavank eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        http://www.ottobredesign.com/en/prin...r_cover_en.pdf ez alapján kötöttem a belebújóst
        Köszi!

        Comment


          Babola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Hűűű! Nem vagy kispáyás!
          Annyira haladós
          Liza Nagyfiú 8 éves Nyunyi, aki István, 4 éves Zsófi ,tisztaùj Zsigmond Albert (2015.04.22) anyukaja Nagycsalados mamami lettem

          Comment


            l.andi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Köszi!
            szívesen, segítek ha elakadsz
            Liza Nagyfiú 8 éves Nyunyi, aki István, 4 éves Zsófi ,tisztaùj Zsigmond Albert (2015.04.22) anyukaja Nagycsalados mamami lettem

            Comment


              lizavank eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Még meleg Tépőzáras lesz, meggyőzött Noi
              Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

              Comment


                Sziasztok!

                Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Gyapjú külsőt szeretnék használni. Arra gondoltam, hogy ha tél van, meg hideg, akkor milyen jó lenne a hosszú nadrágos fajta. Aki használt már ilyet az, hogy adta rá a babára a body-t? Vagy mit használtok hozzá felülre? Lehet ezt egyáltalán használni pici babáknál? Mi még csak most vagyunk egy hónaposak. És ha lehet, akkor hogyan lanolinozzátok? Csak azon a részen ahol a nadrágpelus van alatta?
                Köszi a segítséget!

                Comment


                  Emőke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!

                  Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Gyapjú külsőt szeretnék használni. Arra gondoltam, hogy ha tél van, meg hideg, akkor milyen jó lenne a hosszú nadrágos fajta. Aki használt már ilyet az, hogy adta rá a babára a body-t? Vagy mit használtok hozzá felülre? Lehet ezt egyáltalán használni pici babáknál? Mi még csak most vagyunk egy hónaposak. És ha lehet, akkor hogyan lanolinozzátok? Csak azon a részen ahol a nadrágpelus van alatta?
                  Köszi a segítséget!
                  Szia!
                  Pici babánál is jó, mi használtuk már akkor is, de főleg nálunk akkor szerettem a legjobban amikor elkezdett kúszni, mászni a hideg járólapon (ősszel, télen). Én direkt olyat csináltattam aminek nagyon magas volt a dereka (mellig érő) és volt vastagabb is meg vékonyabb is és a szára jó hosszú volt (fel lehet hajtani), így még most is tudja őket hordani a lányom. Áztatva kifordítva lanolinoztam és úgy hogy csak a szárai ne lógjanak bele. Én mai napig nagyon szeretem őket, ősszel szinte csak azt hordtuk játszós nadrágnak kinn az udvaron. A bodyt vagy kívülre csatolod, vagy nem adsz rá, csak hosszú felsőt. Én legalábbis így csináltam.
                  Linda mama és Lizi hercegnő ('13.06.09) és Petykó herceg ('15.12.24)

                  Comment


                    Csajok, fel szabad tenni a száradó gyapit a nem túl forró radiátorra??? Dupla türcsivel alatta???

                    Comment


                      én szoktam türcsi nélkül is, még nem lett soha semmi baja...
                      Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
                      van soproni klub!

                      Comment


                        Én is szoktam a sajátomat türcsi nélkűl de nálunk nem forró a radiátor. Van amit 4. Éve 2. Gyereknél, így használok és semmi baja ��
                        Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                        Comment


                          na, rajta hagytam! Szemlátomást nem ment össze, centivel meg nem mértem le...de így abszolut nem forró, hogy a türcsin van. Mármint a türcsi nem forró.

                          És még mindig nem teljesen száraz...remélem estig mostmár az lesz, mert lerágom a körmeimet!

                          Comment


                            Összemenni nem tud a radiátortól, ahhoz mozgatni kell. Szerintem max túlszárad és szúrósabb lehet (de csak amíg nem tudja megint visszaszerezni a nedvességtartalmát a levegőből).
                            Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                            Comment


                              Sziasztok!
                              Szeretnék segítséget kérni! Gyapjú külsőt szeretnék elkezdeni használni, és varrnám pulcsiból. Már nézegettem mintákat, hogyan is varrjam, tuti elsőre tépőzárasat csinálok, mert a hibridjeink is olyanok, és patentozóm még nincs.
                              Az lenne a kérdés, hogy mennyivel kell kisebbre szabni a gyapjút mint a jerseyt? Kell egyáltalán?
                              Illetve másik kérdés, hogy láttam olyan gypjű külsőt, ami ilyen "rövidnaci" fazonú. Olyat varrni lehet? Ha igen, valaki tudna segíteni elindulni szabásmintával? Egy 21 hós, és egy 4 hós babáról lenne szó! Illetve mintát aplikálni rá csak gyapjúból lehet, vagy lehet más anyagot is rádolgozni?
                              És a végére: Kicsit elbizonytalanított a patikában a nő, hogy a lanolintól ragadni fog a pelusom. :O Most ez mennyire komoly, hogy ragadni fog?
                              Köszönöm szépen a válaszokat, és a segítséget!

                              Comment


                                Szia! Nem varrtam bebújósat (sajnos), de pl. itt van szabásminta és itt van hozzá leírás.

                                A méret kérdést nem egészen értem - arra gondolsz, hogy nyúlós az anyag és azért kisebbre szabnád?

                                Aplikációt elvileg lehet másból is, de volt, akinek átfolyt a mintánál a gyk, pedig ha jól emlékszem, csak a cérna volt műszál. Ezért én inkább gyapjúból csináltam mintát és gyapjúval is varrtam fel. Vagy ha ez nem megoldható, talán érdemes arra a helyre még egy réteget tenni.

                                Lanolin - igen, az első egy-két használatnál ragadni fog, aztán elmúlik, de addig is ápolja a baba bőrét.
                                Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X