Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Az első torta...

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    rajottem hogy nincs is tortaformank
    sebaj kiadtam a nalam tapasztaltabb norokonoknak a feladatot egy emailben osszegyujtve a recepteket innet. Majd beszamolok hogy mit alkodtak a nenik.

    Comment


      #92
      http://www.reformcukrasz.hu/
      Két éve kóstoltunk itt, nekem a csokitorta kicsit vajas volt, de amúgy egész jó; a kölestúrós pedig még jobb. Nagy erény, hogy nemcsak cukorral édesítenek. A torta átvételekor megkínáltak egy szelet sztéviás sütivel (valami vanília-csoki krém volt rajta), az ízlett az összes közül a leginkább.
      Viki, két gyerkőccel: egy fiú (2006.10.14.), egy lány (2010.11.16.)
      Eladó Csillaghegyi, kétszobás lakásunk és Kispesti családi házunk

      Comment


        #93
        ... megelőztek...
        Bogi
        Marci és Emma anyája
        mesevirágokat tessék

        Comment


          #94
          a noverem megsutotte a csokitortat (nagyon finom lett) manka trancsirozta megkostolta majd elkepedt es kikopte mig a 8 honapos unokateso vidaman belapatolta. egy unokahugom meg a zabpelyeset csinalta meg abbol eszegetett az unnepelt.

          Comment


            #95
            torta

            es ime a lurkok a csokitortaval
            (szemfulesek eszrevehetik szil facuccait mindkettojuknel, vonat es kisauto nelkul meg tortat sem hajlandoak maszatolni )
            Utoljára szerkesztette hzsofi; 2010.08.09., 13:25.

            Comment


              #96
              Lehet hogy hülyeség lányok amit kérdezek de valami gluténmentes kekszfélét nem lehet sütni,nincs valakinek valami jó receptje?Olyanra gondoltam amit akár az 1 évnél fiatalabb gyerkőc is elrágcsálhat de mégsem bolti....
              Gergő 2008.09.21és a vegyespáros:Ádám és Eszter 2012.03.26

              Comment


                #97
                Sziasztok!

                Én annak idején a www.mindmegette.hu oldalon találtam egy receptet, aminek valami ilyesmi volt a címe, hogy babatorta egy éves szülinapra. Volt benne zabpehely, alma, banán. Az ünnepeltnek nagyon ízlett, nekünk is... Fagyival

                Réka
                Réka 4 ajándék anyukája
                "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                Comment


                  #98
                  A miénk ilyen lett. Az allergiás kockázatú babák szülei mondjuk nem veszik hasznát, mert répatorta, tojással, vajjal, cukorral, fehér liszttel, kakaóporral, marcipánnal és mascarponéval.
                  már nem vagyok mamami
                  csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
                  minden jót!

                  Comment


                    #99
                    A háttérben Mannamama Mannájának a keze, baloldalt nagymamai kéz, a jobb szélen Pedipedes doboz...
                    már nem vagyok mamami
                    csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
                    minden jót!

                    Comment


                      joghurttorta

                      Nálunk is megvolt a nagy nap!

                      Nagyék egy nappal előbb köszöntötték, és valamelyik almatortát sütötte itt talált receptből (tönkölyliszttel barnacukorral), meg egy "hagyományos" lúdláb tortát. (Azért kettőt, mert két nap különbséggel van Bendegúz és az én szülinapom, és az egyik torta így az enyém. - De az igazi indok az, hogy félt, az almatorta felnőttek számára ehetetlen lesz. Végül majdnem nagyobb sikere volt.)

                      Én már külön nem akartam sütni, de valamit mégis elé akartam tenni itthon, így hát hirtelen ötlettől vezérelve elkövettem a következő "joghurt tortát":
                      natúr joghurtot beforraltam kis gyümölcscukorral és keményítővel, formába öntöttem, tettem bele gyümölcs darabokat, a tetejére pedig saját sütésű kekszet, mert az volt készen itthon. (Bendegúz tejet nem kap, de néhány egyéb tejterméket igen, és a natúr joghurtot nagyon szereti). Szerencsére pár óra hűtőszekrény után gyönyörűen összeállt, és nagy sikert aratott!
                      Ági
                      Bendegúz (08.07.28.) és Panna (11.03.18.) anyukája

                      Comment


                        első szülinap Geri módra

                        Gondoltam megosztom én is az első szülinapi tortánkat veletek, ha csak így virtuálisan is, néhány képpel feldobva...

                        a képek:

                        a torta még épen
                        ismerkedés a szülinapossal
                        a nagy találkozás után kicsit ziláltan
                        a torta sorsa
                        és végül kármentesítés...

                        a torta egyébként egy egyszerű túrótorta volt, az alja csokis tejpépbe áztatott babapiskóta, a krém túró és laza habbá vert tejszín, plusz turmixoltam bele 2 banánt, a tetejére pedig 2 dobozka babajoghurt került, plusz banán. Nem volt túl édes, 1 ek cukrot raktam a krémbe (fél kg túróhoz).
                        Csupa szeretet G
                        Csupa mosoly E

                        Comment


                          a lemaradt kép, " a torta sorsa"
                          Csupa szeretet G
                          Csupa mosoly E

                          Comment


                            kislanyom szulinapjara nem volt egyszeru megfelelot talalni mert nem akartam cukrosat meg eleg keves dolgot szeret( ami edessegek tern meg csak baj se lenne, de minden etelnel igy van)szoval keresgeltem a babatortak kozt es vegul ameggyesre esett a valasztas, sutes nelkul keszul egyszeru es bar a kislanyom egy meggy kivetelevel nem kostolta meg a vendegeknek nagyon izlett.
                            recept:Meggytorta

                            Hozzávalók: 30 dkg meggy, 40 dkg margarin, 50 dkg háztartási keksz, 20 dkg kókuszreszelék.

                            Kimagozzuk a meggyet és 10 szemet félreteszünk. A margarint felolvasztjuk és a meggyhez öntjük, majd összekeverjük a kókuszreszelékkel és az összetört háztartási kekszel, amíg gyúrható massza nem lesz belőle. Némi meggylével higíthatunk rajta. Az egészet kikent tortaformába tesszük, majd 1 éjszakát a hűtőben hagyjuk állni. Reggel a tetejét a maradék meggyel feldíszítjük és kivesszük a formából és már kész is.
                            Cserfes szelvesz kicsi Annam aki 2 eves, es az edesen szuszogo Flola baba Mimije

                            Comment


                              Csupa remek ötletet találtam torta ügyben. Mindenkinek köszi, biztosan ezek közül fogok válogatni. Jövő héten nálunk is ünneplés lesz!IZGI!!
                              Virág, isis PÁlma(8)és ovis Zoárd(4)anyája

                              Comment


                                Torta egy éves szülinapra

                                Kisfiam júliusban volt egy éves, ezt a tortát sütöttem meg a szülinapjára:

                                Hozzávalók (18 cm-es torta, kb 10 szelet)

                                -150 gr teljes kiörlésű liszt
                                -3 tojássárga
                                -30 gr fruktóz
                                -0,5 dl olaj
                                -1 dl almalé
                                -1 db alma
                                -1 kk sütőpor

                                -150 gr krémes túró
                                -kb fél-1 dl joghurt
                                -1 ek fruktóz
                                -gyümölcs

                                A tortaforma alját és oldalát kibélelem sütőpapírral. A sütőt előmelegítem 180 fokra.

                                A tojássárgákat összehabosítom a fruktózzal, majd apránként beledolgozom az olajat. Hozzákeverem az almalevet. A lisztet összekeverem a sütőporral és a száraz hozzávalókat hozzáadom a tojásos-almaleves keverékhez. Belereszelem az almát, a formába öntöm a tésztát és kb 25-30 perc alatt készre sütöm. Még melegen kibontom a formából, a púpjával lefelé rácsra teszem és konyharuhával letakarva hagyom teljesen kihűlni.

                                A krémes túrót összekeverem a fruktózzal és a joghurttal. A joghurtot kanalanként adagolom mert olyan állagú krémet kell kapni amit utána kenni lehet. Ha kellően krémes a túró akkor elképzelhető, hogy nem is kell joghurtot keverni hozzá. A kész krémet a torta tetejére és oldalára kenem. Nem lesz olyan tökéletes a bevonat mint amilyet egy zselatinos változattal el lehetne érni, de vékony rétegben felvive szépen betakarja a sütialapot. Egy éjszakára a hűtőbe teszem, majd tálalás előtt idénygyümölccsel díszitem.

                                Lehet zselésíteni a túró-joghurt keveréket agar-agarral is, készítettem én is egy olyan változatot (az agar-agar teljesen növényi eredetű, a zselatinnál jóval erősebb zselésítőanyag). Nem sokban tér el az ezzel készült krém állaga a mindentől mentesétől, talán egy kicsivel könnyebben kezelhető és emiatt vastagabb rétegben lehet a bevonatot adagolni. Ahogy olvasgattam utána a neten, több babaszakácskönyvben is megtaláltam mint lehetséges hozzávalót, bár egyértelmű állásfoglalást arról, hogy kiválthat-e allergiás reakciót, sehol nem találtam.

                                Én dupla adagból csináltam, így elég nagy és vastag lett ahhoz, hogy el tudjam vágni, a közepébe is krémet tettem, így magasabb lett egy kicsit!

                                Mutatok róla fotót is
                                Orsi és az örökmozgó Marcel (2008-07-11)

                                http://www.youtube.com/watch?v=WCvnNjWj-nc

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X