Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Vegamami-főzőcske

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Eszter ez jól hangzik én is megpróbálom!
    mángoldos receptem nincsen igazából, mindig csak úgy összeütöm, bármihez, rizottó, tészta, most leveles tésztába tettem. legfinomabb fokhagymával együtt illetve sajtok is nagyon jól mennek hozzá aki eszik sajtot. de majd igyekszem legközelebb vmi fotót csinálni (én nem vagyok nagy szakács sajna, nincs türelmem, az egyszerű dolgokat szeretem, azt is hasból szoktam, van hogy összejön van hogy nem) ezért is jjövök ide tanulni!!!
    marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

    Comment


      #32
      Köszi lányok a dicséretet, a múlkor pattant ki a fejemből
      Egyébként szerintem darált dióval vagy mákkal is isteni lehet, ha nincs gesztenyemassza. ja és én tejben főztem a kölest, csak mivel Vera te vegán vagy, ezért nem így írtam. De aki fogyaszt tejet, tejterméket, úgy is teheti.

      Eszter
      B1 (2004) és B2 (2007)


      Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
      Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
      Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

      Comment


        #33
        Köszi Marica, akkor majd rögtönzök, ha mángoldot kaparintok! A fotó ettől függetlenül jöhet!
        Évi

        Comment


          #34
          karobos (kakaós) csiga

          Ezt a karobos csigát érdemes kipróbálni:
          http://hobbifozocske.blogspot.com/20...ept-gyors.html
          Bambivikinél találkoztam először a recepttel. Egyszerű, gyors és nagyon finom!
          Köszi Viki!
          Évi

          Comment


            #35
            Répa répával

            Van pár kiló(5?10?)répám.Mit csináljak vele?
            Akinek kínáltam,senkinek nem kell.Eladni se lehet,mert a talajfertőtlenítő ellenére ette valami.
            A vermelés nem a mi világunk sajnos.És lassan száradni fog,de most még jól lehet pucolni.
            Van a pincében egy(nem is a miénk)kb.300 literes fagyasztó,azt meg nem kapcsolnánk be emiatt,bőven van elég számlánk így is.Anyuék fagyasztójába se fér,a mamáé is ki van húzva(meg 10 km-rel arrébb lakik)
            A finomfőzeléket csak én szeretem,de most valami tejmentesebb kéne,illetve olyan,amit a férjem is megeszik.(Húsos lehet,csak ne legyen bonyolult vagy drága)
            Anyuéknál van gyümölcscentrifuga,gondoltam elkérem,és ha apa besegít,csinálok legfeljebb répalevet almával.
            Erre van valakinek jó receptje?Milyen arányban és meddig főzzem?Tegyek-e bala citrompótlót,vagy csak simán,sűrűn(vagy valamennyi vízzel) főzzem fel?Meddig forraljam?Stb...
            Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

            Comment


              #36
              Répatorta, répás máffin, úhh, sokminden! Fagyaszd le!

              HÉDI
              Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

              Comment


                #37
                WS teleshopos Pro-V gyalu?Asszem az lehet,csak 12000 körül szokott lenni...
                A kínain meg erre-arra kapható koppincsok viszont(legalábbis ami nekem volt,meg a kombitál nevű szerkezet)nem túl jók.
                Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                Comment


                  #38
                  Ja, kicsit macerás lenne ennyi répát lereszelni. Akkor tényleg jobb a répalé almával, vagy mással vagy natúr. Hmm.. csak múltkor csináltam esssszméletlen finom répatortát (ami akár muffin is lehetett volna, de tortaformába sütöttem), és ez jutott hirtelen eszembe.

                  HÉDI
                  Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                  Comment


                    #39
                    Hédi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Répatorta, répás máffin, úhh, sokminden! Fagyaszd le!
                    ...mondom nem fér sehová,max.1-2 kiló,a 300 literesre meg nem fogok a fene tudja mennyi vill.számlát fizetni...annyit nem ér...(amúgy 3 kis láda répa van,de sok az apró)
                    Sütni nemigen tudok csak ha valaki még itthon van és tud a gyerekre vigyázni,hogy ne tébláboljon a sütő és körülöttem nyafogva.
                    Nekem inkább a párolós-sütős dolgok szoktak jók lenni(a pucolás,aprítás se 2 perc sajnos.(már nyűgi lett a gyerek,mire ezt megírtam,hogy nem vele vagyok...ja,és nem kötöm a hátamra,mert 2 kézzel csupálja a hajam újabban,akkor is ha összekötöm)
                    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                    Comment


                      #40
                      Illaberek, a sárgarépát szinte minden levesbe, salátába, pörköltbe, fasírthoz, de sok főzelékbe is fel tudod használni. A hús- vagy zöldségleveshez ne csak egészben, hanem reszelve, lepirítva is tegyél, így szép színe lesz a levesnek. A pörköltalaphoz és a fasírthoz ugyanígy reszelve lehet adni. Egyébként csak sárgarépából is lehet húsmentes fasírtot készíteni. A sárgarépa főzelék is nagyon finom, a Kismamából próbáltam egy receptet és nekem az egyik kedvencem lett, pedig a finomfőzeléket nem is szeretem.
                      Hédi is írta, hogy tortának, muffinnak is felhasználható. Ezek tök egyszerű receptek, míg előmelegíted a sütőt a tészta össze is áll!
                      Évi

                      Comment


                        #41
                        Hédi, kérjük szépen a répatorta receptjét!
                        Évi

                        Comment


                          #42
                          ... egyszerre szeretnéd felhasználni, pucolás, aprítás, macera nélkül? Na ez passz!
                          Évi

                          Comment


                            #43
                            Finomfőzelék helyett...

                            Nemmm pucolás nélkül a malac eszi max,a szomszédé
                            De valami olyan lenne jó,ahol kevés macerával sok eltűnik...
                            Répás linzer receptem nekem is volt,de abba csak 1 nagy,vagy 2-3 kicsi répa kell.De a Hédi receptjét azért én is várom.
                            Ritkán főzök,inkább csak a dednek,nekünk ritkábban,ember be van fizetve ócsóér' én meg amit kedvem van/megmarad/találok...
                            Mostanában azért többet főzök.
                            Nagyon szeretek cserépedényben sütni,csak sokrépás receptem nem volt még pl.
                            Sütőben süt valaki rizibizit közületek?Több víz kell úgy?Megmelegítve kell beletenni vagy hidegen?Gondoltam,az is ellenne a hús alatt,vagy magában,nem kéne folyton keverni,de a mi családunkban mindenki fenn csinálja a gázon a rizibizit,rizses húst.De olyan jó kis edényeim vannak,hogy a jövő hét is oda tud égni benne néha,bárhogy keverem.

                            Amúgy ennyit tudok finomfőzelék helyett:répa,borsó sózva zöldségzölddel párol mikróban vagy bárhol(én mikróban csináltam és ha kész,akkor felvert tojást teszek rá,ha elkészül,lehet szelni,mint a tortát,mert a tojás összefogja(ez is tervben van)
                            Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                            Comment


                              #44
                              Répatorta

                              "Tehát a recept: egy tálban összekeverünk 2,5 bögre (cup) lisztet, 2 bögre cukrot, 1 csipet sót, és 4 teáskanál szódabikarbónát (lehet sütőpor is). Ha Graham liszttel sütöm, akkor inkább mézet öntök bele, ugyancsak 2 bögrényit. Egy kisebb tálba mehet 2bögrényi reszelt vagy valami módon pépesített répa (ez kábé 2 gigarépa vagy 3 megarépa vagy 4 átlagrépa vagy 5 kisebbfajta répa…értitek a koncepciót…) 4 tojás, 2 vaníliáscukor, 2 deci olaj (valami semleges ízű legyen), 1 evőkanál fahéj, 1 teáskanál gyömbér, 1 citrom reszelt héja. A két tál tartalmát összekeverjük, vajazott, lisztezett tepsibe öntjük és 180 fokon kábé 45 percig sütjük. A tetejére kell majd egy mázat csinálni: 1 natúr vajkrémet kikeverünk 2 púpos evőkanál porcukorral (én szőlőcukrot használok), 1 citrom levével és héjával. Mikor a süti langyos, “bemázoljuk”."
                              (forrás)

                              HÉDI
                              Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                              Comment


                                #45
                                Illa, én szoktam rizses húst készíteni a sütőben. Úgy szoktam, hogy előkészítem a pörköltalapot a kályhán, mikor kész belezúdítom a rizst, vizet, várok amíg felfő, utána pedig irány az előmelegített sütő. Csak néha kavarom meg és nem ég oda és nagyon finom.

                                ja most látom ez itt a vega topik. bocsi. Csak Illának válaszoltam.
                                Utoljára szerkesztette rekubeku; 2008.10.17., 18:46.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X